Wybory samorządowe 2010

O wszystkim.

Wybory samorządowe 2010

Postprzez RakuNH » 08 Lis 2010 15:34

Co słychać u formowych polityków? Kogo popieracie w swoim mieście/wsi podczas wyborów samorządowych?

W przypadku ordynacja proporcjonalnej i tak rozmawiamy o partiach także dyskusja jest łatwiejsza i prawie ogólnopolska :wink: . Oczywiście jestem za jednomandatowymi okręgami wyborczymi bo przecież powinno się głosować na osobę a nie na partię. Może ludzie by się choć trochę zaczęli interesować politykom. W przypadku ordynacji proporcjonalnej za bardzo nie muszą...


Ja wszystkich zaskoczę bo w Krakowie głosuje na Majchrowskiego i na listę Majchrowskiego w wyborach do rady miasta. W normalnych warunkach głosowałbym na Żółtka ale wiem że w mieście wiele się nie da zmienić i partie konserwatywno-liberalne muszą dojść do władzy w Polsce (trzeba zacząć od 5% w sejmie) aby coś zdziałać. Z listy Majchrowskiego staruje zaś kandydat Hutnika ale niestety z innego okręgu. Jednakże głosy z innych okręgów wpływają na liczbę mandatów dla danej listy więc po części jestem zmuszony głosować na Majchrowskiego aby zdobył jak najwięcej % w całym Krakowie :wink: Mimo że jest żydem to jako jedyny ma Nową Hutę tylko trochę w dupie a nie całkiem jak reszta kandydatów więc wybór jest na prawdę ciężki ale dosyć oczywisty. Sytuację ratuje fakt że nie jest to lista SLD (choć jest z SLD mocno związana) bo nie wiem czy w takim wypadku mógłbym postawić przy czerwonych krzyżyk :mrgreen:

Tak trafiłem właśnie na spoty wyborcze w TV i mnie od razu na wymioty zebrało po spocie PO :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory samorządowe

Postprzez matti » 08 Lis 2010 20:39

U mnie na burmistrza startuje dwóch ludzi. Jeden z PiS, drugi z PSL. Głosuje na gościa z PSL gdyż facet będąc parę lat wiceburmistrzem sporo działał. W tych wyborach głosuje się na ludzi, których się zna, więc przynależność partyjna jest drugorzędna.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory samorządowe

Postprzez RakuNH » 08 Lis 2010 21:26

No właśnie nie głosuje się na osoby bo wynik osoby jest dosyć mocno zależny od wyniku partii :wink: Partia powinna być drugorzędna ale nie jest.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05


Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości