Polityka

O wszystkim.

Re: Polityka

Postprzez kat. » 11 Lip 2016 23:01

Jakiego dokonuję wyboru? Że mam 20 różnych etykiet, a w środku to samo? :) No tak. Choć akcja rodzi reakcje i trzeba przyznać, że w ostatnich latach małe browary nieprzejęte przez wielkie koncerny miały się całkiem nieźle. Może dlatego, że środowiska LGBT masowo je rozlewały :D

Naprawdę uważasz, że to konieczne, aby urzędnik w Brukseli regulował takie rzeczy? Poza tym uważaj, jeśli ślimak może być rybą, to czemu gula krowiego mleka w herbacie miałaby nie być jutro oscypkiem, jeśli ktoś uzna, że w sumie to na jedno wychodzi? Standardy się zmieniają ;)

Tak, restrukturyzacje, a potem przejęcia zaczęły się przed przystąpieniem do UE - przecież nikt nas nie przyjął za ładne oczy i wcześniej musieliśmy mocno reformować przepisy i wprowadzać korzystne dla obcego kapitału regulacje.

Nie wiem, na jakiej zasadzie funkcjonują browary w Danii, wiem, że carlsberg z "probably the best in the world" (jeszcze w późnych latach 90.), pod koniec ubiegłej dekady stał się masówką niewiele drożsżą od biedronkowego vipa. Zresztą, ostatnio rozlewaną głównie na Ukrainie, gdzie są najtańsze koszty produkcji. Takie to dumne, do cna duńskie piwo. I tak też standaryzacja wpływa na jakość - zostają tylko "marki" i etykiety.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez friducha » 11 Lip 2016 23:42

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:21, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Polityka

Postprzez kat. » 12 Lip 2016 09:41

friducha napisał(a):Jakieś 3 sekundy zabrało mi znalezienie internetowych sklepów z najprzeróżniejszymi "koneserskimi" piwami.


Sam napisałem, że akcja rodzi reakcję. Chodziło mi o przejęcie najpopularniejszych marek i rodzimych firm. Które do dziś udają "związane z regionem" i jadą na sentymencie jego mieszkańców. Choć Warka rozlewana jest w Żywcu, Kasztelan w Łodzi czy w Szczecinie, w Zwierzyńcu nie ma nawet czynnego browaru, a Łomża. O tym, że poza masówką istnieją do wyboru towary ekskluzywne, dobrze wiem. Super. To, co było normą, staje się wyjątkiem, a w marketach można się faszerować produktami piwo- (wędlino-, sero-...) podobnymi, spełniającymi unijne kryteria przydatności do spożycia (tudzież nazewnicze). Dzięki ci, Unio.
friducha napisał(a):
I uważasz, że to przepisy unijne są temu winne?


Pisałem wyżej: Unia jest jeszcze jednym narzędziem, które standaryzację umożliwia.

friducha napisał(a):Nie twierdzę, że prywatyzacja była przeprowadzona prawidłowo i nie było wałków, bo były i to grube natomiast za kuriozalne uważam obwinianie UE za pazerność czy też niekompetencję ówczesnych elit polskich.


Tak, Friducha, UE z łezką w oku przyglądała się dzikiej prywatyzacji. Bądźmy poważni.


friducha napisał(a):Znowu kiedy brak Ci konkretnego argumentu uciekasz w szyderę. Nawet nie kumam tego "dowcipu"...


Sprowadzasz mnie sama na taki poziom, każąc tłumaczyć rzeczy oczywiste. Znaczy ja wiem, że tylko udajesz, że nie rozumiesz. Jakubiak powiedział straszne i homofobiczne rzeczy, więc w klubach homoprzyjaznych wylewano jego piwa w ramach protestu.

friducha napisał(a):Mylisz decyzje czysto biznesowe z prawodawstwem.


Nie zauważasz oczywistej korelacji.

friducha napisał(a):Naprawdę już się gubię co stanowi clue Twojego problemu?


Powiem Ci. To, że wchodzisz w rozmowę tydzień po jej zakończeniu, wyrywasz zdania z kontekstu, autorytatywnie rozstrzygasz, kto miał rację, a potem prowadzisz polemikę sama ze sobą w oderwaniu od wcześniejszej rozmowy, skupiasz się w swoim stylu na jakichś oderwanych wyjątkach i wyprowadzasz "reguły".
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez friducha » 12 Lip 2016 11:22

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:21, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Polityka

Postprzez kat. » 12 Lip 2016 12:02

A jakaż to moja wycieczka osobista była chamska? Wybacz, Frida, ale schemat Twojej polemiki jest zawsze taki sam: "bredzisz", "gadasz głupoty" (...) następnie uczepiasz się wyrwanego z kontekstu fragmentu i piszesz o czymś zupełnie innym, udając merytoryczną i każesz dowodzić oczywistości (...) a na końcu masz skatologiczne pretensje o wycieczki ad personam (lepsze to i tak niż figarowy Hitler).

Jeszcze raz zacytuję swój post, z którym żarliwie polemizujesz.


Dawniej były ambitniejsze tytuły, rozgłośnie. Teraz wszystko musi być zestandaryzowane, wszystko, co ambitne "nie wytrzymało praw rynku" i zostało przejęte przez to, co pospolite. Oczywiście nie mówię, że to wyłączna wina tzw. "europejskiej integracji", ale chodzi mi o samo zjawisko standaryzacji i ujednolicania wszystkiego i wszystkich.


A o czym Ty piszesz? O jakichś fasadowych regulacjach o oscypku i o tym, że w Zimbabwe też są patologie. Przy czym wmawiasz mi, że obwiniam o całe zło UE, choć wyraźnie napisałem coś innego. Mnie nie interesuje Zimbabwe, interesuje mnie rzeczywistość, która mnie bezpośrednio otacza. To jest swoją drogą znamienne, że można "urobić" społeczeństwa, pozostawiając jednostkom pełne przekonanie, że same podejmują decyzje (przecież, gdyby zrobić ankietę, to większość odpowiedziałaby dumnie, że choćby reklamy nie mają na nich żadnego wpływu).
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez friducha » 12 Lip 2016 13:06

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:21, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Polityka

Postprzez kat. » 12 Lip 2016 13:59

friducha napisał(a):Przecież oczywistą oczywistością jest, że pisałam o wpisach Jenty


Cytowałaś mój post "poniżej pasa", więc uznałem, że to do mnie ;)

friducha napisał(a):Aha. A możesz pokazać gdzie tutaj napisałam, że bredzisz? Prosiłam Cię natomiast o argumenty popierające Twoją tezę i się nie doczekałam.


W temacie niżej się nie liczy? :) Argumenty popierające jaką tezę? Że integracja w obszarze prawa prowadzi siłą rzeczy to standaryzacji? Że głównym beneficjentem otwarcia granic są wielkie koncerny, które przejmują "małych"? Że wspólny europejski rynek ułatwia koncernom zadanie? No litości, ale clara non sunt interpretanda, jak mawiają prawniczki ;)

friducha napisał(a):Naprawdę uważasz, że to tak działa?


Naprawdę uważasz, że te unijne standardy sprawiły, że żarcie (czy inne produkty) zalegające w hipermarketach jest obecnie lepsze i zdrowsze? I że nie ma żadnych przeszkód, by mały producent czy pani Zosia z osiedlowym sklepikiem konkurowały cenowo z gigantami? Bo już nie wiem, o czym mówimy. Pisałem już wyżej o piwie, że jest zapotrzebowanie na małe browary, nienastawione na masówkę. Po prostu towar, który wczoraj był "zwykły", dziś stał się czymś ekskluzywnym. Oczywiście, można powiedzieć, że aspekt "postępu". Kontrowersyjne GMO też jest jak najbardziej nowoczesne.

friducha napisał(a):Skąd pomysł, że polemizuję właśnie z tym akurat postem? Wydawało mi się, że dyskusja jednak posunęła się nieco naprzód...


Nie posunęła, a sama ją przesunęłaś ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez friducha » 12 Lip 2016 16:26

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:22, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Polityka

Postprzez kat. » 12 Lip 2016 22:32

http://www.dzienniknarodowy.pl/1551/mac ... nia-mowie/

PiS to jednak stan umysłu.

Trafne wystąpienie Winnickiego sprzed paru dni:

https://www.youtube.com/watch?v=GZmu64Rcs-I
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez miskam » 13 Lip 2016 08:15

Nie znam człeka, ale dobrze goda.


a tu coś w tym temacie też: https://www.radiokrakow.pl/rozmowy/ksia ... olityczna/
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 13 Lip 2016 10:38

kat. napisał(a):http://www.dzienniknarodowy.pl/1551/macierewicz-polacy-sa-wspolwinni-zaniechania-mowie/

PiS to jednak stan umysłu.

"Dobra zmiana" :roll:
Taka odpowiedź na to. Komentarz pod artykułem na fb dosadny, ale w sumie trafny.

miskam napisał(a):a tu coś w tym temacie też: https://www.radiokrakow.pl/rozmowy/ksia ... olityczna/

Ksiądz Isakowicz-Zaleski dobrze prawi.
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez san » 13 Lip 2016 23:26

Macierewicz ma oczywiście rację ale zrobił zbyt duży skrót myślowy. A dla polityka to błąd co widać po komentarzach zwykłych ludzi, którzy nie muszą znać historii.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Polityka

Postprzez kat. » 14 Lip 2016 09:11

W skrócie to dla Macierewicza wszystkiemu jest winna Rosja, no ale wiadomo, że tylko wybitni intelektualiści ogarniają głębię jego myśli.

Hipoteza o radzieckiej inspiracji wydarzeń na Wołyniu budzi wśród historyków kontrowersje i nie została nigdy rozstrzygnięta. Macierewicz jako minister ON nie powinien bawić się w historyka, nawet jeśli nim jest.

Oczywiście, że Stalin nie rwał sobie włosów z głowy, słysząc o czystkach. Tak samo nie rwałby sobie, gdyby do rzezi dochodziło na historycznej Litwie, która też miała zostać zdepolonizowana, czemu więc Białorusini nie chwycili masowo za widły i siekiery? Pytanie retoryczne.

Przykre w tym wszystkim jest to, że ofiary rzezi wołyńskiej już chyba nigdy nie doczekają się, że Polska upomni się stanowczo o ich sprawę. Antynarodowej PO się nie dziwię, postawą "patriotycznego" PiSu jestem szczerze rozczarowany. Myślałem, że kompromitacji "myśli wschodniej" nieżyjącego prezydenta zdołali wyciągnąć jakieś wnioski.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 14 Lip 2016 10:27

Kiedyś była "wina Tuska", teraz jest "wina Rosji" ;)
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez ssonicsl » 14 Lip 2016 17:08

Tak mała dygresja... Jak ktoś wspomina o Macierewiczu, ministrze :? Macierewiczu, zawsze sobie myślę: "Dlaczego kandydaci na policjantów muszą przechodzić testy psychologiczne a kandydaci na ministrów/posłów/senatorów/radnych/czy nawet urzędników nie?"
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Polityka

Postprzez miskam » 14 Lip 2016 19:13

Bo nikt by tych testów nie przeszedł ;p
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Polityka

Postprzez san » 14 Lip 2016 22:37

Tak jak napisałem, skrót Macierewicza był zbyt wielki co widać po powyższych wpisach. Wiadomość dla Kata- nie było żadnej inspiracji Stalina co do rzezi wołyńskiej. Wysil się.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 15 Lip 2016 02:52

Niestety ale wydaje się że dewiza "Wolność, równość, braterstwo", to tylko nic nie wart, przestarzały slogan z końca XVIII wieku, który ma się nijak do obecnych czasów.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez miskam » 15 Lip 2016 09:14

Image

84 zabitych na teraz
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Polityka

Postprzez kat. » 15 Lip 2016 09:21

San - na Boga, zlituj się nad prostymi ludźmi i wytłumacz, o co Antoniemu chodziło, bo sam widzisz, że to nas przerasta. Nie bądź taki tajemniczy i lakoniczny jak on.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości