Polityka

O wszystkim.

Re: Polityka

Postprzez matti » 11 Wrz 2010 16:23

Nie wiem jak wy, ale ja na 100% zagłosuje na UPR. Media z PiS zrobiły już takich psycholi, że więcej niż 25% nie zdobędą, a o kraj trzeba walczyć.

http://niezalezna.pl/article/show/id/38808 o Krzywonos jeszcze raz. Mam nadzieję, że nikt na tym forum nie będzie już robił z tej kobiety bohaterki.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez markos7207 » 11 Wrz 2010 16:28

Naprawdę z niechęcią zabieram głos w tym politycznym wątku bo politycznej młócki mam już po dziurki w nosie na codzień.
Ale gdy tu zajrzę i przeczytam co napiszą np. Karlos czy Figaro to czasem mnie krew zalewa, ale ignoruję to z reguły bo jak napisałem młócki mam dość w mediach i nie zamierzam dodatkowo tracić nerwów na kłótnie, wolę podyskutować o sporcie bo w tym celu trafiłem na to forum.
Czasem jednak nie mogę się opanować. Owszem, każdy ma prawo do własnego zdania i wolności wyrażania opinii, poniekąd mogę zrozumieć Karlosa bo młody i może naiwny, więc pisze czasem coś co niezupełnie ma się do faktów ale po przeczytaniu ostatniego komentarza Figara nie mogę wyjść ze zdziwienia. Gdyby nie podpis pomyślałbym że to Palikot na spółę z Niesiołowskim naskrobali tego posta.
Nie mam pojęcia skąd u Ciebie chłopie tyle jadu i nienawiści, nie oczekuję że będziesz kochał Kaczyńskiego ale krytyka ma swoje granice a personalne obrzucanie wyzwiskami krytyką raczej nie jest.
Cenię Cię Figaro za błyskotliwość i wielką sportową wiedzę ale takim podejściem do sprawy bardzo mnie rozczarowujesz... :?
Co do sytuacji w PiS-ie to martwi mnie publiczne pranie brudów i Jakubiak zasłużyła na żółtą kartkę podobnie zresztą jak i Ziobro, ale na Boga czy spory w tej partii lub to co powiedział prezes są najważniejszymi wydarzeniami w tym kraju ?!
Raczej nie zauważyłem abyśmy pod rządami "fachowców" z PO byli krajem mlekiem i miodem płynącym a przeraża mnie coraz większe zadłużanie państwa przez "chłopców z KL-D". To się wkrótce żle skończy ale przecież przy odpowiednim PR-e można winą obarczyć "dyżurnego winowajcę"...
A ja jak krowa nie zmieniam poglądów i wciąż będę głosował na PiS, choćby mnie nazywano oszołomem, paranoikiem, etc... :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Polityka

Postprzez figaro56 » 11 Wrz 2010 18:23

Też mi się marzy prawdziwa prawica bo mimo iż moje poglądy lewicowe to kiedy wreszcie w Polsce taka prawica powstanie to i powstanie prawdziwa lewica. Niech wreszcie ta nasza scena polityczna będzie czytelna bo jak słusznie Karlos zauważył na razie mamy do czynienia z liberalną lewicą i prawicą o narodowych żeby nie powiedzieć faszyzującym programem światopoglądowym i lewicowym żeby nie powiedzieć komunizującym programem społecznym. Do tego związek zawodowy wspierający prawicową partię który jak każdy związek zawodowy z reguły powinien mieć charakter lewicowy. Takie kuriozum to tylko w Polsce związek zawodowy walczący o prawa pracownicze wspiera prawicową partię. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Polityka

Postprzez RakuNH » 11 Wrz 2010 18:42

Strikte prawicowa partia jest tylko jedna a mianowicie WiP/UPR bo tak się przyjęło że prawica może być tylko prawica światopoglądowa. Cóż z tego że w sprawach gospodarczych lewica się niczym nie różni od tej rzekomej prawicy :wink: Prawica Rzeczpospolitej jest chyba następną partią zbliżoną do prawicy ale daleko jej do UPRu. Nic tu nie da zaklinanie rzeczywistości bo co by nie mówić to PiS i PO to partie centrowe czyli nijakie. Nie ubliżam w ten sposób nikomu ale stwierdzam fakt.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Polityka

Postprzez figaro56 » 11 Wrz 2010 19:26

Widzisz Markos właśnie dlatego, że całe najlepsze lata mego życia spędziłem w tamtym systemie politycznym tak trudno jest mi zachować spokój. Kiedy widzę ten styl polityki to jako żywo wracają wspomnienia z najgorszego okresu komunizmu. Ta sama zaciętość i bezkompromisowość. To samo przekonanie o własnej nieomylności. Ten sam prosty podział ten wróg a tamten przyjaciel. To samo podburzanie jednych przeciwko drugim. Ta sama wreszcie chęć pisania historii na nowo do sobie pasującego wzorca. Wszystko ma swoje granice i jeżeli ktoś łamie podstawowe wartości demokratycznego państwa to będę go nazywał tak jak na to zasługuje. To już nie jest normalna debata polityczna w wykonaniu tego paranoika to zamach na istotę demokratycznego państwa. Oskarżanie premiera i urzędującego prezydenta o spisek wraz z obcym państwem w celu pozbawienia życia byłego prezydenta to skandal. Pozbawianie demokratycznie wybranych osób moralnego prawa do piastowania urzędów to już więcej niż skandal. Zawłaszczanie publicznej przestrzeni w celu stawiania pomnika to nic innego drogi Markosie jak anarchia. W każdym państwie prawa są do tego celu przepisy i procedury. Wszystkich nas dotyczy przestrzeganie prawa i nikt nie stoi ponad nim nawet jeśli jest szefem dużej partii opozycyjnej. Pytam się ciebie a jak zgody na pomnik akurat w tym miejscu nie będzie to co? Wojna domowa?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Polityka

Postprzez matti » 12 Wrz 2010 13:56

Kto oglądał dzisiaj program Bronisław Wildstein przedstawia?

Wspaniale pokazane było, że Rosjanie mataczą ze śledztwem, oszukują, tuszują dowody. A gość Wildsteina z "Faktu" stwierdził, że nasz rząd nie może inaczej bo i tak nic nie osiągnie z takim mocarstwem jak Rosja. Wildstein tylko stwierdził, ze " chciałby tą wypowiedź spuentować, ale zostawia na to możliwość telewidzom". Ja więc to zrobię. Polski Rząd nie prowadzi obecnie polityki zagranicznej, mamy do czynienia z umizgami wobec Rosji. Ten kraj jest już sprzedany.

Na koniec Wildstein powiedział, że ma nadzieję na kolejny program za tydzień. Ehh nie byłbym tego taki pewien!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez figaro56 » 13 Wrz 2010 08:35

Sprzedali Polskę Rosjanom? O żesz w mordę. Jeszcze dzisiaj muszę sobie sprawić papachę i walonki. Na szczęście wódki mnie nie będą musieli uczyć pić bo sam z siebie ją lubię. :lol: A po kilku głębszych mogę nawet zaśpiewać "Prichadziła na biereg Katiusza...."
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Polityka

Postprzez matti » 13 Wrz 2010 11:46

To popatrz co się dzieje- umowa gazowa, śledztwo, odbudowywanie WSI, gazoport. Ciekawe akurat dlaczego teraz?
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez matti » 16 Wrz 2010 10:20

Spodziewałem się, że będzie dialog, a tu proszę wystarczył jeden artykuł w rosyjskiej gazecie, żeby usunąć krzyż spod Pałacu Prezydenckiego. Co ci te metody Figaro przypominają? Bo mnie właśnie PRL
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez markos7207 » 16 Wrz 2010 10:31

Jeśli jeszcze zatrzymają Zakajewa i przekarzą go Moskwie(no bo przecież każdy Czeczeniec który nie kolaboruje z Rosjanami to terrorysta i powinien gnić w więzieniu) to będzie całkowita kompromitacja Tuska, Komorowskiego i ich rządów. Wtedy uznam że rzeczywiście chodzą na pasku Putina...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Polityka

Postprzez matti » 16 Wrz 2010 10:47

Ja mam nadzieję, że dadzą spokój Zakajewowi. To nie jest żaden terrorysta, tylko człowiek walczący o godność dla mieszkańców Czeczenii. Nie ukrywajmy naród Czeczeński ma prawo do wolności, zbyt wiele już wycierpieli
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez matti » 17 Wrz 2010 08:26

Dokładnie 71 lat po ataku wojsk radzieckich na Polskę jesteśmy świadkami likwidacji państwa polskiego po raz kolejny. Rano zatrzymany został Ahmed Zakajew!!! Ciekawe czy oddamy go Rosjanom? Jeśli tak to to już nie jest Polska. Staniemy się republiką radziecką.

Teraz postawię tezę: Obecny rząd jeszcze nam tylko zamachów nie zapewnił. Oddajmy Rosjanom Zakajewa. Tylko nie dziwmy się, że naród czeczeński przez wiele lat gnębiony rozpocznie burzenie Warszawy. Zresztą może to i dobrze, może ktoś w tym kraju wreszcie przejrzy na oczy?...
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez figaro56 » 17 Wrz 2010 08:42

A już myślałem, że nie będzie takiego punktu w którym zgodzę w pełni jeżeli chodzi o politykę z Markosem a już nie mówiąc o Mattim. No proszę jak życie potrafi zaskakiwać.
Jestem spokojny, że do ekstradycji nie dojdzie. Spokojnie Matti. Brytyjczycy go zatrzymali i Duńczycy. Międzynarodowy list gończy do takiego zatrzymania zobowiązuje polskie państwo ale to jeszcze do nie ekstradycja.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Polityka

Postprzez Duche » 17 Wrz 2010 09:24

Matti, a ty zawsze musisz wszystko obrócić w ten sposób, żeby wyszło na to, że Rosja to największe zło pod każdym względem.

Gdyby do polski przyleciał szef ETA i władze polskie oddałby go Hiszpanom to także byłoby to nie fajne, bo w końcu to nie jest żaden terrorysta tylko człowieka walczący o niepodległość dla Kraju Basków?
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Polityka

Postprzez matti » 17 Wrz 2010 11:28

Zgadza się Duche. Zdenerwował bym się gdyby szefa ETA oddano Hiszpanom.

Pamiętajmy, że Rosjanie czy Niemcy uważali za terrorystów ludzi takich jak np. Sikorski, Raczkiewicz, Rowecki etc.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez markos7207 » 17 Wrz 2010 12:44

Figaro, Brytyjczycy nawet dali mu(Zakajewowi) azyl polityczny, gdyby nie to zapewne leżałby już kilka metrów pod ziemią.
Z Zakajewa taki terrorysta jak z Rosji państwo prawa. Ciekawa rzecz że szef rządu emigracyjnego Czeczenii wielokrotnie bywał w naszym kraju, ostatnio bodajże wiosną i jakoś swobodnie przemieszczał się po Polsce a nakaz ścigania go jako "grożnego terrorysty" Rosjanie wydali parę lat temu. Cóż więc takiego się stało że nagle nasze kochane władze tak bardzo wzięły sobie do serca pohukiwania Kremla ?
Czyżby brytyjski wywiad który sprawdzał Zakajewa rok czasu i nie znalazł żadnych podstaw by uznać go za terrorystę, składał się z idiotów ?

Tak na marginesie, poseł Robert Węgrzyn z PO stwierdził wczoraj że należy Zakajewa aresztować i wydać Rosji... A dziś mamy 17 wrzesnia czyli kolejną rocznicę haniebnego "ciosu w plecy" albo jak uczą podręczniki historii w rosyjskim wydaniu "wyzwolenie Zachodniej Białorusi i Ukrainy". Co za zadziwiająca zbieżność dat...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Polityka

Postprzez matti » 17 Wrz 2010 13:19

Markos wczesną wiosną jeszcze żył Prezydent Kaczyński, który potrafił powiedzieć NIE w sprawach dla naszego kraju krzywdzących albo wręcz haniebnych (umowa gazowa, Katyń). Teraz ci co rządzą starają się umizgami układać stosunki z państwem, które miało, ma i mieć będzie imperialistyczne zapędy. Nie potrafimy powiedzieć NIE, mówimy tylko TAK. A z Rosji już odezwał się krzyk, że za przyjazd Zakajewa, odpowiada... Kaczyński. O ironio co za poj...e dwa słowiańskie kraje! Tak jak już kiedyś napisałem- Kaczyński niedługo będzie winny nawet tego, że córce Tuska wyskoczył pryszcz na nosie. Brak słów... co za idioci piszą w tych gazetach.

Na koniec fajny artykuł Ziemkiewicza:
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemk ... 33061,2789
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez karlos » 17 Wrz 2010 13:26

Mnie po raz kolejny zadziwia, jak rzeczy mało istotne dla Polski są podnoszone do rangi wydarzeń świadczących o naszej niepodległości bądź nie :shock: . Dla mnie to nie ma większego znaczenia, czy go wydadzą czy nie, niech się tym zajmię prokuratora, a jeśli mielibyśmy na tym coś ugrać politycznie, to z drugiej strony, to czemu go nie oddać. W sumie nie podoba mi się, że jest u nas organizowany Światowy Kongres Czeczeński, nic z tego dobrego dla Polski nie wynika, moim zdaniem lepiej żebyśmy się trzymali od tego konfliktu z daleka.
matti napisał(a):Teraz postawię tezę: Obecny rząd jeszcze nam tylko zamachów nie zapewnił. Oddajmy Rosjanom Zakajewa. Tylko nie dziwmy się, że naród czeczeński przez wiele lat gnębiony rozpocznie burzenie Warszawy.

To w końcu Czeczeńcy to uczciwy i skrzywdzony naród, czy może naród terrorystów, bo jeżeli z powodu wypełnienia przez Polskę prawa międzynarodowego, mieliby zacząć organizować u nas zamachy :shock: , to ja dochodzę do wniosku, że oni są po prostu nieobliczalni, a od takich ludzi lepiej się trzymać z daleka.
Dziwi mnie też dwoista moralność, według której Amerykanie to bohaterowie walczący z terroryzmem, a Rosjanie to złoczyńcy zabijający niewinnych, różnica między nimi tak naprawdę jest niewielka (wynikająca głównie z mniej cywilizowanych metod stosowanych przez Rosjan).
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Polityka

Postprzez figaro56 » 17 Wrz 2010 14:31

Panowie jeszcze raz apeluję o spokój. Sprawę Zakajewa trzeba wreszcie rozwiązać zgodnie z prawem. Dotychczas to Polska zachowywała się niepoważnie w tej kwestii. Prawo międzynarodowe nakazywało zatrzymanie a Zakajew wielokrotnie przebywał w naszym kraju a Polska udawała, że nic o tym nie wie. Pora najwyższa z tym skończyć. Podobnie jak Brytyjczycy i Duńczycy zatrzymać, rozpatrzyć, wniosek o ekstradycję oddalić i sprawa Zakajewa zniknie dla Polski raz na zawsze. Tak zrobili tamci i mają święty spokój z rosyjskimi naciskami w tej sprawie. A tak za każdym razem będą przepychanki kiedy Zakajew przyjedzie do Polski.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Polityka

Postprzez markos7207 » 17 Wrz 2010 14:52

Raz na rok to i strzelba sama wypali więc poniekąd mogę także i ja zgodzić się z Tobą Figaro :wink: , a dla Karlosa(może i Duche zechce przeczytać...) mam lekturę. Może choć trochę zainteresuje Was jak Putin walczy z "terrorystami".
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości