Polityka

O wszystkim.

Re: Polityka

Postprzez kat. » 26 Mar 2016 23:27

Ależ oglądaj sobie, co chcesz :) Ja mam dosyt tematyki żydowskiej w tym samym lekko modyfikowanym ujęciu, a śledząc czy to literaturę, czy kinematografię, można dojść do wniosku, że ich populacja przewyższa Chińczyków i Murzynów razem wziętych. A jeśli już muszą powstawać nowe dzieła o tym samym, skoro w historii innych narodów nie ma nic inspirującego ani dramatycznego, godnego filmu na miarę statuetki, to chociaż nie jako "polskie" produkty eksportowe i nie w czarnym, polskim kontekście, bo to nie my przeganialiśmy ich od średniowiecza i nie my wcielaliśmy w życie projekt "Holokaust". "Coś z prawdy" jest w każdej, nawet najbardziej oderwanej od rzeczywistości fantazji i moim zdaniem to niedobrze, że na takich quasi-historycznych "cosiach" buduje się wiedzę o historii i stosunki między narodami. Utrwalają się tylko stereotypy Polaków - antysemitów i wiecznie rozdzierających rany i pełnych pretensji Żydów, którzy, a jakże, trzęsą rynkiem filmowym i budują jedynie słuszną wizję dziejów. I takie samo zdanie miałbym, gdyby hurtowo powstawały produkcje o tym, co zrobili nam Niemcy, Sowieci czy Ukraińcy, ale ta tematyka nie była przez lata "trendy" (ostatnio nadrabiamy zaległości).

Też "idę" 8-)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez figaro56 » 28 Mar 2016 00:07

Widzisz aby o tym tym porozmawiać i obiektywnie bez zacietrzewienia ocenić to nigdy nie było dobrego czasu. Zgadzam się, że to powinno już być dawno rozliczone. Może gdybyśmy żyli po wojnie w normalnym demokratycznym państwie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 28 Mar 2016 02:54

figaro56 napisał(a):Widzisz aby o tym tym porozmawiać i obiektywnie bez zacietrzewienia ocenić to nigdy nie było dobrego czasu. Zgadzam się, że to powinno już być dawno rozliczone. Może gdybyśmy żyli po wojnie w normalnym demokratycznym państwie.


Niektórzy nie potrafią się rozliczyć z niektórymi sprawami. Mimo iż żyją w teoretycznie normalnym, demokratycznym państwie. Taki chyba najlepszy przykład to Japonia.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez kat. » 28 Mar 2016 10:31

Myślę, że największe "zasługi" dla metodyki ludobójstwa mają ci, których flagę masz w avku, choć też swoim "dokonaniom" uparcie zaprzeczają.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 28 Mar 2016 13:28

kat. napisał(a):Myślę, że największe "zasługi" dla metodyki ludobójstwa mają ci, których flagę masz w avku, choć też swoim "dokonaniom" uparcie zaprzeczają.


A ja myślałem, że arcymistrzami tej "profesji" są Niemcy a wicemistrzami Rosjanie.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez kat. » 28 Mar 2016 14:12

Cóż, czasem uczeń przebija mistrza. Niemcy i Sowieci (nie Rosjanie, bo to był twór antynarodowy) wzorowali się na Turkach. Poza tym Niemcy i Rosjanie odcięli się od 3. Rzeszy / ZSRR i nie negują zbrodni (choć w Rosji idzie to nieco ciężej i proces trwa), Turcja twardo zaprzecza i wciąż istnieje sobie pod tą samą flagą, co w czasie ludobójstwa Ormian.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 28 Mar 2016 14:44

kat. napisał(a):Cóż, czasem uczeń przebija mistrza. Niemcy i Sowieci (nie Rosjanie, bo to był twór antynarodowy) wzorowali się na Turkach. Poza tym Niemcy i Rosjanie odcięli się od 3. Rzeszy / ZSRR i nie negują zbrodni (choć w Rosji idzie to nieco ciężej i proces trwa), Turcja twardo zaprzecza i wciąż istnieje sobie pod tą samą flagą, co w czasie ludobójstwa Ormian.


Obawiam sie że nie masz racji. Turcy, Niemcy i Rosjanie wzorowali się raczej na Hiszpanach. Co do zaprzeczania Turków, to półprawda. Twierdzą, że owszem Ormianie wtedy ginęli, ale to była samowolka żołnierzy i zaniżają liczbę ofiar.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez kat. » 28 Mar 2016 15:50

Raczej mówią o epidemii.

Jeśli mówimy o czasach nowożytnych, to pierwsi byli Turcy.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez maksim » 31 Mar 2016 17:49

I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 08 Kwi 2016 03:08

Norwegia i historia człowieka o ilorazie inteligencji chomika :roll:

http://pikio.pl/norweski-feministka-zgw ... portowano/

Hmmmm.....to tak jak by kobieta napadnięta i wykorzystana, przez jakiegoś bandziora powiedziała w sądzie "Przepraszam, że trafił pan przeze mnie do więzienia :cry: "
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez maksim » 08 Kwi 2016 06:54

Wzruszyłem się.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Polityka

Postprzez kat. » 08 Kwi 2016 08:41

no przecież: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... migrantow/

na zdjęciu to ten Somalijczyk? etnicznie jakiś "nieczysty"
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 08 Kwi 2016 10:13

Image
Einstein napisał(a):Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 08 Kwi 2016 12:42

Snill Jenta napisał(a):Image
Einstein napisał(a):Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.



Tak. Ten cytat dokładnie obrazuje postawę tego Norwega. Ja od siebie mogę dodać, że Skandynawowie znów dotarli tam, gdzie nie dotarła jeszcze żadna kreskówka :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez kat. » 08 Kwi 2016 13:13

No co wy chcecie, Michnik też miał / ma "syndrom skandynawsko-sztokholmski"

Na marginesie - takich ludzi uważa się (i słusznie) za niepełnosprytnych, ale ostatnio czytałem niusa o jakimś skurwysynie (przepraszam za wulgaryzm, ale nie znajduję ładniejszych słów), który nieudolnie zabijał psa i potem zakopał go żywcem. Psiak przeżył i wydobrzał, a potem w czasie jakichś czynności procesowych zobaczył "pana" i na jego widok radośnie zaczął merdać ogonem.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 08 Kwi 2016 14:14

kat. napisał(a):No co wy chcecie, Michnik też miał / ma "syndrom skandynawsko-sztokholmski"

Na marginesie - takich ludzi uważa się (i słusznie) za niepełnosprytnych, ale ostatnio czytałem niusa o jakimś skurwysynie (przepraszam za wulgaryzm, ale nie znajduję ładniejszych słów), który nieudolnie zabijał psa i potem zakopał go żywcem. Psiak przeżył i wydobrzał, a potem w czasie jakichś czynności procesowych zobaczył "pana" i na jego widok radośnie zaczął merdać ogonem.


Ale to jednak dwie różne sprawy. Pies a człowiek. Chodź wydaje się, że rozum mają podobny. :roll:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez markos7207 » 11 Kwi 2016 15:50

Chociaż ogólnie temat nie jest śmieszny, ale bohaterka nagrania to ubaw po pachy, śmieszna dlatego że pani ze środowiska LGBT jest tak żałosna. Takich ludzi promuje lewica i Michnik, robiąc ustawki jak ta w kościele św. Anny. Ale brawo, więcej takich na wizję, to po feministkach i tego typu indywiduach szybko słuch zaginie;p

Niestety przymusowa reklama tvn ;) bo wycięli już wideo z yt.

http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/anna- ... 33197.html
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Polityka

Postprzez kat. » 11 Kwi 2016 16:11

Muszę obiektywnie przyznać, że choć bliżej mi do PiS niż do PO, to to, co obecna władza zrobiła z mediami zaczyna powoli przebijać propagandę Lisa i Kraśki. Ciekawe, kiedy ojciec dyrektor się wkurzy, bo ludzie już nie muszą wykupywać dekoderów, skoro w publicznej mają to samo 8-)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 11 Kwi 2016 16:26

Widziałam ten filmik, popłakałam się ze śmiechu :lol: A jeśli ktoś nie chce stracić ośmiu i pół minuty z życia, to wklejam najistotniejszy fragment:
Image
:lol:
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez maksim » 11 Kwi 2016 16:35

Kononowicz w spódnicy?
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 85 gości