Polityka

O wszystkim.

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 01 Cze 2016 16:42

There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez Bocian » 03 Cze 2016 16:38

Zgodnie z obowiązującym w UE tokiem rozumowania, liczący się na świecie autorytet, Dalajlama stał się niedawno faszystą i ksenofobem. Ciekawe czy w Niemczech już go potępili? :

http://prawicowyinternet.pl/dalajlama-o ... -arabskim/
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Polityka

Postprzez miskam » 11 Cze 2016 14:45

nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Polityka

Postprzez miskam » 13 Cze 2016 22:36

nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Polityka

Postprzez markos7207 » 24 Cze 2016 11:26

No i katastroficzne wizje Tuska, Junckera oraz reszty oderwanej od rzeczywistości brukselskiej "elity" stały się faktem. UK poza EU, koniec świata ;) . Oczywiście euromaniacy wieszają psy na Angolach, jacy to głupcy nie potrafiący docenić wartości wspólnego eurokołchozu. Właśnie ta arogancja i utopijne dążenie do maksymalnego zunifikowania całej wspólnoty zaowocowało wczorajszą decyzją Brytyjczyków. Nie wystarczyły ścisłe więzy gospodarcze, obyczaje, styl życia też mają być wspólne. Mędrcy z Brukseli wiedzą najlepiej co dla kogo najlepsze, oni są nieomylni, reszta ma siedzieć cicho i cieszyć się że sypną im garścią euro. Brawo UK, jak za wami nie przepadam tak dzisiaj szacun za odważny krok. Może to otrzeźwi eurobiurokratów, chociaż małe widzę szanse na to. W każdym razie Unia w obecnej formule nie ma racji bytu. Jeśli rządy narodowe nie będą miały decydującego głosu jak mają ustawy w ich krajach wyglądać, suwerennie podejmować decyzji gdy jakiejś gałęzi gospodarki trzeba pomóc, nie pytając o zgodę przeróżnych Komisji, wspólnota posypie się jak domek z kart. Już w Holandii słychać o skopiowaniu kroku UK.
Mam nadzieję że Wielka Brytania nie da się przekabacić za rok czy dwa, żeby zorganizować kolejne referendum w zamian za ustępstwa, większą niezależność, itp. Tak jak Dania gdy odrzuciła traktat z Maastricht, czy Irlandia lizboński. Gdy wynik nie pomyśli Brukseli to trzeba głosować do skutku.
Trzeba brać przykład z Norwegów, nie dają się namówić na oddanie decydowania o własnych sprawach nigdzie indziej niż w Oslo. Wolą dorzucać się do brukselskiej skarbonki i móc korzystać ale decyzje o swoim losie mieć we własnych rękach ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Polityka

Postprzez miskam » 24 Cze 2016 14:27

tak było: Image
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Polityka

Postprzez ssonicsl » 24 Cze 2016 17:24

Miałem już nie pisać w tematach politycznych bo i po co mi to, ale...

No i katastroficzne wizje Tuska, Junckera oraz reszty oderwanej od rzeczywistości brukselskiej "elity" stały się faktem. UK poza EU, koniec świata ;) .


Oderwanej od rzeczywistości brukselskiej "elity"? Ładny wyrażenie, ale co za nim stoi? W jaki to niby sposób są oderwani? Mogę wiedzieć? No i co to te "elity"? I kto w takim razie jest prawdziwą elitą? I czy elity to coś złego, coś gorszego? Czy może na odwrót?

Oczywiście euromaniacy wieszają psy na Angolach, jacy to głupcy nie potrafiący docenić wartości wspólnego eurokołchozu.


Eurokołchoz? Ty wiesz co to były kołchozy, prawda? Więc proszę o porównanie, w jakich to aspektach Unia Europejska to kołchoz.

Właśnie ta arogancja i utopijne dążenie do maksymalnego zunifikowania całej wspólnoty zaowocowało wczorajszą decyzją Brytyjczyków. Nie wystarczyły ścisłe więzy gospodarcze, obyczaje, styl życia też mają być wspólne. Mędrcy z Brukseli wiedzą najlepiej co dla kogo najlepsze, oni są nieomylni, reszta ma siedzieć cicho i cieszyć się że sypną im garścią euro.


Hmm mędrcy z Brukseli czyli kto? To są jacyś bezpaństwowcy? Czyżby Wielka Brytania nie miała swoich reprezentantów choćby w Parlamencie albo Komisji? Reszta ma siedzieć cicho? Kto komu z instytucji unijnych tak powiedział? Przykład poproszę. Są nieomylni? Nie. Oni rządzą. Sprawdź jak jest w "twojej" Norwegii.

Brawo UK, jak za wami nie przepadam tak dzisiaj szacun za odważny krok.


Jasne że odważny! Zdecydować się na rozpad własnego państwa. To trzeba być odważnym. Zaraz ta Wielka Brytania stanie się Małą Brytanią. Flagę trzeba będzie zmienić, wyciąć część szkocką, bo Szkocja na 100% wystąpi, być może również Irlandia Płn (w Belfaście wciąż pamiętają Anglikom...)... no i dlaczego wielkie kraje jak Nowa Zelandia, Australia czy Kanada wciąż mają uznawać zwierzchnictwo królowej Brytyjskiej? Co to kolonie jakieś dalej są?

Ale wiesz co jest zabawne? Ja też się cieszę i też ich nie lubię! Tylko chyba cieszymy się z innych powodów i innej przyszłości oczekujemy.

Może to otrzeźwi eurobiurokratów, chociaż małe widzę szanse na to. W każdym razie Unia w obecnej formule nie ma racji bytu.


Tak, nie ma, bo stoi w rozkroku. Albo rozluźnienie, albo skonsolidowanie.

Jeśli rządy narodowe nie będą miały decydującego głosu jak mają ustawy w ich krajach wyglądać, suwerennie podejmować decyzji gdy jakiejś gałęzi gospodarki trzeba pomóc, nie pytając o zgodę przeróżnych Komisji, wspólnota posypie się jak domek z kart.


A co w tym złego że dążymy do ujednolicenia prawa, che? Źle Ci że za roaming mniej płacisz? Wspieranie własnej gospodarki? Uuuuaaaa z pewnością biedniejsze kraje na tym gorzej wychodzą wszak mają tyyyyyyyyyyyle wolnej gotówki do dotowania milionami własnych przedsiębiorców... nie to co Ci bogaci Niemcy...

Już w Holandii słychać o skopiowaniu kroku UK.


Nie w Holandii tylko w Partii Wolności kierowanej przez ichniejszego Nigela Farage'a.

Mam nadzieję że Wielka Brytania nie da się przekabacić za rok czy dwa, żeby zorganizować kolejne referendum w zamian za ustępstwa, większą niezależność, itp. Tak jak Dania gdy odrzuciła traktat z Maastricht, czy Irlandia lizboński. Gdy wynik nie pomyśli Brukseli to trzeba głosować do skutku.


O nie nie nie. Oni wyjdą, tak jak i wyszła Grenlandia. Tyle tylko, że to będzie koniec Wielkiej Brytanii. Wszak Nigel Farage powiedział "It's independace Day" :D Szkoci posłuchają, zobaczymy czy to samo zrobią Irlandczycy i Walijczycy.

Trzeba brać przykład z Norwegów, nie dają się namówić na oddanie decydowania o własnych sprawach nigdzie indziej niż w Oslo. Wolą dorzucać się do brukselskiej skarbonki i móc korzystać ale decyzje o swoim losie mieć we własnych rękach.


Cudownie. A powiedz mi co będzie jak Unia przestanie istnieć? Do czyjej kasy będą się dorzucać aby "móc korzystać"? I najlepsze co przeczytałem
nie dają się namówić na oddanie decydowania o własnych sprawach nigdzie indziej niż w Oslo
. To już jest NAPRAWDĘ zabawne. Norwegia. Samotna wyspa na świecie :lol:

Burzyć jest łatwo. Bardzo łatwo. Do tego nie potrzeba intelektu. Budować! O tak. Budować jest trudno.

Ale wiecie co jest najciekawsze? Farage'a mówiący o suwerenności :D A wiecie czemu? Bo przecież Wielka Brytania to jest taka mała Unia Europejska tylko mocno, mocno skonsolidowana. Czyżby Farage zachęcał do rozpadu Wielkiej Brytanii? Nie mam wątpliwości że Johnson, Farage i Cameron w UK zostaną uznani za największych szkodników w 300 letniej historii tego państwa.

Fakty są następujące. Nigdy w historii Europy nie było tak długiego okresu bezwojennego jaki obecnie panuje pomiędzy członkami Unii Europejskiej. Nacjonaliści dochodzący do władzy mówią: więcej suwerenności naszych NARODOWYCH krajów? To ja mówię sięgnijcie do książek do historii i sprawdźcie co się wtedy dzieje. W Europie już chyba zbyt długo pewnej rzeczy nie było i ludzie po prostu zapomnieli. Zapomnieli co się dzieje kiedy górę biorą nacjonalizmy...

Ale żeby nie było. Spodziewałem się Brexitu i jestem z niego zadowolony.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Polityka

Postprzez mareqna » 24 Cze 2016 19:54

Koniec Uni Europejskiej bliski,tych darmozjadów z Brukseli nikt nie będzie chciał finansować no może oprócz Angeli Merkel.Sztuczny twór,eurokołchoz nie ma prawa bytu.My Polacy też nie lękamy się Wysokich Komisarzy.To piękny dzień dla Europy! Unia to Eurokołchoz albo kołchoz albo jeszcze inaczej PGR,oddać ziemię chłopom czyli wolnym narodom Europy.Tylko w czyje rekawy bedą gorzkie łzy wylewać Kijowscy,Wyborcze i tego typu szemrane towarzystwo?
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Polityka

Postprzez kat. » 26 Cze 2016 19:11

ssonicsl napisał(a):To są jacyś bezpaństwowcy?


Nie, patrioci.

Ssonicsl, sypiesz sofizmatami niepasującymi do ogarniętego gościa, jakim się wydajesz ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez ssonicsl » 26 Cze 2016 22:19

Kat, gdzie niby? (bo np. Twoja sarkastyczna odpowiedź "nie, patrioci" mogłaby wskazywać, że uważasz iż bycie w organizacji międzynarodowej powoduje iż tak jakby z automatu traci się przymiot patrioty...)

Jeszcze raz. Kim więc są Ci mityczni mędrcy z Brukseli? Ja tam się domyślam kim są, ale kolejny raz, może ja czegoś nie wiem (a nie wiem baaaaaardzo wielu rzeczy)? Według mnie Brytyjczycy posiadali tam swoich przedstawicieli i mieli wpływ na podejmowane decyzje. Again.

Właśnie ta arogancja i utopijne dążenie do maksymalnego zunifikowania całej wspólnoty zaowocowało wczorajszą decyzją Brytyjczyków.


Raczej nie ;) Popatrz kto głosował za wyjściem (w skrócie: mniej zamożni, z mniejszych miast, słabiej wykształceni) i posłuchaj z jakich powodów. Nie podobali się im imigranci, owszem, ale nie Ci w Bliskiego Wschodu, tylko Ci z Europy. Przedstawiono to oczywiście w następujący sposób. Otóż zła Unia zmusiła Wielką Brytanie do otwarcia rynku pracy. Tymczasem to rząd brytyjski sam to zrobił, bo brytyjska gospodarka potrzebowała siły roboczej, taniej siły (zresztą to samo zaczyna się dziać w Polsce, tylko u nas rolę Polaków spełniają Ukraincy). Co im jeszcze wmawiano? 350 mln funtów tygodniowo na ochronę zdrowia, dzień po referendum przyznali że owszem kłamali, ale czego nie robi się dla wygranej, nie? Co tam im się jeszcze nie podobało? Limity połowów. A po co są wprowadzane limity, jak myślicie? I czy myślicie, że limity obowiązują jedynie w UE? No i oczywiście nie podobało im się, że wpłacają do budżetu Unii więcej kasy niż z niej wyjmują. Co by nie mówić tu mają rację. Ale to trochę mało... solidarne z biedniejszymi krajami Unii i trochę krótkowzroczne. Rozwój biedniejszych łączy się z ich wzrostem możliwości konsumpcyjnych w tym dóbr brytyjskich oraz jednocześnie powstrzymuje przed falą imigrantów... Gdyby tak każdy myślał to Unia by już daaaaawno nie było, a na pewno Nas by w niej nie było... Poza tym. Brytyjczycy korzystali z wielu przywilejów jako kraj, był dla nich specjalny wyjątek do traktatu Amsterdamskiego zdaje się dotyczący Strefy Schengen, wyjątek dotyczący dążenia do wprowadzenia wspólnej waluty, wyjątki dla londyńskiego City, upusty w składkach (tłumaczone faktem niewielkiego poziomu rolnictwa w UK), itd. Wielka Brytania najczęściej głosowała przeciwko pozostałym członkom Unii, była też najsłabiej z nimi powiązana. I tak naprawdę to Wielka Brytania nigdy nie powinna była wstępować do UE (co zresztą skutecznie przez kilkanaście lat blokował de Gaulle), bo zawsze była hmm... nieeuropejska? niekontynentalna? Zresztą, z lekcji historii sami wiecie ;)

Nie wystarczyły ścisłe więzy gospodarcze, obyczaje, styl życia też mają być wspólne. Mędrcy z Brukseli wiedzą najlepiej co dla kogo najlepsze, oni są nieomylni, reszta ma siedzieć cicho i cieszyć się że sypną im garścią euro.


Styl życia :lol: Czy nasz, obecny styl życia to przypadkiem nie kalka hey hey hey USA? Czy to przypadkiem nie jest największy sukces Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej, że tak skutecznie zaszczepili amerykańską kulturę na całym świecie? Więc ten argument to chyba pod zły adres jest kierowany;)
Aby więzy gospodarcze były ścisłe, musi być też zunifikowane prawo. Dla mnie to oczywiste.
Obyczaje. A jakież to obyczaje UE narzuca? Narzuca, czyli musisz tak robić. Słucham.
I ostatni raz. Czym różnią się mędrcy z Brukseli od mędrców z Warszawy czy od mędrców z Oslo czy od mędrców z Rzymu czy od mędrców z Londynu? Każdemu który rządzi wydaje się że wie co jest najlepsze, wydaje się że zawsze ma rację, i wyznaje zasadę chleba i Igrzysk (patrz na Polskę i choćby obecną władzę a wszystkie punkty wymienione przez markosa spełnione, włącznie z posypanym groszem w postaci 500+).

A póki co czekam aż ktoś mi porówna Unię Europejską i kołchoz. Skoro to takie oczywiste porównanie (padło tu już dwa razy) to nie powinno być problemu z udowodnieniem mi że to jest to samo.

A co do Brexitu, to robi się jeszcze ciekawiej. Otóż, jedna mała rzecz o której nie miałem pojęcia. Aby UK zrobiła out z EU najpierw wyrazić zgodę powinny parlamenty narodowe wchodzące w skład UK. I teraz pytanie jak powinien zachować się parlament szkocki? Zgodnie z wolą "narodu" brytyjskiego, czy zgodnie z wolą narodu szkockiego? ... wszystko zmierza w stronę rozpadu Wielkiej Brytanii...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 26 Cze 2016 23:01

ssonicsl napisał(a):A póki co czekam aż ktoś mi porówna Unię Europejską i kołchoz. Skoro to takie oczywiste porównanie (padło tu już dwa razy) to nie powinno być problemu z udowodnieniem mi że to jest to samo.

Uważaj, Google gryzie.
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez ssonicsl » 27 Cze 2016 06:46

WOW. Nigdy bym nie wpadł na opcje skorzystania z wyszukiwarki. Niesamowite ma ona możliwości, doprawdy niesamowite ;)

Jeszcze raz. To nie powinno być nic trudnego. Robicie tabelkę 3-kolumnową. W pierwszej kolumnie wpisujecie punkt który porównujecie (np. sposób powstawania, cel, zadania, członkowie, obszar działania, prawo regulujące, itp). W drugiej wpisujecie jak jest w Unii, w trzeciej jak jest/było w kołchozach.

Udowodnienie stawianej tezy, że Unia to kołchoz nie powinno być trudne! Do dzieła! ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 27 Cze 2016 07:25

Zacznij myśleć samodzielnie, a jeśli uważasz, że ktoś ci poda rozwiązanie na tacy, to się mylisz. Powodzenia w życiu z takim podejściem.
Plus nie widzisz, że nikogo nie obchodzą twoje nudne wywody? Produkuj się dalej, prowadząc monologi sam ze sobą, bo widać, że nie masz niczego pożytecznego do roboty, jak zresztą wszystkie tak zwane "lemingi".
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez ssonicsl » 27 Cze 2016 09:19

1. Gdybym nie umiał myśleć samodzielnie, nigdy nie ukończyłbym studiów prawniczych.
2. Dziękuje, ale radzę sobie całkiem nieźle.
3. To po co odpisujesz i to już dwa razy? Zrobienie prostego zestawienia jest za trudne?
4. Lemingi :D Super jestem w jakiejś grupie :D A Ty do jakiej się przypisałeś?
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 27 Cze 2016 09:25

Sugerowanie, że ukończenie jakichkolwiek studiów automatycznie oznacza umiejętność samodzielnego myślenia :lol: Często właśnie wręcz przeciwnie. Gdybyś był taki "inteligentny", na udawanie jakiego się silisz, sam byś wyciągnął wnioski. Jeśli myślisz, że ktoś ci w życiu będzie podsuwał pod nos gotowe rozwiązania i odpowiedzi, to powodzenia (ah ta lewacka "mentalność"). No ale łatwiej przecież powiedzieć "skończyłem prawo", jakby miała to być nie wiadomo jaka nobilitacja :lol:
Idź się produkuj na fora dla "lewych", sio. Ciekawe masz życie, skoro jedynym jego sensem jest dowalanie się do osoby, która śmie mieć inne zdanie od ciebie, analizowanie jej wypowiedzi zdanie po zdaniu i tworzenie na jej podstawie jakichś bzdurnych elaboratów. Nie jesteś godzien nawet, by pisać jego nick :P I jeszcze te rozpaczliwe próby wciągania innych w dyskusję :lol: Btw fajnie wiedzieć, że zmieniłam płeć.
Bez pozdrowień, bez odbioru. Żyj sobie dalej ze swoimi wątpliwościami, których biedny nie umiesz rozwiać sam, jer ti mozak fali, a najlepiej zajmij się czymś pożytecznym, "prawniku".
Ostatnio edytowany przez Snill Jenta 27 Cze 2016 09:57, edytowano w sumie 3 razy
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez kat. » 27 Cze 2016 09:54

Ale jajca. Rekiny z Wisły zrobiły układ chuligański z PF, a Jenta z Mareqną anty-Seattle :)

Może nie samodzielnie, ale na prawie trochę czasem trzeba ruszyć głową. Kontrastowo z administracją, która jest na tych samych wydziałach. Często mnie to zdumiewało.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez ssonicsl » 27 Cze 2016 11:01

WOW po raz kolejny.

Podział na "lewaków" i "prawaków" jest trochę zabawny. Lewak to kto? Ten o liberalnych poglądach światopoglądowych? Czy ten o socjalistycznych poglądach gospodarczych? A może ten o anarchistycznych poglądach ustrojowych?

Ukończenie prawa nie jest łatwe (kat. zresztą już potwierdził). Tak tam trzeba myśleć. I nie, niczym się nie chwalę, starzy użytkownicy wiedzą o tym (o prawie) od dawna.

Podsumowując. 3 posty, z czego dwa w ogóle nie na temat referendum brytyjskiego. Za to wycieczki abym sam sobie poszukał porównania Unii i kołchozu. Ale ja analogii nie widzę, moja (teraz już wiem, że moja) droga nie widzę. Dlatego prosiłem o ewentualne porównanie aby mnie można było oświecić. I nie, ja się do nikogo nie dowalam. Poprowadziłem polemikę na temat wyjścia, przyczyn wyjścia (potencjalnego wyjścia) UK from EU, a w szczególności zdania iż "Unia Europejska to kołchoz".

PS: Jestem tu już obecny ponad 6 lat. A jestem na tym forum bo uwielbiam biathlon. Więc przykro mi, ale nie odejdę (no chyba że admin mnie wyrzuci ;) )

PS2: Z żadnych dwóch poprzednich postów nie można było wywnioskować jaką płeć reprezentujesz. No chyba że kolejny raz czegoś nie widzę...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Polityka

Postprzez mareqna » 27 Cze 2016 11:19

kat. napisał(a):Ale jajca. Rekiny z Wisły zrobiły układ chuligański z PF, a Jenta z Mareqną anty-Seattle :)

Snill Jenta to prawa dziewczyna z charakterem i dobrze ją mieć po swojej stronie,ostra jak brzytwa Oleksego,Ty Kat.chyba też sie o tym przekonałeś ?
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Polityka

Postprzez Snill Jenta » 27 Cze 2016 12:09

kat. to niezły jajcarz :P
Mnie w zasadzie chodziło o tę pierwszą wypowiedź w tym temacie (autor też na "M"), bo to ona była szczegółowo rozpatrywana przez użytkownika tym razem na "S", aczkolwiek "eurokołchoz" był częścią wspólną dla obydwu opinii. Przy okazji - semantyka "wspólnoty" (tu niestety w sensie pejoratywnym) jest jedną z odpowiedzi na pytanie: "Ale dlaczego eurokołchoz?"
Ciekawostka językoznawcza: "kołchoz" to potocznie "bałagan".
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Polityka

Postprzez kat. » 27 Cze 2016 13:15

Sssonicsl - po przeczytaniu jednego Twojego postu wiedziałbym, że jesteś z tej samej branży :D Skończyć prawo nie jest rzeczą trudną (chyba że na zaocznych, gdzie jest polityka pobrania wpisowego i odsiewu po pierwszym roku), co najwyżej mniej ogarnięci ślizgają się na awansach, powtórkach roku itd. Wiadomo, w różnych miastach różny poziom. Nie wiem, jaką uczelnię kończyłeś, przypuszczam, że w stolicy, ja stołowałem się na UMCS-ie, który w tzw. rankingach był za mojej kadencji drugi po UJ, co oczywiście tamtejsi profesorzy komentowali dość szyderczo. Potem co rok (mówimy o początku wieku) słyszało się od wykładowców, że poziom się dramatycznie obniża, na studia przychodzą przypadkowe osoby. Ale 90 % i tak kończyło.

Ja powiedziałbym tak. Prawo (medycyna, farmacja, chemia) to ostatnie kierunki, na których, żeby dostać papierek, trzeba się czasem trochę pouczyć. Więcej niż na sprawdzian w liceum (na innych kierunkach standardowo są w użyciu podręczniki z liceów...)


Tak, Mareqna, przekonałem się na własnej skórze, że Jenta nie jest z tych tępych ;) Do dziś jestem zeskaryfikowany tym świadectwem.


Ssonicsl. Piszesz o roamingu w kontekście ujednolicania prawa. Ale czy taka standaryzacja jest czymś pozytywnym? Ok, mniejsza o roaming i prawo, chodzi mi o szersze zjawisko. Media, itd. Albo najpierw takie piwo. Dawniej można było pić warencję z Warki, żywca z Żywca, okocimia z Brzeska itd. Carlsberg był górną półką. Teraz to wszystko różni się etykietą, gdzieś tam na marginesie wielkiego rynku funkcjonuje parę regionalnych browarów. Na Słowację jeździło się, żeby "przemycić" to i owo (w cudzysłowie, bo nie, że się tym trudniłem zarobkowo, ot, jedno nadprogramowe piwo ;)) Teraz się nie opłaca, to Słowacy jeżdżą do Polski, bo u nich drożyzna, przygraniczne miasteczka przypominają Prypeć po wybuchu. Ale mniejsza o piwo, media. Dawniej były ambitniejsze tytuły, rozgłośnie. Teraz wszystko musi być zestandaryzowane, wszystko, co ambitne "nie wytrzymało praw rynku" i zostało przejęte przez to, co pospolite. Oczywiście nie mówię, że to wyłączna wina tzw. "europejskiej integracji", ale chodzi mi o samo zjawisko standaryzacji i ujednolicania wszystkiego i wszystkich. J Które w UE jest wypisane na sztandarach i jest wręcz dogmatem, co czasem doprowadzało do kuriozalnych sytuacji. Jak to Maleńczuk malowniczo powiedział - powinniśmy się jak najwięcej pierd>>>lić z kolorowymi, to zjawisko rasizmu samo zniknie, bo wszyscy będziemy brązowi. To jest właśnie schemat myślenia tych mitycznych "mędrców". A po co oni to robią? Bo ujednolicone społeczeństwo nie jest myślące. Czytałeś na pewno różne antyutopie, więc wiesz, o czym mówię. Tamte wizje w czasach współczesnych wydawały się karykaturalne i "spiskowe", a rzeczywistość szybko je przerosła i została nazwana "normalnością".

Kolejna rzecz. Nacjonalizmy. Środowiska lewicowe powtarzają to, co napisałeś, jak mantrę, a czasy mamy takie, że istnieją dużo większe, wygenerowane przez lewicową politykę zagrożenia. Sam nacjonalizm nie jest niczym złym, tak samo jak każda religia. Konflikty rodzą się, gdy ktoś ma interes, by je podsycić i wykorzystuje narodowe resentymenty jako narzędzie. Takiego interesu nie mają narody małe, jak nasz, mają je te wielkie, nawet gdy u nich to zjawisko nie istnieje. Swoją drogą, popierasz prezesa w "genialnym" pomyśle utworzenia europejskiej armii? ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

cron