Religia

O wszystkim.

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 21:58

Podstawowe założenie to że jest "życie po życiu" i już tu się nie zgadzamy więc nie da się nic z tym zrobić :wink:

Dobrze chociaż że w tej sprawie Rosjan nie jesteś w stanie wykrystalizować :D

Co do Jehowy to też są ludzie a szczerze to mnie wali czemu chodzą po domach ale jeśli jego aparycja nie powoduje u mnie wstrętu to zawsze mogę porozmawiać i żadnego farmazonu mi łatwo nie wciśnie :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez dan » 11 Kwi 2010 23:15

Ciężko dyskutować o religii. Jedni wierzą i mają do tego prawo, a inni nie wierzą i również mają do tego prawo. Najważniejsze jednak jest by człowiek żył z własnym sumieniem nieważne czy jest ateistą, muzułmaninem, katolikiem czy innej wiary. Nie chcę za bardzo tego tematu rozwijać. Zastanawiające jest tylko to, że ludzie jednoczą się dopiero w obliczu jakieś tragedii, a trwa to z reguły niezbyt długo. Z drugiej strony smutne by było życie po którym nic nas nie czeka.
Człowiek ma wolną wolę, nie można żądać od Boga, by nie dopuszczał do pewnych wydarzeń, by myślał za ludzi.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Polityka

Postprzez kat. » 16 Lip 2014 17:59

Adrian Woźniak napisał(a):A dlaczego musi? Nie można pozostawić sprawy bez żadnych specjalnych ingerencji?


Przerabialiśmy to już w średniowieczu, kiedy różne gusła stały się podstawowym wyznacznikiem medycyny, a cała wiedza starożytna uznana została za "diabelską".

Adrian Woźniak napisał(a): Nie uważam też, że działania sugerowane przez KK są irracjonalne, tylko mogą być przez część osób (zwłaszcza tych niezwiązanych z KK) tak postrzegane.


Wiesz, jeśli człowiek potrzebuje religii, by nie zabijać (mówię o zabójstwie sensu stricto, a nie aborcji) czy nie kraść i nie czynić innym szkody, to źle o nim świadczy. Cała reszta typu obrzędy, sakramenty, posty, to totalny irracjonalizm.

Aczkolwiek w pełni racjonalnym było usunięcie przez kościół większej części 2. przykazania z dekalogu ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Adrian Woźniak » 16 Lip 2014 20:45

kat. napisał(a):Przerabialiśmy to już w średniowieczu, kiedy różne gusła stały się podstawowym wyznacznikiem medycyny, a cała wiedza starożytna uznana została za "diabelską".

Często modlitwa jest ostatnią deską ratunku, zwłaszcza kiedy lekarze bezradnie rozkładają ręce.


kat. napisał(a):Wiesz, jeśli człowiek potrzebuje religii, by nie zabijać (mówię o zabójstwie sensu stricto, a nie aborcji) czy nie kraść i nie czynić innym szkody, to źle o nim świadczy.

Chyba trochę za bardzo popłynąłeś. Religia daje oczywiście pewne wskazówki dotyczące życia, ale sama w sobie ma także inne przesłania. Dzięki niej człowiek jest silniejszy, łatwiej mu pogodzić się z niektórymi rzeczami, np. śmiercią bliskich, bo wierzy, że jeszcze kiedyś się z nimi spotka. Dla mnie życie bez wiary byłoby puste. Zwłaszcza gdybym uważał, że po tym ziemskim żywocie nie ma już niczego później. Rach ciach, dziś jestem, jutro mnie nie ma i game over - przykra sprawa.

kat. napisał(a):Cała reszta typu obrzędy, sakramenty, posty, to totalny irracjonalizm.

Mam jedno pytanie. Czy obchodzisz święta Bożego Narodzenia albo Wielkanoc? Jeżeli tak, to dlaczego, skoro są to święta chrześcijańskie, a według Ciebie to wszystko to jest totalny irracjonalizm?
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Polityka

Postprzez kat. » 16 Lip 2014 21:05

Adrian Woźniak napisał(a):Dla mnie życie bez wiary byłoby puste.


Niechęć do zinstytucjonalizowanej religii nie musi oznaczać skrajnego materializmu. I idąc dalej: antyreligijność =/= niewiara.

Adrian Woźniak napisał(a):Jeżeli tak, to dlaczego, skoro są to święta chrześcijańskie, a według Ciebie to wszystko to jest totalny irracjonalizm?


A co to znaczy "obchodzić święta"? Ubieranie choinki jest stricte pogańskim zwyczajem. Podobnie jak ucztowanie w czasie przesilenia zimowego (słowiańskie "Gody"). Data 25. grudnia jest związana z narodzinami Mitry, a nie Jezusa, i została przyjęta (zawłaszczona przez chrześcijaństwo) ze względów czysto politycznych.

A Ty obchodzisz "choinkę"? Jeżeli tak, to dlaczego, skoro jest to zwyczaj pogański? ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez Wybitny ekspert » 17 Lip 2014 07:41

Adrian Woźniak napisał(a):Jeżeli tak, to dlaczego, skoro są to święta chrześcijańskie, a według Ciebie to wszystko to jest totalny irracjonalizm?


kat napisał(a):A co to znaczy "obchodzić święta"? Ubieranie choinki jest stricte pogańskim zwyczajem. Podobnie jak ucztowanie w czasie przesilenia zimowego (słowiańskie "Gody"). Data 25. grudnia jest związana z narodzinami Mitry, a nie Jezusa, i została przyjęta (zawłaszczona przez chrześcijaństwo) ze względów czysto politycznych.

A Ty obchodzisz "choinkę"? Jeżeli tak, to dlaczego, skoro jest to zwyczaj pogański? ;)


To właśnie to co zawsze katolicy powtarzają, o obchodzeniu Bożego Narodzenia czy Wielkanocy przez ateistów to kompletna bzdura. Przecież jest mnóstwo pogańskich świąt i zwyczajów (być może są za słabo wyedukowani by to wiedzieć) jak ta wspomniana choinka czy śmigus-dyngus (typowo pogańskie święto związane z wierzeniami dotyczącymi zmian pór roku) które oni sami praktykują ale chyba nie wierzą w słowiańskie pogańskie bożki ? :lol:
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Polityka

Postprzez kat. » 17 Lip 2014 11:01

To jeszcze nic. Przecież z braku legend o własnych świętych, chrześcijanie nie wahali się cynicznie sięgać po gotowe życiorysy pogańskie. Męczennica chrześcijańska Św. Katarzyna (jej postać znajduje się w herbach kilku polskich miast, m.in. Nowego Targu) to przecież "satanistka" Hypatia. Zamordowana, o ironio, przez chrześcijan.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Polityka

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2014 14:50

Wybitny ekspert napisał(a):(być może są za słabo wyedukowani by to wiedzieć)


Jak to dobrze, że jest na forum taki człowiek jak Ty, który potrafi kulturalnie wszystko wyjaśnić. Jak to mawia Twój ulubiony "krul", to gorszy od idioty, jest tylko wyedukowany idiota, który myśli, że nie jest idiotą. Oczywiście nic nie sugeruje.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Polityka

Postprzez Odyn » 17 Lip 2014 16:03

RakuNH napisał(a):
Wybitny ekspert napisał(a):(być może są za słabo wyedukowani by to wiedzieć)


Jak to dobrze, że jest na forum taki człowiek jak Ty, który potrafi kulturalnie wszystko wyjaśnić. Jak to mawia Twój ulubiony "krul", to gorszy od idioty, jest tylko wyedukowany idiota, który myśli, że nie jest idiotą. Oczywiście nic nie sugeruje.

Facet ma racje.Większość tych tępych moherów nawet nie wie skąd wzięły się poszczególne święta.Mało tego część ludzi nawet nie wie,że Jezus był żydem.Pamiętam jak raz był jakiś program w TV i dziennikarze mówią,że Jezus też był Żydem,to starsza pani(moher) była cała zdziwiona,że jak to możliwe.Poziom wiedzy historycznej większości bywalców kościoła jest żenujący.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Religia

Postprzez kat. » 17 Lip 2014 16:40

Raku, sam robisz osobistą wycieczkę, Wybitny pisał o ogóle i miał rację. Jaki procent chrześcijan zna historię ich religii i genezę poszczególnych świąt, które w większości były przywłaszczaniem obrzędów pogańskich z drobnymi korektami? W sensie "rytualnym" chrześcijaństwo nie wniosło na polskie ziemie zbyt wiele.

Św. trzech króli, krzyż jako symbol, Boże narodzenie, pisanki wielkanocne, śmigus dyngus, Zielone Świątki, Noc Świętojańska, niedziela jako dzień święty (sunday - "dzień słońca"), monstrancja, dzień zaduszny, andrzejki - wszystko to są "uświęcone" zwyczaje / symbole pogańskie, niemające nic wspólnego z będącym podwaliną chrześcijaństwa judaizmem ani z nauką Chrystusa.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Religia

Postprzez matti » 17 Lip 2014 17:00

Jak Mieszko I przyjął chrzest w 966 r. (on go przyjął! To nie był żaden chrzest Polski!) to rozpoczęła się chrystianizacja państwa gnieźnieńskiego i innych okolicznych. Naturalnym było, że papiescy wysłannicy nawiązywali mocno do dotychczasowych politeistycznych tradycji. W taki sposób zwykłym ludziom zaszczepiano nową religię. Stąd święta wychodzące bezpośrednio z tradycji pogańskiej. Stąd np. kult Maryi, który nawiązuje również do kultów pogańskich.

Moi państwo to naturalna kolej rzeczy, że tak postępowano. Nie robiono rewolucji bo tej ludzie by nie zaakceptowali. Starano się więc robić spokojne zmiany. Choć i one wywoływały gwałtowne reakcje (np. reakcja pogańska z lat 30 XI w.).

I proszę nie sprowadzajcie do stereotypowych wyobrażeń sprawy wiedzy katolików. Ja to co pisaliście wiem doskonale. A też jestem katolikiem. A to, że jest druga grupa która nie wie. A cóż im to da, że będą wiedzieć skąd smingus-dyngus? Pewnie niewiele. Wiara to coś więcej niż święta takie czy owakie
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Religia

Postprzez Wybitny ekspert » 17 Lip 2014 17:14

Faktem jest że większość ateistów ma lepsze rozeznanie o chrześcijaństwie niż duża część samych wyznawców tej religii i tego chyba nikt nie kwestionuje.
Poziom wiedzy dużej części katolików jest żaden. I to chyba specjalnie większości hierarchów nie martwi. Najstarsza prawda świata że tymi którzy mają mniejszą wiedzę łatwiej się steruje (tą samą taktyką posługują się politycy, ci świeccy).

PS:Natomiast co do tego "Krula" to żeby nikomu nie przyszło do głowy że to mój ulubieniec, ABSOLUTNIE NIE. Tym co zrobił Boniemu zdyskwalifikował się już zupełnie (tylko czy dopiero teraz), co nie znaczy że i on czasem nie powie prawdy.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2014 17:16

Robię, bo usuwałem już jeden wpis Wybitnego eksperta i prezentuje on poziom Armanda Ryfińskiego. Ja jestem wierzący, ale to nie znaczy, że akceptuje wszystkie ziemskie konwencje, święta czy obrządki. Nie uważam, żeby ktoś wierzący w "innego" Boga był gorszy, bo został wychowany w innej wierzę i dlatego już z góry jest przegrany. Nie uważam, żeby obecnie wiara w Boga była jakimkolwiek problem dla cywilizacji europejskiej. Oczywiście fanatyzm jest zły, ale fanatyzm jest zły w każdej postaci - czasem mniej szkodliwy dla ludzi niewierzących, czasami bardziej jak w przypadku muzułmanów. Oczywiście, że pozycja księży w Polsce czy w Irlandii powodowała, że mogli sobie bezkarnie wykorzystywać dzieci, bo przecież nie wolno donosić na głowę kościoła.

Być może niezbyt wyedukowani ateiści nie zdają sobie sprawy, że kwestia aborcji nie musi być wiązana z wiarą. Dla człowieka wierzącego, takie ciężko chore dziecko i tak pójdzie do nieba, więc specjalnie niema różnicy czy będzie to 10 dni wcześniej czy 10 dni później, ale np. dla ateisty te kilka dni życia dziecka to wszystko co może otrzymać. Dlaczego więc ateista z założenia nie może być przeciwny aborcji? Przecież może walczyć o to unikalne życie, które dla ateisty jest wszystkim. Dlaczego z góry się zakłada, że każdy katolik jest całkowicie przeciw aborcji, a każdy ateista za aborcją na życzenie, którą będzie można sobie wykonywać tak powszechnie jak powszechnie się wyrywa zęby? Ja już swoje zdanie na temat aborcji wyraziłem i obecna ustawa przy rozważaniu wszystkich za i przeciw jest po prostu dobra i nie ma żadnych racjonalnych podstaw, żeby ją zmieniać w którąkolwiek ze stron i trzeba jej po prostu przestrzegać.

Wybitny ekspert napisał(a):Faktem jest że większość ateistów ma lepsze rozeznanie o chrześcijaństwie niż duża część samych wyznawców tej religii i tego chyba nikt nie kwestionuje.


Jak niekwestionowalnym faktem może być coś co po prostu sam z siebie stwierdziłeś? W każdej grupie są ludzie znający się na czymś i nie znający się na czymś innym. To jest Twoja hipoteza wyciągnięta na podstawie znajomych i starasz się to przedstawić jako ogólnoświatową tendencję.

Tak samo jak w kościele są "wyznawcy", którzy z wiarą nie mają wiele wspólnego, bo słownie i fizycznie zaatakują każdego kto chce z nimi podyskutować, tak samo po stronie ateistów są wielcy intelektualiści, których głównym hasłem jest "je*** kościół i ch**, opodatkować tych klechów pedofilii jednych, którzy są odpowiedzialni za największe zło na świecie". Tworzysz z ateistów jakąś elitarną grupę, jakiś arystokratów XXI wieku.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Wybitny ekspert » 17 Lip 2014 17:20

Tylko czy ktoś na tym forum pisał że nie ma ateistów którzy są przeciwko aborcji?!
Czy ktoś pisał że wszyscy katolicy są przeciwko?!
Nikt tak nie pisał bo tak nie jest.

PS: Dyskusja w rodzaju takim że jedna strona coś napiszę a jak drugiej się to nie podoba to usuwa jest zwykłą cenzurą!
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2014 17:35

Przestrzeganie kultury wypowiedzi nie ma nic wspólnego z cenzurą. Jeśli jakaś trauma spowodował, że nienawidzisz ludzi wierzących, to nie powód, żeby ubliżać na forum innym ludziom i nazywać ich tak jak ich nazwałeś. Można inaczej formułować myśli, niekoniecznie tworząc zbitkę słów związaną z niezbyt mile wspominanymi XX wiecznym ideologiami. Usunąłem tu przez kilka lat może z pięć wulgarnych wpisów i kilka spamów, więc jesteś w w gronie wybrańców.

Sam w swoim wpisie nawiązywałeś do nacisku "katolickich fanatyków", którzy chcą narzucić coś reszcie niewierzącego społeczeństwa z góry zakładając, że w temacie aborcji niewierzący walczą z wierzącymi jakoby wiara warunkowała z góry pogląd na sprawy aborcyjne. Zresztą nie przez przypadek Kat. przerzucił część dyskusji do tematu Religia.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez kat. » 17 Lip 2014 17:45

matti napisał(a):Moi państwo to naturalna kolej rzeczy, że tak postępowano. Nie robiono rewolucji bo tej ludzie by nie zaakceptowali.


Czyli wszyscy jesteśmy de facto poganami. A jeśli istnieje ten judaistyczny Bóg, to rwie sobie włosy z głowy i szykuje dla nas wszystkich piekielne męki. W niebie znajdą się tylko ortodoksyjni żydzi. Bo chyba liczy się, to czego chce /nakazuje Bóg, a nie to co ludzie by zaakceptowali albo nie. Bóg nie powiedział - ok, wprowadzajcie chwalące mnie rytuały i obrzędy, ale tak, żeby żadnego poganina nie urazić i żebyście mieli z tego możliwie największe profity.

RakuNH napisał(a): Dla człowieka wierzącego, takie ciężko chore dziecko i tak pójdzie do nieba, więc specjalnie niema różnicy czy będzie to 10 dni wcześniej czy 10 dni później, ale np. dla ateisty te kilka dni życia dziecka to wszystko co może otrzymać.


Ha! To jest właśnie jeden z podstawowych momentów, kiedy wiara w boską sprawiedliwość i całą dychotomię zbawiony - potępiony się sypie. Powiedz mi, Raku, dlaczego te uśmiercone dzieci mają przywilej pójścia do nieba bez wszystkich ziemskich cierpień i dylematów? A może któreś z nich stałoby się mordercą, gwałcicielem, terrorystą? hmm? Zakładamy wolną wolę czy predestynację? Rozstrzygane jest to według boskich, nieznanych nam reguł? O przepraszam, musimy żyć i podejmować decyzje wg reguł ziemskich. Tylko czemu ktoś, kto nie zgadza się na taką niesprawiedliwość, jest z gruntu rzeczy gorszy od kogoś, dla kogo jest to akataleptyczne / nonsensowne?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2014 18:05

Bo po prostu nie zdążyły nagrzeszyć i już. Nie ma przecież żadnej sprawiedliwości na świecie, więc mają szczęście/pecha że nie mogli nagrzeszyć. Nie rób przez przypadek ze mnie adwokata KK, bo ja np. nie rozumiem sensu celibatu wśród księży (poza celem biznesowym, bo dziedziczenie wywołało by niezłe zamieszanie), nie rozumiem dlaczego samobójca jest dla KK jakimś wstydem, a często odmawia mu się pochówku. To prędzej powinien być wstyd dla księży, że nie pomogli komuś kto nie radził sobie z własnym życiem. Ja po prostu nie uważam, żeby wiara i kultywowanie chociażby tych pogańskich tradycji, była dla społeczeństwa czymś złym, czymś co należało by "rozsadzić".Państwo powinno być po prostu rozdzielone od kościoła i tyle, ale retoryka ludzi typu Ryfiński do mnie nie przemawia. Rozdział polegający na nienawiści jest bez sensu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez kat. » 17 Lip 2014 18:24

RakuNH napisał(a):Nie ma przecież żadnej sprawiedliwości na świecie, więc mają szczęście/pecha że nie mogli nagrzeszyć.


No tyle chciałem. Czyli to, czy spotkamy się w niebie czy w piekle, czy się nie spotkamy, zależy od splotu przypadków.


RakuNH napisał(a):Ja po prostu nie uważam, żeby wiara i kultywowanie chociażby tych pogańskich tradycji, była dla społeczeństwa czymś złym, czymś co należało by "rozsadzić"


Ja uważam, że złe było sztuczne i siłowe rozsadzenie tych rodzimych tradycji. Że dzięki niemu narodziła się Polska? Smutne to twierdzenie (abstrahując od prawdziwości), bo poświadczające, że jako naród jesteśmy osadzeni na fałszu.

RakuNH napisał(a):Państwo powinno być po prostu rozdzielone od kościoła i tyle, ale retoryka ludzi typu Ryfiński do mnie nie przemawia. Rozdział polegający na nienawiści jest bez sensu.


Ryfiński nie grzeszy rozumem i pieprzy farmazony. Przed wyborami do PE stworzył debilny "satanistyczny" spot, mieszając w to Slayera, a Araya, wokalista Slayera, jest praktykującym katolikiem.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Religia

Postprzez Wybitny ekspert » 17 Lip 2014 18:56

RakuNH napisał(a):Przestrzeganie kultury wypowiedzi nie ma nic wspólnego z cenzurą. Jeśli jakaś trauma spowodował, że nienawidzisz ludzi wierzących, to nie powód, żeby ubliżać na forum innym ludziom i nazywać ich tak jak ich nazwałeś.


Trauma?!
"Nienawidzisz ludzi wierzących"

Człowieku nie czuje żadnej nienawiści, radzę zmniejszyć te nerwy. Co do tej wypowiedzi którą tak wspominasz to nie miałem na myśli wszystkich katolików, a tylko specyficzną ich część najbardziej radykalnych powiązanych często z poglądami nacjonalistycznymi.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2014 19:16

kat. napisał(a):
RakuNH napisał(a):Nie ma przecież żadnej sprawiedliwości na świecie, więc mają szczęście/pecha że nie mogli nagrzeszyć.
No tyle chciałem. Czyli to, czy spotkamy się w niebie czy w piekle, czy się nie spotkamy, zależy od splotu przypadków.


No oczywiście. Wszelkie choroby i wydarzenia są pewnym splotem szczęścia i nieszczęścia. Wszystko zależy od tego jakiego lekarza wybraliśmy, jak się prowadziliśmy, a być może jakiś tam błąd z x pokoleń wstecz spowoduje, że dziecko rodzące się dużo później będzie poważnie chore. A że pewną tożsamość buduje się na fałszu - no cóż na czymś trzeba wybudować. ;)

Ja jestem bardzo spokojny Wybitny ekspercie. Nawet nie używam wykrzykników.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron