Religia

O wszystkim.

Re: Religia

Postprzez Wybitny ekspert » 17 Lip 2014 20:02

RakuNH napisał(a):
kat. napisał(a):
RakuNH napisał(a):Nie ma przecież żadnej sprawiedliwości na świecie, więc mają szczęście/pecha że nie mogli nagrzeszyć.
No tyle chciałem. Czyli to, czy spotkamy się w niebie czy w piekle, czy się nie spotkamy, zależy od splotu przypadków.


No oczywiście. Wszelkie choroby i wydarzenia są pewnym splotem szczęścia i nieszczęścia. Wszystko zależy od tego jakiego lekarza wybraliśmy, jak się prowadziliśmy, a być może jakiś tam błąd z x pokoleń wstecz spowoduje, że dziecko rodzące się dużo później będzie poważnie chore. A że pewną tożsamość buduje się na fałszu - no cóż na czymś trzeba wybudować. ;)

Ja jestem bardzo spokojny Wybitny ekspercie. Nawet nie używam wykrzykników.



"Wszelkie choroby i wydarzenia są pewnym splotem szczęścia i nieszczęścia. Wszystko zależy od tego jakiego lekarza wybraliśmy, jak się prowadziliśmy, a być może jakiś tam błąd z x pokoleń wstecz spowoduje, że dziecko rodzące się dużo później będzie poważnie chore."

Błąd z x pokoleń? Nie rozumiem, co kazirodztwo czy co?
Takie sugestie że ci rodzice tych biednych dzieci czy dziadkowie są sami sobie winni jest niepoparte żadnymi dowodami, jest jednocześnie mocno odrażające.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2014 20:21

I znów problemy z czytaniem. Winny może być np. morderca, który xxx lat temu zabił głowę rodziny i okradł rodzinę z wszystkich pieniędzy, dzięki czemu ta została zepchnięta na margines. Zawsze winny jest człowiek a nie Bóg. Dzięki wolnej woli sami możemy popełniać błędy i dzięki tej wolnej woli możemy też niekorzystnie wpływać na życie innych.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez kat. » 17 Lip 2014 20:30

I taka ta rzekoma wolna wola i boska sprawiedliwość wg chrześcijaństwa. Masz szczęście albo pecha. Może dożyjesz (będąc skurwielem) starości, wtedy w obawie przed śmiercią się nawrócisz i (dzięki bożemu miłosierdziu) będziesz zbawiony jak ten łotr, a jeśli wpadniesz wcześniej pod auto albo ktoś cię zasztyletuje, a nie chodziłeś do kościoła i żyłeś w nieformalnym związku (jak to człowiek zdemoralizowany ;)), no to trudno, miałeś pecha, cała wieczność w piekle, odwołań nie przyjmujemy. ;)

Nieochrzczone dzieci też od niedawna i po licznych debatach teologicznych nie zostają strącone w otchłań :lol: Teraz zalegają tam tylko ci, którzy mieli pecha urodzić się przed Chrystusem. Wolna wola :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2014 20:46

Nie może być jednocześnie wolnej woli i sprawiedliwości.

Zresztą nawet w tym wątku pisałem, że pewne ziemskie konwencje i obrządki nie mogą decydować o tym kto wierzy w "lepszego" Boga i tak de facto jeśli ktoś wierzy w Boga, to nie może zakładać, że ma to kluczowe znaczenie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Polityka

Postprzez Adrian Woźniak » 17 Lip 2014 22:10

kat. napisał(a):Niechęć do zinstytucjonalizowanej religii nie musi oznaczać skrajnego materializmu. I idąc dalej: antyreligijność =/= niewiara.

Masz rację, ja tylko napisałem o tym z własnej perspektywy.


kat. napisał(a):A co to znaczy "obchodzić święta"? Ubieranie choinki jest stricte pogańskim zwyczajem. Podobnie jak ucztowanie w czasie przesilenia zimowego (słowiańskie "Gody"). Data 25. grudnia jest związana z narodzinami Mitry, a nie Jezusa, i została przyjęta (zawłaszczona przez chrześcijaństwo) ze względów czysto politycznych.
A Ty obchodzisz "choinkę"? Jeżeli tak, to dlaczego, skoro jest to zwyczaj pogański? ;)

[/quote]
Z tego co pamiętam to tradycja ubierania choinki wywodzi się z kościoła protestanckiego, ale kłócić się nie będę ;) Zresztą czy pochodzenie danego zwyczaju jest aż tak istotne? Ważne że przez daną religię zostało przyjęte. A musiało zostać skoro pewnie we wszystkich kościołach na Boże Narodzenie stawia się ustrojone choinki.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Religia

Postprzez Adrian Woźniak » 17 Lip 2014 22:28

Przede wszystkim nie powinno się nikogo szufladkować. Tak jak Raku napisał jesteśmy różni, czy jako katolicy, czy jako ateiści. Każdy ma coś takiego jak mózg i teoretycznie powinien też potrafić z niego korzystać, a nie ślepo wszystkiemu przytakiwać.
Jeżeli natomiast chodzi o te "mohery"...według mnie jest to bardzo pogardliwe określenie, zwłaszcza że gro tych osób sporo przeżyło i jeszcze więcej wycierpiało w trakcie wojny, okresu powojennego czy PRLu. Pomyślcie w jakich warunkach Ci ludzi żyli 50,60, 70 lat temu. To były naprawdę trudne czasy, a Wy wymagacie, żeby Ci ludzie byli nie wiadomo jak wyedukowani. W tamtym czasie ludzie ze średnim wykształceniem byli kimś, a nawet jak już takowe zdobyli to wątpie, żeby w szkole mówiono na temat religii, pochodzenia świąt itp...teraz to my mamy luksus: biblioteki na każdym kroku, swobodny dostęp do internetu, telewizja itp., trochę wyrozumiałości dla innych i przede wszystkim szacunku.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Religia

Postprzez kat. » 17 Lip 2014 22:35

Ogólnie zwyczaj dekorowania drzewa jest starożytny, choinka jako taka istotnie przyszła z zachodu, ale mieliśmy na naszych ziemiach obecną jeszcze do międzywojnia pogańską podłaźniczkę :) (zwłaszcza moje okolice, czyli Małopolska, oraz Śląsk), czyli taka wisząca choinka :)

Swoją drogą, nawet kolęda ma rodowód pogański. Święto związane z zimowym przesileniem, zwane u nas godowym, to przecież po rosyjsku "koliada" (tutaj "Koliada" w wykonaniu pogańskiej Arkony: https://www.youtube.com/watch?v=tSjQRxOedWo ) .Wtedy się ucztowało i śpiewało, czyli robiło to, co teraz, z tym że racjonalną radość, że dzień robi się coraz dłuższy, zastąpiła irracjonalna - że świętujemy rocznicę narodzin bożego syna (który urodził się nie wiadomo kiedy, ale raczej nie w grudniu).


Adrian Woźniak napisał(a):Zresztą czy pochodzenie danego zwyczaju jest aż tak istotne? Ważne że przez daną religię zostało przyjęte.


Moim zdaniem jest, bo skoro jedna religia zwalcza, często krwawo, drugą, to absurdem jest wierzyć, że różnym bogom podobają się te same rytuały. Fajnie jest to zresztą opisane (w kontekście absurdalności islamu) w słynnych "Szatańskich wersetach".
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Religia

Postprzez friducha » 21 Lip 2014 22:29

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 20:42, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Religia

Postprzez Adrian Woźniak » 24 Lip 2014 08:56

Temat nam się rozmył - zaczeliśmy od aborcji, a skończyło się na pochodzeniu zwyczajów świątecznych. W każdym razie moje zdanie jest niezmienne - człowieka nie powinno się zmuszać, żeby działał wbrew swojemu sumieniu w kwestiach związanych z życiem.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Religia

Postprzez friducha » 24 Lip 2014 21:25

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 20:43, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 24 Lip 2014 21:51

A jeśli ktoś nie zgadza się, żeby za jego pieniądze były zabijane dzieci albo utrzymywani mordercy w więzieniach? ;) Dobrze się mówi o czymś PUBLICZNYM kiedy to jest na rękę, a gorzej kiedy każdy podatnik musi finansować coś co mu się nie podoba.

P.S. Ja Chazana nie popieram i jego zachowania. Tylko odwołuje się do kwestii publicznych ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Odyn » 24 Lip 2014 23:00

friducha napisał(a):
Adrian Woźniak napisał(a): człowieka nie powinno się zmuszać, żeby działał wbrew swojemu sumieniu w kwestiach związanych z życiem.


Adrian, sorry ale to jest bełkot. Każdy kto studiuje medycynę, a następnie wybiera specjalizację wie dokładnie przed jakimi wyborami stanie w swojej praktyce lekarskiej. Jeżeli lekarz nie dopuszcza aborcji, nawet w tak skrajnym wypadku jak ten omawiany, to nie powinien wybierać takiego zawodu. KROPKA. Ten "Talib" pracuje w PUBLICZNYM szpitalu za PUBLICZNE pieniądze. Jego "sumienie" mnie nie interesuje to jest jego prywatna sprawa, nie zgadzam się natomiast aby taka osoba za m.in. MOJE pieniądze odmawiała mi zabiegu/usługi która jest w 100% zgoda z prawem.
Wyobraź teraz sobie, że chirurgiem zostaje Świadek Jehowy, a to się wiąże z kategorycznym zakazem wszelkich transfuzji krwi. Pacjent wykrwawia się na stole, lekarz nie podejmuje żadnych działań, bo jego sumienie zabrania mu przetaczania krwi. A teraz dodajmy "dramatyzmu", tym pacjentem na stole jest Twoje ukochane dziecko... Na szczęście Świadkowie Jehowy mają na tyle rozsądku, że nie pchają się do zawodów, których z powodów religijnych nie są w stanie należycie wykonywać. Pan Chazan sumienie ma czyste- niewątpliwie-, bo kompletnie nieużywane.

Demagogia.Świadkowie jehhowy nie przyjmują transfuzji krwi na siebie,ale mogą wykonywać ten "zabieg" na innych jeśli są np.Lekarzami
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Religia

Postprzez Adrian Woźniak » 26 Lip 2014 08:05

friducha napisał(a):Każdy kto studiuje medycynę, a następnie wybiera specjalizację wie dokładnie przed jakimi wyborami stanie w swojej praktyce lekarskiej. Jeżeli lekarz nie dopuszcza aborcji, nawet w tak skrajnym wypadku jak ten omawiany, to nie powinien wybierać takiego zawodu. KROPKA. Ten "Talib" pracuje w PUBLICZNYM szpitalu za PUBLICZNE pieniądze. Jego "sumienie" mnie nie interesuje to jest jego prywatna sprawa, nie zgadzam się natomiast aby taka osoba za m.in. MOJE pieniądze odmawiała mi zabiegu/usługi która jest w 100% zgoda z prawem.


Tylko że lekarz zgodnie z prawem ma możliwość odmówić pacjentce wykonania zabiegu. Nie rozumiem dlaczego świetny specjalista (nie mam na myśli nikogo konkretnie) miałby rezygnować ze swojej drogi życiowej tylko dlatego, że ma inne spojrzenie w kwestiach bioetycznych niż państwo? Tym bardziej, że głównym zadaniem lekarza jest leczenie, a nie uśmiercanie. Poza tym to, że nie chce przeprowadzić zabiegu aborcji nie znaczy, że traktuje całą sprawę jako coś nieistotnego. Zapewniam Cię że dla niego to także jest tragedia i niełatwa sytuacja, bo z jednej strony jeżeli przeprowadzi zabieg postąpi wbrew sobie i swojemu sumieniu, złamie założenia swojej religii i jeżeli sprawa wyjdzie na jaw narazi się hierarchom KK, a z drugiej jeżeli nie wykona aborcji zostanie wręcz zniszczony przez media i dużą część społeczeństwa jak ma to miejsce obecnie. Ja temu człowiekowi szczerze współczuje, bo nie chciałbym się znaleźć na jego miejscu. Moim zdaniem wszystko to jest wina państwa, a właściwie prawa, które NIE POWINNO DOPROWADZAĆ CZŁOWIEKA DO TAKICH ROZTEREK MORALNYCH.


friducha napisał(a):Pan Chazan sumienie ma czyste- niewątpliwie-, bo kompletnie nieużywane.

Nie oceniaj go tak. Z punktu widzenia religii którą wyznaje postąpił słusznie. To są w ogóle BARDZO trudne kwestie ze względu na to, że część z nas jest katolikami, a część nie, a to już na wstępie powoduje różnice w postrzeganiu całej sprawy.

Jeżeli chodzi o przypadek ze Świadkami Jehowy to już Odyn odpisał.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Religia

Postprzez friducha » 26 Lip 2014 15:33

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 20:43, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Religia

Postprzez markos7207 » 26 Lip 2014 16:17

Dlaczego zwyrodniały morderca ma większe prawo do życia niż to dziecko, które nie było ślicznym, różowym bobaskiem ? Każdy człowiek ma wolną wolę, ale przede wszystkim ma rozum i jest istotą myślącą. Więc za każde swoje postępowanie powinien brać odpowiedzialność ZAWSZE I WSZĘDZIE. Życie to nie supermarket gdzie wybierasz sobie z półki tylko to co ci się podoba.
Moralność, ach moralność :lol: :lol: :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Religia

Postprzez Adrian Woźniak » 26 Lip 2014 17:19

friducha napisał(a):Trzymajmy się faktów: Chazan nie wykonał aborcji i miał do tego prawo, nie wskazał lekarza, który mógł zabieg wykonać i tym samym prawo złamał. Kropka.

To jest oczywiste - prawo zostało złamane, ale...według nauk KK jakakolwiek pomoc w popełnieniu "czynu zakazanego", czyli choćby aborcji, jest przez tą religię potępiane i traktowane jako swego rodzaju współudział. Z jednej strony mówi się o klauzuli sumienia, a z drugiej ten dodatkowy zapis o potrzebie wyznaczenia innego lekarza patrząc na to od strony KK jest po części jej zaprzeczeniem. O to jest cała wojna. I znowu mamy sprzeczność z jednej strony państwo gwarantuje Ci swobodne praktykowanie dowolnej religii, a z drugiej niejako zmusza do złamania jej fundamentów - bo do takich należy ochrona każdego życia ludzkiego - bez względu na to czy to jest zdrowy 20-letni chłopak, 90-letni staruszek czy płód, który z dużym prawdopodobieństwem ma jakieś wady rozwojowe. Reasumując krótko i zwięźle zapis o wskazaniu innego lekarza: KK - nie wolno Ci tego zrobić, Państwo (prawo) - musisz to zrobić - MAMY KONFLIKT. Nie chce pisać, że klauzula sumienia jest fikcją, bo to nie byłoby do końca prawdą, ale na pewno nie rozwiązuje wszystkich rozterek moralnych i dlatego powinna zostać zmodyfikowana dla dobra wszystkich.
Nie chce już wnikać jak do kwestii aborcji podchodzą inne religie.

friducha napisał(a):Druga sprawa: klauzula sumienia obowiązuje konkretnego lekarza, a nie placówkę.

A co w sytuacji, gdy wszyscy ginekolodzy chcieliby z niej skorzystać? Teoretycznie jest to możliwe i zgodne z prawem.

friducha napisał(a):Czy wiesz, że w szpitalu św. Rodziny wszyscy lekarze są głęboko wierzącymi katolikami? Tam nawet nie przepisują środków antykoncepcyjnych. I to jest oczywiście czysty przypadek i nie było tu z pewnością żadnych nacisków itp, itd. Wiesz jakoś trudno mi uwierzyć, że przy stosowaniu prawidłowej rekrutacji i zatrudnianiu ludzi na podstawie kompetencji (a nie przynależności do konkretnego kościoła) nie znalazł się tam ani jeden lekarz choćby "agnostyk"... Obejrzyj materiał nakręcony przez TVN jak lekarz w tym szpitalu odmawia przepisania środków antykoncepcyjnych i zaprasza do prywatnego gabinetu gdzie takie pigułki bez problemu przepisze... Moralność, ach moralność :lol: :lol: :lol:

Powiem szczerze - mnie w ogóle nie interesuje to czy ktoś wierzy, czy też nie - w końcu to jego sprawa.
KK też ma czarne owce w swoich szeregach, które z jednej strony mówią na ambonie, żeby nie żyć w związkach niesakramentalnych, nie uprawiać seksu przed ślubem czy nie pić alkoholu w sierpniu itp., a z drugiej sami w zaciszu swojej plebanii takie rzeczy robią. To jest szczyt hipokryzji, ale cóż możemy poradzić, ludzie z natury są słabi. Chociaż nie ma co generalizować, bo na pewno znajdzie się też wielu, którzy żyją według tego co sami głoszą.


friducha napisał(a):Trzecia sprawa: aktualnie hierarchowie KK żądają listy szpitali, w których wykonuje się legalne aborcje. W jakim celu? Przecież jeszcze raz podkreślam- klauzula sumienia dotyczy LEKARZA, a nie PLACÓWKI!!! Po co im w takim razie taka lista?

Widzisz, sam o tym pisałem nie znając stanowiska KK. To jest intuicyjnie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, i dla kobiet, i dla lekarzy, zwłaszcza dla tych, którzy z procederem aborcyjnym nie chcieliby mieć nic wspólnego. Taka lista mogłaby być np. po to, aby uniknąć podobnych kontrowersji w przyszłości.


friducha napisał(a):Czwarta sprawa: w głowie p. Chazana nie siedzę i siedzieć nie zamierzam. Głos mu nawet nie zadrżał kiedy mówił o śmierci dziecka dla mnie to jest jakiś wyznacznik jak bardzo on "przeżywa" tragedie.

Nie wiemy w jakim stanie tak naprawdę jest prof. Chazan. Być może korzysta z jakichś tabletek uspokajających. A poza tym ludzie są różni. Niektórzy są ekstrawertyczni i okazują swoje emocje, a inni potrafią je doskonale kamuflować, często "zżerając siebie od środka".


friducha napisał(a):Fajnie jest sobie pierniczyć o sumieniu, moralności i prawie boskim kiedy ktoś inny ponosi w 100% konsekwencje naszych poczynań.

Lekarze też są w to niejako zaangażowani, a konsekwencje takich czy innych decyzji mogą dotyczyć także ich. Przykład mamy idealny. Postąpić wbrew sobie i religii czy też stracić pracę i zostać wyklętym przez znaczną część społeczeństwa. Nie wiadomo co gorsze. W pierwszym przypadku lekarz zapewne czułby się jak morderca i miałby wyrzuty sumienia do końca życia, w drugim straciłby podstawę swojego utrzymania i jakby nie patrzeć dobre imie.

friducha napisał(a):Piąta sprawa: niech KK się zajmie wychowywaniem swoich wiernych, a nie wtrąca się w życie ludzi, którzy z KK nie mają nic wspólnego.

To nie jest takie proste, bo od dawien dawna zadaniem Kościoła jest przyciąganie nowych osób i nawracanie. Stąd te wszystkie misje, stąd różnego rodzaju apele. Patrząc na to realnie. Jaki wpływ tak naprawdę może mieć KK na ateistę, agnostyka czy innowiercę? Pogadać sobie każdy może, ale jeżeli chodzi o postępowanie to gro ludzi i tak zrobi po swojemu. Gdyby przedstawiciele jakiejś religii próbowali pod groźbą "wiecznego potępienia" przekonać Europejki do zasłaniania twarzy, to byś na to poszła? Jestem przekonany że nie. Żaden Kościół, przynajmniej w Polsce, nie ma władzy wykonawczej i niczego narzucić Ci nie może.


friducha napisał(a):Szósta sprawa: nie zgadzam się aby kobiety były piętnowane za domaganie się należnych im praw. Kobieta, o której mowa starała się o dziecko przez 12 lat, a teraz robi się z niej jakąś szmatę, która bez skrupułów chciała zamordować swoje dziecko.

Aż tak dokładnie się nie orientuje, ale z tego co wiem to ryzyko już na początku było przeogromne. Rozumiem dramat osób, które dzieci mieć nie mogą, ale...in vitro, aborcja - uda się albo nie...chyba jednak wypadałoby spasować. Niestety jest jak jest i nie każdy może spełnić swoje marzenia. Nie każdy może być wybitnym piosenkarzem, aktorem czy sportowcem, a niektórzy dużo bardziej by tego pragnęli od założenia rodziny czy posiadania dzieci. Ktoś to kiedyś dobitnie podsumował..."życie jest ku****ko niesprawiedliwe"...

friducha napisał(a):O tym, że dzięki profesorkowi miała cesarkę to już się nikt nie zająknie. To ma być to "leczenie zamiast zabijania"? Zakazuje się publikacji zdjęć tego dziecka, bo wiadomo, że jakby wreszcie ludzie zobaczyli, że nie chodzi o ślicznego, różowego bobaska to mogliby nieco spuścić z tonu. Żeby było jasne- to ja też jestem przeciw takim publikacjom i to po obu stronach.

Oglądanie tych zdjęć już nic nie zmieni. Lekarze kończąc studia są już chyba ukształtowani w jedną czy drugą stronę i mają swoje poglądy, a nam zwykłym obywatelom to do czego miałoby służyć? Chyba tylko do wywołania koszmarów w nocy, bo widok oszpeconego dziecka jest na pewno straszny. Część osób, wiem że lubi pooglądać takie zdjęcia z wypadków czy katastrof, ale mnie osobiście nawet jako osoby, która lubi horrory (ale głównie psychologiczne) coś takiego nie interesuje.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Religia

Postprzez friducha » 27 Lip 2014 17:36

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 20:43, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Religia

Postprzez Wybitny ekspert » 27 Lip 2014 20:21

Adrian Woźniak napisał(a):Aż tak dokładnie się nie orientuje, ale z tego co wiem to ryzyko już na początku było przeogromne. Rozumiem dramat osób, które dzieci mieć nie mogą, ale...in vitro, aborcja - uda się albo nie...chyba jednak wypadałoby spasować. Niestety jest jak jest i nie każdy może spełnić swoje marzenia. Nie każdy może być wybitnym piosenkarzem, aktorem czy sportowcem, a niektórzy dużo bardziej by tego pragnęli od założenia rodziny czy posiadania dzieci. Ktoś to kiedyś dobitnie podsumował..."życie jest ku****ko niesprawiedliwe"...



Ale nauka poszła na tyle do przodu że ułatwia nam życie w każdej dziedzinie. Nie rozumiem dlaczego miałoby tak nie być również w przypadku par które chcą mieć dzieci a nie mogą. Katolicy! przecież nikt was nie zmusza do in-vitro. Więc wy nie zmuszajcie nie katolików by nie wykonywali tych zabiegów. Bo to wyjątkowo okrutne i niemoralne!
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Religia

Postprzez Adrian Woźniak » 31 Lip 2014 19:03

@Wybitny ekspert - Kościołowi chodzi o to, że życie to nie jest zabawa i płodu nie powinno się traktować na zasadzie - "dobry" - rodzić, "niedobry" - aborcja. Tak jak pisałem wyżej, życie różnie się ludziom układa. Niektórzy trafią na odpowiednią "drugą połowę", znajdą dobrą pracę, będą mieli zdrowe dzieci, a innym będzie szło jak po grudzie, żeby nie wspomnieć o przypadkach ludzi bezdomnych, spośród których dla wielu jedyną rozrywką jest najtańszy jabol z monopolowego.

Dziś słyszałem, że ta kobieta, która poszła do profesora Chazana trafiła najpierw do innego szpitala, gdzie rzekomo odmówiono jej aborcji. Już sam nie wiem gdzie leży prawda...
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości