Katastrofa Smoleńska

O wszystkim.

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Gaucho » 10 Kwi 2010 18:59

Moje kondolencje wszystkim... Jaki los... Niedobre to miejsce dla Polakow...
Awatar użytkownika
Gaucho
Młodzieżowiec
 
Posty: 323
Rejestracja: 08 Lip 2006 07:47
Miejscowość: Rosja

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez figaro56 » 10 Kwi 2010 19:20

Jak zawsze wszystko tam sprzysięgło się naraz i muzealny samolot i kiepskie lotnisko bez nowoczesnego systemu naprowadzania i pogoda. Mam tylko nadzieję, ze nikt z polityków i dowódców wojskowych nie wywierał presji na pilocie aby próbował lądować w tych warunkach bo lądowanie w Mińsku albo w Moskwie powodowało wielogodzinne opóźnienie uroczystości. Może nawet uniemożliwiało udział polskiej delegacji rządowej. Niestety ale tego już się nie dowiemy wszak nikt nie ocalał.
Fakt Gaucho. Ten Katyń to dla Polaków ziemia przeklęta.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez alpridz » 10 Kwi 2010 19:31

Z tego co wiem, to czarna skrzynka rejestruje nie tylko zachowanie samolotu (parametry) ale także rozmowy (chyba tylko w kokpicie lub w wewnątrz linii tel. w samolocie). Więc, jeśli ktoś namawiał, lub żądał by pilot Protasiuk wylądował to powinno to wyjść. Ale wydarzenie tragiczne, wszystkie osoby będące na pokładzie zginęły w służbie dla kraju. Co dla wielu na pewno byłaby wspaniałą śmiercią (jeśli można nazwać śmierć, wspaniałą). Katyń, rzeczywiście jest ... ale ta tragedia może przywrócić, przyjaźń POLSKO-ROSYJSKĄ.

Teraz tak naprawdę widać, jak Polacy szanowali prezydenta Kaczyńskiego. W końcu musi się coś zmienić w naszym kraju ..
alpridz
Młodzik młodszy
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Mar 2010 21:19

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez doliniarz » 10 Kwi 2010 20:49

alpridz napisał(a):Teraz tak naprawdę widać, jak Polacy szanowali prezydenta Kaczyńskiego. W końcu musi się coś zmienić w naszym kraju ..

Niestety, ale ten szacunek w większości zaczął się po tej straszliwej tragedii. Ile to razy w gazetach czy telewizji wyśmiewano jego oraz jego decyzje. Że już o programie Majewskiego nie wspomnę. Znowu by można powiedzieć "Mądry polak po szkodzie". Znowu żyjemy w takiej zadumie i patosie, a niedługo o tym większość zapomni i będzie jak przedtem. Taka smutna prawda. Po śmierci papieża było tak samo, a co zapadło mi w pamięć to sytuacja gdy zwaśnieni "pseudokibice" Wisły i Cracovii wybaczali sobie wszystko, a kilka dni później tłukli się po meczu. Mogli już sobie nie wybaczać i później nie przynosić wstydu wszystkim.
Zobaczymy co nam "powiedzą" czarne skrzynki.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez figaro56 » 10 Kwi 2010 20:54

Mam nadzieję, że wszystkie okoliczności tej tragedii zostaną wyjaśnione i rzetelnie zostanie poinformowana opinia publiczna bo jak znam życie to niedługo pojawią się spiskowe teorie dziejów. Nawet nie chcę myśleć jakie.
Co o przyjaźni polsko-rosyjskiej. To takie gesty ze strony rosyjskiej jak przy okazji tej tragedii chociaż je doceniam i są miłe ale to niestety nie wystarczy.
Rosja musi się wyzbyć swoich imperialnych zapędów i przestać uważać nasz kraj jako strefę swoich wpływów. Prawdziwa przyjaźń może istnieć między dwoma państwami które wzajemnie szanują swoją suwerenność. Niech przestanie Putin upokarzać nasz kraj jak na przykład na obchodach zwycięstwa w Moskwie sadzając naszego prezydenta gdzieś w trzecim rzędzie bo Polacy byli czwartą pod względem liczebności armią koalicji antyhitlerowskiej i miejsce w pierwszym szeregu należy nam się bardziej niż Francji. To prawdziwy skandal, że Putin w swoim przemówieniu nawet słowem nie wspomniał o roli Polski w pokonaniu hitlerowskich Niemiec a wymienił zupełnie egzotycznych koalicjantów. Niech wreszcie przestanie stosować szantaż czy to ten o zakręceniu kurka z gazem czy to kierowaniem swoich rakiet w nasze terytorium a zadra w naszych stosunkach jaką jest Katyń, chociaż bolesna ale da się usunąć.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Masha » 10 Kwi 2010 21:10

Chyba nigdy w historii naszego państwa nie żyliśmy w przyjaźni z Rosją, od zawsze były spięcia, kłótnie, wojny. Ale teraz jest szansa by to zmienić. Rosjanie pokazują się w tym trudnym dla nas momencie z pięknej strony, choć z drugiej strony czy mają wyjście? Wątpię.

Odnośnie Lecha Kaczyńskiego. Nigdy nie był moim ukochanym politykiem, stoję po całkowicie innej stronie barykady, ale bardzo ubolewam, że Polska straciła wybitnego polityka, męża stanu, patriotę, katolika i bardzo mądrego człowieka. Wielką stratą jest także śmierć pana Ryszarda Kaczorowskiego, bardzo symbolicznej dla Polski osobistości.

I jeszcze ten widok biało-czarnego zdjęcia Sebastiana Karpiniuka, 38-letniego posła PO, przed którym była otwarta droga do wielkiej politycznej kariery, aż żal serce ściska :(
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 10 Kwi 2010 21:21

Doliniarz nie myl faktów. Pogodzili się kibice ale inni kibice się potłukli. Ci co się wtedy potłukli jakoś pare dni wytrzymali na swoim osiedlu ale gwarantuje Ci że nie paradowali wtedy w szalikach po Krakowie. Byłem na Mszy i aż się dziwiłem że był takie spokój. Ale trzeba powiedzieć jasno że to ta spokojna strona się zjednoczyła i wiadome było że to jest chwilowe zjednoczenie tak jak chwilowa żałoba.

Nigdy nie zapomnę tej atmosfery pokoju. A poza tą atmosferą najbardziej zapadło mi w pamięć jak Wisła i Cracovia pytała nas "to aż tyle jest Hutnika w Krakowie?" jak wysiadaliśmy z trzy wagnonowego tramwaju w jakieś 800 osób w szalikach. No ale pokój skończył się wraz z końcem żałoby. Raczej to nikogo nie zdziwiło. I tak moim zdaniem jest to ogromny sukces Karola Wojtyły. Nie wyobrażam sobie aby jeszcze dla kogokolwiek choćby na dzień kibice trzech zwaśnionych klubów w Krakowie byli się w stanie pogodzić.

A co do prezydenta to jest pewna zasada. O zmarłym się mówi dobrze albo się w ogóle nie mówi i zawsze powinno się ją stosować. Mi szkoda tych wszystkich zmarłych JAKO LUDZI. Szczerze nie interesuję się na tyle polityką aby być kogoś wielbicielem ale odeszło prawie 100 naszych rodaków i to jest dla mnie tragedia a szczególnie tragedia dla tych rodzin. Organizacyjnie myślę że nie odczujemy tego w ogóle a może niektóre osoby w sejmie czy senacie zastanawią się nad swoim postępowaniem (czasem złym o czym świadczy często frekwencja na obradach) i może dzieki tej tragedii coś się zmieni na lepsze.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez doliniarz » 10 Kwi 2010 21:28

Masha miałem podobne zdanie o prezydencie. Przyznaję się bez bicia, że czasami drwiłem z jego wpadek na antenie, ale jest mi bardzo przykro z tego co się stało bo sympatie polityczne nie mają teraz dla nikogo większego znaczenia. Był moim rodakiem, dlatego też ta tragedia ma dla mnie jeszcze większe znaczenie. No i także muszę oddać hołd pozostałym ofiarom.
Przyznam, że większości ofiar nie kojarzę bo polityka nie jest moją mocną stroną. Jestem raczej apolityczny, ale tym razem myślę, że powinienem iść na wybory.

Raku no może mylę bo już dokładnie nie pamiętam bo słyszałem to tylko z telewizji. Bili się czy nie, ale pogodzili się, a później topór odkopali tak jak napisałeś. Mogli więc się nie godzić tak sztucznie i byłoby bez problemu.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 10 Kwi 2010 21:33

Ze sztucznym godzeniem to się nie zgadzam. Bardziej sztuczne są często żałoby narodowe. Jeśli ktoś bez żadnego przymusu się pogodził to musiało to być pod wpływem pewnego impulsu wywołanego silnymi emocjami. To pokazało jak wiele znaczył JP II. Nie znasz klimatu w Krakowie ale jest to ogromna nienawiść. Do dziś nie potrafię sobie uzmysłowić jak to jest możliwe że tysiące kibiców w różnych szalach szło koło siebie i nie było nawet słownych zaczepek (przynajmniej w mojej okolicy). Jak dla mnie to zjednoczenie mimo powrotu do normy było czymś wielkim.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez doliniarz » 10 Kwi 2010 21:40

No, ale wtedy większość szła pewnie nie jako kibice tylko jako polacy i przy takiej tragedii taką błachą rzeczą jak sport nikt sobie zbytnio nie zawracał głowy. Przynajmniej ja tak myślę. Bo gdybym to ja na przykład tam szedł, a obok mnie kibic z wrogiej drużyny to miałbym w d***e to jakiemu on kibicuje klubowi.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 10 Kwi 2010 22:11

W tym momencie babka na antenie TVNu mnie zniszczyła.

"Płacze dziś cały dzień ale bardzo mnie boli to że poseł Palikot nie przeprosił jeszcze prezydenta Kaczyńskiego bo nazywał go pijakiem i wielokrotnie go obrażał a dziś milczy"

Pozostawię to bez komentarza.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Masha » 10 Kwi 2010 22:28

Niedługo zaczną się komentarze w stylu, że PO powinna wycofać swojego kandydata na prezydenta w ramach pięknego gestu względem PiSu. Niektórzy nie maja umiaru, nawet w tak smutnej chwili :?
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez matti » 11 Kwi 2010 06:23

To wielka katastrofa!! Mówcie co chcecie, ale Lech Kaczyński miał swoją koncepcję polityczną, zawsze walczył o pamięć naszych ofiar. Jako jedyny na świecie odważył się natychmiast poprzeć Gruzję kiedy napadli ją Rosjanie (Sierpień 2008). Nigdy nie zapomnę przemówienia z Westerplatte, kiedy mówił do Putina o zbrodniach Rosji, o tym o czym inni się bali mówić. I jeszcze jedno, "śmialiśmy się" z urody pani Marii. Jak to było "Jakie jest najbrzydsze państwo na świecie? Państwo Kaczyńscy!!!". Jednak trzeba zwrócić uwagę, że on swoją żonę musiał bardzo kochać skoro przez tak wiele lat był z nią. A przecież mógł wziąć sobie modelkę. Dlaczego nie? Skoro Sarkozy może...

Wieczny odpoczynek...
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez karol23 » 11 Kwi 2010 07:25

Lena wie o tej tragedii?
karol23
Junior
 
Posty: 136
Rejestracja: 01 Kwi 2010 16:44

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Kacpero221 » 11 Kwi 2010 08:45

karol23 napisał(a):Lena wie o tej tragedii?


Proszę Cię, Karol, nie dzisiaj!

Ta katastrofa znów udowodniła, że w gdy tracimy kogoś wielkiego, dopiero wtedy zaczynamy doceniać jego obecność. Zgadzam się ze słowami Mashy, mimo, że nie interesowałem się jego polityką, nie znałem go osobiście - jego śmierć zabolała mnie jak śmierć ojca.

P.S. Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot zapowiedzieli, że w najbliższym turnieju zagrają z czarną opaską na ramieniu.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez 19Kolejorz95 » 11 Kwi 2010 08:53

Kacpero221 napisał(a):
karol23 napisał(a):Lena wie o tej tragedii?


Proszę Cię, Karol, nie dzisiaj!



Kacpero221 zgadzam się z tobą :? Ten jeden dzień mógłbyś odpuścić i nie pisać głupot :( :(
Szkoda mi słów, żeby wyrazić swój smutek i żal :( :( Wczoraj nie mogłem nic napisać bo byłem w absolutnym szoku :(

Ogólnie nie ceniłem L.Kaczyńskiego jako Prezydenta RP, ale nie życzyłem mu śmierci :( :( Szkoda, że Polacy nie kochają tak żywych jak i umarłych bo bylibyśmy święci :(

Do tego odszedł Piotr Nurowski :( :( :(

Jestem aż za bardzo zadowolony z postawy Rosjan, którzy bardzo pomagają nam Polakom, ale nie tylko oni ładnie się zachowują
Wczorajszy mecz Real - Barcelona, tego bym się naprawdę nie spodziewał(bardzo ładne zachowanie)
Także w innych krajach jest dzień lub kilka dni żałoby np w Brazylii czy Rosji to bardzo piękny gest ze strony zagranicznych państw

------------

R.I.P !!!
Lindsey Vonn:*
Awatar użytkownika
19Kolejorz95
Junior młodszy
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Lut 2009 21:27
Miejscowość: Kalisz

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 13:10

Wczoraj gdzieś ok. 11 rano na TVN 24 był wywiad z Kwaśniewskim i reporter TVNu, taki starszy pan zapytał się Aleksandra, dlaczego go nie było w tym samolocie... Normalnie padłem :lol:

To tak w ramach rozluźnienia.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 13:16

No cóż. teraz przez tydzień muszą mówić o tym samym także możemy się spodziewać wielu wpadek.

Dla mnie to jest tragedia ale wiele osób w TV się wypowiada że cudowni ludzie, że wychowywali się z nimi, że na kawę mieli iść. Ja oczywiście rozumiem ogrom tragedii państwowej i tragedii dla rodzin ludzi którzy odeszli ale ja nie czuję osobistej więzi z ludźmi których znam tylko z TV.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Sven » 11 Kwi 2010 13:16

W Rosji ma zostać wyświetlony "Katyń" na głównym kanale w najlepszym czasie antenowym...
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 13:23

Mnie również Raku nie podoba się to, że teraz przez cały tydzień będą o tym mówić. Tak naprawdę ta tragedia najbardziej dotknęła rodziny ofiar, a to, że na każdym kanale, nawet na TVP Sport, co dla mnie już jest debilizmem totalnym będą o tym gadać i przypominać, zadawać durne pytania im nie pomoże. Każdy wie co się stało, każdy to na swój sposób przeżywa, ale z deka głupotą jest gadanie o tym na każdej stacji telewizyjnej. Niektórzy ludzie może chcą sobie pooglądać coś innego, a nie na TVN, TVN Siedem, TVN Style, TVN Turbo czy TVN 24 oglądać DOKŁADNIE TO SAMO! Głupota.

Największy paradoks i głupota całej sytuacji? Ludzie modlący się do Boga z powodu tych ofiar, a przecież to ten Bóg dopuścił, by ci niewinni ludzie zginęli w tak tragiczny sposób. No ale to temat na inną dyskusję.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości