Katastrofa Smoleńska

O wszystkim.

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez ssonicsl » 14 Kwi 2010 20:01

Na Wawelu oprócz królów spoczywają:
1.książe Józef Poniatowski (wybitny człowiek, w Polsce niestety niedoceniany - w sensie historycznym - mało o nim mówiono, byłby wspaniałym królem)
2.marszałek Józef Piłsudski - każdy wie kim był
3.Tadeusz Kościuszko - walczył za wolność i Polski i Stanów Zjednoczonych.
4.gen Władysław Sikorski - wódz narodu, w ciężkich czasach przyszło mu żyć, choć też mam wątpliwości czy gdyby dożył starości to by go pochowano na Wawelu. Ale oddał życie za Ojczyznę, w czasie wojny.

5.Lech Kaczyński - miły, dobry człowiek. Doktor habilitowany prawa. Jako prezydent przeciętny. Główna zasługa? Zginął w wypadku lotniczym.

Rozumiem, że gdyby Prezydent Kaczyński dożył pięknej, spokojnej starości i zmarł dajmy na to na wielonarządową niewydolność organizmu, ci sami ludzie jako pierwsi wystąpiłby z inicjatywą pochówku na Wawelu? Bo chyba nie będzie chowany w tym zacnym gronie osób tylko i wyłącznie z powodu nagłej śmierci?
Mam wrażenie, że zaczęło się wychwalanie pod niebiosa wszystkich zmarłych. Mało tego zaczął się proces w ściganiu kto da więcej. Dzisiaj na TVP1 usłyszałem o Panu Stasiaku (a osobiście bardzo go lubiłem) mniej więcej takie słowa: on nawet kiedyś na piechotę do domu wrócił...

A w tym czasie świat nie stanął w miejscu. Chiny 400 osób nie żyje, 10 tys rannych pod gruzami jeszcze wielu. I nawet małej, króciutkiej wzmianki w mediach...

Duche: Coś mi się wydaje że przeprosił bo musiał. Partia nie śpi. Jego tłumaczenia są i tak chore. Nic o wypadku nie wiedział, więc profilaktycznie oskarżył Rosjan.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez albatros » 14 Kwi 2010 20:03

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:22, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez ssonicsl » 14 Kwi 2010 20:17

Wałęsa tam nie spocznie to po pierwsze. Po drugie Wawel jako taki jest historycznym miejscem pochówku królów Polski, bez względu na zasługi + inni zasłużeni dla kraju. Tak wiem doskonale co robił z opozycją Piłsudski i Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem, a mimo to według mnie znajduje się tam jak najbardziej zasłużenie. Poza tym nie zapominajmy w jakich czasach żył. A po trzecie zdaje mi się, że miejscem pochówku obecnych prezydentów miała być Świątynia Opatrzności (aczkolwiek mogę się mylić). Po czwarte Lech Kaczyński jako człowiek prawie całe swoje życie związał z Warszawą. I tam powinny spocząć jego szczątki. Po piąte. Kwaśniewskiego i Jaruzelskiego też byś tam pochował (za funkcję rzecz jasna)? I po szóste. Miejsce się kończy, albo już skończyło.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez karlos » 14 Kwi 2010 20:25

Mi do obecnej sytuacji najbardziej pasuje porównanie do sytuacji przy stole, gdy ktoś nie potrafił się w czasie ważnej uczty właściwie zachować. Ale stało się i na protesty jest już za późno, więc choć uważam że jest to pochopna, niewłaściwa decyzja, to jeszcze gorszą rzeczą będzie długi ogólnopolski spór, który wystawić może nas tylko na śmieszność, gdy oczy całego świata są zwrócone na Polskę. W moich oczach po ogłoszeniu tej decyzji dużo stracił kardynał Dziwisz.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez albatros » 14 Kwi 2010 20:27

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:23, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 14 Kwi 2010 20:27

Wałęsa tak samo zasłużył sobie na pochówek na Wawelu jak Kaczyński. Jak już zostało powiedziane, Kaczyński prócz tej tragicznej śmierci niczym się nie wsławił.

Trochę głupie jest także gadanie, że tak ma być, bo rodzina Kaczyńskich chce, aby Lech został pochowany na Wawelu. Dziwna polityka... Bo oni tak chcą... Czyli teraz każda rodzina może sobie zażyczyć, by ktoś dla nich bliski został pochowany na Wawelu?
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 14 Kwi 2010 20:37

Duche napisał(a):Całe szczęście, że pan, który tak pomawiał Rosjan zdecydował się ich przeprosić. Miłe zachowanie. Głupotą by było doszukiwać się teraz teorii spiskowych, Rosjanie teraz zachowują się wobec Polaków bardzo fajnie, a niektórzy nadal coś tam węszą :(


Skoro już o tym mowa no to Duche niestety muszę Cię o parę rzeczy spytać odnośnie tego filmiku. Możecie mnie nazwać pomyleńcem i debilem ale przedstawię tylko to co słyszę.

http://www.youtube.com/watch?v=11LpvGjd ... re=related

- co robi gość w 2/3 sekundzie i pod koniec filmu? Czemu nie próbuje nikogo ratować? Nie wierzę że 96 osób zginęło na miejscu ale on jest jasnowidzem...
- czemu gość z kamerką nie krzyczy, nie pyta czy ktoś żyje? (nie w takich katastrofach cuda się zdarzały)
- cały czas słychać jakieś rosyjskie krzyki których nie można rozszyfrować (boje się wiedzieć co znaczą)
- 0,4 - 0,44 - tak jakby ktoś po lewej stronie drzewa padał...
- 0,43 - 0,49 (słychać dwa razy "dawaj gnata" - nie wiem co to znaczy mówię co słyszę)
- 0,58 , 1,07, 1,14, 1,16 - strzały (sprawa ponoć przekazana prokuraturze)
-1,09-1,10 - po strzale ewidentnie słychać ŚMIECH !

Zaznaczam że jestem normalny i wzrok i słuch mam zdrowy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 14 Kwi 2010 20:47

Wiedziałem, że ktoś się tutaj odniesie do tego filmiku. Filmik kontrowersyjny, to prawda, ale nie doszukiwałbym się tutaj żadnych teorii spiskowych. Strzały słychać, oczywiście, ale pracownicy BORU mieli przy sobie broń i czytałem kiedyś, że nabój mający kontakt z ogniem wybucha tak jakby go ktoś wystrzelił z pistoletu.

Nie wiem dlaczego ten człowiek postąpił tak, a nie inaczej, dlaczego nie wołał czy tam kogoś nie ma, ale chyba był w szoku, zresztą nie ma się mu co dziwić, każdy z nas na jego miejscu byłby w szoku gdyby zobaczył coś takie na żywo. Zresztą byłbym niesamowicie zdziwiony, gdyby ktoś nie zmarł natychmiast, popatrz jak wygląda ten samolot? Wierzysz, że naprawdę ktoś mógł przeżyć choć chwilę dłużej? Ja nie.

Te strzały to mogły być także strzały ostrzegawcze służb z Rosji, by odstraszyć gapiów.

Poza tym naprawdę uważasz, że gdyby Rosjanie chcieli przeprowadzić jakiś atak, to zrobiliby to na swoim terytorium? Zresztą jaki mieliby w tym cel? Przecież Polska nie zagraża Rosji w żadnym stopniu, Rosja nie ma się czego obawiać ze strony Polski, także byłoby to zachowanie bezcelowe.

Wiem, że moje zamiłowanie do Rosji może trochę nie iść w parze z obiektywnym patrzeniem na tą sprawę, ale naprawdę nie widzę sensu, aby Rosjanie mieli planować taki zamach/atak, zwał jak zwał.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 14 Kwi 2010 21:00

Jeśli nie wierzysz że ktoś mógł przeżyć to polecam wypadek Japan Airlanes który rozbił się na stokach gór. Przeżyły 4 osoby z 500. Duche proszę Ci nie wmawiaj mi też że człowiek w takim momencie myśli że wszyscy zginęli i nie wmawiaj mi też że boi się wybuchu który już nastąpił... Emocje w takim wypadku działają w drugą stronę. Postanowił więc sobie ponagrywać :roll:

A nawet nie chodzi o tego człowieka. Głównie mi chodzi o tego co stoi w miejscu i nic nie robi... Osłania teren? :roll: Ja nie mówię o żadnym ataku. Mówię tylko to co widzę tylko to co widzę i słyszę na filmiku. Śmiech i strzały tam słychać ewidentnie, podobnie jak bierność 2 osób i głosy grupy Rosjan nie wiadomo co tam robiące. Nic więcej nie insynuuje.

Po obrócę dźwięku na pewno będzie słychać co ruscy mówią, z obrazem może być gorzej. A czy dowiemy się prawdy to wątpię. Mnie ten filmik mocno zmieszał.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Regis » 14 Kwi 2010 21:23

Odnośnie tego filmu pytanie za 100 pkt. Czy ten filmik na 100% dotyczy katastrofy pod Smoleńskiem? Z tego co widzę, to film udostępnił fakt...
Regis
Junior
 
Posty: 137
Rejestracja: 15 Lut 2010 19:48

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 14 Kwi 2010 21:26

Regis napisał(a): Z tego co widzę, to film udostępnił fakt...


Fakt z nim chyba nie ma nic wspólnego. Może co najwyżej pierwszy zwęszył sensację ale film jest chyba autentyczny.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Kacpero221 » 14 Kwi 2010 22:06

Mam pytanie dot. filmu: Co to za dźwięk od 0:34 do 0:54? Pociąg, sygnał rosyjskiej straży pożarnej?
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez figaro56 » 15 Kwi 2010 07:05

Najdziwniejsze w tym wszystkim to, że nikt nie chce się przyznać do tego pomysłu z pochówkiem na Wawelu. Skoro to taki dobry pomysł to trochę zastanawiające. Jak ironicznie stwierdził były prezydent Kwaśniewski trzeba powołać komisję śledczą do zbadania "sprawy wawelskiej".
Tak obserwowałem z ogromną satysfakcją ten szacunek jaki ludzie różnych opcji politycznych oddawali zmarłemu prezydentowi. Tak być powinno mimo tego iż za życia powiedzmy to szczerze Prezydent bardziej dzielił Polaków niż łączył ale to demokratycznie wybrana głowa państwa i ten hołd po prostu się należy.
Niestety ale ktoś poszedł o jeden most za daleko. Zaczęto pompować ten balon o "genialnym" poległym "bohaterską" śmiercią przywódcy aż w końcu ktoś wyskoczył z tym Wawelem i podniosły nastrój żałoby diabli wzięli. Jest takie powiedzenie co za dużo to niezdrowo i nawet pies nie zje. Już zaczęto wskazywać "prawdziwych patriotów". Już niejaki poseł Suski przed kamerami ględzi, że ludzie cały czas dzwonią do niego chcąc zapisać się do PIS-u. Już widać, że ktoś będzie chciał na tej tragedii zbić polityczny kapitał i tylko nadzieja w narodzie, że to tego cyrku się nie da wmanipulować.
Smutne bo taki poroniony pomysł wyrządza krzywdę zmarłemu Prezydentowi a także jego rodzinie nie jest przyjemnie słuchać o jakiś protestach co do pogrzebu. Nie pierwszy to raz gdy nasi politycy koncertowo spieprzają coś dobrego.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez ssonicsl » 15 Kwi 2010 09:26

Dokładnie figaro. O jeden most za daleko. I po co to było. Nawet na BBC World już o tym wspominali (nie tyle o Wawelu co o kłótniach wokół pochówku. Chociaż też było wspomniane, ba na pasku leciało mniej więcej tak... Wawel był normalnie zarezerwowany dla polskich królów i bohaterów). I tylko dziwie się, że pomysł wypłynął od kard Dziwisza, bo chyba od niego, nie? Wydawało się, że to rozsądny człowiek...
Ale pompowania zasług ciąg dalszy. Janek Tomaszewski stwierdził że gdyby nie Prezydent nie mielibyśmy Euro 2012... Mam wrażenie, że tu już nie chodzi o Prezydenta, ale o zbicie własnego kapitału, o zabłyśnięcie w mediach. Kto da więcej...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez san » 15 Kwi 2010 10:55

A ja się cieszę z tej decyzji. Dla mnie prezydent Kaczyński był najlepszym prezydentem w naszej historii, lepszym niż Narutowicz,Wojciechowski,Mościcki (o Jaruzelskim,Wałęsie czy Kwaśniewskim nie wspomnę żeby nie używać brzydkich słów).
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 15 Kwi 2010 15:26

san napisał(a):A ja się cieszę z tej decyzji. Dla mnie prezydent Kaczyński był najlepszym prezydentem w naszej historii, lepszym niż Narutowicz,Wojciechowski,Mościcki (o Jaruzelskim,Wałęsie czy Kwaśniewskim nie wspomnę żeby nie używać brzydkich słów).


Masz do tego prawo. Ty się bardzo cieszysz ktoś bardzo smuci a ktoś jest neutralny i żałobę diabli wzięli. Oczywiście winni sa protestujący a inicjator pomysłu chciał dobrze :roll: Każdy ma inne zdanie na ten temat polityki ale nic nie zmieni tego że Prezydent był Warszawiakiem i w Krakowie nie był ubóstwiany więc nawet mało rozgarnięta osoba chyba wiedziała że żałoba nie powstrzyma protestów...

Z obu stron są osoby które sa krzykaczami a także osoby z dużą wiedzą i z dobrymi argumentami. Nie mnie osądzać kto ma rację ale Polska już jest mocno podzielona i wygląda to na podział 50/50...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez dan » 16 Kwi 2010 10:44

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kac ... ka,1465644

Ponad 70 delegacji z innych państw ma przybyć na pogrzeb Prezydenta i Jego Małżonki, a tymczasem pojawił się problem.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez albatros » 16 Kwi 2010 17:45

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:24, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez figaro56 » 16 Kwi 2010 21:04

To już jakaś histeria jak w komunistycznej Korei. Zaczęło się. Ukochany Wódz i Drogi Przywódca. Jak dzisiaj słuchałem w TVN tego gościa z Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie to już wiem jak będzie wyglądać ta prezydencka kampania wyborcza.
Wszystkim się dostało. Mediom i części społeczeństwa którzy to nie potrafili docenić jakiego to geniusza mieliśmy i męża stanu. Mamy to co chcieliśmy czyli żałobę i mówienie o zmarłych dobrze albo wcale. Dobrze, że ta żałoba już się kończy i mam nadzieję w końcu na normalność bo od wzniosłości do śmieszności dzieli nas już bardzo cienka linia.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Masha » 16 Kwi 2010 21:38

Kardynał Sodano nie przyjedzie na pogrzeb prezydenta. Ja tam mu się nie dziwię, 70 delegacji z całego świata: Obama, Saakaszwili, Medwiedjew, Sarkozy, Berlusconi, Merker, koronowane głowy, gratka dla terrorystów. Na nas mówią, że wysłaliśmy jednym samolotem tylu znanych ludzi, a oni podobnie... wszyscy zjawią się w jednym miejscu, w jednym czasie... :? Niektórzy powinni wysłać jakieś delegacje, np. Barack Obama, on ściąga na Polskę największe zagrożenie. Może ten pył unoszący się nad Polską nie jest przypadkowy...
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości