Propozycje na Soczi

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Pietrol » 27 Lut 2010 18:36

Wspinaczka górska jeżeli w standardowej formie to jest na specjalnej ściance , tamie czy czyms takim jak najbardziej . Wtedy będziemy przywozić medale z igrzysk regularnie :D
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Kacpero221 » 27 Lut 2010 20:33

Trochę schodzę z tematu, ale Lillehammer zgłosiło chęć zorganizowania ZIO w 2022 roku :) To jak narazie najlepsza kandydatura, według mnie oczywiście.
Gdzieś słyszałem, że Sanok chciał Igrzysk w 2022, ale chyba ta idea upadła.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Kacpero221 » 28 Lut 2010 18:20

Do zostania konkurencją olimpijską w Soczi kandydują również wyścigi psich zaprzęgów :)
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez albatros » 01 Mar 2010 14:50

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 13:49, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Duche » 01 Mar 2010 14:58

A co ma piłka ręczna wspólnego z lodem czy też śniegiem? Nie rozumiem sensu przenoszenia tych sportów z jednych igrzysk na drugie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez karlos » 01 Mar 2010 15:09

Doszedłem dzisiaj do wniosku, że fajnie byłoby obejrzeć na igrzyskach skoki narciarskie na mamucie, uważam że to lepszy pomysł niż skoki narciarskie kobiet, który to sport jednak wciąż jest mało popularny patrz np. Polska. Jednak obawiam się, że ten pomysł w perspektywie Soczi jest nierealny, chociażby ze względu na infrastukturę, gdyż nikt w planach nie ma budowy mamuciej skoczni w Soczi. Obawiam się, że właśnie z powodu wątpliwego sensu budowy tak dużej skoczni specjalnie na igrzyska, nikt tego pomysłu na dzień dzisiejszy nie rozważa :( .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez RakuNH » 01 Mar 2010 15:18

Na Eurosporcie mówili że największe szanse ma sztafeta mieszana w biathlonie więc byłoby fajnie jakby Tomek nie kończył kariery a Szczurek mógłby zacząć prezentować przynajmniej średni poziom :wink:
Ta konkurencja byłaby chyba najbardziej wyrównana i z wieloma niespodziankami. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w zbliżających się PŚ.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Kacpero221 » 01 Mar 2010 15:35

albatros napisał(a):(...)
Jest tez pomysł przeniesienia z letnich IO części gier zespołowych rozgrywanych w hali, m.in piłka reczna.(...)


MKOL miał też pomysł, aby rozgrywać biegi przełajowe na ZIO, aby kraje afrykańskie, mogły zdobywać medale na ZIO. :?
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez karlos » 01 Mar 2010 15:44

Już to widzę, wybitni biegacze afrykańscy zasuwają w zaspach śniegu :lol: . Myślę że MKOL pójdzie trochę na rękę organizatorom igrzysk czyli Rosjanom i to oni będą mieli sporo do powiedzenia. W tym kontekście szanse sztafety mieszanej są całkiem spore, biorąc pod uwagę, że Rosjanie wygrali klasyfikacje punktową w biathlonie. Na miejscu Rosjan też mocno forsowałbym pomysł sanek na torach naturalnych, chociażby z tego powodu, że są bezpieczniejsze od sanek w torze sztucznym :wink: , natomiast Rosjanie powinni przyblokować trochę tendencję czynienia z IO extreme games.
W Rosji odbyły się też ostatnio zawody 24 h w biegach narciarskich zwycięzca (56 lat) przebiegł 360 km , a zwycięzczyni 320 km. To byłaby chyba najbardziej fascynująca konkurencja igrzysk :lol: , ciekawe ile taki Northug byłby w stanie przebiec w ciągu 24 h.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez albatros » 01 Mar 2010 19:09

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 13:48, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Sven » 01 Mar 2010 19:45

Aby tylko nie było konfliktu w sprawie Gwiazd NHL, których podobno mogłoby zabraknąć ...
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Cristobal » 02 Mar 2010 19:56

Ja chętnie widziałbym na igrzyskach:
- Sztafety mieszane w biathlonie (zamiast pościgowego, którego osobiście nie lubie)
- Saneczkarstwo na torach naturalnych (ktoś wspominał o tym, że jest bezpieczniejsze od tego na sztucznych torach)
- Wspinaczkę górską (Tak dla odmiany od łyżew i nart)
- I jeszcze bojery, bo tam na dzień dzisiejszy odnosimy sukcesy. Tylko czy ta passa utrzyma się następne cztery lata?
Cristobal
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 Lut 2010 18:41

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez doliniarz » 02 Mar 2010 20:01

Saneczkarstwo na torach naturalnych by się przydało bo mielibyśmy szansę na medal Waniczka i Laszczaka.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez albatros » 03 Mar 2010 13:07

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 13:50, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Kacpero221 » 14 Mar 2010 11:51

Nie wiecie może, czy "alpejska drużynówka" będzie konkurencją olimpijską? Właśnie leci na Eurosporcie i według mnie idealnie nadaje się na Igrzyska :)
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez RakuNH » 14 Mar 2010 11:53

Kacpero221 napisał(a):Nie wiecie może, czy "alpejska drużynówka" będzie konkurencją olimpijską? Właśnie leci na Eurosporcie i według mnie idealnie nadaje się na Igrzyska :)


To jest chyba tylko zabawa. Rok temu było zupełnie co innego a teraz zrobili gigant równoległy :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez ssonicsl » 15 Mar 2010 10:38

W sumie to ja byłem przeciwko, ale po wczorajszych zawodach zmieniam zdanie. W takiej formie jak najbardziej (może to też ze względu na wygraną Czech, lubię niespodzianki).

I tylko mnie smutek ogarnia na myśl, że Polska nie dałaby rady wystawić własnej drużyny...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez karlos » 27 Paź 2010 19:32

http://www.sports.pl/Wydarzenia/Igrzysk ... 1,964.html
Ciekawe ile ostatecznie z tych proponowanych konkurencji zobaczymy na igrzyskach :?: Dla mnie biathlonowa sztafeta mieszana jest pewniakiem :lol: , wobec innych propozycji byłbym raczej sceptyczny, wydają się one w większości tworzone na siłę. Za najbardziej dziwną uznałbym drużynową rywalizację w łyżwiarstwie figurowym, konkurencji wybitnie indywidualnej, która pomimo, że nie została jeszcze rozegrana na MŚ ma rzekomo spore szanse :shock: :
http://www.requiredelements.com/2010/10 ... uld-happen
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Daniel » 27 Paź 2010 21:54

Podobno praktycznie zerowa jest szansa drużynowej konkurencji alpejczyków
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Kacpero221 » 27 Paź 2010 22:20

karlos napisał(a):http://www.sports.pl/Wydarzenia/Igrzyska-Olimpijskie-mala-rewolucja,artykul,90222,1,964.html
Ciekawe ile ostatecznie z tych proponowanych konkurencji zobaczymy na igrzyskach :?: Dla mnie biathlonowa sztafeta mieszana jest pewniakiem :lol: , wobec innych propozycji byłbym raczej sceptyczny, wydają się one w większości tworzone na siłę. Za najbardziej dziwną uznałbym drużynową rywalizację w łyżwiarstwie figurowym, konkurencji wybitnie indywidualnej, która pomimo, że nie została jeszcze rozegrana na MŚ ma rzekomo spore szanse :shock: :
http://www.requiredelements.com/2010/10 ... uld-happen


Konkurs drużynowy w łyżwiarstwie figurowym, z tego co wiem, nie jest organizowany nawet na imprezach mistrzowskich, a więc szanse na jej debiut olimpijski są bardzo małe. Największe szanse mają: skoki narciarskie kobiet i sztafeta mieszana kobiet.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron