Propozycje na Soczi

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Propozycje na Soczi

Postprzez Pietrol » 24 Lut 2010 15:53

Co ciekawe ten Ski-CRoss jest jedyną nową konkurencją olimpijską . Troche off top ale macie jakieś pomysły co by włączyć za 4 lata . Ja myślałem o tych świrach co sie ścigają na łyżwach też po czterech
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Narciarstwo dowolne

Postprzez damian940915 » 24 Lut 2010 18:15

Podobno do włączenia w Soczi kandydują: biegi narciarskie na orientację, triathlon, zimowy (bieg po sniegu, jazda na rowerze po sniegu, bieg narciarski) i konkurencja w której chodzi o ile dobrze zrozumiałem z angielskiego o wspinanie się na czas po szczytach górskich. Wydaję mi się że były równiez plany drużynowego narciarstwa alpejskiego, mieszanych sztafet biathlonowych, mieszanych par curlingowych i skoków kobiet. Wiekszośc mogłaby być ciekawa. Z tym łyżwiarstwem zjazdowym też dobry pomysł.

Karolina Riemeń nie zawodła, oby dalej rozwijała się w tak dobrym kierunku.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Narciarstwo dowolne

Postprzez Kacpero221 » 24 Lut 2010 19:46

damian940915 napisał(a):Podobno do włączenia w Soczi kandydują: biegi narciarskie na orientację, triathlon, zimowy (bieg po sniegu, jazda na rowerze po sniegu, bieg narciarski) i konkurencja w której chodzi o ile dobrze zrozumiałem z angielskiego o wspinanie się na czas po szczytach górskich. Wydaję mi się że były równiez plany drużynowego narciarstwa alpejskiego, mieszanych sztafet biathlonowych, mieszanych par curlingowych i skoków kobiet. Wiekszośc mogłaby być ciekawa. Z tym łyżwiarstwem zjazdowym też dobry pomysł.

Karolina Riemeń nie zawodła, oby dalej rozwijała się w tak dobrym kierunku.


Jeszcze ma powrócić, jedna z najdziwniejszych konkurencji olimpijskich, balet na nartach.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo dowolne

Postprzez markos7207 » 25 Lut 2010 00:13

Proponuję włączyć do programu zawody morsów w przerębli :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez figaro56 » 25 Lut 2010 09:08

Mam nadzieję, że nic z tych idiotyzmów typu lepienie bałwana na czas nie zagości za mojego życia na IO. Już i tak jest tam tyle dziwolągów, że następnych nie potrzeba. IO powinny mieć swoją rangę i powagę. To nie jarmarczna zabawa ku uciesze gawiedzi.
Stawiam, że dołączą skoki narciarskie kobiet.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Duche » 25 Lut 2010 09:50

Skoki kobiet powinny dołączyć i nic poza tym.

Podobnie jak Figaro uważam, że już jest za dużo dziwactw na igrzyskach. Mnie tam w ogóle się jakoś nie podoba ten snowboard. Goście startują w jeansach... To ma być Olimpiada? Wykreśliłbym to listy sportów olimpijskich raz na zawsze.

Dla mnie zimowa olimpiada kojarzy się przed wszystkich z narciarstwem klasycznym, biathlonem, hokejem, łyżwiarstwem i narciarstwem alpejskim i te dyscypliny powinny być na igrzyskach. A nie jakaś jazda po muldach czy inne amerykańskie wynalazki :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez kasiak508 » 25 Lut 2010 09:56

Może włączą do programu igrzysk olimpijskich zimowych w Soczi 4 kobiet w bobslejach
kasiak508
Junior młodszy
 
Posty: 87
Rejestracja: 05 Lut 2010 16:57

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez RakuNH » 25 Lut 2010 10:33

Ja bym zamiast halfpipe włączył zjazd na łyżwach :lol: Kiedyś widziałem coś takiego jak goście jadą lodową rynną na łyżwach, coś jak snowcross :D A co jeansów to gość opowiadał że taki jest regulamin i strój nie może być obcisły żeby zachować naturalność snowboardu.

Skoki kobiet? Dla nas to lepiej nie :lol: Niech lepiej już teraz poinformują że włączają w 2018 bo może Tajner coś zrobi w tym kierunku... W Soczki prędzej Nigeria wystawi skoczkinię :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez RychuGKM » 25 Lut 2010 11:17

Proponuję Bojery , jedyny sport zimowy w którym jesteśmy potęgą. Szkoda , że nie olimpijski :x
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez kasiak508 » 25 Lut 2010 11:25

co to jest bojery???????

Proponuje bandy na olimpiadzie w Soczi????
kasiak508
Junior młodszy
 
Posty: 87
Rejestracja: 05 Lut 2010 16:57

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez damian940915 » 25 Lut 2010 16:09

Bojery, to rodzaj żeglarstwa tyle, że po lodzie. Polska jest potęgą w tym sporcie, na ostratnich mistrzostwach świata zajelismy całe podium. Oprócz bojerów proponuje włączyć saneczkarstwo na torach naturalnych (dwójka Laszczak-Waniczek).
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez arek » 26 Lut 2010 20:59

Bojery wspaniały pomysł, może przekazać taką propozycję Nurowskiemu, niech działa.
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Janko10 » 26 Lut 2010 21:07

Z bojerami jest ten problem, że często warunki pogodowe powodują brak możliwości rozegrania zawodów. Z tego powodu nie ma szans na IO.
Bandy to fajny sport (moim zdaniem ciekawszy od hokeja), tyle, że popularny tylko w kilku krajach. Też bez szans.
Dziewczyny się wszędzie teraz pchają (bobsleje) a ja się dziwię, że mężczyźni nie walczą o swoje np. w gimnastyce artystycznej. :roll:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez kocur1983 » 26 Lut 2010 21:12

Dlatego, ze Polacy zajmuja cale podium na MS w bojerach nie bedzie ich na Igrzyskach. Zawodnicy znaczacych nacji nie zajmuja czolowych miejsc wiec nie ma komu lobbowac:).
kocur1983
Junior młodszy
 
Posty: 95
Rejestracja: 28 Gru 2009 19:33

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez harding » 26 Lut 2010 21:52

Bojery by sie przydały, ale jak znam życie do rozpoczecia igrzysk pojawiłaby się silna konkurencja, która pewnie zepchnęłaby z podium naszych reprezentantów.

W Polsce nie ma kobiet skoczkiń ;) ?
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez komando77 » 26 Lut 2010 22:26

Nie jestem pewien, ale chyba jedna jest. Trenuje ją były trener skoczków Pavel Mikeska.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez Duche » 27 Lut 2010 00:58

Mogliby sztafety mieszane włączyć do biathlonowego programu na igrzyskach. Ja jestem dużym zwolennikiem tej konkurencji. Ciekawa jest :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez ssonicsl » 27 Lut 2010 16:43

Więc tak:
bojery - jak najbardziej. Konkurencja nieodzownie związana z lodem i zimą. Dziwię się, że jeszcze nigdy nie słyszałem o próbach włączenia do programu igrzysk.
wspinaczka górska - oglądałem kiedyś na Rai Sport Piu. Wcale nie taka głupia konkurencja. Odbywa się na czas więc żadnych dziwacznych not sędziowskich nie uświadczysz. A to duży plus.
biathlon sztafety mieszane - jak najbardziej jestem za. Wiele słabszych ekip (nierównych) mogłoby namieszać.
biegi na orientacje - nie
triathlon zimowy - nie w takiej formie w jakiej jest podawana propozycja. Natomiast chętnie jakąś kombinacje ze sportów zimowych bym widział, coś na styl pięcioboju
chętnie też bym zobaczył sprinty na 100 metrów w łyżwiarstwie (szkoda że się ich nie rozgrywa). Np. w parach startują a przegrywający odpada.
drużynowe narciarstwo alpejskie - nie. to nie jest dyscyplina drużynowa.
skoki kobiet - zapewne w Soczi już się pojawią. Trzeba tylko troszkę większego zainteresowania Pań w kilku krajach więcej.
zjazd na łyżwach - jeszcze nie widziałem. jak będzie okazja z chęcią zobaczę jak to wygląda.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez plum » 27 Lut 2010 17:31

Duche napisał(a):Mogliby sztafety mieszane włączyć do biathlonowego programu na igrzyskach. Ja jestem dużym zwolennikiem tej konkurencji. Ciekawa jest :)


Sztafeta mieszana ciekawa, ale nie włączałabym jej do programu IO. To byłaby 6 konkurencja biathlonowa. Jak dla mnie za dużo. Dla mnie w dyscyplinach gdzie jest wiele (5,6) konkurencji medal jakby troche traci na wartości (przynajmniej w niektorych konkurencjach - np. sprint druzynowy w BN)
plum
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 Sty 2010 23:57

Re: Propozycje na Soczi

Postprzez karlos » 27 Lut 2010 17:43

plum napisał(a):Sztafeta mieszana ciekawa, ale nie włączałabym jej do programu IO. To byłaby 6 konkurencja biathlonowa. Jak dla mnie za dużo. Dla mnie w dyscyplinach gdzie jest wiele (5,6) konkurencji medal jakby troche traci na wartości (przynajmniej w niektorych konkurencjach - np. sprint druzynowy w BN)

Masz trochę racji, ale w innych sportach też jest bardzo dużo konkurencji, np. w takim short tracku, którego obecność na olimpiadzie podobnie jak większość tych sportów z extreme games, według mnie jest mocno naciągana ma już 4 konkurencje, dlatego nie mam nic przeciwko dodaniu kolejnych konkurencji w prawdziwych olimpijskich sportach :wink: . Np. brak 5km/10km (odpowiednio u kobiet i mężczyzn) w biegach według mnie jest nieporozumieniem, przecież to jest jak 400m w lekkoatletyce, a tak wielu biegaczy, specjalizujących się w średnich dystansach mimo tylu konkurencji w biegach nie ma na co liczyć na medal na IO, o ile nie trafi się ich styl w biegu na 15km.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Następna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości