Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Narciarstwo alpejskie

Postprzez Heidi » 06 Lut 2014 12:59

Narciarstwo alpejskie na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi odbywac sie beda na obiekcie Rosa Khutor Alpine Center.
Tutaj plan wszystkich dyscyplin: http://www.sochi2014.com/en/alpine-skii ... nd-results
Dzisiaj odbywaja sie juz pierwsze treningi zjazdu pan i panow. Trening pan sie zakonczyl i wyniki wygladaja nastepujaco:
http://live.fis-ski.com/live5319.htm
Duze zaskoczenie dla mnie to miejsca 2 i 3. Choc to tylko trening ciesze sie z wreszcie dobrej dyspozycji Juli Mancuso. Do Fenninger stracila niewiele, bo tylko 0.38. :D Maze znowu fatalnie 15 miejsce i prawie dwie sekundy straty. Slabo tez Norwezki. Na 30 miejscu uplasowala sie Ragnhild Mowinckel, a tuz za nia Lotte Smiseth Sejersted i strata trzy sekundowa. :| Jedyna Polka Karolina Chrapek 47.
A tutaj opis treningu panow: http://sport.tvp.pl/soczi/13913599/bode ... ing-zjazdu
Bode wraca do gry o medale. Aksel osmy.
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 06 Lut 2014 14:09

Trening treningiem, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Mancuso nagle odpaliła w zawodach. To właśnie taka zawodniczka, która na wielkich imprezach jest świetna. Oby tak się stało, i Amerykanka z trzecich kolejnych igrzysk przywiozła medal.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Kacpero221 » 09 Lut 2014 18:38

Tina Weirather doznała urazu kolana w dzisiejszym treningu zjazdu i jej występ w środę stoi pod znakiem zapytania... :roll:
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Heidi » 09 Lut 2014 19:48

Ojej, to mnie zasmuciles :( A masz jakiegos linka do tego newsa, bo ja tylko po Niemiecku znalazlam?
Ein schwieriger Moment - im heutigen Abfahrtstraining in Sochi bin ich gestürzt und hab mir eine Schienbeinkopfprellung zugezogen. Wie stark die Prellung ist und ob mein Knie belastbar ist, zeigt sich erst in den nächsten Tagen. Ich hoffe ihr drückt mir die Daumen, dass ich am Mittwoch bei der Olympia-Abfahrt am Start sein kann. Eure Tina

No chyba, ze umialby ktos to przetlumaczyc? Z tego co udalo mi sie zrozumiec to jest bardzo zle. :cry:
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 09 Lut 2014 21:28

Po Kuzminie kolejny niespodziewany mistrz. Chyba nikt nie liczył na młodego Austriaka. A Svindal no cóż, chyba zadecydował jogurt naturalny :shock: Z kolei Bode chyba się przestraszył góry.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez karlos » 09 Lut 2014 21:38

Miller i Swindal popełnili tyle błędów, że po prostu na medal nie zasłużyli. Warto zwrócić uwagę, że rywalizacja była niezwykle zacięta.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 09 Lut 2014 21:48

Bode nie boi się żadnej góry :mrgreen: Dzisiaj strasznie szarżował i chyba przeszarżował.Jutro superkombinacja pań. Mam nadzieję, że pewna szalona Szwajcarka nie przekręci się na którejś ze slalomowych tyczek i sięgnie po medal, najlepiej ten najważniejszy :)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 09 Lut 2014 21:53

Zacięta jak w całym tym sezonie. W zjeździe u Panów cały czas decydują setne części sekund. Brawa dla Innerhofer - jak on u licha pojechał na górze że zrobił taką przewagę :shock: Miller jak junior. Taka masa błędów u tak doświadczonego zawodnika, który tak świetnie jeździł na treningach... do poprawy w supergigancie.

Tina W. ma kontuzje :( Ta dziewczyna ma strasznego pecha, strasznego. Jutro pewnie wygra Riesch, niestety.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez leosiek » 09 Lut 2014 22:58

Heidi napisał(a):Ojej, to mnie zasmuciles :( A masz jakiegos linka do tego newsa, bo ja tylko po Niemiecku znalazlam?
Ein schwieriger Moment - im heutigen Abfahrtstraining in Sochi bin ich gestürzt und hab mir eine Schienbeinkopfprellung zugezogen. Wie stark die Prellung ist und ob mein Knie belastbar ist, zeigt sich erst in den nächsten Tagen. Ich hoffe ihr drückt mir die Daumen, dass ich am Mittwoch bei der Olympia-Abfahrt am Start sein kann. Eure Tina

No chyba, ze umialby ktos to przetlumaczyc? Z tego co udalo mi sie zrozumiec to jest bardzo zle. :cry:


Raczej ciężko stwierdzić na podstawie tej notki czy jest bardzo źle czy nie. Pisze, że jak ciężki jest uraz okaże się w następnych dniach i żeby trzymać za nią kciuki, by wystartowała w zjeździe.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 10 Lut 2014 09:57

Macuso jest w formie co z pewnością wielu ucieszy. Ale na jej nieszczęście Maze, Riesch i Hosp są bardzo blisko i jak któraś nie wypadnie to podium już rozdzielone. Pytanie tylko kto na którym miejscu.

A i szacuneczek dla Węgierki Miklos. Co by nie było pokonała w tym zjeździe niezłe (takie co to regularnie punktują) specjalistki od konkurencji szybkościowych.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 10 Lut 2014 10:14

Mancuso to jest jednak klasa. Cały sezon cieniutko, a gdy przychodzi najważniejszy moment sezonu jest w formie.I taka sytuacja powtarza się nie po raz pierwszy. Dzisiaj o medal będzie ciężko, ale w zjeździe czy supergigancie jest już jedną z najpoważniejszych kandydatek do podium. Po cichu liczę, że Lara dojedzie jednak do mety slalomu. Jeśli dojedzie to pewnie wyszarpie medal, bo tak to u niej działa :) Fenninger też bez szans nie jest. Niestety slalomistki są blisko, i tak racjonalnie patrząc, to one powinny zając podium. Oby tak się nie stało.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Heidi » 10 Lut 2014 10:19

No to Julcia po zloto w zjezdzie. :D Nie bylabym soba gdybym nie wspomniala o Norwezkach. Lotte Smiseth Sejersted na swietnym miejscu 6. Bardzo ladny przejazd, dlugo utrzymywala prowadzenie do przejazdu Lary Gut. Ragnhild Mowinckel tez dobrze 12 miejsce. Rozbawila mnie bardzo pani komentator. Czekalam jak bedzie wymiawiac imie i nazwisko Norwezki ale sie nie doczekalam. ''A teraz nastepna zawodniczka Norwezka.... (chwile przerwy) Norwezka jest...'' :lol:
A no i znowu byl Manfred Mayer. :P
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez weiner » 10 Lut 2014 10:42

A ja liczę na dobry występ Tiny M. :P
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 10 Lut 2014 12:14

zdzichu napisał(a):Mancuso to jest jednak klasa. Cały sezon cieniutko, a gdy przychodzi najważniejszy moment sezonu jest w formie.

Odpowiedź jest bardzo prosta i nazywa się ALS :P

http://instagram.com/p/kHpdHHl-rJ/embed/#

Gdyby się Julci udało utrzymać na pudle byłoby świetnie, ale wiem że będzie jej ciężko, oby dojechała do mety. To samo z Larą, ogólnie pierwsze 4 miejsca po zjeździe bardzo fajne, ale pewnie ta dybiąca na nie 5-ta wygra jak znam złośliwość losu ;) . Ale może tyczka jej wpadnie gdzieś między... narty :P . Hosp ma dobrą pozycję do ataku.
Szkoda że Lotte to slalomowa "noga" , Ragnhild też raczej będzie miała kłopot ale slalom jest kręty :)

Parę słów o zjeździe mężczyzn, wczoraj miałem jakiegoś lenia i nie chciało mi się w ogóle nic pisać ;) . No cóż, tradycji stało się zadość, zjazdu na igrzyskach nie może wygrać faworyt to rzecz oczywista. Jedynym wyjątkiem był w SLC Kocur Strobl , a tak od kiedy pamiętam to wygrywały "ogórki" ;) . Albertville Ortlieb, później udowodnił że jeździć szybko potrafi ale we Francji zrobił psikusa, w Lillehammer Moe "ukradł" złoto Aamodtowi, ale Amerykaniec złapał w Norwegii niesamowity ciąg, w Nagano Cretier pozbawił tytułu Kjusa, podobnie jak wspomniany Strobl w SLC, w Turynie kolejny Francuz, tym razem Deneriaz zagrał na nosie faworytom no i w Vancouver też nie można powiedzieć że wygrał ten na którego najbardziej liczono.
Norwegów prześladuje jakieś fatum w olimpijskim zjeździe, oprócz Turynu od Lillehammer do Vancouver ciągle ktoś im sprzątał złota sprzed nosa. I gdyby nie Innerhofer to w Soczi byłoby tak samo. Szkoda Aksela ale cieszy medal Jansruda, po zerwaniu wiązadeł rok temu wrócił w pięknym stylu. Svindal i Miller mieli gorsze warunki od Mayera co sam Austriak przyznał, Włoch jakoś się obronił z dalszym numerem choć w tym sezonie podium nie powąchał ;) . Svindal wielu błędów nie popełnił, troszkę w środku przespał, a co do dwójki komentującej w tvp, szkoda słów. To co oni wyrabiali podczas przejazdu Bodzia zagłuszając się wzajemnie to totalna porażka.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez weiner » 10 Lut 2014 12:47

Brąz dla Juli, złoto znowu Hoefl-Riesh :D Szkoda mi Tiny :)
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 10 Lut 2014 12:50

Za najpiękniejszą radość tytuł dla blondi z Norwegii, ależ Ragnhild się cudnie cieszy :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Olma » 10 Lut 2014 12:58

Szóste miejsce to nie byle co, więc i radość musi być odpowiednia :D.
Szkoda, że złoto znowu dla Riesch, ale to było do przewidzenia.
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 10 Lut 2014 13:10

I dlatego, za taką radość jaką okazuje Ragnhild, uwielbiam tą dziewczynę. Już wskoczyła na moje numero due za rzecz jasna Tiną Maze.

Podium niestety bez Tiny,a tu chyba było najłatwiej o medal. Cieszy postawa Dominique, Ragnhild i Julii. A Karolina? No cóż przejechała spokojnie i ma 17 miejsce. Swoje zrobiła. Czy powinna była atakować? Chyba nie. W tym sezonie jej starty w PŚ przeważnie kończyły się na DNF, więc... W każdym razie z IO jest rozliczona. Dopiero od teraz może ryzykować.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 10 Lut 2014 13:17

W sumie niezłe podium. Riesch można przeżyć, bo była pewniaczką do medalu. Hosp ze względu na to, że po wielu kontuzjach ciągle jest w czołówce darzę dość dużą sympatią. A Julia to Julia :D Świetny występ Amerykanki, jak dla mnie największa bohaterka dnia.Świetne przejazdy dzisiaj. I to dla niej jednak dodatkowe wyróżnienie za najpiękniejszą radość :) . Chrapek na pewno pozytywnie. A Ragnhild faktycznie fajna dziewczyna ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez molibden » 10 Lut 2014 15:47

A Ragnhild faktycznie fajna dziewczyna


Ja dziś widziałem royjskie curlerki i myślę że polowa tej reprezentacji wymiata te IO pod względem urody aczkolwiek różnica miedzy zdjęciem Fominy na oficjalnym profilu strony IO a to co dziś było widac dziś na ekranie to dwa niezależne od siebie chyba byty. Dalej neistety nie wiem który jest wirtualny. Co to porządnie zrobione kłaki i malowanko na facjacie robią z człowieka. :lol:
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Następna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości