Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez kpferro » 16 Lut 2014 10:15

Dlaczego w narciarstwie nie sprawdzają tysięcznych części sekundy jak przykładowo wczoraj w łyżwiarstwie szybkim ? ;)
Awatar użytkownika
kpferro
Młodzik
 
Posty: 34
Rejestracja: 23 Lut 2012 21:43

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 16 Lut 2014 10:24

To jest jednak niesamowite. Andrew Weibrecht. Gość co w Pucharze Świata nigdy nie był wyżej niż na 10 miejscu ma już drugi medal olimpijski.

Svindal - tak, jeden z największych przegranych IO (nie sądzę aby w slalomie gigancie się udało (biorąc pod uwagę jak ciasny i kręty był już supergigant to ciekawe jaką trasę ustawia na giganta). Szkoda bo ja Svindala lubię i też tak po prostu sobie na ten medal zasłużył swoją postawa przez ostatnie 4 lata.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 16 Lut 2014 11:46

Za to Czieli się rozkręcił i powetował sobie 4. miejsce w kombinacji :D , choć szczerze powiedziawszy to bardziej na Jansruda dzisiaj liczyłem niż na Svindala. No i potwierdził że supergigant to norweska konkurencja na igrzyskach, po raz 4 z rzędu tytuł jedzie do Norwegii :) . Jakoś nie idzie Akselowi tutaj, chociaż treningi zjazdów szły mu nieźle to potem coraz słabiej. Kjetil zjazd pojechał świetnie i szkoda że tak dramatycznie osłabł w końcówce tam tracąc zwycięstwo, za to dzisiaj odwrotnie, na dole odrabiał. Svindal chyba źle psychicznie się nastawił na te igrzyska już przed sezonem, mówiąc że to nie igrzyska są ważniejsze dla niego a zwycięstwo w PŚ.
Weibrecht faktycznie zaprogramowany na supergigant na igrzyskach, w Vancouver wyskoczył jak Filip z konopi a w Soczi znów się przypomniał ;) . Miller ma wreszcie swój medal.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 17 Lut 2014 14:29

Aksel miał małe szanse na medal w gigancie ale nie takie rzeczy się na igrzyskach już działy, więc jakieś szanse były, malutkie ale jednak.
Teraz już wiadomo na pewno że Norweg opuści Soczi bez medalu, bo właśnie dzisiaj wraca z miasta igrzysk do domu i nie wystartuje w srodowym gigancie.
Svindalowi, podobnie jak Bydlińskiemu, dokucza w Soczi alergia i nie czuje się najlepiej i w najwyższej formie, dlatego podjął z trenerami taką decyzję. Biorąc pod uwagę że czeka go walka z Marcelim o KK decyzja słuszna, niech się wyleczy i w pełni sił wypracuje solidną przewagę w Kvitfjell :)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 18 Lut 2014 11:08

I drugie złoto wpadło w sieci słoweńskiej Tiny :D . Nic szczególnego nie pokazała w gigancie w tym roku, choć to jej popisowa konkurencja ale w najważniejszym starcie zmobilizowała się fenomenalnie, pierwszy numer startowy oczywiście też miał znaczenie przy tych ciężkich warunkach. Ale w 2 przejeździe myślałem że nie ma szans na obronę wielkiej przewagi nad Anną, traciła w zastraszającym tempie ale dowiozła te 7/100 i jest podwójną mistrzynią olimpijska w Soczi ;) . Kto by się spodziewał...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 18 Lut 2014 13:58

Po zeszłym sezonie? Każdy. Po tym sezonie? Nikt.

Więc jeszcze raz. TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zygy » 18 Lut 2014 19:09

Dla mnie złoto Maze to szok. W tym roku w gigancie zaledwie raz stanęła na podium i to na najniższym stopniu. Myślę jednak, że w slalomie słoweńskiego cudu nie będzie, po tym co Tina prezentuje w tym sezonie. Szkoda Fenninger, która przegrała złoto na pierwszym międzyczasie drugiego przejazdu. Austriaczka mogła zdobyć w Soczi 3 złota, a musi się zadowolić ostatecznie tylko jednym. Wzrastająca forma Maze sprawia, że walka o PŚ nabierze też rumieńców, choć naprawdę nie życzyłbym porażki Riesch na zakończenie pięknej kariery sportowej.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez leosiek » 18 Lut 2014 19:15

Eeeee, Maze bez szans, żeby odrobić tę stratę. Fenninger patrząc na to co potrafi wyprawiać, jak np. w zjeździe w Sochi, to niech się cieszy, że w ogóle ma to złoto i srebro :P
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zygy » 18 Lut 2014 19:21

Dziś zauważyłem, że w Are będą dwa giganty- 1 za Kranjską, a to przecież najgorsza konkurencja dla Riesch... Wystarczy, że Maze będzie odrabiać po kilkadziesiąt punktów w każdym z nich+ jakaś wpadka Marii w którymś ze zjazdów, czy kombinacji i może być nerwowo. Tak myślę, że jeśli Niemka zachowa ok., 200 pkt., przewagi przez finałami w Szwajcarii, to sprawa będzie raczej zamknięta. Ciekawe też co z Weirahter, no i nie zapominajmy też o Fenninger.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 18 Lut 2014 23:37

Dla mnie zwycięstwo Maze w Cortinie było zapowiedzią tego, że Słowenka może jednak jakiś brązik uciułać w Soczi, ale te 2 złota są totalnym szokiem. Szkoda, że Lindell- Vikarby nie stanęła na podium. Zawsze miło, gdy grono olimpijskich medalistów poszerza się ;)

Jutro gigant panów. Ciekawe, czy Ligety spłata sobie jakiegoś psikusa i nie zwycięży. Warunki atmosferyczne mogą mieć znaczenie. Poza tym Amerykanin jedzie dopiero z 7 numerem, a to może mu troszkę utrudnić sprawę ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 19 Lut 2014 10:54

Tadkowi nic nie straszne, zrobił co miał zrobić w 1. przejeździe, rywale daleko. Ale co za jego plecami robi Bank ja się pytam ? :shock: .
Niemiec Luitz się zakałapućkał a był wolniejszy tylko o nieco ponad pół sekundy. Za plecami Amerykańca ciasno jak cholera, inni Faworyci Marceli, Felix i Alexis niemal równo. Heniek też ma szanse na brąz, choć 14-ty to do Włocha traci raptem 36/100. Dawaj Henio ! :)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez mareqna » 19 Lut 2014 13:54

Kapitalna jazda Stevea Missillier i Alexisa Pinturault i dwa medale dla France.Alexsis zawalił kombinację no ale do domu nie wróci z pustymi rękoma.Ted Ligety nie miał łatwo w drugim przejeździe ale jednak wytrzymał.Przed slalomem pytanie czy Marceli podzieli los Aksela?
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2014 14:47

Brawo dla Banka - zdobył dwa wirtualne medale, ale niestety ich nie dostał :mrgreen: Tak czy siak zrobił tu niezłą karierę - trzy miejsca w dziesiątce :shock:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Bedrzich » 19 Lut 2014 23:17

Gdyby ktoś mu przed igrzyskami to przepowiedział, byłby pewnie jednym z najszczęśliwszych, teraz jednak pewnie ma kaca :P
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Bedrzich » 19 Lut 2014 23:20

mareqna napisał(a):Kapitalna jazda Stevea Missillier i Alexisa Pinturault i dwa medale dla France.Alexsis zawalił kombinację no ale do domu nie wróci z pustymi rękoma.Ted Ligety nie miał łatwo w drugim przejeździe ale jednak wytrzymał.Przed slalomem pytanie czy Marceli podzieli los Aksela?

Ja bym się ucieszył, ale jakoś trudno wyobrazić sobie, że Hirscher nie zdobędzie w slalomie żadnego medalu. Neureuther jeśli już jest sprawny na 100 może mu odebrać złoto, ale żeby Marcelek zupełnie za pudło wypadł, trochę trudno w takie szczęście uwierzyć :mrgreen:
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez figaro56 » 21 Lut 2014 15:22

Wszystkie trzy Polki nie skończyły slalomu. Litości one są gorsze od Norweżek. :D No i mocno zaciemnią klasyfikację "metalową".
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 21 Lut 2014 19:04

Jednak Shiffrin :) Niesamowicie wytrzymała presję tych zawodów. Spodziewałem się, że w drugim przejeździe pojedzie spokojnie, a ona pojechała bardzo agresywnie. Niemal za agresywnie ;) Wielkie brawa dla Amerykanki za styl w jakim dzisiaj pojechała. Schild ma kolejny medal. Szkoda, że w pierwszym przejeździe nie było lepiej.Ogólnie całkiem fajne podium. Ewentualnie w miejsce Zettel wstawiłbym Hansdotter. Ciekawe czy Szwedzi w jutrzejszym slalomie panów uratują medalem słaby jak do tej pory występ na tych igrzyskach.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 21 Lut 2014 21:23

Eee tam. W życiu nie ulokowałyby się za takimi zawodniczkami jak ta z Libanu czy Korei, także z metalu byłyby nici.

Slalom ukończyło 49 zawodniczek na 85 startujących więc nie robiłbym z tego tragedii (zresztą większość ich prób w PŚ kończyła się w ten właśnie sposób). Z drugiej strony skończyłyby w czwartej dziesiątce i jazda po nich byłaby jeszcze większa.

Co do sensu wysyłania alpejczyków. A możecie mi powiedzieć który kraj posiadający góry i śnieg nie wysłał swoich alpejczyków (nie liczę Bhutanu i Nepalu ;) )? Wstydem jest to że w Polsce nie możemy się doczekać choćby jednej fisowskiej trasy narciarskiej, a nie miejsca naszych zawodników.

Podium... Mam z nim problem. Na pewno nie są to moje wymarzone zawodniczki, którym chciałbym przyznać medale, ale każda z nich w swój sposób sobie na te medale zasłużyła i cieszę się że je zdobyły.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 22 Lut 2014 18:52

Brawo Heniek, genialny 2 przejazd, takimi przechodzi się do historii :D . No i przeszedł bo został najmłodszym medalistą olimpijskim w męskich konkurencjach. Potwierdził że jest jednym z największych talentów jakie pojawiły się w n. alpejskim w ostatnich latach.
Gdzieś mi tam kołatała myśl w głowie po 1 kiepskim przejeździe że młody Norweg w finałowych przejazdach idzie na maksa i potrafi bardzo awansować, ale że skończy z brązem tego się nie spodziewałem, przeskoczenie tylu rywali robi wrażenie. Do mety tez trzeba umieć dojechać :) . Przynajmniej osłodził nieco bardzo gorzkie przeżycia z biathlonowej rywalizacji ;) .
Super Mario też przechodzi do historii, tym razem wytrzymał presję, utrzymał przewagę i dojechał do mety z zapasem na złoto, Marcel srebrem jakoś wybronił się przed klapa w tych igrzyskach.

A Szwed Myhrer nie mógł ukryć swojej frustracji po wypadnięciu z trasy 2 przejazdu, i nazwał starego Kostelića który go ustawiał, idiotą :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 22 Lut 2014 19:36

Ale trzeba przyznać, że ta bramka na której wypadł Myhrer była naprawdę podle ustawiona. W dodatku jeszcze fatalny stan trasy i utrzymanie się w tym skręcie było piekielnie trudnym zadaniem.

Przez chwilę myślałem, że Hirscher skończy bez medalu jak Svindal. W sumie gdyby nie upadki Szwedów, Teda, Neureuthera, Francuzów to kto wie, może faktycznie skończyłby z pustymi rękoma. Brawo dla Matta. Piękne zakończenie kariery.

Z kolei Adam Zampa wtrącił się do wywiadu który udzielał młody ;) Kostelic dziękując mu i jego rodzinie za wsparcie jakie od nich otrzymał m.in. za wspólne treningi (przynajmniej tak go zrozumiałem). Efekty widać. Dziś świetne 6 miejsce.

Włosi mieli dziś dzień 4 miejsca. Dwa w snowboardzie + Gross w slalomie. Pechowo.

Jasiczek. Proszę jakie zaskoczenie. 23 miejsce. W sumie nasi alpejczycy zrealizowali moje założenia przed IO (co najmniej jedno miejsce w dwudziestce i jedno w trzydziestce).
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości