Snowboard

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Snowboard

Postprzez RychuGKM » 18 Lut 2014 18:27

nadepnąłem na odcisk rodzince? :lol: Jeżeli nie był gotowy do startu na igrzyskach to powinien siedzieć w domu , a nie urządzać sobie wycieczki. I tak , rzeczywiście przez 50 metrów jechał 4 :D , ale wyjaśnij mi jak można jadąc daleko z tyłu , ostrożnie , , ,uważając , żeby się nie przewrócić i tak zaliczyć glebę? 3 Igrzyska i 3 kompromitacja "klanu" . I jeszcze ten szalik , żeby wszyscy widzieli z jakiego kraju przyjechał taki beznadziejny snowboardzista .
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Snowboard

Postprzez friducha » 18 Lut 2014 18:37

Akurat w przypadku Ligockich to spokojnie można powiedzieć "a weście deske i sami lepiej zjećcie", bo w przeciwieństwie do "wycieczkowiczów", oni trenują za swoje, praktycznie bez jakiegokolwiek systemowego wsparcia. Więc dalej Rychu na stok, potrenuj i zobaczymy czy będziesz od Ligockich lepszy...
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 18 Lut 2014 20:47

Tak nadepnąłeś im na odcisk jak c******. Na pewno przeczytają twojego posta i rzucą snowboard. Bo chyba nie mnie? Ja z Ligockimi nie ma i nie miałem nigdy do czynienia.

Trenują za swoje i jeżdżą za swoje. To oni rozkręcili temat snowboardu w Polsce. Dla rozpropagowania tej dyscypliny zrobili więcej niż ktokolwiek inny w tym kraju.

Wiesz po co prowadzę tabele metalową? Aby coś udowodnić takim osobom jak Ty. Zrozumiesz co - to fajnie. Nie zrozumiesz - to trudno.

Inny sportowiec w innym kraju, który po kontuzji spróbowałby wystartować na IO zostałby pochwalony. Za samo to że spróbował. Ale nie tu. Tu jest Polska tu się da każdego zgnoić. Bo kogoś nie stać na płozy? Zgnoić! Bo ktoś się przewróci? Zgnoić! Bo ktoś jest chory? Zgnoić! Bo po prostu ktoś nie jest w najlepszej formie? ZGNOIĆ! I tak w kółko.

Ligocki jest akurat jednym z nielicznych Polaków którym było dane wygrać zawody PŚ. WYGRAĆ.

A i ekspercie. Wytłumacz mi jak można jechać na pierwszym miejscu z gigantyczną przewagą i zaliczyć glebę?! Jak mi to wytłumaczysz to i ja wytłumaczę coś Tobie.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez RakuNH » 18 Lut 2014 22:57

Rozumiem, że Waszym zdaniem Ligoccy nigdy w wywiadach nie powiedzieli za dużo, żeby sobie zapracować na taki odbiór?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Snowboard

Postprzez friducha » 18 Lut 2014 23:10

Nie wiem co mówią Ligoccy w mediach, bo nie śledzę snowboardu na co dzień. Być może za dużo trzaskali dziobem- nie wiem. Wiem natomiast, że wszystko co osiągnęli w tym sporcie zawdzięczają sobie i wsparciu rodziny, i nikomu więcej. Wielu innych też trzaska dziobami, dostaje kasę i zaplecze i jakoś nikt ich nie krzyżuje. Wyobraź sobie, że taki tekst jak tu zapodał Rychu ktoś napisałby o Bobak czy Kowalczyk- też byś szukał winy w wywiadach?
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Snowboard

Postprzez RakuNH » 18 Lut 2014 23:13

Jeśli Ligocki cztery lata temu mówił, że powinien jechać on, a nie Jodko, to dla mnie to jest przerażające jak można tak wprost mówić o swoim koledze w kadrze. Teksty o zmianie obywatelstwa, taki szantaż emocjonalny też mi się nie do końca podoba. To oczywiście moje zdanie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 18 Lut 2014 23:17

Co mnie to obchodzi za czyje pieniądze on trenuje. Widocznie za swoje pieniądze trenuje za mało bo wystep na IO tragiczny, chociaż zdaniem komentatorów w TV zaprezentowali się dobrze. Wobec tego nie chciałbym oglądać jak wygląda zdaniem komentatorów słaby występ naszych snowboardzistów.
Ci Ligoccy to jacyś twoi krewni Friducha? Weź deskę i pokaz co potrafisz. No tak głupiego argumentu się po tobie nie spodziewałem.
Ojciec złotej medalistki z USA krowy sprzedał, żeby córka mogła trenować. Jak LIgoccy takimi występami mają promować snowboard to szkoda ich kasy.
Jedno pytanie czy rozgrywany jest jeszcze slalom równoległy w snoboardzie? Jedyna sensowna konkurencja w tej dyscyplinie?
Ostatnio edytowany przez figaro56, 18 Lut 2014 23:36, edytowano w sumie 1 raz
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez friducha » 18 Lut 2014 23:30

figaro - co w Ciebie wstąpiło? Ja rozumiem, że nie lubisz konkurencji snowboardowych, ale proszę nie mów tak do mnie, bo chyba jednak na to nie zasłużyłam.
Nie, ani Ligocki, ani Tajner to nie jest moja rodzina (ani bliska, ani daleka). Uprzedzając ewentualne pytania: Żyła też nie.
Co to za głupia moda na forum ostatnio, że jak tylko ktoś się odezwie z prośbą o łagodniejszy ton to od razu mu się jakieś powiązania rodzinne wmawia w brzuch? Powiedz co z tego co napisałam jest nieprawdziwe albo krzywdzące dla kogokolwiek?
Argument "weście..." akurat tutaj jest w 100% prawdziwy, bo to nie jest Szczurek, którego się dopieszczało w kadrze całe lata, a wyników zero. Ligoccy mają warunki czysto amatorskie i w tym sensie każdy takie warunki może sobie zapewnić. Ponadto chłopak startował po bardzo poważnej kontuzji- to jednak jest kopanie leżącego jak dla mnie i zawsze będzie budzić mój niesmak.

EDIT: Raku- takie nazwisko Murańka mówi Ci coś? ;)
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 18 Lut 2014 23:44

Friducha- podziwiam sportowców którzy walczą z kontuzjami i bardzo im kibicuję w tej walce ale to nie powód do otrzymania olimpijskiej nominacji. Niestety ale to IO a nie zjazd rekonwalescentów w celu rehabilitacji. Można dać sportowcowi akredytację jako wyraz wdzięczności za sukcesy sportowe które miał i niech ma status gościa specjalnego na IO.
Te krowy taty Amerykanki chociaz się wróciły w jakiś sposób.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez RakuNH » 18 Lut 2014 23:53

friducha napisał(a):EDIT: Raku- takie nazwisko Murańka mówi Ci coś? ;)


Tylko, że Murańka nie mówił wprost - ja powinienem jechać z niego, nie bronił się archiwalnymi wynikami tak jak Ligocki wtedy i co więcej to chyba Jodko wywalczył międzynarodową kwalifikację, więc jechał na swoim limicie. Murańka według wszystkich wyliczeń łapał się do składu - nawet jakby mu średnią geometryczną albo medianę policzyć :lol: Także przykład kompletnie nietrafiony. Murańka nie chciał jechać za zasługi tak jak wtedy Ligocki. No i Murańka obywatelstwa też zmieniać nie planował.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 19 Lut 2014 09:51

Daj spokój Raku. Dyscyplina o której dyskutuje się raz na cztery lata. Raz o niej pisałem jak na MP prawie za łby się wzięli. Prezes związku wyzwał Marczułajtis czy coś podobnego. Już dokładnie nie pamiętam. A Ligoccy sądząc po wpisach w internecie kibiców tej dyscypliny sportu raczej zrobili snowboardowi niedźwiedzią przysługę. Czy to słuszne zarzuty nie wiem bo się tym sportem nie interesuję. Ot czasem coś przeczytam.
Jak widać wszyscy mają w snowboardzie pod górkę i finansują się sami. To nawet sprawiedliwsze niż w skokach gdzie tacy Amerykanie czy Kanadyjczycy nie mają szans przy finansowanych przez swoje związki Europejczykach.
Jakaś Ligocka chyba nawet zmieniła obywatelstwo. Coś mi się obiło o uszy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 19 Lut 2014 20:58

Mateusz Ligocki jest cieniak, tak? To proszę wymieńcie mi wszystkich Polaków jacy w ciągu ostatnich 4 lat wygrywali zawody PŚ w sportach zimowych. Wiem wiem, było ich bardzo wielu więc trochę to potrwa, ale wierze w Was i wiem że dacie radę.

Figaro. Zanim coś napiszesz wróć się do archiwum i na spokojnie poczytaj co wypisywałeś 4 lata temu. O wycieczkach, o kompromitacjach, o pseudosportowcach, zdaje się że miałeś jakieś podsumowanie zrobić? Szkoda że go nie było, teraz moglibyśmy się pośmiać. Na pewno znalazłoby się coś i o Zbyszku Bródce…

Który to występ był niby tragiczny, kompromitujący? Napiszcie dokładnie, ja takowego nie widzę. Najgorzej, na razie, ze wszystkich naszych reprezentantów wypadł Dawid Kupczyk. Dlaczego? Bo znacznie poniżej swoich możliwości (no chyba że istniał jakiś obiektywny powód który spowodował taki start o którym nic nie wiem).

„Ojciec złotej medalistki z USA krowy sprzedał, żeby córka mogła trenować. Jak LIgoccy takimi występami mają promować snowboard to szkoda ich kasy.”
Ojciec Janowicza też, i? Tak ma wyglądać finansowanie sportu? Może tak samo należałoby zrobić z finansowaniem edukacji, opieki zdrowotnej i socjalnej… Ale stop bo tu wkraczamy w politykę, a Janko zapewne czuwa;)
Poza tym dlaczego porównujesz do złotej medalistki olimpijskiej? Nie każdy będzie najlepszy na świecie, nie każdy. Ale widzisz Kaitlyn teraz zarobi multum pieniędzy od sponsorów. Taki Shaun White to pewnie dostaje więcej kasy od sponsorów niż cała nasza reprezentacja olimpijska… ale co się dziwić, porównujemy tutaj rynek polski i amerykański…

„Jedno pytanie czy rozgrywany jest jeszcze slalom równoległy w snoboardzie? Jedyna sensowna konkurencja w tej dyscyplinie?”
Jest i to zarówno slalom równoległy jak i slalom gigant równoległy. Jedyny sensowny bo jedyny zrozumiały, tak? Ewolucje za trudne w odbiorze, bo trzeba się przyglądać czy to był obrót o 720 stopni czy 1080? Pamiętam że już kiedyś byłeś za znoszeniem dyscyplin w których oceniają sędziowie (więc także gimnastyki sportowej – jednej z ikon sportu, skoków narciarskich czy halfpipu) i takich gdzie nie widać gołym okiem kto wygrał (m.in. narciarstwo alpejskie, saneczkarstwo, biegi też by się nadały gdyby tylko zawodnicy nie startowali obok siebie). Masz małą tolerancję jeśli chodzi o dyscypliny sportowe, oj małą…

„Niestety ale to IO a nie zjazd rekonwalescentów w celu rehabilitacji. Można dać sportowcowi akredytację jako wyraz wdzięczności za sukcesy sportowe które miał i niech ma status gościa specjalnego na IO”
Aby komuś dać akredytację to najpierw trzeba by komuś zabrać. Im mniejsza kadra tym mniej akredytacji. M.in. dlatego jest takie parcie aby jechał każdy kto wywalczył sobie kwalifikację. Sam sztab Kowalczyk dużo miejsc zabiera (i jak widać to się opłaca). Pamiętaj. Za wszystko płaci Kulczyk.
I szczerze mam dość tego ciągłego utęskiwania za minionymi czasami, w stylu dawniej to jechali tylko najlepsi, nikt nie jechał na wycieczkę, itd. Skoro było tak super to czemu u licha przez 19 kolejnych IO (no 17 – dwie edycje się nie odbyły) przywieźliśmy zaledwie 6 medali?!
Dobra wybierzcie mi rok a obiecuję że po IO, jak znajdę czas, prześledzę losy każdego z tych nominowanych do kadry olimpijskiej. I zobaczymy jacy mistrzowie jechali. Kto wie może się jednak mylę i faktycznie jechali tylko najlepsi z najlepszych, a na IO nie dopisywało szczęście…
A i jeszcze jedno. Skoro tak bardzo nie podoba się Wam że na IO jadą tacy zawodnicy jak Ligoccy, Szczurkowie czy Maciuszki to napiszcie do MKOLu z żądaniem zmniejszenia liczby zawodników do, bo ja wiem, może 8 w konkurencjach indywidualnych i tak ze 4 w drużynowych.

„Tylko, że Murańka nie mówił wprost - ja powinienem jechać z niego, nie bronił się archiwalnymi wynikami tak jak Ligocki wtedy i co więcej to chyba Jodko wywalczył międzynarodową kwalifikację, więc jechał na swoim limicie. Murańka według wszystkich wyliczeń łapał się do składu - nawet jakby mu średnią geometryczną albo medianę policzyć :lol: Także przykład kompletnie nietrafiony. Murańka nie chciał jechać za zasługi tak jak wtedy Ligocki. No i Murańka obywatelstwa też zmieniać nie planował.”
Chyba Ligoccy Ci się pomylili…
Jodko, tak? Ten na którego podkarpacie się wypięło po postanowił studiować w innym mieście, tak? A jak Jodko trafił do snowboardu? Bobak też mówiła, że jej się należy, Szczęsny mówił że mu się należy, Murańka mówił że mu się należy, wielu sportowców mówi że im się należy start. A kwalifikację to się chyba nie uzyskuje imiennie, czy może się mylę?
A i jasne Murańka żądał od trenera żeby go wstawił do składu za Stocha, powagi trochę, jasno mówił, a w każdym razie dawał jasno do zrozumienia za kogo ma jechać. Z Ligockim inna sprawa bo tam ich było dwóch, a nie pięciu. I kto ostatecznie pojechał, pamiętacie jeszcze?
Zresztą chyba na forum dyskutowaliśmy o podobnej sytuacji. Jeden zawodnik (chyba zawodnik) wywalczył kwalifikacje dla kraju a pojechał inny, kto to był… chyba Przemek Miarczyński, a tym który wywalczył przepustkę był Piotrek Myszka. Pamiętacie jeszcze?

„Dyscyplina o której dyskutuje się raz na cztery lata”
Gdzie się dyskutuje raz na 4 lata? Tutaj? A to tak. Jedno muszę przyznać, przez 4 lata zdania nie zmieniłeś. To marginalizowanie snowboardu i narciarstwa dowolnego w Polsce jest dla mnie niezrozumiałe. Podobnie zresztą sprawa ma się z gimnastyką sportową…

„Jak widać wszyscy mają w snowboardzie pod górkę i finansują się sami. To nawet sprawiedliwsze niż w skokach gdzie tacy Amerykanie czy Kanadyjczycy nie mają szans przy finansowanych przez swoje związki Europejczykach.”
A to fajnie, bo zawsze byłem ciekaw jak wygląda finansowanie w innych krajach takich jak Francja, Szwajcaria, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Włochy, Kanada, Japonia. Dobrze się dowiedzieć. Miło wiedzieć że również te cholernie drogie boby Amerykanie sobie sami finansują z własnej kieszeni. Na szczęście później wszystko się wyrównuje i amerykański rynek reklamowy zjada rynki europejskie na śniadanie i voila mamy sprawiedliwość. Ach ten amerykański kapitał intelektualny.

Długi post, jak na mnie za długi, ale jeszcze na koniec o dzisiejszym starcie Polek.
Bardzo niepewne przejazdy (nie widziałem pierwszego Karoliny Sztokfisz). Od samego początku obie nie mogły odnaleźć równowagi na desce i upadki były kwestią czasu. Mam nadzieje że w slalomie równoległym będzie to wyglądać lepiej.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2014 21:12

ssonicsl napisał(a):Mateusz Ligocki jest cieniak, tak? To proszę wymieńcie...


Jeśli adresujesz swoją wypowiedź do "Wy" to określ proszę do kogo, bo ja tak nie napisałem. Mi się te wypowiedzi nie podobały i miałem prawo je odebrać jako żenujące. Więcej się w tym temacie nie udzielałem, bo się nie znam, ale jeśli jest tam takie bagienko, to może nawet nie chce znać. Po prostu ja jako człowiek nie będący kompletnie w temacie nie odbieram tego towarzystwa pozytywnie - być może przez to że czytałem tylko te gorące medialne newsy i uwierzyłem w wykreowaną rzeczywistość - nie wiem.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 19 Lut 2014 21:32

Przeczytałem ten twój elaborat i co ma z niego wynikać. Że niby starty naszych snowboardzistów były dobre a będą jeszcze lepsze? Że Ligockich wszyscy kochają i cenią.
Wyobraź sobie, że te fikołki na desce obchodzą mnie tyle co nic i moze się na nich nie znam ale potrafię odróżnić dobry występ od złego występu choćby i po miejscu które zawodnik wywalczył. No tak Prezesówna pojechała i jej koleżanka wyśmienicie. Ile zawodniczek zostawiły w pokonanym polu? Możesz bronić snowboardu jako dyscypliny skoro ci się podoba ale proszę nie rób ze mnie idioty wmawiając mi, że występy naszych reprezentantów do tej pory były dobre.
Kiedy ten Ligocki wygrał te zawody PŚ? W tym sezonie?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 20 Lut 2014 14:07

W zeszłym sezonie w Veysonnaz.

Jeżeli zdajesz sobie sprawę że danego zawodnika stać na wynik x który daje miejsce y to nie rozumiem pretensji o wynik jaki osiąga, jeśli jest on na miarę jego oczekiwań. Tylko tyle i aż tyle.

Ligockich wielu nie lubi, wielu oni rażą. Ja do nich nic nie mam. Mało tego doceniam to co zrobili dla rozwoju snowboardu w Polsce i tyle. Ale co to za argument? Wiesz ilu nie lubi Kowalczyk albo Lewandowskiego? Nawet takie gwiazdy polskiego sportu, to co dopiero mówić o zawodnikach klasy Ligockich.

O występie w slalomie gigancie równoległym chyba coś napisałem na końcu, prawda?

Dobre subiektywnie (dla danego zawodnika) czy obiektywnie dla ogółu? Bo np biegowe wyniki Svendsena były bardzo dobre (dla ogółu) i przeciętne (dla samego Svendsena). Rozumiecie różnicę, tak? Wyniki były na miarę możliwości (nie liczę slalomu giganta równoległego (slalomu równoległego), choć... ranking FIS: Sztokfisz 25 (25), Król 34 (27), sami sobie odpowiedzcie na co można liczyć). Przecież taka Zając dostała się z listy rezerwowej, to które teoretycznie miejsce powinna zająć? O. os. ost. osta. ostatnie. Dla porównania Karolina Riemen jest w rankingu 12, a dzisiejsi wygrani w skicrossie na miejscach 9, 18 i 21. Czasem liczy się dyspozycja dnia i szczęście.

Pamiętam że takie same zarzuty były w Londynie pod adresem judoków, że fatalnie, że kompromitacja, że odpadali w pierwszych rundach. Przeważnie wygrywają najlepsi, a najlepsi przeważnie są na szczycie rankingów (patrz Stoch). Większość naszych reprezentantów plasuje się w okolicach od połowy rankingu w dół (wśród tych którzy otrzymują kwalifikację). Naprawdę powinniśmy mieć oczekiwania zgodne z możliwościami. Jak ktoś zrobi coś ekstra to super, ale jak nie to nie zaczynajmy podsumowań od słów kompromitacji.

I powtórzę jeszcze raz. Limitów startów w danych dyscyplinach nie ustala PKOL, nie ustala związek biathlonowy, nie ustala związek narciarski. Ustala MKOL w porozumieniu ze związkami międzynarodowymi. Jeżeli uważacie że zawodników startuje zbyt wielu, to można im to zgłosić, bo niewysyłanie kogoś kto zdobył minimum i mało tego, nas to nic nie kosztuje bo płaci prywatny sponsor byłoby draństwem.

Raku. A kto zaczął tą przepychankę? Nie Ty w każdym razie. Wy odnosi się do każdego niezadowolonego nieważne czy piszącego Tu czy na razie tylko czytającego. Ja tam to zwycięstwo doceniam i tyle, bo wiem jak niewiele ich było.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 20 Lut 2014 14:58

Nigdzie nie napisałem, że Ligocki to mierny zawodnik bo po prostu sie tym nie interesuję. Pisałem tylko, ze jego występ był na IO mierny. Poraz kolejny na IO Ligoccy zawodzą i to tez fakt z którym trudno dyskutować. Przed tymi IO akurat w prasie była cisza związana z nadziejami na udane wystepy snowboardzistów ale w poprzednich pamiętam jakąś dziewczynę LIgocką i chyba jeszcze któregoś wymienianych jako kandydatów do medali.
Mogę tylko przytaczać to co przeczytam i broń Boże nie chcę umniejszać sukcesu Ligockiego ale wyczytałem, że te PŚ nie zawsze gromadzą całą czołówkę światową i dopiero perspektywa IO powoduje mobilizację.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez Peeta » 20 Lut 2014 15:11

W snowboardzie faktycznie nie ma co się sugerować wynikami PŚ czy też nawet MŚ. Znawcą nie jestem ,ale ci najwięksi to startują w nich praktycznie tylko jak się zbliżają IO i muszą zdobyć kwalifikację. Co do tej dziewczyny, to jest nią Paulina Ligocka, dwukrotna brązowa medalistka MŚ(2007, 2009) w half pipie. Wystarczy popatrzeć choćby na Wikipedii z kim walczyła Ligocka w 2009 roku, a kto dominował na IO w 2010. Wyraźnie brak na tych MŚ najlepszych Amerykanek czy Kanadyjek. Najlepszych Europejek też chyba nie ma. Choć chyba te absencje dotyczą głównie tych wszystkich ocenianych przez sędziów konkurencji, bo chyba w snowcrossie czy slalomach(gigantach) to przeważnie startują wszyscy( a przynajmniej większość ) najlepsi na PŚ czy MŚ.
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 20 Lut 2014 21:17

Akurat wtedy byli najlepsi i Nate Holland, i Seth Wescott i Alex Pullin (z którym to ex aeque wygrał Ligocki).

W halfpipie czy slopestylu to faktycznie różnie bywa. Tam jest bardzo dużo imprez komercyjnych czy najważniejszych dla zawodników X Games. Także owszem, te miejsca w PŚ na podiach... no ale miejsce na podium w skokach w Sapporo też niby łatwiej zdobyć, ale jakoś naszym zawodnikom niewiele razy się to udawało. Podium to podium i nie ma co wybrzydzać.

Z tym miernym zawodnikiem to sorry, tu takie słowa nie padły, ale na innych stronach naprawdę sobie niektórzy używają. Także jeśli ktoś poczuł że kogoś stąd oskarżałem o używanie takich epitetów to przepraszam.

A ja nie uważam że był mierny. Według mnie na miarę możliwości, a to jakie one są to inna sprawa. Warto np zauważyć że Jodko miał (jak się później okazało) naprawdę trudnych zawodników z których 2 dotarło do finału, a 3 w ćwierćfinale wyeliminował inny zawodnik podcinając go na zakręcie (a jechał wtedy na pozycji premiowanej awansem). W skicrosie naprawdę przydaje się szczęście (brązowy medalista w kwalifikacjach osiągnął ostatni wynik...), oby Karolinie go nie zabrakło.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Poprzednia

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości