Snowboard

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 11 Lut 2014 21:08

hola hola Ssonicsl a inni startowali w jakiejś innej rynnie. Zawodów nie widziałem ale nie sądzę, żeby przed startem Ligockiego rynnę podmienili. To tak samo jak tłumaczenie, ze śnieg był kopny a temperatura za wysoka. Pamiętam cztery lata temu też jakiś Ligocki się tłumaczył w podobnym stylu. Kompletnie ich nie rozróżniam, więc nie wiem czy to ten sam.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez Jordi » 11 Lut 2014 21:13

ssonicsl napisał(a):Slopestyle - wielkie zaskoczenie in plus. Bardzo fajna konkurencja, bardzo.


A mnie właśnie dziwi takie byle nico - jedzie sobie po poręczach, schodach i z dwa proste skoki wykonuje... słabe to... jak Half-Pipe rozumiem, bo jest sporo do pokazania, tak tam bez sensu trochę...
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 11 Lut 2014 21:20

W tej samej. Nierównej, dziurawej i się sypiącej. Ligocki to nie jest jakiś wybitny zawodnik, delikatnie mówiąc. Daleko mu do najlepszych. Walka o półfinał do max na co go było stać, ale tu nie o to chodzi. Każdy chce się zaprezentować jak najlepiej. Wykonać swój przejazd, swoje triki zademonstrować. I przychodzi najważniejszy moment i się nie da. Nie dlatego że nie dajesz rady ale dlatego że się po prostu nie da.

Zresztą można sobie sprawdzić na głównej stronie igrzysk. Noty poniżej 50 pkt to niemal na pewno upadki, często noty powyżej 50 pkt to również upadki, jak choćby finałowe przejazdy tegorocznego zwycięzcy X Games Amerykanina Davisa. Jeśli najlepsi, naprawdę najlepsi zawodnicy mają aż takie problemy z przejazdem to co tu mówić o tych słabszych z Ligockim na czele?

Nie dwa tylko trzy ;) A i snowboardzistki fajne ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez kreftowiec » 11 Lut 2014 22:40

Gdzie można znaleźć finałowy przejazd Halfpipe? Chętnie bym sobie obejrzał, a nie mogę znaleźć. Może ktoś posiada jakiś link?
kreftowiec
Młodzik młodszy
 
Posty: 24
Rejestracja: 17 Sty 2008 23:38

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 11 Lut 2014 22:49

No to dlaczego patałach tłumaczy porażkę złą rynną. Powinien się cieszyć bo w takiej rynnie zawsze możliwy jakiś fuks. To tak jakby nasze człapony zwalili winę na śnieg. Swoją drogą jak widać nie najlepszy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez karlos » 12 Lut 2014 09:55

Zima nas nie rozpieszcza, a w dodatniej temperaturze jak oni mieli utrzymać twardą rynnę ? Gdyby u nas teraz rozgrywali igrzyska, to też byłaby niezła klapa jeśli chodzi o śnieg. Np. biathloniści ostatnio rzadko kiedy mają okazję biegać na zmrożonej trasie.
Oczywiście Rosjanie mogli wymyśleć jakieś zadupie na Syberii, ale tam z kolei często są problemy z temperaturą, a znaleźć odpowiednio wysokie góry też nie byłoby łatwo.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 12 Lut 2014 10:33

Ale w piątek, sobotę i niedzielę jeszcze było jako tako jeśli chodzi o pogodę. Tyle tylko że organizatorzy po prostu olali rynne i rzucili wszystkie siły na inne obiekty. A powinni już wtedy dodatkowo o nią zadbać. Zobaczymy jak to będzie dzisiaj wyglądać.

I żeby było jasne. Ja nie mam nic przeciwko IO w Soczi. Według mnie jest to nawet fajnie wymyślone, po Igrzyskach te obiekty będą służyć jako kurort dla rosyjskiej klasy bogaczy (średniej tam nie ma, nie? ;) ). Szkoda pogody bo na to wpływu organizatorzy nie mają, ale zaniedbania z ich strony też są.

I na koniec. Po pierwsze nie nazywałbym żadnego polskiego zawodnika patałachem. Ligocki orłem w tej konkurencji nie jest, ale ostatnią nogą też nie. Zajął 31 miejsce na 40 startujących to chyba nie jest jeszcze tak najgorzej, prawda? A w rankingu FIS (choć ranking prawdy do końca nie mówi gdyż wielu zawodników po prostu w Pucharach Świata nie startuje) jest 54. I po drugie. A gdzie on u licha tłumaczy porażkę złą rynną? Bo nie widzę tam słów, gdyby rynna była lepsza byłbym w finale. Chyba że o inny wywiad chodzi...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez karlos » 12 Lut 2014 10:41

Halfpipe nigdy nie był i nie będzie olimpijskim priorytetem, od taka ciekawostka, która ładnie wygląda. Rosjanom była nie na rękę miękka trasa w biegu sprinterskim, ale pomimo starań też z tym nie byli w stanie nic zrobić i częściowo to ta trasa spowodowała, że Rosjanie skończyli bez medalu. Podobnie w biathlonie ciężkim Rosjankom wczorajsza trasa też była nie na rękę, ale czasami niewiele się da zrobić w zderzeniu z pogodą, dobrze że śnieg jest i nie trzeba startować na chemicznym błocie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 13 Lut 2014 13:45

A jednak się dało coś zrobić, bo zarówno trasa do slopestylu jak i halfpipu wyglądała lepiej niż na wcześniejszych rywalizacjach.

Dziś ZDF zamiast transmitować biegi narciarskie wybrali drugi przejazd slopestylu w narciarstwie dowolnym. I niech to da do myślenia... Młodzi ludzie wolą oglądać X Games niż mistrzostwa świata w biegach. Także nie mówiłbym że konkurencje freestylowe są taką ciekawostką która ładnie wygląda.

IO pewnie będą rozszerzane o kolejne konkurencje znane z Aspen z big air na czele.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez karlos » 13 Lut 2014 13:49

I co w tym ciekawego, że 3 Amerykanów zajęło miejsca na podium, a system oceniania jest niejasny dla Kowalskiego. Te same wątpliwości pojawiają się, co przy łyżwiarstwie figurowym, które jednak ma bogatą tradycję. A sport ten uprawia bardzo mało osób, w przeciwieństwie do biegów czy łyżwiarstwa, już nie pisząc o tym jak on jest kontuzjogenny i szkodliwy dla zdrowia na dłuższą metę. Czysta komercha, która na mnie wrażenia nie robi.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 13 Lut 2014 13:57

A co w tym ciekawego że 3 Holendrów na podium w łyżwiarstwie? We freestylu są i Szwajcarzy i Norwegowie i Finowie i Niemcy i Szwedzi i Kanadyjczycy i Japończycy. Tak naprawdę cały zimowy świat, a to że tym razem wygrało 3 Amerykanów... Szczerze to zasłużyli. Imponujące czyste przejazdy. A to że sędziowie oceniają... a w gimnastyce sportowej to kto ocenia? To chyba nie jest powód żeby gimnastykę sportową wyrzucać z IO, prawda? A przypominam że jest w programie IO od samego początku.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez Olma » 13 Lut 2014 14:14

Amerykanie dzisiaj pozamiatali. Szkoda trochę Andreasa, do brązu brakło 0,6 punktu. No ale skoro on był zadowolony, to ja tym bardziej nie mam co narzekać.
Wyszczerz Szweda Henrika Harlauta jest bardzo zaraźliwy. I te jego gacie :lol:.
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Snowboard

Postprzez Kacpero221 » 13 Lut 2014 16:24

ssonicsl napisał(a):hola hola figaro ta rynna naprawdę była fatalna. Niesamowita liczba upadków, z królem halfpipu na czele. Rynna była nierówna, dziurawa, sypka. Na płaskim fragmencie zbierał się śnieg, a deskę każdemu zawodnikowi tam podbijało. Kilku w ten niecodzienny sposób kończyło przejazdy. I to byli naprawdę świetni zawodnicy. Oczywiście nie jestem wielkim znawcą snowboardu (szczególnie tej konkurencji), ale to nie są pierwsze zawody jakie oglądałem, ale pierwsze z takim pipem. Stan obiektu jest tragiczny, a że do końca tygodnia ma być jeszcze cieplej, a jutro kolejne zawody tym razem Pań... ja tego nie widzę... nie zdziwię się jak przełożą. Zresztą jak ktoś nie wierzy w słowa Ligockiego to łatwo w necie można znaleźć opinie innych (nie-Polaków) o tym obiekcie..


A to wczorajszy drugi przejazd Panny Joanny Zając był protestem w sprawie złego stanu rynny? I jeszcze komentarz Michała Ligockiego w studio: "Jak na pierwszy raz udział Joanny bardzo udany. Przejechała bezpiecznie."
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 13 Lut 2014 18:36

Zając przede wszystkim brakowało szybkości, zresztą nie tylko jej, ale jej wyjątkowo. Wczoraj (czyli podczas halfpipu kobiet) rynna wyglądała lepiej niż dzień wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu o jej bardzo słabym przygotowaniu przez Rosjan.

Zresztą nie rozumiem o co tu chodzi. Chcecie udowodnić, że rynna była doskonale przygotowana? Czy może że Polacy zajęli miejsca gorsze niż powinni? Czy może że nie powinni narzekać na przygotowanie pipu jako chyba jedyni ze wszystkich zawodników?

Ligocki stwierdził fakt, który potwierdzają wszyscy zawodnicy i ich trenerzy a tu się rozpętała mała burza. Kompletnie nie wiem dlaczego.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez karlos » 13 Lut 2014 18:41

Dla mnie robienie tragedii z powodu słabszego stanu rynny przy tych temperaturach jest nieporozumieniem, oczywiście organizatorzy mogli się spisać lepiej, ale w każdej rynnie można rywalizować i wygrywają Ci najlepsi.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Snowboard

Postprzez friducha » 13 Lut 2014 22:54

Uważam, karlosie, że nie masz racji. ZIO to nie są powiatowe zawody, zawodnicy przygotowują się do tego wydarzenia całe cztery lata, a tu nagle okazuje się, że ich być albo nie być zależy od tego czy wjedzie się w małą dziurę czy tę większą. To już nie jest rywalizacja tylko loteria. Tak być nie powinno. Zresztą jakimś "cudownym" sposobem na rywalizację Pań byli w stanie przygotować odpowiednią chemię i rynnę poprawić, mimo że było jeszcze cieplej. I nie ma tu kompletnie znaczenia czy dany sport jest popularny czy niszowy.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 14 Lut 2014 22:59

Jednak ciekawe, że tłumaczą się w ten sposób najczęściej patałachy bo dobry i tak sobie poradzi. A to lód nie taki a to śnieg a to za ciepło a to za zimno. Ciekawe które miejsce zająłby ten Ligocki gdyby rynna była idealna? Dokładnie to samo. A to że Ruscy powinni lepiej się postarać to insza inszość.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez friducha » 15 Lut 2014 00:22

figaro- pokaż mi gdzie Ligocki tłumaczył swoje miejsce stanem rynny??? A narzekali wszyscy, włącznie z tymi co wygrali.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Snowboard

Postprzez RychuGKM » 18 Lut 2014 08:55

Kolejna kompromitacja "klanu" . Nie dość , że jechał ostatni , daleko za 4 zawodnikiem , to i tak zarył :lol: . Ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić . Ligocki na igrzyskach = gleba .Jak się jest chorym , to się leży w łużeczku , a nie jeździ na wycieczki!
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 18 Lut 2014 17:39

Ło ale ubaw po pachy. Polak się przewrócił. hahahaha . Noż k**** z takim tekstami na onet.

Czemu jest taki najazd na Ligockich, chyba tego nigdy nie zrozumiem. I nie, nie jechał cały czas ostatni, i brawa że chciał wystartować mimo kontuzji (przypominam że zgodę od lekarza dostał w ostatniej chwili, wcześniej oczywiście przepadł mu spory okres treningowy). A jakiż ból w sieci wywołało jego zeszłoroczne zwycięstwo w zawodach PŚ. Jęk i skowyt.

I kolejny raz jakieś bzdury o wycieczkach...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości