Ceremonia otwarcia

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez kat. » 06 Lut 2014 21:15

Ciekawy jestem, jak ci, którzy tu użalają się nad Rosją, jaką to ma ubogą kulturę i historię, i że nie ma co pokazać światu, wyobrażają sobie ewentualne otwarcie igrzysk w Krakowie. :roll: Ja tam myślę, że pod tym pierwszym względem to tylko Francja i ewentualnie makarony stoją wyżej, a ten drugi, cóż... akurat znajdujemy się zbyt blisko tej historii, więc nam się kojarzy niezbyt ciekawie

Odyn napisał(a):Rosja nie ma takich genialnych przedstawicieli muzyki jak Anglia,nawet nie wiem kto tam może wystąpić z rosyjskich muzyków


Zależy, o jakiej muzyce mowa, ale powiedzmy, że wiem, o co chodzi. Tzn. o współczesny mainstream.

Odyn napisał(a):szkoda tylko,że nie było Iron Maiden)


Rosjanie nie gęsi, swoją dziewicę też mają. Bardzo popularna kapela na wschodzie zresztą.

www.youtube.com/watch?v=yav77KQ52-A

Mogliby ją dać zamiast Tatu. Albo coś z bardzo prężnej sceny folkrockowej/metalowej typu Arkona 8-)

www.youtube.com/watch?v=_HUIWb774uk


Obiło mi się o oko, że mój ulubiony Wałujew weźmie udział w ceremonii ;P ale jeszcze nie wiadomo, kogo będzie zaganiać do narożnika i przytulać :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Odyn » 06 Lut 2014 21:34

@kat

Zgadzam się,że jeśli chodzi o ceremonie otwarcia w Krakowie to nie wiem co nadzwyczajnego możemy pokazać,zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę.Polska ma parę fajnych kapel,ale kompletnie nie znanych na szerokiej scenie.Co masz na myśli mówiąc o muzyce "współczesny mainstream"Mi chodziło głównie,że na ceremonii wystąpili taki kapele jak Pink floyd,queen,the who,the beatles.Co do porównani Iron Maiden do tego rosyjskiego zespołu.Nawet dawali radę,ale daleko im do żelaznej dziewicy.Po prostu w głosie Bruce Dickinsona jest ten power i ta moc co przyciąga tłumy.Co do Arkany,nawet fany,ale najlepsze folkmetalowe zespoły mają Finowie.Znasz korpiklaani,to niezła kapela.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez kat. » 06 Lut 2014 22:17

Wymienione przez Ciebie kapele są oczywiście gigantami rocka i są zarazem słynne, ale też - może poza Floydami i The Who - z "głównego nurtu. Jak przeczytałem początek zdania "Rosja nie ma takich muzyków...", to pomyślałem machinalnie o Czajkowskim i ogólnie o rosyjskiej kulturze ;) Inna bajka, ale wstydzić też się czego nie ma. No ale rozumiem, o co Ci chodzi. Tatu i Queen czy nawet Bitelsi to akurat inne poziomy popkultury.

HM często nie słucham, ale oczywiście, że Dickinson jest niepodrabialny, nawiasem mówiąc kumpel Ariję skojarzył nie z Maidenami, ale Budką Suflera :D

Fiński metal uwielbiam, nie tylko folk (ostatnie płyty Korpiklaanich akurat słabe), w ogóle Finlandia + Skandynawia rządzą w cięższej klimatycznej muzyce. Ale dobra, bo zrobiłem offtop. ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Odyn » 06 Lut 2014 22:32

@kat

Nie no Rosjanie mają wspaniałych kompozytorów klasycznych np.Czajkowski,którego wymieniłeś,ale sam wiesz,że mimo,że to piękna muzyka nie mogą takiego gatunku puszczać na ceremonii przez większość czasu bo to po prostu nie pasuje do takiej okazji i w ogóle ludzi by raczej tego nie słuchali przez parę godzin.Co korpiklaanów faktycznie płyta Manal była kiepska,ale byłem rok temu na ich koncercie w Krakowie i było ekstra z Finlandii lubię też Lordi,byłem na nich w Grudniu i był pełen odlot,ale jak sam napisałeś to skandynawską muzyką narodową jest metal.Głównie mi chodzi o to,że czasami ludzie się czepiają,że Angole przesadzili z ceremonią,ale moim zdanie pokazali swoje dobra narodowe.Praktycznie nie ma takiego drugiego kraju w Europie,który ma takich gigantów muzyki jak oni.O to chodzi moim zdaniem w ceremoni aby pokazać najlepsze osiągnięcia swojego kraju,a niewątpliwie muzyka to domena Anglików.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez molibden » 07 Lut 2014 06:02

he he... a słowo ciałem się stanie. Jeśli kto śjeszcze miał obawy jak Rosjanie podejdą do ceremonii otwarcia to chyba zostały już rozwiane. A gdyby tak Niemcy lata 30 w swym kraju przedstawili w ten sam sposób?
http://swiat.newsweek.onet.pl/igrzyska- ... 323,1.html

Jeśli to prawda to chyba sobie tą szopkę odpuszczę
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez kat. » 07 Lut 2014 10:52

Ma być 18 części i jedna ma być poświęcona rewolucji, ale widzę, że w polskich mediach dostają sraczki. Niedobrze mi się robi już od tej nagonki.

p.s. i nienawidzę komuchów.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez arek » 07 Lut 2014 15:43

Otwarcie ma się rozpocząć o 17:14 bo 2014 r. Tatu podobno ma śpiewać przed początkiem transmisji - tylko dla obecnych na stadionie ;) Co do wielkich muzyków to Chiny takich też nie mają, a podczas otwarcia IO w Pekinie zrobili show. Gdzieś w tv słyszałem wypowiedź, że ceremonia otwarcia w Pekinie była dla świata, w Londynie dla ludzi, a w Soczi ma być dla Rosjan - pewnie dlatego aluzje do rewolucji. W Rosji Stalin wciąż jest szanowany.
http://www.youtube.com/watch?v=2DrXgj1NwN8
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez figaro56 » 07 Lut 2014 18:36

Obejrzałem naszych jak szli. Pięknie szli. Równy krok. Pierś dumnie wypięta. Głowa podniesiona. Wzrok jasny spoglądający w przyszłość a tam medale i zwycięstwa. Normalnie się wzruszyłem. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez molibden » 07 Lut 2014 19:33

Najfajniejsze to były nogi pieknych hostess które wprowadzały ekipy na stadion :lol: Cała reszta nudna i niezrozumiała dla przeiętnego mieszkańca Kajmanów.
Chagall o ile mnie pamieć nie myli czuł się bardziej Białorusinem niż Rosjaninem a Malewicz wcale nie był przekonany o swej "rosyjskości". generalnie gospodarze zrobili otwarcie w ktorym mimo wszystko starali sie uniknąć wszelkich politycznych kontekstów które mogłyby kogokolwiek urazic i duży szacunek za to. Dziwi mnie tylko ze tak bardzo jednak podkreślili to co do własnej kultury zaimportowali a nie to co na ich ziemi wyrosło. Przecież cała epoka Piotra wielkiego to jeden wielki import kultury zachodniej która była dla Rosjan kulturą zupełnie obcą i niezrozumiałą. Dokładnie tak samo jak włoski renesans w Polsce za Jagiellonów. Ciekawa część poświęcona modernizacji Rosji a zwłąszcza śwoetne grafiki konstruktywistyczne na tle których Wałujew kierował ruchem :lol: Świetnie to wyglądał. Moze dlatego ze sam uwielbiam sztuke tego okresu. Mało kto wie ale tak miała wyglądać sztuka socrealizmu. To miała być sztika proletariacka, ale niestety Stalin wszystko stłamsił i artyści srogo zapłacili za to ze uwierzyli w komunizm i poparli dyktaturę.
Generalnie to trochę nudne to wszystko. Z przebłyskami ale nudne. Po Londynie cieżko chyba o coś ciekawego, choć z ideowego punktu widzenia Brytyjczycy zakłamali historię w sposób horrendalny w tosunku do tego co widać w Soczi bo tutaj widzę jakąś idealistyczną wizje historii ale też nei ma jawnych przekłamań wywołujących kontrowersje jak można by się wcześniej spodziewać.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez karlos » 07 Lut 2014 20:09

Cóż też jestem trochę zawiedziony, za długo trwało to wejście sportowców i ogólnie bez fajerwerków, choć tych na zakończenie nie zabrakło. Wybór sportowców do zapalenia znicza bezpieczny, łyżwiarce i hokeiście nikt dopingu nie zarzuci, co innego biegaczce czy biathloniście.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez molibden » 07 Lut 2014 20:17

Och... hokeiście nie da się zarzucić dopingu? :lol: :lol: :lol:
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Guarded » 07 Lut 2014 20:22

Dla mnie cala ceremonia byla nudna :/ Jednak wedlug mnie Londyn bije na glowe ceremonie w Sochi :)
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Odyn » 07 Lut 2014 20:27

To nawet nie stoi koło Londynu,wiło nudą przez cały czas i jeszcze te długie przemówienia,myślałem,że Rosjanie zrobią większy show.Zawiodłem się
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez shunrey » 07 Lut 2014 20:35

Ceremonia lepsza od Vancouver, aczkolwiek gorsza od Londynu i Pekinu. Ale przyznam, że było pięknie, te kolory, w zmyślny sposób uniknięcie rożnych "nieporozumień" na tle historii i tylko jedna wpadka. Oczywiście nasi kochani "znawcy" z TVP pojechali po całości, normalnie myślałem, że tam pojadę.. Ta babka od TVP kultura zszarpała chyba nie tylko mi nerwy. Rozumiem, jak się nie podoba, to się to mówi. Ale krytyka, że wszystko chaotyczne, nudne, muzyka i nagłośnienie do bani, katastrofa, niemiła niespodzianka, znicz bez polotu, historia źle pokazana, "putińska" Rosja i ani jednego pozytywu. Niech sama coś zrobi i doceni pracę innych ludzi, a nie, jestem bogaty, siedzę i nic nie robię i sobie krytykuję.. Dobre wyrażenie: takie to polskie.
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Daniel » 07 Lut 2014 20:44

Nie mogę powiedzieć, żebym był zachwycony. Lillehammer zauroczyło mnie w dzieciństwie na zawsze, z nowszych dwa lata temu Londyn mnie ubawił, był Jaś Fasola, był James Bonda z królową, do tego świetna muzyka, oglądałem z dużą przyjemnością. A tu były momenty lepsze, były gorsze, niestety chwilami całe widowisko jednak nużyło. Jak widzę, nie tylko ja mam takie wrażenia :P

A poza tym:

W wątku Ogień olimpijskim Daniel napisał 4 grudnia napisał(a):Tretjak :P ale Pluszczenko, albo np. Kułakowa - też niewykluczone


A nie mówiłem :D ?
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez kat. » 07 Lut 2014 20:47

Szału rzeczywiście nie było, ale skoro wszyscy się nasłuchali, jak to Putin będzie prężył muskuły, to spodziewali się cudów niewidów, a było tylko przyzwoicie. Ta część "rewolucyjna" rzeczywiście bardziej dantejska niż gloryfikująca cokolwiek.

W studio już po ceremonii experci stali się głównymi gwiazdami? :D Na szczęście w porę wyłączyłem.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Heidi » 07 Lut 2014 20:49

Image
Lapcie hit otwarcia :lol:
A co do widowiska to racja nuzylo chwilami co pokazal dobitnie Miedwiediew, taka 3+ dla mnie ;)
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez molibden » 07 Lut 2014 20:59

O cie florek... a temu co? ledwo przyjechal i już prymuchy pokosztował? :lol: :lol:
a co do dźwięku to tradycyjnie w tvp poszły dwie ścieżki - od komentatorów i ta ze stadionu. Ta pierwsza też zawierała dźwięk stoadionowy - w dodatku z opóźnieniem więc wyszedł bałagan. Zwiastunem tej klapy była chyba zapowiedź organizatorów że Pekinowi nie można dorównać i tak dalej... Rosjanie wyszli chyba z założenia ze nie warto sie napinac na to co i tak bedzie szybko zapomniane nawet sam znicz to taka architektura trochę dworcowa i ten dobieg do niego jakiś taki dziwny... No ale to ma byc impreza sportowa a nie show baletowe. Moze Rosjan przeraziły w końcu koszty jakoe poszły w infrastrukture która zaraz i tak przestanie być potrzebna i ścięłi kasę na samej imprezie otwarcia?
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Heidi » 07 Lut 2014 21:08

A tu drugi hit pan Miedwiediew. Link by Seductora ;)
http://coub.com/view/nbfm
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez muszti » 07 Lut 2014 21:20

Dima zmeczony tylko nie wiadomo czym bo chyba nie rzadzeniem :P

Dla mnie ceremonia - poprawna i tylko tyle. Do Pekinu który mnie zachwycił daleko. Nie widziałem wielkiego pomysłu, momentami nudnawe. Ujdzie ale w pamieci nie zostanie.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron