Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez weiner » 19 Lut 2014 10:22

A to ona trenuje i startuje w zawodach, żeby komuś coś udowadniać? Takie teksty to zwykłe banały. Głównym celem każdego sportowca jest zdobywanie określonych celów, które sobie dany zawodnik/zawodniczka stawiają. A dalsza kariera Justyna zależy od tego czy ma jeszcze jakieś cele do spełnienia i czy ma chęci i siły aby to osiągnąć :)
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegi narciarskie

Postprzez figaro56 » 19 Lut 2014 11:14

Polki w finale sprintu druzynowego ale marnie ja to widzę w tym finale. Za dużo Sylwia traci. Bjoergen już chyba wróciła do zwykłej dyspozycji bo wyglądało to dobrze dla niej. Finki i Norweżki powinny walczyć o złoto a reszta diabli wiedzą.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez molibden » 19 Lut 2014 11:32

Ja wiem czy dobrze? Na podbiegach było widac jednak że łapie powietrze. Dziś już nikt nie łazi w podkoszulach ale z dachów już zaczyna lecieć woda. Kwestia tego że panie nie mają równych duetów. oprócz Norweżek i Finek w każdym jest słabszy punkt. nawet Szwedki biegły bardzo przeciętnie. A co do Polek to medal byłby cudem większym niż obrona Wiednia przed Turkami.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 19 Lut 2014 13:08

Norweżki nie pozostawiły wątpliwości kto był najlepszy, nie tylko świetne zmiany Marit która pokazała że skreślać jej przedwcześnie nie należy ;) , ale kapitalna postawa Ingvild która broniła przewagi wypracowanej przez koleżankę dały im zasłużone złoto. Heia Norge ! :D
Saarinen z Niskanen mocne ale nie na tyle by zagrozić Norwegii, młoda Stina zastąpiła Kalle i wywalczyła Szwedkom brąz kosztem Niemek.
Justyna 2 zmiany odrabiała niemal wszystko co miała odrobić a Sylwia nie traciła na tyle aby było to niemożliwe do odrobienia. Jednak na swojej ostatniej zmianie Jaśkowiec dała odjechać rywalkom za daleko i Justyna była bez szans na dojście Niemek i Szwedek.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez anonimejko » 19 Lut 2014 13:17

5 miejsce nie jest złe. Dziś norweżki świetnie, Marit niezdenerwowana, pobiegła świetnie a Justyna sama przyznala, że Sylwia ją wykończyła w półfinałach, bo w finale pobiegła lepiej, ale już Justyna była wyjechana.
No i świetna Nilson, na 2 swojej zmianie jakby puchła, ale w 3 znalazła gdzieś siły i wyprzedziła Hermann. Drugi fakt, ze Denisse jest chyba bez formy tutaj w Soczi
Idę pobiegać
Awatar użytkownika
anonimejko
Młodzieżowiec
 
Posty: 218
Rejestracja: 16 Lut 2009 21:26
Miejscowość: Zagorzyce-Poznań

Re: Biegi narciarskie

Postprzez figaro56 » 19 Lut 2014 13:35

Jak ma się dobrą zmienniczkę to można odpuścić jakiś odcinek i trochę zregenerować siły. Justyna tymczasem musiała każdy odcinek zaiwaniać jak dziki koń aby nie tracić kontaktu z czołówką. Tak było przez trzy odcinki półfinału i dwa finału. Nie dziwota, że na ten ostatni trochę zabrakło sił.
Nie można mieć za wielkich pretensji do Sylwii bo tak to miało wyglądać. Chyba żadna niespodzianka. Przynajmniej zrewanżowały się Ruskim. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2014 14:51

Polki na plus, ale tak jak wczoraj pisałem z taką Justyną awans do finału, to był plan minimum. Osobiście typowałem 6 miejsce (za Amerykankami) ale z nieco większą stratą. Na pierwszej zmianie w półfinale Sylwia nie wyglądała dobrze, ale finał pobiegła już inaczej, a to co robiła Kowalczyk to jakaś miazga.

Polacy trochę jednak zawiedli, szczególnie Staręga, bo znów okazało się, że dystansowiec tak jak Kreczmer okazał się tym mocniejszym. No ale walczyli do końca, jednak trochę brakło do awansu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez muszti » 19 Lut 2014 15:01

Jestem miło zaskoczony. jak zobaczyłem Sylwie na pierwszej zmianie w połfinale jak po 200 metrach zaczyna tracić to mowie sobie ze bedzie jak z Szymanczak, ale nie :) wzieła sie w garść, dobre zjazdy i w półfinale wystapiła ok a juz w samym finale bardzo dobrze (no może poza ostatnia runda ale i tak zrobiła wiecej niz mogła). Justyna fenomenalna tym bardziej ze powiedziala w wywiadzie, że połfinał jechała "na zywca" bez zastrzyku bo trzyma tylko 3 godziny i wzieła dopiero po połfinale. Medal był niby blisko ale wykonczona Justyna chyba nie dałaby rady szwedce nawet gdyby zamiast 10 sekund miała 5. Norweżki zasłużenie i pewnie pierwsze za to u panów niespodzianka i to spora. Finlandia ma swoje złoto :)
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biegi narciarskie

Postprzez endriu1207 » 19 Lut 2014 15:13

Niskanen pokazał się znakomicie w 15 klasykiem i dziś pokazał, że nie był to pojedynczy wystrzał formy. Niemcy coś mają "szczęście" do upadków przed finiszem (wczoraj w kombinacji norweskiej również upadek). Szwedzi za to 2 raz wykorzystują potknięcia rywali i zdobywają kolejny medal. :D Northug nie ma szczęścia do partnerów w sprincie drużynowym - drugi rok z rzędu partner zawala sprawę.
endriu1207
Młodzik młodszy
 
Posty: 17
Rejestracja: 29 Lis 2012 23:09

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 19 Lut 2014 15:49

No brawa dla Norweżek i dla Polek. Medal był mało realny, ale bieg był świetny. Dziwię się oficjalnym wynikom, myślałem, że Justyna wykręcała miażdżąco najlepsze czasy (Ona zresztą też xd), a wg nich była zawsze gorsza od Marit o 1-2 sekundy a na końcu o 10 sc :O Albo źle to czytam, albo rezultaty są zakłamane, albo Bjoergen jest ponownie pieruńsko silna :)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 19 Lut 2014 18:14

Justyna powiedziała, że z drugą na pewno wygrała 30s albo i więcej. Chyba była jednak za bardzo zmęczona na tym finiszu i Parfjanowicz za szybko do niej poleciał :D
Porównując z Marit to straciła 4s w 8 biegach.
Półfinał:
Marit - 2:36, 2:42, 3:06 - wiadomo jak pobiegła ostatnie 50m = 8:24
Justyna - 2:36, 2:40, 3:01 = 8:17

Finał:
Marit - 2:33, 2:35, 2:58 = 8:06
Justyna - 2:34, 2:36, 3:07 = 8:17

Łącznie:
Marit - 16:30
Justyna - 16:34

Bardzo dobrze zaprezentowała się Sylwia, która znacznie się poprawiła w finale. Oestberg biegała w finale jakby była zaprogramowana, bo jej najgorszy i najlepszy czas dzieliły 3s.
Widać, że Marit odżyła i jeśli taka pogoda się utrzyma, to będzie bardzo ciężka do pokonania na 30km dowolnym.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez molibden » 19 Lut 2014 18:50

Dziewczyny biegały jeszcze jak było dośc chłodno. Norweżki miały świetne narty. Niestety panowie nie mieli już takiego szczęścia i na tym długim podbiegu dość mocno nasłonecznionym widać było że Norwegom nie trzyma. Rosjankom tz lepiej jechały w eliminacjach a już później nie bardzo. Generalnei coś Norwegowie jednak mają z tym smarowaniem nie tak :roll:
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 19 Lut 2014 18:52

Moim zdanie świetną dyspozycję Marit należy upatrywać w uwarunkowaniach klimatycznych jakie dzisiaj panowały w Soczi.Temperatura była bliska zeru więc spadła ładne kilkanaście stopni czyli była zbliżona do temperatury,która zazwyczaj panuje na trasach biegowych.Tym niższa temperatura tym lepiej dla astmatyków,a że dzisiaj była wyjątkowo niska na Kaukazie,tak sytuacja była na rękę Norweżce.Po prostu jako astmatyczce lepiej jej było wykonywać wysiłek w takiej temperaturze
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 19 Lut 2014 19:44

Odyn aleś wymyślił ;) . W takim razie dlaczego astmatyk Cologna bryka jak górska kozica w ciepełku jakie panowało na Krasnej Polanie, dlaczego trzy Szwedki ze sztafety, astmatyczki Ingemarsdotter, Haag-no ta czy zimno czy ciepło biega od kilku lat słabo :P i Wikken która dołożyła na swojej zmianie kilkanaście sekund zdrowej Johaug, nie miały z tym problemu ?
Marit miała gorszy dzień na 10 km, ale sztafeta to efekt kompletnego pogubienia się Norwegów w smarowaniu i doborze nart. A zwłaszcza jak wspominałem odpowiedniej struktury nart. Ale ogarnęli/ogarniają się już wspólnie ze smarowaczami od biathlonu. Razem robili eksperyment podczas biegu masowego kobiet i niesamowicie ucieszył ich fakt zdobycia medalu przez Eckhoff, bo wiedzieli że są już "w domu". Na ile poradzą sobie jak znowu się zrobi ciepło, to się okaże.
Dzisiaj zarówno biegaczki jak i biegacze bardzo chwalili narty, Hattestad przeprosił Pettera że nie był dość mocny i wziął całą winę na siebie że nie zdobyli medalu, ale również nie miał najmniejszych pretensji do nart.
Jeg hadde veldig gode ski, sier Ola Vigen Hattestad. Han tok på seg all skyld for at Norges sprintlag havnet utenfor pallen onsdag.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 19 Lut 2014 20:04

Takie opinie można było już usłyszeć w trakcie igrzysk.To całe tłumaczenie ze smarowaniem to jakiś komedia dla ubogich,zresztą wystarczy spojrzeć na Norwegów, dyszą jak pies Haski po dowiezieniu poczty do miast i to zaledwie po przebiegnięciu kilku kilometrów
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez weiner » 19 Lut 2014 23:55

Takie opinie można było już usłyszeć w trakcie igrzysk.To całe tłumaczenie ze smarowaniem to jakiś komedia dla ubogich,zresztą wystarczy spojrzeć na Norwegów, dyszą jak pies Haski po dowiezieniu poczty do miast i to zaledwie po przebiegnięciu kilku kilometrów

Wytrzymałościowy wysiłek fizyczny jest najefektywniejszy w temperaturach zbliżonych zeru i dotyczy to wszystkich zawodników a nie tylko astmatyków ;) Taki Cologna nie wygrałby 15 klasykiem w tej temperaturze skoro i on ma astmatyczny problem. Mi się wydaje, że Norwegom ciężko dobrać smary na wysokie temperatury, może też przyszły 2-3 dni gorszej dyspozycji. Do tego dyszenia bym nie przywiązywał większej uwagi. Wielki Mario Jóźwik podczas biegu sztafetowego podśmiewywał się z Sudbiego, że dyszy i ledwo żywy a tymczasem Sundby odwalił tam kawał dobrej roboty i zanotował trzeci czas ze wszystkich biegnących łyżwą. Inna sprawa - taka Tereska dyszy zawsze czy wygrywa czy przegrywa :)

Marit pokazała dziś siłę i razem z Oestberg ładnie rozprawiły się z rywalkami. Justynie nie starczyło już sił na ostatnią zmianę na której straciła - zaczynała z około 8 sekundową stratę do czwartej drużyny a skończyła z blisko 11 sekundową stratą. Mimo wszystko z występu Polek trzeba być zadowolonym. Finał męski - wielka niespodzianka :) Spodziewałem się, że walka o złoto rozegra się między Rosjanami a Szwedami. Fajnie że i Finowe wywalczyli sobie złoty krążek bo już więcej w biegach nie zdobędą :) Szkoda mi tylko Niemców bo medal był pewny i odwalili kawał świetnej roboty.

Jóźwik i Babiarz dziś znowu dali popis. Przemo ostatnio coraz częściej zniża się do poziomu Jóźwika. Chwilami odnosiłem wrażenie, że na jednej zmianie biegnie dwóch Niemców - raz mówili że Dotzler, raz że Tscharnke. Prowadząca Oestberg biegłą kilkanaście metrów za drugą Saarinen. O dystansowcu Olssonie mówili, że jest świetnym sprinterem. Do tego Mario wyrażał wielkie zdziwienie, że któraś z zawodniczek (nie pamiętam już o jaką chodziło) jest klasyczką i dobrze tutaj biegnie.

A kto mi powie o co chodziło z tym super pomysłem "ekspertów" ze studia, który chłopaki podchwycili, o sztafecie ze zmiennym stylem? Nie oglądałem na żywo a z odtworzenia i studia szybko przewinąłem :P
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 20 Lut 2014 02:46

Forma Saarinen i tego Niskanen, to jedne z większych niespodzianek/ podejrzanych na tych IO. Rosjanie po raz kolejny mieli pecha, bo Fin ostro wepchnął się przed Niemca, niektórzy uważają, że powinni za to Finów zdyskwalifikować, bo w ten sposób spowodował upadek Niemca jadącego na drewnianych nogach, który tak upadał, że Rosjanina powinien też powalić, ale w cudowny sposób Nikita zdołał ustać, choć stracił bardzo dużo prędkości i przez to przegrał złoto, które bez tego incydentu na 95% wywalczyłby. Szkoda, że po raz kolejny o medalach nie zdecydowała bezpośrednia walka, tylko upadek, z którego skwapliwie skorzystali Szwedzi.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 20 Lut 2014 11:19

Wpadli na pomysł(Szymon K. bodajże ;) ) aby sprint drużynowy był rozgrywany w ten sposób że najpierw biegnie zawodnik klasykiem a potem łyżwą, lub na odwrót ale tego nie sprecyzowali :P . To tak a propos naszych szans na medal w sytuacji gdyby Sylwia biegła łyżwą a Justyna klasykiem, wtedy nikt i nic nie pozbawiłby nas złota ;) .
Karlos a coś taki podejrzliwy :P , ten młody Niskanen od dłuższego czasu nieźle się prezentuje a w Krasnej chyba sprzyja mu powietrze i ogólnie warunki tu panujące. Co do kolizji przed wjazdem na prostą przed finiszem, Fin z Niemcem uparli się na ten sam tor i młody faktycznie władował się Niemcowi na narty a pech chciał że ten już był ledwie żywy. Kriukow niech i tak dziękuje Bogu że nie wylądował w parterze i jakoś się wybronił, stracił szybkość to fakt, ale też był już wyjechany kompletnie. Może gdyby biegł tuż za Finem zdołałby go dopaść bo wiadomo jak finiszuje w klasyku młócąc ramionami. Ale zwykły sprint a team sprint to zupełnie inna bajka, zwłaszcza na tej trasie do tego tlenu w powietrzu sporo mniej ;) , a przerwy między zmianami parominutowe. To nie warunki dla rasowych sprinterów, Nikita na ostatniej zmianie ledwie, ledwie nadążał i jego ruchy były w końcówce jak na zwolnionych obrotach.

Twoja sprawa Odyn czy dajesz wiarę plotkom a la komentarze z onetu, czy wiarygodnym źródłom.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 20 Lut 2014 11:47

markos7207 napisał(a):Wpadli na pomysł(Szymon K. bodajże ;) ) aby sprint drużynowy był rozgrywany w ten sposób że najpierw biegnie zawodnik klasykiem a potem łyżwą, lub na odwrót ale tego nie sprecyzowali :P . To tak a propos naszych szans na medal w sytuacji gdyby Sylwia biegła łyżwą a Justyna klasykiem, wtedy nikt i nic nie pozbawiłby nas złota ;) .
Karlos a coś taki podejrzliwy :P , ten młody Niskanen od dłuższego czasu nieźle się prezentuje a w Krasnej chyba sprzyja mu powietrze i ogólnie warunki tu panujące. Co do kolizji przed wjazdem na prostą przed finiszem, Fin z Niemcem uparli się na ten sam tor i młody faktycznie władował się Niemcowi na narty a pech chciał że ten już był ledwie żywy. Kriukow niech i tak dziękuje Bogu że nie wylądował w parterze i jakoś się wybronił, stracił szybkość to fakt, ale też był już wyjechany kompletnie. Może gdyby biegł tuż za Finem zdołałby go dopaść bo wiadomo jak finiszuje w klasyku młócąc ramionami. Ale zwykły sprint a team sprint to zupełnie inna bajka, zwłaszcza na tej trasie do tego tlenu w powietrzu sporo mniej ;) , a przerwy między zmianami parominutowe. To nie warunki dla rasowych sprinterów, Nikita na ostatniej zmianie ledwie, ledwie nadążał i jego ruchy były w końcówce jak na zwolnionych obrotach.

Twoja sprawa Odyn czy dajesz wiarę plotkom a la komentarze z onetu, czy wiarygodnym źródłom.


To,że astmatycy mają większe problemy w przy wysokich temperaturach i wilgotnym powietrzu to nie są plotki,ale medyczne wskazania,pogadaj sobie z pulmonologami,co oni na ten temat sądzą.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 20 Lut 2014 11:56

Dlatego podałem Ci przykład Cologny i Szwedek. Poza tym Johaug i Weng to nie astmatyczki.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości