Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez katya » 22 Lut 2014 12:44

Oczywiście, nie da się zaprzeczyć, że Marit Bjoergen staje się powoli najlepszą biegaczką w historii, ale... nie podoba mi się jej styl biegania. Przez niemalże całą trasę "woziła" się (jak zawsze zreszą) za plecami Johaug i Steiry, na prowadzenie wychodziła dosłownie na 3-4 minuty, a potem pod sam koniec tak jak zawsze, tak jak zwykle, przy wjeździe na stadion odjechała. Nie było to jakieś efektywne i widowiskowe zwycięstwo. Jedno z wielu rozegrane w typowy dla niej sposób. To już jest nudne. Ot, biegła za koleżankami z reprezentacji przez 29 kilometrów. Jakoś nie zauważyłam, by Bjoergen deklasowała rywalki nie dystansach. Johaug - dominacja w Oslo na 30 km, wykiwała Kowalczyk i Bjoergen niespodziewanie. Kowalczyk - potężna przewaga nad rywalkami w 10 km klasykiem w Soczi. A Marit? Cóż, ma te złote medale, ale jej zwycięstwa nie są jakieś zapadające w pamięć. Jak Therese i Justyny zwycięstwa kojarzę, pamiętam, tak Bjoergen... Wiem, że wygrała, ale po kilku miesiącach, ba, dniach, nie pamiętam w jaki sposób tego dokonała.

Możecie mnie krytykować - wyraziłam tylko swoje zdanie. Nie podoba mi się styl biegania Bjoergen i koniec. Johaug imponuje mi o wiele bardziej.
Awatar użytkownika
katya
Młodzik
 
Posty: 25
Rejestracja: 23 Sty 2013 18:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez ssonicsl » 22 Lut 2014 12:52

Co by nie mówić to Norweżki rozegrały bieg mistrzowsko. W idealnym momencie odczepiły grupę, później solidarnie pracowały na zmianach, a na koniec grzecznie podzieliły medale.

Kowalczyk rzecz jasna ten start, start na Igrzyskach, może zaliczyć do udanych. Celem był minimum jeden medal i ten cel zrealizowała. Mało tego ten medal był srebrny z domieszką złota ;) Ugrała co się dało. Gratulacje.

A Rosjanie? Cóż okazało się że są sprytni. Skoro swoimi siłami medalu nie są w stanie osiągnąć to importowali Amerykanina do snowboardu i Koreańczyka do short tracku i voila mają 5 złotych medali (w sumie to nie mam nic przeciwko w dodatku że ten Amerykanin Wild zmienił obywatelstwo ze względu na swoją rosyjską żonę). Ciekawi mnie kiedy szejki z Kataru zechcą posiadać "swoją" reprezentacje olimpijską i kupią kilku sporowców. Ten Victor An aka Ahn Hyun-soo aka Viktor Ahn byłby chyba pierwszym nabytkiem ;)
Ostatnio edytowany przez ssonicsl, 22 Lut 2014 12:59, edytowano w sumie 1 raz
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Lut 2014 12:57

Nie marudź Leosiek ;) . Fajnie że się Kryśce powiodło w ostatnim stracie na igrzyskach w jej karierze. Medal po latach to tylko zmiana w statystykach, przyjemności z tego niewiele. A drugiej takiej upartej na 4. miejsca nie znam :P .
Bardziej ucieszyłaby mnie kolejność odwrotna na 2 pierwszych miejscach ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Wiedziałem po 15 km i po szybkich warunkach że urwać się Marit będzie cholernie trudno Teresie, a jak nawet nie próbowała mocniej szarpnąć wcześniej to wiadomo było jaka kolejność na mecie. A co znaczą świetnie jadące narty widać było dzisiaj, dawno nie pamiętam żeby zawodniczki z podium nie skorzystały z okazji do zmiany nart.
Justyna cóż, stopa stopą, dzisiaj z trójką z Norwegii i tak by się nie utrzymała. Eh, znowu ta Saarinen gdzieś musiała włożyć swoje dechy ;) .
Szarlotka już swoje wybiegała na tych igrzyskach, przeziębienie nie pomogło jej na pewno ale mimo wielkiej formy, 30 jednak nie jej popisowy dystans. Szacunek że nie zeszła z trasy.
Heidi też dość szybko odpadła i później jak mówiła, biegła aby ukończyć bieg, miejsce było mniej ważne choć jak widziała koleżanki na podium oczywiście chciałaby tez tam stać ;)

Także Ukrainka Marina Lisogor dołączyła do grona "wpadkowiczów" obok Sachenbacher-Stehle i włoskiego bobsleisty.

Mam też złe wieści dla fanów Szwedów. Kalli dziś nie wyszło i jutro nie wyjdzie Hellnerowi, Szarlota próbowała a Marcus przegrał z chorobą i nie wystartuje, a że Szwedów już w Soczi zostało niewielu to na 50 pobiegnie ich tylko trzech, Johan Olsson, Anders Södergren i Daniel Rickardsson.

Z tym wożeniem nie zgodziłbym się do końca Katya ;) , może Marit nie była najbardziej pracowita na trasie ale ją także można było zobaczyć jak prowadzi bieg i podkręca tempo.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 22 Lut 2014 13:10

Dzisiaj nawet nie za bardzo można czepiać się Marit,że się wiozła.Prowadziła wyjątkowo dużo w tym wyścigu jak na nią,warunki były dzisiaj bardzo dobre,śnieg był twardy jak beton,a to jak woda na młyn dal Marit.Może i Hellner odpadł,ale Szwedzi mają jeszcze parę asów.Pewnie Marcusa Kall zaraziła
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 22 Lut 2014 13:36

No to m Kalla zaraziła swojego chłopaka :D

Bieg był strasznie zaskakujący. Niby pierwsze trzy miejsca, to nie są wielkie niespodzianki, ale im dalej tym więcej można zauważyć. Francuzki tak wysoko, Hiszpanka w 10. To chyba największe z nich. Dla Norweżek genialnie się bieg ułożył. Justyna schodzi z trasy, Szarlota jest chora. Jak się oderwały od dziewczyn, to nikt nie chciał ich nawet gonić, więc wiedziały, że medale już rozdane. Nie zgadzam się z opinią, że Marit się dzisiaj wiozła. Było wiele momentów, gdy wychodziła na prowadzenie. Uważam, że ona i Therese wymieniały się po równo i nikt tu się nie wiózł. Therese nie miała tego powera i podtrzymuję swoje zdanie, że nie jest w swojej najwyższej formie. Miały być to jej Igrzyska, a tu złota nie ma :/ Pod koniec Marit pokazała wielką siłę i wygrała bieg. Marit swoim "wożeniem się" czasami pokazuje, że nie jest głupią dziewczyną i wyciąga wnioski z innych biegów.
Bardzo zaskoczył mnie fakt, że w ogóle nie zmieniły nart. Widocznie miały je świetnie przygotowane.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez muszti » 22 Lut 2014 13:40

Szkoda mi dzis Justyny (bo przegrała z kontuzją) no i Kalli. Pechowa ta koncówka dla Szwedów. Bieg bez historii. Urwały sie Norweżki a grupa poscigowa składała sie głównie z zawodniczek trzeciego szeregu (Francuzki jak uwierzyły w siebie ;) po sztafecie) Szkoda że Terese nie zdobyła złota na IO ale Marit ma to cos czego nie ma Terese czyli finisz. No i te igrzyska jednak udane dla Marit (3-0-0), Justyna tez moze byc zadowolona - złoto najważniejsze. Kalla dzieki sztafecie ma złoto + srebra indywidualnie, za to Tereska jakby nie patrzec najbardziej z nich przegrana. Srebro i braz to jednak nie to na co liczyła.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 22 Lut 2014 13:43

Największym zaskoczeniem była dziś Steira, w życiu bym jej na podium nie stawił po tych marnych popisach na IO i w sezonie. Brawo, bo ileż można tych 4 miejsc mieć xd Marit prowadziła dziś kilka razy, nawet po 25 km przez kilkaset metrów, zatem nie ma co wylewać na nią pomyj. Wierzyłem w Therese, no ale cóż, jeszcze za młoda ta nasza dziewuszka. Kalla przegrała z przeziębieniem, szkoda. Justyna przegrała ze stopą i można Ją uważać za największego pechowca z biegaczek obecnego sezonu: piszczele, stopa, odmrożenia, zadrapania, a nieszczęsna Saarinen też w tym dopomogła 2 razy, oczywiście to wina mass startów i nikogo oskarżać nie można. Większe podsumowanie wstawię jutro, ale tak na szybko: największa gwiazda jak zawsze Bjoergen, zaraz po Niej wstawiam nikogo innego jak ex aequo Charolottę za multum medali, jednak brak najcenniejszego (indywidualnie) i naszą Justynę za wykonanie celu: złoto warte wiele innych krążków. 3 miejsce to Johaug - mogło być lepiej, ale brąz i srebro to też świetny wynik. Chyba wielu zgodzi się z tym podsumowankiem :)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 22 Lut 2014 13:56

shunrey napisał(a):Największym zaskoczeniem była dziś Steira, w życiu bym jej na podium nie stawił po tych marnych popisach na IO i w sezonie. Brawo, bo ileż można tych 4 miejsc mieć xd Marit prowadziła dziś kilka razy, nawet po 25 km przez kilkaset metrów, zatem nie ma co wylewać na nią pomyj. Wierzyłem w Therese, no ale cóż, jeszcze za młoda ta nasza dziewuszka. Kalla przegrała z przeziębieniem, szkoda. Justyna przegrała ze stopą i można Ją uważać za największego pechowca z biegaczek obecnego sezonu: piszczele, stopa, odmrożenia, zadrapania, a nieszczęsna Saarinen też w tym dopomogła 2 razy, oczywiście to wina mass startów i nikogo oskarżać nie można. Większe podsumowanie wstawię jutro, ale tak na szybko: największa gwiazda jak zawsze Bjoergen, zaraz po Niej wstawiam nikogo innego jak ex aequo Charolottę za multum medali, jednak brak najcenniejszego (indywidualnie) i naszą Justynę za wykonanie celu: złoto warte wiele innych krążków. 3 miejsce to Johaug - mogło być lepiej, ale brąz i srebro to też świetny wynik. Chyba wielu zgodzi się z tym podsumowankiem :)



Ja się zgadzam
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 22 Lut 2014 14:01

Trener Wierietielny w wywiadzie na onecie powiedział na Justynę, UWAGA! po prostu Justysia. To takie miłe, naprawdę. Cieszę się, chciałbym żeby wszyscy tak na nią mówili.

Ale dla waszego teamu też bardzo udane. Przecież Justyna Kowalczyk wywalczyła złoto w biegu, w którym zawsze chcieliście wygrać na mistrzowskiej imprezie.

- Obroniła się Justysia. Jestem z tego bardzo zadowolony.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez katya » 22 Lut 2014 14:07

Może i macie rację, ale mimo wszystko chyba trudno zaprzeczyć, że był to bieg bez jakichkolwiek emocji, dramaturgi... Znów Norweżki, znów Bjoergen. To już się robi naprawdę nudne. Fakt, Norweżki są najlepsze na świecie, ale większość biegów jest do przewidzenia - na 90% wygra Norweżka, jeśli startuje Bjoergen będzie to Bjoergen. Choć biegi w Soczi nie były norweską dominacją ;)
Awatar użytkownika
katya
Młodzik
 
Posty: 25
Rejestracja: 23 Sty 2013 18:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Lut 2014 14:18

Guarded napisał(a):No to m Kalla zaraziła swojego chłopaka :D.

No chyba że to swingersi :mrgreen:

Steira zawsze jest mocna na 30-kę łyżwą, w Soczi startowała raptem jeden raz, 2 tygodnie temu w skiathlonie. Nie wyszedł jej ten bieg bo szybko odpadła w klasyku ale mówienie o marnych popisach na IO to gruba przesada.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 22 Lut 2014 14:43

Od kiedy w ogóle Hellner chodzi z Kallą.Przecież raz mówił Merk,że Marcosowi urodziła się w tym roku dziecko,a ja nie widziałem,żeby Kall kiedykolwiek była brzemienna.Skąd się wzięły te plotki?
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez figaro56 » 22 Lut 2014 15:11

A słyszałeś o nieślubnej córce Bjoergen? :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 22 Lut 2014 15:22

Ja słyszałem, ale czy to na pewno prawda?
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Lut 2014 15:22

Jeszcze tutaj Odyna nie było ale musi koniecznie z Mattim pogawędzić, on wie w tej sprawie najwięcej :mrgreen: .
Pan Merk tez się zagalopował, Hellner musi jeszcze trochę poczekać aż jego Laponka powije mu potomka, tak miesiąc z okładem :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 22 Lut 2014 15:25

"Biegi na sukces" odcinek 3899 xd A tak na serio to Hellner jest życiowym partnerem Anny Tjuoiki. Nie wiem czy są zaręczeni, ale ślubu chyba nie brali. Z Kallą są bardzo dobrymi przyjaciółmi z kadry i chyba tyle. A to nieślubne dziecko Bjoergen podobno już wszystko wygrywa u juniorów do lat 2.
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 22 Lut 2014 15:40

markos7207 napisał(a):Jeszcze tutaj Odyna nie było ale musi koniecznie z Mattim pogawędzić, on wie w tej sprawie najwięcej :mrgreen: .
Pan Merk tez się zagalopował, Hellner musi jeszcze trochę poczekać aż jego Laponka powije mu potomka, tak miesiąc z okładem :P



Pamiętam te słowa Merka do dziś,parafrazując to mniej więcej brzmiało tak"Hellenerowi dzisiaj nie poszło być może za bardzo wczoraj imprezował w końcu miał okazję,bo mu się dziecko urodziło" Tak to mniej więcej było.Ja się prywatnym życiem sportowców nie zajmuję więc nie mam pojęcie,czy on w końcu jest z Kallą czy nie.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Lut 2014 15:49

Też się nie zajmuję ale skoro spędzam tyle czasu na norweskich stronach, na szwedzkich też się zdarza to niektóre informacje same wpadają do głowy ;) . Poza tym biegi oglądam w nrk a tam czasem też coś panowie wspomną o prywatnym zyciu biegaczy.
Shunrey, nie powtarzaj tego więcej jeśli chcesz żebym traktował Cię poważnie ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 22 Lut 2014 15:51

markos7207 napisał(a):Też się nie zajmuję ale skoro spędzam tyle czasu na norweskich stronach, na szwedzkich też się zdarza to niektóre informacje same wpadają do głowy ;) . Poza tym biegi oglądam w nrk a tam czasem też coś panowie wspomną o prywatnym zyciu biegaczy.
Shunrey, nie powtarzaj tego więcej jeśli chcesz żebym traktował Cię poważnie ;)




Co ty po norwesku rozumiesz?
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Lut 2014 16:07

Coś rozumiem skoro uczyłem się tego języka i nadal to robię ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron