Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 06 Lut 2014 19:13

http://sport.tvp.pl/soczi/13912541/halo ... -do-medali
No cóż, jak zobaczyłem część o Justynie, to mi się jakoś tak smutno zrobiło... Ten ból na twarzy, ten przyłamany głos. Że też ten świat jest taki niesprawiedliwy..Miało być tak pięknie, inaczej, Soczi miało być ukoronowaniem Jej kariery, a pewnie wyjdą najgorsze igrzyska. Mam nadzieję, że mylę się w 100%...
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez mareqna » 06 Lut 2014 19:35

markos7207 napisał(a):Ta stopa to zasłona dymna :P . A ja mam nadzieję Zygy, że uda się Marit tak rozłożyć siły by dopiąć swego:P

Naprawdę Markos :P
markos7207 napisał(a):Może Sasza po pijaku władował się jej na giczałę dlatego nabrali wody w usta i nic nie chcą gadać :mrgreen:

Miłej zabawy :P
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 19:39

Oszczędź mi konieczności odpisywania na coraz głupsze komenty i zajmij się swoimi Francami, będzie z tego większy pożytek
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez zygy » 06 Lut 2014 20:18

Nie wierzę w żadną zasłonę dymną. Kowalczyk jest słabo aktorką i nigdy nie potrafiła ulgowo traktować startów, a już na pewno nie w przededniu imprezy czterolecia na swoim koronnym dystansie. Coś jest nie tak z tą stopą. Widać też, że sama Polka i jej team traci grunt pod nogami i wykonuje coraz bardziej nerwowe ruchy, a już ten brak odpowiedniej diagnozy, to szczyt wszystkiego. To tak samo, jakby ktoś z podejrzeniem nowotworu nie chciał się przebadać, żeby dodatkowo się nie dołować. Są rzeczy ważniejsze, niż sport i jeśli rzeczywiście kontuzja uniemożliwia start w Soczi, to Justyna powinna się wycofać, albo przynajmniej przebadać, żeby wykluczyć złamania. Co ma powiedzieć taki Reichelt, który wygrał w Kitzbuechel, a dzień póżniej się okazało, że nie wystąpi na igrzyskach?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biegi narciarskie

Postprzez mareqna » 07 Lut 2014 09:32

Nawet nie sześć a siedem złotych medali Marit w Sochi po dyskwalifikacji Kristiny Smigun.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 07 Lut 2014 11:27

Wiadomo już w jakim składzie wystąpią Norwegowie na inaugurację w skiathlonie. To Petter Northug, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Røthe i... "Sjerdalen" :P . Łysy zastąpił Chrisa Jespersena, który po TdS zachorował i od tamtej pory nigdzie nie startował, niby już zdrowy ale uznał że forma nie na tyle optymalna żeby biec w niedzielę. Mam przeczucie że rewelacja sezonu i TdS nie zaliczy igrzysk po stronie plusów, ale mam nadzieję że się pomylę. Może Tord Asle wywinie taki numer jak w VdF gdy zastępując Sundby'ego na 15 km zdobył brąz :) . Ja bym jednak postawił na Krogha, ale może jeszcze nic straconego bo start Røthe, który był przeziębiony na 100 procent nie jest pewny.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez zygy » 07 Lut 2014 11:45

Ciekawe co teraz powie Wieretielny i Kowalczyk, skoro jej bliska znajoma, u której ojca często mieszkała podczas treningów w Otepaa, zostaje złapana na dopingu.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 07 Lut 2014 21:35

Tereska zapowiedziała, że nie będzie nawet najmniejszej współpracy z Marit, a wręcz przeciwnie - wykorzysta wszystkie Jej słabości. Jedną z nich wyjawiła publicznie - Bjoergen ma zawsze duże problemy ze zmianą nart oraz przejściem z techniki klasycznej na dowolną i to Johaug chce wykorzystać i w tedy właśnie dać susa. Dziwi mnie, że wyznała to publicznie, tak jakby chciała to podpowiedzieć też rywalką ;p Albo tylko takie medialne, nie do końca prawdziwe zapowiedzi. Jednakże jutro powinniśmy przyglądać się tej zmianie nart z wielką uwagą, bo tu może się bieg rozegrać.
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 07 Lut 2014 21:40

W tamtym roku w Val di Fiemme po zmianie nart i techniki na dowolną, Therese wykonała świetną robotę, bo od razu ruszyła bardzo mocno. Wtedy właśnie odpadła m.in. Charlotte Kalla. Co do zmiany nart Marit to w ostatnim biegu na MŚ w 2013r. miała po zmianie do Therese i Justyny z 15m, bo zmieniła deski naprawdę wolno. Jednak w innych biegach Marit wcale nie odstaje ze zmianą i nie wiem, o co chodzi Therese.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 07 Lut 2014 23:03

Może ostatecznie podajmy swoje typy, co do jutrzejszego skiathlonu :)
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 07 Lut 2014 23:24

Dziewczyny znają się doskonale i wiedzą wszystko o własnych słabych i mocnych stronach, ale taktykę na jutro zachowają dla siebie bo na trasie skiathlonu nie będą koleżankami lecz najgroźniejszymi rywalkami dla siebie nawzajem ;) . Ale te podchody są z przymrużeniem oka. Niby nic nie mówią ale każda cos powiedziała ;) . Marit mówi że chce wykorzystać swoją siłę i jeśli będzie taka potrzeba rozstrzygnąć bieg w końcówce, licząc na swoje zdolności sprinterskie. Tereska chce właśnie wykorzystać albo moment zmiany nart, po którym faktycznie Marit często ma jakiś przestój i traci nieco dystansu, albo podobnie jak Kryśka próbować pożegna=ć się z utytułowaną koleżanką na jednym z mocnych podbiegów. Heidi chce cały czas trzymać się czoła grupy by nie odstać ani na moment bo jak ktoś przyspieszy to trudno będzie dojść z powrotem. Tak czy siak Marit jest faworytką, no i nie można zapominać oczywiście o Szwedce Kalli.
Liczę jednak że dziewczyny Egila między sobą rozstrzygną kolejność na podium, a na jego szczycie najchętniej widziałbym rzecz jasna Tereskę :D .

Jednak jutrzejszy bieg będzie się dla Norweżek odbywał w cieniu tragedii jaka dotknęła Astrid Jacobsen. Dzisiaj wieczorem dotarła do Soczi wiadomość o nagłej śmierci jej o rok młodszego brata. W młodości także biegał ale od kilku lat był trenerem w klubie którego barwy reprezentuje Astrid, Heming. Był także jej częstym partnerem treningowym. Nie wiadomo co dalej ze startami Norweżki w Soczi, jutro najprawdopodobniej wróci do domu. Astrid powiedziała dziewczynom że chciałaby aby skupiły się na jutrzejszym biegu. Los nie oszczędza tej dziewczyny.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 07 Lut 2014 23:28

Marit Bjoergen
Therese Johaug
Charoltte Kalla
Podtrzymuje, że Tereska nie da rady uciec, we 3 dobiegną pod ostatni podbieg, a tam wiadomo co Marit zrobi :)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Janko10 » 08 Lut 2014 02:02

J,
B,
K.
A co mi tam. ;)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Biegi narciarskie

Postprzez weiner » 08 Lut 2014 09:43

Jeśli Marit jest nadal w formie jaką ostatnio prezentowała to nie pozwoli aby Therese i Charlotta jej uciekły więc na finiszu pobiegnie po złoto :) Chociaż zdecydowanie i nieobiektywnie wolałbym żeby Tereska zdobyła złoty krążek :) Polecę po bandzie: niech wygra najlepsza!! :D :D

Jednak jutrzejszy bieg będzie się dla Norweżek odbywał w cieniu tragedii jaka dotknęła Astrid Jacobsen. Dzisiaj wieczorem dotarła do Soczi wiadomość o nagłej śmierci jej o rok młodszego brata.


Wiadomo co się stało? Jakieś sprawy zdrowotne czy losowe?
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegi narciarskie

Postprzez muszti » 08 Lut 2014 10:14

Ja obstawiam 1.Marit, 2.Kalla, 3.Terese :? obym sie pomylił...
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biegi narciarskie

Postprzez molibden » 08 Lut 2014 10:31

Cóż.. ani ciekawie ani miło ni będzie.
1.Bjoergen
2..Johaug
3...Kalla
...
6-7.Kowalczyk

Tak patrzę na Kowalczyk i mam wrażenie że ona kompletnie nie trafił z nartami albo smarowali jej na konkretne tylko odcinki.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biegi narciarskie

Postprzez maksim » 08 Lut 2014 11:26

No i pani Steira zgodnie z planem :)
Ale w obecnych okolicznościach to już nieważne.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Biegi narciarskie

Postprzez molibden » 08 Lut 2014 11:33

No niestety... Niskanen nawet ja dojechała. Kowalczyk ju ostro sapała na klasyku. Ona jest po prostu bez formy
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 08 Lut 2014 11:46

Justyna upadła w strefie zmiany nart, ale ten upadek nic nie znaczył, Polka i tak by nie zdobyła medalu. Kalla i Bjoergen na ostatnich metrach szły jak burza :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 08 Lut 2014 11:47

Bez żadnych niespodzianek, kilka kilometrów przed metą można było w ciemno ustawiać kolejność, ja przynajmniej dobrze typowałem pierwszą piątkę. Zaskakująco słabo Steira, Justyna przeciętnie, miejmy nadzieję, że 2 kolejne indywidualne biegi pobiegnie znacznie lepiej.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości