Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez zygy » 02 Lut 2014 20:00

Wygląda więc na to, że złoto w biegu łączonym= start Marit w sprincie łyżwą. W takim wypadku szanse Kowalczyk w klasyku rosną... Dziwię się trochę Bjoergen, która powinna wyznaczyć sobie jakieś priorytety. Jasnym jest, że 6 złotych medali można między bajki włożyć, a sprint łyżwą niedojże najbardziej loteryjny, to jeszcze koliduje dość mocno z przygotowaniami do 10-tki klasykiem. Sztafeta sprinterska jak najbardziej tak, gdyż póżniej jest kilka dni przerwy do maratonu łyżwą. Start Bjoergen we wszystkich możliwych konkurencjach, to jak porywanie się z motyką na słońce. Pamiętam, jak to się skończyło w Oslo, gdzie była u siebie i forme miała życiową, a mimo to musiała zrezygnować z udziału w sprincie drużynowym. Teraz jest 3 lata starsza, a igrzyska są w Soczi, a nie w Oslo. Norweżka zrobi, jak uważa, ale moim zdaniem powinna odpuścić sprint łyżwą i wszystko postawić na skiathlon i 10-kę klasykiem. Dwa kolejne złota powinny wpaść w sztafetach, zaś w maratonie łyżwą każdy medal za plecami Johaug będzie sporym sukcesem.

Mam nadzieję, że zarówno Bjoergen i Kowalczyk przedłużą swoje starty do MŚ w Falun i tam zakończą kariery. Kolejny sezon będzie bez wielkiej imprezy, więc motywacji te dwie wielkie sportsmenki nie będą mieć już żadnej. Wiele zawodniczek tak właśnie robiło, że przedłużało jeszcze starty do kolejnego sezonu bezpośrednio po IO, m.in. Neumanova po Turynie, a także Majdić, Follis i Longa po Vancouver.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biegi narciarskie

Postprzez molibden » 02 Lut 2014 21:56

Wybitny ekspert napisał(a):Najbardziej przerażające są wyniki naszych juniorek i juniorów. O ile w Val di Fiemme skoczkowie dominują, kombinatorzy spisują się w miarę przyzwoicie o tyle biegacze i biegaczki notują występy katastrofalne. To że leją nas reprezentacje Skandynawii, Włoch, Francji, Rosji czy Niemiec to jestem w stanie zrozumieć, ale żeby przegrywać z Australijkami?! Ile jeszcze Cempa będzie niszczył polskie biegi?


Przede wszystkim biegi a skoki to dwa różne światy. Pomijajac boom po małyszomanii i związana z tym liczbę młodych skoczków w naszym kraju to róznica jest taka że w skokach dzięki poprawianiu techniki i technologii można jeszcze jakoś tam poprawiac wyniki i kooś czegoś nauczyć. W biegach niestety jak bozia w płucach nie dała to i choćby ciągać wozy z węglem to mistrza z kogoś takiego nie zrobisz. W Polsce potrzeba lat na wychowanie nowych biegaczy. Efekt sukcesu Kowalczyk jest dużo mniejszy niż w przypadku Małysza i jakos nie widać przypływu młodych ludzi do narciarstwa beigowego. Raz że trzeba ostro zapie..ać na treningach bez gwarancji jakiegokolwiek finansowego sukcesu a dwa to gdzie tu trenować? Znów sytucja ta sama co ze skokami kiedyś. Dwie skocznie na krzyż z przestarzałą infrastruktura i to wszystko. W biegach jest dokładnie taka sama sytuacja. Więc wszystko co biega pochodzi gdzies z okolic jeleniej Góry i Podhala moze trochę dalej jeszcze trafi sie jakiś uparciuch co założy narty. i taki jest obraz polskich nart. I tak mamy dużo sportowców dobrej klasy jak na ta mizerię choć gdyby nie skoczkowie to byłaby sama kowalczyk właściwie. Narciarzy alpejskich w ogóle nie mamy. nawet nie wiem czy ktoś pojechał na ta olimpiadę
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Heidi » 02 Lut 2014 21:59

Trzeba tez pamietac, ze nasz zwiazek pakuje kase tylko w skoki. Widac, ze w skokach mamy swietnych juniorow i chyba najlepsza w historii druzyne. Cierpia na tym inne dyscypliny. Najgorzej wyglada faktycznie narciarstwo alpejskie, gdzie nie mamy ani seniorow ani juniorow.
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Biegi narciarskie

Postprzez RakuNH » 02 Lut 2014 23:31

Mim zdaniem nie wszystko można tłumaczyć kasą, związkiem, popularnością itd. - są pewne granic, które świadczą o jakimś poważniejszym problemie, ale wygodnie jest niektórym tylko narzekać. Z drugiej strony po powolnym marnowaniu drużyny kombinatorów ja już nie wierze w takie szukanie talentów - ok pojawią się talenty i pójdą do kadry, gdzie skutek będzie wiadomy...

Albo mówimy, że potrzebny jest system (innymi słowy stwierdzamy, że obecni zawodnicy są beznadziejni i są w kadrach bo są) albo mówimy, że to jednak trenerzy sobie nie dają rady ze światem, bo wcale nie mają tak słabych wyników jak odzwierciedlają to wyniki. Nie ma żadnej opcji pomiędzy...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 03 Lut 2014 18:45

Pojawiają się w necie różne wypowiedzi Justyny już tam z Soczi. Tajemniczo brzmią słowa Polki "Jak spokojnie i urokliwie. Cisza przed burzą..." i dodano do tego zdjęcie naszej dziewczyny z Krasnej Polany.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 03 Lut 2014 19:52

Ja w ramach rozgrzewki przed sobotnim skiathlonem, obejrzałem sobie ubiegłoroczny bieg, z Kobieciarzem zamiast Fajtera więc jakoś dało się wytrzymać ;) . Przypomniałem sobie przy okazji jak te trasy idą, klasyk dość łatwy chociaż ma kilka mocniejszych wzniesień, ale pętla łyżwy ma piękny podbieg i tam Tereska zgubi towarzystwo :D . Mogłaby być jeszcze taka pogoda jak rok temu ;)

http://www.prosportkz.kz/ru/news/20959.html
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 03 Lut 2014 21:06

No nie pogniewałbym się gdyby Therese urwała Marit na podbiegu. Jeszcze bardziej bym się cieszył gdyby to zrobiła razem z Justyną, która jak wiemy też
się lubuje w takich hopkach. Ale znając życie Marit i ta jej kosmiczna forma zmiecie wszystko już w pętli klasycznej ;p No chyba, że ulubiona taktyka "Chowam się za przeciwniczkami i wyskakuję na ostatnim kilometrze" znów da o sobie znać. Co do Kowalczyk - skoro stopę ubiła podobno zaraz po Jakuszycach i ta stopa się nie wygoiła do Toblach (2 tyg!), to jaka szansa jest, że się wygoi do soboty ;/ ... No i sprawa nr 2 - mam nadzieję, że wszyscy zarezerwowali sobie czas wolny na piątek i otwarcie igrzysk, podobno mają bić na głowę te z Vancouver, czy Londynu, a nawet Pekinu.
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Lut 2014 16:33

Niedobrze. Wszyscy naokoło zmartwieni, Justyna, kibice. Forma Polki jedną wielką niewiadomą. A miały być takie piękne igrzyska.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 04 Lut 2014 17:10

Łączony wygląda najbardziej interesująco.Najwięcej zawodniczek jest do podzielenia tego tortu.Też bym chciał aby Justyna z Tereską urwały się ze stawki i podzieliły między sobą podium,ale Marit to Marit i urwać się jej będzie ciężko i to nawet bardzo.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 04 Lut 2014 17:36

Trasy łączonego (z tamtego roku)
Image
Image


Według mnie w klasyku nawet nie ma gdzie uciec. Jest to łatwa trasa, a szczególnie w masowych biegach trudno zdobyć jakąkolwiek przewagę na takiej trasie. Część do stylu dowolnego jest z kolei bardzo trudna i tu powinna nastąpić selekcja dosyć szybko. Jeśli Marit nie chce, by Therese lub Charlotte sprzątnęły jej złoto na tym morderczym podbiegu, to musi lepiej pojechać zjazdy i już przed tym podbiegiem robić sobie przewagę.
Ostatnio edytowany przez Guarded 04 Lut 2014 17:49, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Lut 2014 17:42

Niby pętla klasykiem łatwiejsza od dowolnego, ale też jest się na niej, gdzie spocić :D Mnie już wszystko jedno, można wszystko mieć pod siebie, ale jeżeli nie dopisuje zdrowie? Tak jak w przypadku Justyny.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 04 Lut 2014 18:02

markos7207 napisał(a):Ja w ramach rozgrzewki przed sobotnim skiathlonem, obejrzałem sobie ubiegłoroczny bieg, z Kobieciarzem zamiast Fajtera więc jakoś dało się wytrzymać ;) . Przypomniałem sobie przy okazji jak te trasy idą, klasyk dość łatwy chociaż ma kilka mocniejszych wzniesień, ale pętla łyżwy ma piękny podbieg i tam Tereska zgubi towarzystwo :D . Mogłaby być jeszcze taka pogoda jak rok temu ;)

http://www.prosportkz.kz/ru/news/20959.html


Guarded co Ty kombinujesz ? ;)
W linku z wczoraj jak byczor stoją pętle i profile z ubiegłego roku :P

Podbieg w łyżwie jest piękny, kilometr prawie nonstop pod górę z małymi wyjątkami :) . Ale jak będą takie warunki jak obecnie, czyli piękna pogoda i nawet lekki mróz to nie za ciekawe warunki dla Teresy. Ona woli ciężkie, najlepiej z sypiącym śniegiem.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez zygy » 04 Lut 2014 18:08

Jakoś nie widzę Marit na tym ostatnim podbiegu w biegu łączonym. Obawiam się, że jeśli nie ucieknie wcześniej, to o złoto będzie ciężko, nawet pomimo tej kosmicznej formy Norweżki. A wiadomo, jak to z nią jest- jeśli coś pójdzie nie po myśli na początku, to pojawiają się nerwy i wątpliwości. Tym bardziej, że Marit nie ma na tych igrzyskach jakiegoś koronnego dystansu w biegach indywidualnych i równie dobrze może zdobyć 3 złota, jak i żadnego. Jak wam się wydaję, jak Bjoergen powinna rozegrać sobotni bieg? Czekać na ostatni podbieg, czy starać się uciekać wcześniej, podobnie jak w Vancouver?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 04 Lut 2014 18:12

markos7207 napisał(a):
markos7207 napisał(a):Ja w ramach rozgrzewki przed sobotnim skiathlonem, obejrzałem sobie ubiegłoroczny bieg, z Kobieciarzem zamiast Fajtera więc jakoś dało się wytrzymać ;) . Przypomniałem sobie przy okazji jak te trasy idą, klasyk dość łatwy chociaż ma kilka mocniejszych wzniesień, ale pętla łyżwy ma piękny podbieg i tam Tereska zgubi towarzystwo :D . Mogłaby być jeszcze taka pogoda jak rok temu ;)

http://www.prosportkz.kz/ru/news/20959.html


Guarded co Ty kombinujesz ? ;)
W linku z wczoraj jak byczor stoją pętle i profile z ubiegłego roku :P

Podbieg w łyżwie jest piękny, kilometr prawie nonstop pod górę z małymi wyjątkami :) . Ale jak będą takie warunki jak obecnie, czyli piękna pogoda i nawet lekki mróz to nie za ciekawe warunki dla Teresy. Ona woli ciężkie, najlepiej z sypiącym śniegiem.


Wiem wiem :D Miałam po prostu za dużo kart otwartych i tutaj to umieściłam xd
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 04 Lut 2014 18:13

To początek, a jak wiadomo na początku Marit jest najmocniejsza, do tego zyskała potężna pewność siebie po 2 wygranych we Włoszech. Im lżejsze warunki pogodowe tym więkza szansa że kolejny raz łączony/skiathlon padnie jej łupem, chociaż nadal żyję nadzieją że Johaug jeśli nie na pierwszym kółku, to na drugim pożegna panie, i pogna po swoje :D

Ale ja nic nie widzę na tych fotach, Guarded ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 04 Lut 2014 18:16

Teraz to ja nie bardzo rozumiem ;/

Sądzę, że to wyjdzie w praniu, czy Marit ucieknie wcześniej, czy zaatakuje na finiszu o ile w ogóle Therese jej nie zostawi na podbiegu.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 04 Lut 2014 18:19

Pogoda ma się podobno zepsuć, zapowiadają odwilż, a z nią mogą przyjść opady śniegu, deszczu. A w takich warunkach mogą się przy trafionym smarowaniu włączyć do walki Stephen, Czekaliewa, któraś Finka.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 04 Lut 2014 18:23

Tymczasem wszyscy biegacze niech szerokim łukiem omijają Szwedów. Zarazę roznoszą :P , w każdym razie Halfvarsson dostał sr... znaczy się musi często korzystać z podwójnej toalety, i nie wiadomo czy już kogoś nie zaraził. Odizolowali go od reszty ale kto ich tam wie ;)

Sprawdzałem prognozy, do soboty ma być tak jak teraz.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez mariusz_pol » 04 Lut 2014 18:24

Może Therese nauczona doświadczeniem z poprzednich lat będzie chciała uciec już na początku, na co pewnie liczy Justyna, bo to może jej bardzo pomóc :)
mariusz_pol
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 Sty 2013 17:55

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Lut 2014 18:25

Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości