Biathlon

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biathlon

Postprzez shunrey » 09 Lut 2014 16:47

Pałka jeśli chce walczyć o czołówkę w pościgowym, to musiałaby strzelać bezbłędnie i biec lepiej niż dziś, bo ta strata jest duża ;/ Nowakowska nawet o medal może się pokusić, ale również dobre strzelanie musi być. Oprócz Weroniki faktycznie Polki słabo jakoś biegły, mam nadzieję, że będą szybsze :)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 09 Lut 2014 16:55

Sprint niesamowicie emocjonujący, na początku się faworytki posypały, a potem kolejne zawodniczki jak z kapelusza wyskakiwały w walce o medale. Gdyby jeszcze Kuzmina podobnie jak brat zrobiła pudło w ostatnim strzale, to byłby już absolutny dreszcowiec :) Szkoda, że nasze poza Weroniką pobiegły trochę poniżej oczekiwań.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez kat. » 09 Lut 2014 16:57

Po Oberhofie zwróciłem uwagę na analogię DD - EHS. Widzę, że dalej ma się dobrze, Daszka skopiowała wyczyn Emila, czyli jedno pudło, 9. miejsce i ok. 30 s straty. Ogólnie to, co szybkobiegaczom, tzn. Emilowi, Daszce, MF i Torze, w PŚ spokojnie starczało do podium, a nawet dawało zwycięstwo, teraz ledwo starcza na pierwszą dychę. Niby fajnie, że nie ma betonu, ale.... trochę tęsknię, zwłaszcza u pań, za pucharową normalnością ;) Bo jednak bardziej szanuję zawodników, którzy spisują się świetnie w przekroju całego sezonu niż tych, co mają ten jeden wystrzał na docelowej imprezie. Jak Kuza ;)

Ale dziś fajne, słowiańskie podium. 8-) Najbardziej oczywiście cieszę się z medalu Wituli, która jak zwykle mnie pociesza, gdy Daryja ma gorszy występ. Czwarta najważniejsza impreza z rzędu z indywidualnym medalem. Rewelacyjne Włoszki. Ziemniakowa i Monika też bardzo dobrze.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Biathlon

Postprzez friducha » 09 Lut 2014 17:03

o rany, rany co się działo... :o :shock: :o :shock: fantastyczne te biegi na IO na razie. Chociaż mam ogromny niedosyt. Ja chcem medala!!!
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Biathlon

Postprzez Laleczka Chucky » 09 Lut 2014 17:04

Wiem, że takie gdybanie jest bez sera, ale Weronika po raz drugi na igrzyskach o jedno pudło o medalu. W Wankuwer na 15 km i teraz w Soczi na 7,5 km. Wierzę, że Wierze :D wyjdzie choć jedno strzelanie tu w Rosji i stanie na podium.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biathlon

Postprzez muszti » 09 Lut 2014 18:17

Cieszy szczegolnie 5/5 w stojce u Wery, ale i tak bedzie piekielnie ciezko w poscigowym tych strzelan za duzo :D . Dzis wygrała z Tora i Daria mimo tego samego wyniku na strzelnicy...az sie nie chce wierzyc :) szkoda ze tyle pań było bezblędnych ;)
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biathlon

Postprzez molibden » 09 Lut 2014 18:21

Generalnie to trzeba powiedzieć że strzelnica w Sochi jest jak na razie chyba bardzo łaskawa pod wzgl aury dla zawodnikow bo i dziś i wczoraj pudłowali ci co bardzo chyba tego chcieli. Widać że tutaj bieganie chyba bedzie decydujące bo jest duża ilość zawodników która kończy z jednym co najwyżej pudłem.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biathlon

Postprzez zygy » 09 Lut 2014 18:32

Domraczewa osiąga najlepszy czas biegu i dokłada Nowakowskiej prawie 20 sekund, a pomimo tego przegrywa z nią na mecie, mając taką samą liczbę karnych rund. Niech mi ktoś to wytłumaczy, bo ja czegoś tu nie rozumiem... Żeby aż tyle czasu zmitrężyć na samej strzelnicy? Mam takie wrażenie, że trasy są proste i w niczym nie przypominają tych pętli z ubiegłego roku. Emocje wynikają natomiast z tego, że fatalnie jest realizowane zawody i praktycznie nie ma międzyczasów na mecie, dlatego póżniej mamy takie kwiatki, że raz po raz wyskakuje ktoś nowy na mecie z dobrym czasem. Podobnie zresztą było w biegu mężczyzn.
Ostatnio edytowany przez zygy, 09 Lut 2014 18:35, edytowano w sumie 1 raz
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biathlon

Postprzez molibden » 09 Lut 2014 18:33

Domraczewa na pierwszym strzelaniu oczywiście musiała sprawdzić czy strzela do swojej tarczy. Zmarnowała jakieś 15s na strzelnicy jak nic.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 09 Lut 2014 18:34

I znowu jak to na IO jeden strzał od nieba. Kuzmina jak to ona w sezonie przeciętna a na docelowej imprezie błyszczy. Ma w tej Słowacji komfort przygotowań formy i nikt jej tam nie ruszy. Może sobie cieniować w sezonie do woli.
Martwi mnie bieg pozostałych dziewczyn. Zobaczymy może następny będzie lepszy.
Jutro bieg na dochodzenie mężczyzn a turyści ruszą zwiedzać Soczi.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez zygy » 09 Lut 2014 18:38

Nie oszukujmy się, gdyby trasy były trudne, to Domraczewa i Berger z jednym pudłem, nie przegrywały by z Wierer, Oberhofer, czy nawet Wiłuchiną. Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku na PŚ najtrudniejsze pętle były bodajże na biegu długim. Z kolei dzisiejszy sprint rozgrywany był na pętlach, podobnych do trasy sztafety z ubiegłorocznego PŚ.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biathlon

Postprzez kat. » 09 Lut 2014 18:48

Nowakowska miała jeden z lepszych czasów strzelania, 19. w stawce, Domraczewa po pierwszym pudle coś tam sobie poprawiała, a sekundy uciekały, ogółem 74. czas i te 20 sekund straty do Ziemniak i ponad 30 do najszybszej Wierer. ale i tak jestem miło zaskoczony jej najlepszym czasem biegu, bo na pierwszej rundzie wyglądało to nieciekawie. Widocznie taka (niekoniecznie dobra) taktyka, bo ostatnio te pierwsze rundy miała za szybkie, ale z drugiej strony Gabi niezbyt opłaciło się szybkie tempo. Ciekawostka - na ostatniej pętli najszybsza nie Tora, ale Zina Kocher.

Rzeczywiście te trasy mocno uproszczone, no ale cóż. Przywilej gospodarzy, a jak wiadomo Rosjanki nie demolują w biegu. Próby przed IO nie oglądałem, ale tam właśnie DD pozamiatała biegiem w długim, a w sprincie już pobiegła bardzo średnio i z tego co pamiętam mając także jedno pudło nie załapała się na podium.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Biathlon

Postprzez Tom » 09 Lut 2014 18:59

Witam,

trasy w Soczi są piekielnie ciężkie....nawet Justyna o tym mówiła a jak wiecie lubi wysiłek.
Pozdrawiam
Tom
Mistrz świata'95, wicemistrz świata'04, wicemistrz olimpijski'06
 
Posty: 24
Rejestracja: 04 Mar 2010 21:20

Re: Biathlon

Postprzez Masha » 09 Lut 2014 21:21

Masz Ci Kuzminę. Ale się cieszę tym złotem, pozamiatała te wszystkie pewniary. Potrafi się kobieta przygotować do olimpiady niczym Simon Ammann :lol: Lepiej cieniować w sezonie i wystrzelić formą na imprezie docelowej. Za podia PŚ nie ma dodatkowych bonifikat na IO i dzięki Bogu. Dzięki temu mamy mnóstwo adrenaliny, emocji i co najważniejsze niespodzianek. Choć obrona tytułu nigdy nie powinna uchodzić za niespodziankę. Po prostu Kuzmina rządzi :D Pozostałe panie na podium też nie były faworytkami i bardzo dobrze.

Natomiast Wera niesamowity występ. Zdecyzowało jedno pudło, ale potencjał medalowy jest. Trzymam więc kciuki przede wszystkim za Zbycha.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biathlon

Postprzez weiner » 09 Lut 2014 21:36

Zmartwiła mnie bardzo Gabrysia, trzy pudła ... A biegła lepiej niż dobrze, drugi czas.
Co do Polek - mam nadzieję, że Weronika wykorzysta dobrą pozycję i powalczy w pościgu :) Monika dopiero 32 czas biegu, Krysia 40 a Magda 38
Daria dzisiaj straciła bardzo dużo czasu przy strzelaniu jak wczoraj Martę :D
Ostatnio edytowany przez weiner, 09 Lut 2014 21:47, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Biathlon

Postprzez Adrian Woźniak » 09 Lut 2014 21:44

zygy napisał(a):Domraczewa osiąga najlepszy czas biegu i dokłada Nowakowskiej prawie 20 sekund, a pomimo tego przegrywa z nią na mecie, mając taką samą liczbę karnych rund. Niech mi ktoś to wytłumaczy, bo ja czegoś tu nie rozumiem...


Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie w dalszej części swojej wypowiedzi ;) Daria jakoś strasznie flegmatycznie zabiera się zwykle za strzelanie... Może jest zbyt zmęczona i musi te kilka/kilkanaście sekund poczekać, żeby móc w ogole złapać oddech? Czasami wygląda jakby miała paść na zawał i to niekoniecznie tyczy się ostatniej rundy. Pytanie tylko czy warto tak gnać, żeby potem spędzić na strzelnicy tyle czasu? To czym Bjoerndalen wygrał wczoraj, było tym, czym Domraczewa dziś przegrała medal. Trzydzieści sekund straty na strzelnicy to jest przepaść, prawie półtorej karnej rundy.

Na IO to prawie w każdym biegu jest jakaś niespodzianka. Wystarczy spojrzeć choćby na poprzednie igrzyska: Jay, Nowikow, Hurajt, Chrustalewa czy nawet Fak, który jest chyba najbardziej nieregularny z całej szerokiej czołówki. Fajnie jednak, że dotychczasowe biegi w Soczi były rozgrywane w podobnych warunkach, bo sprint w Vancouver kojarzy mi się z jednym słowem - parodia.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Biathlon

Postprzez arek » 09 Lut 2014 21:59

Tom napisał(a):Witam,
trasy w Soczi są piekielnie ciężkie....nawet Justyna o tym mówiła a jak wiecie lubi wysiłek.
Pozdrawiam

Krysia Pałka to potwierdza

"– To najcięższa trasa w mojej całej karierze, praktycznie same podbiegi, nie ma gdzie odpocząć. Prawie cały czas pod górę, do tego dochodzi wysokość (ok. 1400-1500 m n.p.m.), na jakiej tutaj walczymy. Naprawdę trzeba mieć bardzo mocny organizm – powiedziała Pałka."

http://sport.tvp.pl/soczi/13953211/palk ... j-karierze
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Biathlon

Postprzez RakuNH » 09 Lut 2014 22:36

To tym bardziej ciekawy jest taki wysyp niespodzianek i emocje do końca przy tak małej ilości pudeł - biegaczki powinny pozamiatać, a nie do końca tak to wyszło.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 09 Lut 2014 22:48

Bo Rosjanom się udało na tej trasie zbilansować, żeby dobre strzelczynie też mogły mieć szanse na dobre miejsce. Bo one nie dość, że zyskują na braku karnych rund, to jeszcze dodatkowo na czasie pobytu na strzelnicy. Ponadto średnie biegaczki mogą się spiąć na ten jeden start, a dziś szybkobiegaczki się postarały, żeby nie zająć miejsca na podium czy np. Kaisa miała problem ze smarowaniem. Ale spokojnie jeszcze beton swoje wygra na tych igrzyskach, bo nie wierzę, żeby Kuzmina zachowała taką skuteczność przez całe igrzyska.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez weiner » 09 Lut 2014 23:33

eee Kaisa źle nie pobiegła, miała trzeci czas :P straciła za to podobnie jak Daria dużo czasu na strzelnicy
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości