Biathlon

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biathlon

Postprzez SKI 1 » 21 Lut 2014 18:01

RakuNH napisał(a):Typowałem, że Polki będą na podium, ale jednak przy takim strzelaniu pierwszej trójki uważam, że dziś nasze miejsce to czwarte, a wiadomo gdzie wylądowaliśmy... Szkoda wielka, bo takiej posuchy w czołówce może nie być długo :( Można odliczać Pałce to rundy, ale to by się wiązało z większą presją Gwizdoń i Nowakowskiej, a jeszcze dochodzi Hojnisz, która biega dobrze, ale te ostatnie rundy ma słabe i to martwi jeśli ma być etatową kończącą. Szkoda, że nie udało się wywalczyć tej ósemki. Co tu więcej pisać - dobrze, że Ukrainki to wygrały. Szkoda, że Czeszki tyle razy się broniły przed rundą, bo kto wie czy by Vitkova nie powalczyła o medal. No ale kolejny świetny dzień dla czeskiego biathlonu.

Moim zdaniem takie chwalenie skoczków jest nieuczciwe. Igrzyska nie były jakieś fatalne dla biathlonistek, a obecne Kruczki - Miętus, Kubacki czy Żyła i dawne Kruczki jak Hula też nie robią postępów. Tu i tu jest za co chwalić i jest za co krytykować.

Nie pozostaje sie nie zgodzic z kazdym słowem ,dzis była szansa nawet na wygrana ,nie tylko medal ,o czym mowilem przed startem.Oczywiscie ze odliczajac "łaczki" Krysi to by dawało na papierze 4 miejsce .Tylko nalezy pamietac ze Pałka na karnych rundach niemal stała w miejscu zrezygnowana - a to na papierze dzis dawało wygraną .Wspaniały start Magdy ,swietny Moniczki i wrecz mała "deklasacja " Weroniki .Oczywiscie całe te spekulacje na nic ,bo wiadomo ze presja inna by byla na strzelaniu ,jednak nie sadze by było wiele gorzej.Rozumiem ze Magda czy Zyszek ewntualnie mogły zawalic-ale Pałka ? A tutaj jeszcze niespodziewanie bardzo dobry bieg Magdy doszedl.Niewytłumaczalne co zrobiła dzis Krysia.Jeszcze nie. ;)
Chwalenie skoczkow to wogole jakas kpina jest-poza Stochem oczywiscie,ktorego powinno sie beatyfikować jeszcze :lol: .Dla Polskich mediow skoczek w "30" załamany ze w wiosce nie mozna piwa sie nachlac do upadlego to juz jest fenomenalny wynik -ale biathlonistka poza 10 czy 6 miejsce Justyny to feee i beee .W nastepnych igrzyskach poza perspektywiczna Moniką i Stochem ,jesli go cos nie zje -uszanuja kazdy wynik w "20". :(
Ostatnio edytowany przez SKI 1 21 Lut 2014 18:46, edytowano w sumie 2 razy
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Biathlon

Postprzez friducha » 21 Lut 2014 18:29

figaro56 napisał(a):Nie wiem czy Krysi zdarzyło się takie strzelanie na zawodach w karierze. Może za juniorki kiedy zaczynała.

Oj figaro- odstawić masło i to natychmiast ;) Niestety całkiem podobnie było w PŚ we Francji.

Nic mi się pisać nie chce, bo mam nastrój depresyjny. Chyba łatwiej byłoby mi się pogodzić z takim miejscem gdyby na strzelnicy zawiodła Magda czy Wera. CO z tego, że super miejsce jeżeli chodzi o bieg i pozostały dziewczyny strzelały GENIALNIE? Krysia głowa do góry i oby to już Ci się nigdy przenigdy nie przytrafiło.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 21 Lut 2014 18:37

Bij, zabij ale 4 karnych rund ja nie pamiętam. Moze to rzeczywiście skleroza.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez Tom » 21 Lut 2014 18:37

Zazwyczaj staram się bardzo trzeźwo oceniać szanse wynikowe i zazwyczaj udaje mi się trafić. Dziś tak jak większość z Was liczyłem na baaaardzo wysokie miejsce. Byłem pewny że dziewczyny się pozbierają...i tak się stało. Nie można mieć pretensji do Krysi, takie rzeczy w biathlonie zdarzają się praktycznie każdemu i mogę sobie tylko wyobrazić co dziewczyna teraz czuje:( Jednak najgorsze zdarzyło się jeszcze przed startem..... Można mieć ogromny żal do dziennikarza który postanowił w dniu tak ważnego startu dla dziewczyn opublikować wywiad ich koleżanki(tego że zawodniczka nie poczekała już nawet nie chcę komentować). Czy było to tak pilne że nie można było poczekać do jutra? Myślę że to od rana dodatkowo na nich ciążyło, bo obok takich rzeczy nie da się przejść obojętnie. Takich rzeczy w takim momencie się po prostu nie robi:(
Tom
Mistrz świata'95, wicemistrz świata'04, wicemistrz olimpijski'06
 
Posty: 24
Rejestracja: 04 Mar 2010 21:20

Re: Biathlon

Postprzez Nedops » 21 Lut 2014 18:42

SKI 1 napisał(a):swietny Moniczki(

Chyba oglądaliśmy inne zawody ;)
Cała zmiana średnia, ostatnia runda słabiutka i jeszcze odpuszczenie na finiszu, czas o ponad minutę gorszy od 2 poprzedniczek.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Biathlon

Postprzez SKI 1 » 21 Lut 2014 18:56

Nedops napisał(a):
SKI 1 napisał(a):swietny Moniczki(

Chyba oglądaliśmy inne zawody ;)
Cała zmiana średnia, ostatnia runda słabiutka i jeszcze odpuszczenie na finiszu, czas o ponad minutę gorszy od 2 poprzedniczek.

Tylko kogo miała na swojej zmianie ? Po drugie wiadomo ze slabnie zawsze na ostatniej petli ...a po trzecie tak na zachete powiedzialem ze swietny ,zreszta naprawde niezły.Na 8 miejsce bez szans ,ze odpuscila 9 miejsce to pal licho -moze po prostu nie dała rady a nie odpuscila . :)
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Biathlon

Postprzez SKI 1 » 21 Lut 2014 19:03

Nedops napisał(a):
SKI 1 napisał(a):swietny Moniczki(

Chyba oglądaliśmy inne zawody ;)
.. czas o ponad minutę gorszy od 2 poprzedniczek.

Mozesz mi wytłumaczyc na jakiej podstawie porownujesz czas naszych dwoch poprzednich dziewczyn do Moniki ??????????? Rozumiem ze jeszcze do Krysi mogłbys ,chociaz to tez nie to samo -ale prosze Cie wytłumacz mi dlaczego poruwnujesz czas netto do Magdy i Weroniki ???????? :lol: :lol:Rozumiem ze ogladalismy raczej ten sam bieg ,pdf-y tez mamy te same raczej -tylko czegos Ci zabrakło jeszcze w tej składance ;)
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 21 Lut 2014 19:07

Panie Tomaszu zna pan swoje koleżanki lepiej niż my i zna pan trenera Kołodziejczyka. Na ile te zarzuty pańskim zdaniem są prawdopodobne. No bo kiedy się to czyta to włos się jeży. Według "góralki z Małopolski" trener miał powiedzieć do niej, że czyha tylko na kontuzję koleżanek. Ponad to miał ją straszyć konsekwencjami za ten nieszczęsny pierwszy wywiad.
Muszę dodać, że wiarygodność Pauliny mocno spadła kiedy prezes szczegółowo wypunktował rzekome zaniedbania związku wobec niej jeśli chodzi o ochronę jej zdrowia.
Proszę się jeszcze odnieść do odmowy startu przez Paulinę. I co to do cholery za wojna regionalna. :shock:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez san » 21 Lut 2014 19:17

san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Biathlon

Postprzez Nedops » 21 Lut 2014 19:18

@SKI 1 - a o ile według Ciebie dłuższą trasę miała Monika? 200 metrów, chyba nie więcej. A czas miała gorszy o ponad minutę od dziewczyn z 2. i 3. zmiany. Zresztą trudno - można czasem spudłować, można czasem wolniej pobiec. Ale braku walki na finiszowych metrach tak łatwo nie wybaczę.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Biathlon

Postprzez friducha » 21 Lut 2014 19:20

@figaro- wiesz o ile można było mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości po pierwszym wywiadzie, to niestety po drugim one już prysły. Bobak okazała się egoistką i to w dodatku mściwą... żal, że takie rzeczy się dzieją w kadrze.
Panie Tomku- proszę trenować swoich następców ile sił, bo ja ciągle mam nadzieję dożyć ponownie emocji jak w Turynie!
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Biathlon

Postprzez Tom » 21 Lut 2014 19:22

Proszę o cierpliwość:) Myślę że są osoby które jako pierwsze mają prawo do zabrania głosu. My możemy się później ustosunkować do tego co usłyszymy. Myślę że już niedługo bo po IO lub po sezonie cała sprawa zostanie nam ładnie przedstawiona przez wszystkie strony. Wtedy mogę zabrać głos również ja, choć tak naprawdę jestem tylko obserwatorem(co nie znaczy że nie mam własnego zdania) :)
Pozdrawiam
Tom
Mistrz świata'95, wicemistrz świata'04, wicemistrz olimpijski'06
 
Posty: 24
Rejestracja: 04 Mar 2010 21:20

Re: Biathlon

Postprzez SKI 1 » 21 Lut 2014 19:32

Nedops napisał(a):@SKI 1 - a o ile według Ciebie dłuższą trasę miała Monika? 200 metrów, chyba nie więcej. A czas miała gorszy o ponad minutę od dziewczyn z 2. i 3. zmiany. Zresztą trudno - można czasem spudłować, można czasem wolniej pobiec. Ale braku walki na finiszowych metrach tak łatwo nie wybaczę.

Miała wlasnie o minute "dluzszą "-cała minute !- a Ty porownujesz czasy do 2 i 3 zmiany ? ... Do Vilukhiny kilka sekund ,do Berger stracila sekunde - wszystkie poza Kanadyjka Kocher biegły w innej lidze - dostały prawie minute od Dari -wiec swietny bieg , ale do dobrze ze zauwazyles chociaz . ;)
Ostatnio edytowany przez SKI 1, 21 Lut 2014 19:47, edytowano w sumie 1 raz
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Biathlon

Postprzez jaca9876 » 21 Lut 2014 19:34

I ta sprawa z bronią , trochę podejrzanie , to brzmi. Nie chcę niczego sugerować , ale jeżeli zawodniczka w dniu startu praktycznie wszystko niszczy swoim wywiadem , trenera , zawodniczki , czy mogłaby się posunąć do majstrowania przy broni. Jestem ciekaw czy Bobak była w środku , czy np. na trybunach , ja nikogo nie oskarżam , ale Pałka świetnie strzela , nie zjadł jej stres , nie było kolizji , nie wiało i wygląda na to , że coś jest nie tak.
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Biathlon

Postprzez friducha » 21 Lut 2014 19:36

@jaca9876 - tak nie można. Takie oskarżenia to ostatnie, czego potrzeba :(
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Biathlon

Postprzez jaca9876 » 21 Lut 2014 19:41

friducha napisał(a):@jaca9876 - tak nie można. Takie oskarżenia to ostatnie, czego potrzeba :(


Nie oskarżam porostu chciałbym wiedzieć gdzie była zawodniczka , która mówi przed igrzyskami i w dniu największej szansy medalowej , że jest niszczona przez trenera.
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 21 Lut 2014 19:48

Nie no, nie popadajmy w paranoję. Dlatego też nie można panie Tomaszu czekać do końca sezonu i jeździć z odbezpieczonym granatem na kolejne zawody. Po igrzyskach trzeba przeprowadzić kontrolowany wybuch. Tak nie można. Padły ciężkie zarzuty wobec trenera i trzeba jak najszybciej sprawę wyjaśnić. W normalnych okolicznościach moglibyście załatwić to we własnym gronie ale niestety kibice też zostali w to wciągnięci nawet wbrew woli.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez SKI 1 » 21 Lut 2014 19:59

jaca9876 napisał(a):
friducha napisał(a):@jaca9876 - tak nie można. Takie oskarżenia to ostatnie, czego potrzeba :(


Nie oskarżam porostu chciałbym wiedzieć gdzie była zawodniczka , która mówi przed igrzyskami i w dniu największej szansy medalowej , że jest niszczona przez trenera.

Niewazne gdzie była Paulina -Krysia jednoznacznie, podobnie jak Kolodziejczyk potwierdzili ze przyrzady były przestawione o 8 do 10 skokow ! Jednoczesnie Pałka wczesniej zaznaczyła, ze po przystrzeliwaniu broni wszystko było ok -pobiegła na rozgrzewke -broni w tym czasie pilnował Damian Graf- fizjoterapeuta kadry ,ktory twierdzi ze nikt sie do broni nie zblizał .
Szkoda czasu na spekulacje.Wielka szkoda ,bardzo wielka , :cry: bo dziewczyny poza Krysia były jako jedyny tutaj w swietnej formie.Nie liczac Dari oczywiscie ,biegajacej w innej lidze. ;)
Ostatnio edytowany przez SKI 1, 21 Lut 2014 20:14, edytowano w sumie 1 raz
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Biathlon

Postprzez muszti » 21 Lut 2014 20:07

Ciezko sobie wyobrazic żeby Krysia bez powodu spudłowała 7/8 pierwszych strzałów a z drugiej strony jesli cos zostało przestawione to dlaczego po takiej srogiej lekcji we francji nic sie nie zmieniło. Aż sie nie chce wierzyc ze to stało sie drugi raz... :(

Zgadzam sie że Magda i Wera nie miały na plecach tego ładunku presji. Od dawna wiemy ze strzelaja na treningach wysmienicie a błedy to wynik nerwów a nie braku umiejetnosci. Jak na 4 rundy karne wynik koncowy ok, szkoda ze to nie były 2 rundy bo miejsce byłoby już naprawde dobre.

Ukrainki w pełni zasłuzyły na złoto. Od kilku sezonów były świetne i wykorzystały błedy rywalek oraz słabszą biegową forme Norweżek ktore przy tak dobrym strzelaniu powinny to wygrać.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biathlon

Postprzez moorej » 21 Lut 2014 20:15

Na początku było wkurwienie teraz jedynie szkoda mi Krysi że tak się skończyło,pewnie dalej rozpamiętuje ale nie ma co do tego wracać
Przeczytałem gdzieś że ci krytycy co są dzisiaj najbliższe zawody oglądną za 4 lata i trudno się z tym nie zgodzić
Pozostałe dziewczyny widziały co się działo na trasie więc podeszły do zawodów na luzie i efekty widać od razu
Kończy się pewien okres dla dziewczyn jakim była misja ZIO 2014,niektóre pokończą kariery
Zobaczymy co dalej,czekamy na zmiany i na wyciągnięcie wszystkich brudów po sezonie
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości