Zakaz propagandy homoseksualnej w Rosji a IO

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Czy popierasz rosyjski zakaz propagowania homoseksualizmu?

Tak, zdecydowanie!
17
15%
Tak, zdecydowanie!
17
15%
Nie do końca, ale to słuszna idea
7
6%
Nie do końca, ale to słuszna idea
7
6%
Nie, to absurd!
24
22%
Nie, to absurd!
24
22%
Nie interesuje mnie to
7
6%
Nie interesuje mnie to
7
6%
 
Razem głosów : 110

Zakaz propagandy homoseksualnej w Rosji a IO

Postprzez kat. » 07 Lis 2013 13:52

Wybitnie homofobiczne stroje dla personelu / wolontariuszy obsługujących igrzyska

http://www.sports.ru/images/19462_52.13 ... 7741.63621

I gustowne rękawiczki (jak powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego Czernyszow, jeśli ktoś chce, niech sobie maluje pazury na tęczowo, ale mając takie rękawice, będzie to raczej bezcelowe 8-) )

http://www.sports.ru/images/9900_89.138 ... .85188.jpg

szczekanie jednak nie ustaje

http://www.youtube.com/watch?v=6AeqOFo7MRw
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ciekawostki

Postprzez friducha » 07 Lis 2013 20:56

kat. zlituj się... :roll: Co z tego, że stroje tęczowe skoro za łażenie za rękę z dziewczyną taka np. Skofterud może mieć kłopoty? Naprawdę uważasz, że karanie zachowań typu przytulanie, pocałunek czy trzymanie za rękę ma sens? Wiesz trochę mi to przypomina filozofię dresiarstwa, którzy zawsze znajdą powód żeby komuś przy... zwłaszcza jeżeli "siem patszy". Średniowiecze i tyle, a dodatkowo ciekawa jestem jak im idzie egzekwowanie tego idiotycznego prawa...
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ciekawostki

Postprzez RakuNH » 07 Lis 2013 22:37

friducha napisał(a):Co z tego, że stroje tęczowe skoro za łażenie za rękę z dziewczyną taka np. Skofterud może mieć kłopoty?


A czy musi iść z nią za rękę? :shock: Bądźmy poważni - to duża dziewczynka. Robisz z igły widły, bo nikt nikomu do łóżka nie zagląda.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ciekawostki

Postprzez markos7207 » 08 Lis 2013 13:31

Vibeke się chyba "nawróciła" :P w każdym razie rzuciła swoją partnerkę. Chociaż...

Image

... może już kwitnie nowa miłość :mrgreen:

Fridka, bardziej powinnaś martwić się o Danielę Iraschko, pardon Iraschko-Stolz. W ostatni dzień wakacji zaobrączkowała się ze swą lubą Isabel ;) . Ach co to był za ślub(?) :mrgreen:
Ale chyba na wyrost Twoje obawy o "propagowanie nietradycyjnych relacji seksualnych", Car Putin obwieścił że kochający inaczej mogą spać spokojnie, znaczy, właściwie nie wiem co to oznacza :P . Jednym zdaniem, Wołodia rzekł co następuje:
Zrobimy wszystko, by sportowcy, widzowie oraz odwiedzający dobrze się czuli podczas olimpiady, bez względu na narodowość, pochodzenie etniczne czy orientację seksualną - powiedział cytowany przez rosyjskie agencje Putin podczas spotkania z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Niemcem Thomasem Bachem (MKOl) i prezesami krajowych związków sportowych dyscyplin zimowych.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ciekawostki

Postprzez leosiek » 08 Lis 2013 14:24

No chyba, że "kochający inaczej" będą głównymi rywalami reprezentantów Rosji, to wtedy hops do więzienia. Czekalowa na pewno zdobędzie złoto w biegu łączonym, bo wtedy Kowalczyk i Norweżki będą zasuwać, tylko zamiast na igrzyskach to w łagrze :twisted:
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Ciekawostki

Postprzez kat. » 08 Lis 2013 23:42

Przecież Kowalczyk jest w Rosji uwielbiana, więc nikt na nią tam ręki nie podniesie. Chociaż radzieckiemu człowiekowi to lepiej nie ufać (jak mawiał kumpel z ZSRR)

friducha napisał(a):Co z tego, że stroje tęczowe skoro za łażenie za rękę z dziewczyną taka np. Skofterud może mieć kłopoty?


taaa, już widzę, jak specnaz czai się przez całe igrzyska na Vibeke. To Ty się, Frida, zlituj. a ponoć spiskowe teorie i oderwanie od rzeczywistości to domena "skrajnej prawicy" ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ciekawostki

Postprzez RychuGKM » 09 Lis 2013 08:25

leosiek napisał(a):No chyba, że "kochający inaczej" będą głównymi rywalami reprezentantów Rosji, to wtedy hops do więzienia. Czekalowa na pewno zdobędzie złoto w biegu łączonym, bo wtedy Kowalczyk i Norweżki będą zasuwać, tylko zamiast na igrzyskach to w łagrze :twisted:

weź człowieku przestań wypisywać te durnoty, nikt sportowców startujących na IO do więzienia nie zamknie, byłby skandal na cały świat , a tego putin nie chce.
Fanatyzm jest zły w każdej postaci , a jeżeli chodzi o zakaz propagowania homoseksualizmu wsród młodzieży to ja jestem za :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Ciekawostki

Postprzez friducha » 10 Lis 2013 15:58

kat. napisał(a):taaa, już widzę, jak specnaz czai się przez całe igrzyska na Vibeke. To Ty się, Frida, zlituj. a ponoć spiskowe teorie i oderwanie od rzeczywistości to domena "skrajnej prawicy" ;)


Dzięki kat. za ten wpis, bo właśnie dokładnie obnażyłeś idiotyzm podobnych regulacji. I przyznam, że liczyłam po cichu na taką reakcję, chociaż obawiałam się, że jako prawnik możesz zachować czujność :P
Po pierwsze sam stwierdzasz, a ja się z tą tezą zgadzam, że sportowcy dowolnej orientacji na IO względem tego "prawa" kompletnie bezkarni.

Po co zatem stworzono to prawo? Czyżby sportowcy nie byli wzorem dla młodzieży? Czyżby akurat ich przekaz i propaganda miały mniejszą wagę w "kształtowaniu" postaw młodych ludzi niż zachowanie na ulicy zwykłego homorosjanina?

Jeżeli wasza teza, że można "propagować" daną orientację byłaby prawdziwa to właśnie sportowcy, aktorzy, tancerze (ciekawe czy Balszoj by się ostał hehehe) i inni celebryci powinni być adresatami tych przepisów, bo tak się składa, że to właśnie te grupy są w stanie coś "uczynić modnym".
Tylko, że homoseksualizm to nie Coca-Cola i jego "reklamowanie" jest po prostu nieskuteczne, równie dobrze można zakazać "promowania" leworęczności.
Jednak zakaz "propagandy homoseksualnej wśród młodzieży" jest na tyle pojemnym stwierdzeniem, że wspaniale może z jego pomocą zrealizować zgoła odmienne cele. To prawo de facto penalizuje określoną orientację seksualną, a znając realia będzie też służyć do zbierania haków na niewygodnych ludzi. Cały ten bełkot, że to wszystko w trosce o biedne niewinne duszyczki młodzieży jest po prostu niedorzeczny. I to nie są żadne spiskowe teorie :D Spiskowe teorie to ty wyraziłeś, że skoro organizacyjne stroje są kolorowe to jest to ukłon w stronę środowisk LGBT :lol: :lol: :lol:

@RychuGKM
Nie wiem czy jeszcze się zaliczasz do młodzieży czy nie, ale powiedz mi z łaski swojej jaka "promocja" sprawiłaby, że zamiast za spódniczkami zacząłbyś latać za tyłeczkami kolegów? Kat. już się przyznał, że wystarczyłyby 2 piwa z Żabki (czy jakoś tak) ;) ;) ;) Zastanów się nad tym.

@Markos - ja się nie martwię ani o Iraschko, ani o Vibeke :D Martwię się o kat.'a skoro on już nawet w kolorowych strojach widzi ukłony Putina w "tęczową" stronę :lol:
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ciekawostki

Postprzez kat. » 10 Lis 2013 17:17

Frida - naprawdę nie rozumiesz wypowiedzi z przymrużeniem oka, na wskroś ironicznych? :| Ta na temat gay-friendly strojów nie jest akurat mojego autorstwa, ale wspomnianego wyżej Czernyszowa. Trudno się chłopu dziwić, bo sprowadzanie dyskusji z rozwrzeszczanymi środowiskami LGBT na poziom absolutnej powagi byłoby... niepoważne.

Jeśli Ty natomiast chcesz sprowadzić dyskusję na poziom prawa, to powiedz mi chociaż, czy wiesz, czym jest ta penalizowana homoseksualna propaganda ? Bo Twój przykład trzymania się za ręce jako formy tejże propagandy jest właśnie powtórzeniem bzdur rozgłaszanych przez środowiska gejowskie. Podobnie, jak zdanie, że jest to określenie bardzo pojemne i oznacza de facto penalizację homoseksualnej orientacji.

Tak, sportowcy homoseksualni będą bezkarni, bo primo - sama orientacja nie jest wykroczeniem, secundo - zawody sportowe nie są raczej homoseksualnym happeningiem (no chyba że norwescy biathloniści pójdą krok dalej w swym ekshibicjonizmie ;) ). Takim są chociażby parady równości czy koncerty niektórych artystów (pani Madonna w Rosji). Na marginesie myślę, że w Soczi gejowscy aktywiści zrobią wszystko, by pod paragraf podpaść i wywołać skandal. Bynajmniej nie przez rzeczone trzymanie się za ręce.

Mylisz się, że homoseksualizmu nie można promować. Można promować każdy seksualizm. I tak, seks jest dziś (stał się - wskutek propagandy ;) ) produktem jak ta coca-cola z Twojego przykładu. Jedyne z czym się zgodzę, to to, że nadgorliwość w piętnowaniu rzekomej propagandy w sferze seksualnej ociera się o paranoję (w Polsce dzieje się tak ostatnio z tzw. językiem pedofilskim). Ale w kontekście igrzysk w Soczi i rzekomej dyskryminacji osób homoseksualnych mówimy o konkretnych rozwiązaniach prawnych, a nie praktyce stosowania prawa. Z dala od teorii spiskowych, jakie usilnie wciąż próbujesz mi sprzedać ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ciekawostki

Postprzez friducha » 10 Lis 2013 21:25

kat. napisał(a):Frida - naprawdę nie rozumiesz wypowiedzi z przymrużeniem oka, na wskroś ironicznych? :| Ta na temat gay-friendly strojów nie jest akurat mojego autorstwa, ale wspomnianego wyżej Czernyszowa. Trudno się chłopu dziwić, bo sprowadzanie dyskusji z rozwrzeszczanymi środowiskami LGBT na poziom absolutnej powagi byłoby... niepoważne.


Traktowałabym Twoją wypowiedź jako ironiczną i nawet autentycznie zabawną gdybyś poprzestał na 2 pierwszych linkach niestety dołączając trzeci sprawiłeś, że urok i lekkość wypowiedzi gdzieś zniknęły. Co do "rozwrzeszczanych środowisk" to bardzo podobnymi słowami kwitowano walkę kobiet o prawa wyborcze. I to właśnie rozhisteryzowanym sufrażystkom i sufrażetkom kobiety zawdzięczają swój obecny status. Umiarkowane poglądy nie mają siły przebicia. Ce la żyzń...

Sprowadzić dyskusji na poziom prawa nie jestem w stanie, bo nie jestem prawnikiem. A przecież wiadomo, że nikt "normalny" ;) nie zobaczy na łebku szpilki tylu diabłów co pierwszy lepszy prawnik. ;) ;) ;) Ale spróbujmy tak z laickiego punktu widzenia w końcu prawo jest chyba po to żeby poprzez wprowadzanie pewnych norm zapewniać i jakoś tam kształtować ład społeczny, a to dotyka nie tylko prawników. Wypadałoby się dowiedzieć 3 podstawowych rzeczy o tym prawie. Co jest przedmiotem regulacji? W jakim celu (na jakie problemy/ zapotrzebowanie odpowiada przepis)? Jak będzie egzekwowane czyli kogo dotknie?
No to zaczynamy.

Jakie regulacje wprowadzono ww.?

1) delegalizują działalność krajowych i zagranicznych aktywistów organizacji gejowskich i lesbijskich
2) przewidują karę grzywny, a nawet pozbawienia wolności, za “propagandę nietradycyjnych relacji seksualnych”
3) zakazują urządzania wszelkiego autoramentu „parad równości” oraz akcji i kampanii na rzecz promowania stylu życia homoseksualistów i akceptacji dla ich związków
4) osoby fizyczne rozpowszechniające materiały propagujące homoseksualizm mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 5 tys. rubli, natomiast osoby prawne, czyli organizacje promujące dewiacje seksualne – karą do 500 tys. rubli

Na jakie problemy jest to reakcja?
W uzasadnieniu pojawiają się następujące zagadnienia:
1) zanikanie tradycyjnego modelu rodziny
2) problem demograficzny Rosji (tak tam też mają problem starzenia się społeczeństwa)

Jak będzie egzekwowane?
1) brak danych- chociaż Car pewnie ma jakąś tam koncepcję, a i średnio rozgarnięty człowiek ma świadomość, że umieszczając w Internecie filmiku np. ze swojego ślubu w Holandii gej lub lesbijka zgodnie z tym prawem już "propagują".

Chętnie się dowiem jak Ty to widzisz, bo na razie nie powiedziałeś nic na ten temat i dyskutuję trochę z "wyobrażeniem o Twoich poglądach", a nie faktami. Napisz co Ci się w tej Ustawie podoba i w czym upatrujesz jej skuteczności. Jakie cele realizuje? Czy będzie skuteczna? Wtedy dopiero możemy prowadzić jakąś dyskusję. :D
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ciekawostki

Postprzez RychuGKM » 10 Lis 2013 21:53

Nie wiem czy jeszcze się zaliczasz do młodzieży czy nie, ale powiedz mi z łaski swojej jaka "promocja" sprawiłaby, że zamiast za spódniczkami zacząłbyś latać za tyłeczkami kolegów? Kat. już się przyznał, że wystarczyłyby 2 piwa z Żabki (czy jakoś tak) ;) ;) ;) Zastanów się nad tym.
żadna , nawet pół litra ;) , więc po jaką cholerę łażą po szkołach i propagują te swoje zboczenia?
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Ciekawostki

Postprzez RakuNH » 10 Lis 2013 22:05

RychuGKM napisał(a):żadna , nawet pół litra ;) , więc po jaką cholerę łażą po szkołach i propagują te swoje zboczenia?


Bo światli naukowcy stwierdzili, że to przecież nie jest zboczenie, więc trzeba uświadomić wszystkich, że może jednak są kochającymi inaczej i to jest ich droga życia.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ciekawostki

Postprzez augustedynburski » 11 Lis 2013 00:10

To ja tak nie zbaczając zbytnio z tematu dyskusji polecę wam coś zabawnego, co miałem okazję dziś przeczytać. Autor: Krystian Legierski, czarnoskóry góral, gejowski aktywista
NIE dla małżeństw gejowskich ponieważ:

1 . To nie jest naturalne

Bycie gejem lub les nie jest naturalne. Prawdziwi Polacy zawsze odrzucają nienaturalne rzeczy jak okulary, poliester, klimatyzacja, radio, elektryczność, stadiony, szaliki, mydło, herbicydy, komputery, płyn do mycia naczyń, garnki, protezy, szczepionki i pastę do zębów.

2 . Inni ludzie będą gejami lub lesbijkami

Małżeństwo gejów będzie czynić ludzi do bycia gejami, w taki sam sposób, jak kręcenie się wokół wysokich osób pozwoli ci urosnąć.

3 . Doprowadzi to do innych szalonych zachowań

Legalizacja małżeństw homoseksualnych otworzy drzwi do wszelkiego rodzaju szalonych zachowań. Ludzie mogą nawet chcieć ożenić swoje zwierzęta, ponieważ pies ma osobowość prawną, wolną wolę i może podpisywać kontrakty ślubne.

4 . Małżeństwo na nie jest otwarte na zmiany

Małżeństwo istnieje już od dłuższego czasu i nie zmienia się w ogóle. Kobiety są nadal własnością, mężczyźni nie mogą patrzeć na nagą żonę a rozwód jest nielegalny.

5 . Świętość małżeństwa zostanie zniszczona

Małżeństwo będzie mniej znaczące, jeśli małżeństwa homoseksualne byłyby dozwolone. Świętość małżeństwa Britney Spears dla zabawy, 55 godzin po poznaniu się, i małżestwo Kim Kardashian 72 dni po poznaniu się, dla pieniędzy, zostałaby kompletnie sponiewierane.

6 . Małżeństwa powinny mieć dzieci

Małżeństwa są ważne, ponieważ produkują dzieci. Pary homoseksualne, niepłodne pary, i starcy nie mogąi się żenić, ponieważ nasze domy dziecka jeszcze nie są jeszcze wystarczająco zapełnione, a świat potrzebuje więcej dzieci-sierot.

7 . Rodzice geje i lesbijki = dzieci geje i lesbijki

Oczywiście rodzice geje wychowują dzieci-gejów, ponieważ kobieta i mężczyzna wychowują tylko i wyłącznie dzieci które nie są gejami.

8 . Małżeństwa tej samej płci nie są poparte przez religię

Małżeństwa gejów i lesbijek nie jest popierane przez religię. W bezwzględnej teokracji jak nasza, wartości jednej religii są nałożone na wszystkich na terenie całego kraju. Dlatego wszyscy wierzą, modlimy się 5 razy dziennie i chodzimy do kościoła rano i wieczorem.

9 . Modele mężczyzny i kobiety są wymagane

Dzieciom nigdy nie może się udać bez mężczyzn i kobiet w domu jako wzorów do naśladowania, ponieważ dom to jedynie miejsce, gdzie dzieci mogą przebywać. Dlatego my, jako społeczeństwo, wyraźnie zabraniamy samotnym rodzicom wychowywania dzieci i chcemy delegalizacji domów dziecka.

10 . Zmieni ona fundament społeczeństwa

Małżeństwa gejów zmienią fundament społeczeństwa. Nigdy nie możemy dostosować się do nowych norm społecznych. Tak samo jak nie możemy dostosowywać się do samochodów, [spowolnienia gospodarczego] lub dłuższego życia. Właśnie dlatego wciąż żyjemy w jaskiniach.

11 . Ludzie nie mogą mieć czego chcą

W naszym społeczeństwie odmawiamy sobie szczęścia ponieważ nieszczęście nasze i innych ludzi jest głównym celem naszego życia. Ludzie którym wiedzie się lepiej powinni być unieszczęśliwiani; nigdy odwrotnie.

12 . Demografia Polski na to nie pozwala

Małżeństwa osób tej samej płci doprowadzą do tego, że będzie w Polsce mniej dzieci, ponieważ osoby homoseksualne żyjące w nieformalnych związkach mają liczne potomstwo. Tylko dzięki homofobii zachęcimy gejów i lesbijki do zostania w Polsce i zwiąkszymy jej populację.
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Ciekawostki

Postprzez kat. » 11 Lis 2013 00:59

Zaiste przezabawne. Naprzeciw Legierskiego, to już poseł Biedroń błyszczy inteligencją (a i kulturą wypowiedzi). W kółko te same sofizmaty i pozamerytoryczna szydera.


Frida - nie znam rosyjskiego na tyle, by się wgłębiać w ustawę i ją interpretować. Co przeczytałem, to definicję tej propagandy (racja, nieostrą, ale też niemożliwą do interpretacji zbyt szerokiej), wyłączenia (jak wspomniane "chodzenie za ręce") i ogólne ratio legis. Nie widzę powodów, by podnosić larum o łamaniu praw człowieka. Że zdelegalizują organizacje, które "zwykłym" homoseksualistom robią tylko krecią robotę i ściągają na nich niechęć? Że nie chcą u siebie parad równości? Że ustanowiono symboliczne grzywny za drobne wykroczenia przeciw obyczajności (w naszym KW znajdują się relatywnie większe stawki, także z aresztem)? O co chodzi?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ciekawostki

Postprzez RychuGKM » 11 Lis 2013 09:02

legierski to " homoświnia" chciałbyć zabawny , ironiczny , ale się tylko ośmieszył , kilka faktów o tym panu:

http://www.mojarodzina.org/index.php?op ... 5%9B%C4%87
http://www.wykop.pl/ramka/775491/krysti ... h-mezczyzn
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Ciekawostki

Postprzez Olma » 12 Lis 2013 13:38

friducha napisał(a):Na jakie problemy jest to reakcja? [/b]W uzasadnieniu pojawiają się następujące zagadnienia:
1) zanikanie tradycyjnego modelu rodziny
2) problem demograficzny Rosji (tak tam też mają problem starzenia się społeczeństwa)

Jak będzie egzekwowane?
1) brak danych- chociaż Car pewnie ma jakąś tam koncepcję, a i średnio rozgarnięty człowiek ma świadomość, że umieszczając w Internecie filmiku np. ze swojego ślubu w Holandii gej lub lesbijka zgodnie z tym prawem już "propagują".

Nie bardzo widzę, w przeciwieństwie do rosyjskiego ustawodawcy, związek propagowania "nietradycyjnych relacji seksualnych" (swoją drogą w tak wielkim kraju jak Rosja na pewno jest wiele tradycji ;)) z zanikaniem tradycyjnego modelu rodziny i malejącą dzietnością. Czy są jakieś naukowe badania, które dowodzą, że całujący się na ulicy geje zmniejszają przyrost naturalny? Jakoś nie przyszłoby mi to do głowy przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu potomstwa.
Czy tradycyjny model rodziny przewiduje rozwód? To może zakazać rozwodów? Ups, nie bardzo. A stosunki pozamałżeńskie? To siup do więzienia za romansik. Dobrze, że prawo nie działa wstecz. Głupota nie zna granic, więc idiotyczne pomysły można mnożyć, ale jaki to ma związek z rodziną i dziećmi?
Oczywiście, w czasie Igrzysk wszyscy będą się czuć świetnie. Ale nie do końca przemyślane przepisy zostaną i będą utrudniać życie pewnej grupie ludzi.
A tymczasem w Niemczech bociany nie próżnują ;).
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Ciekawostki

Postprzez kat. » 12 Lis 2013 15:02

Olma napisał(a):Czy są jakieś naukowe badania, które dowodzą, że całujący się na ulicy geje zmniejszają przyrost naturalny? Jakoś nie przyszłoby mi to do głowy przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu potomstwa.


Są badania mówiące o zróżnicowanej etiologii homoseksualizmu. Albo inaczej - nie ma badań wykluczających rolę czynników kulturowo-środowiskowych w kształtowaniu się preferencji seksualnych. Co więcej, nawet środowiska LGBT głoszą, że orientacja nie jest czymś stałym.

Osobiście uważam taką argumentację za napuszoną i przesadną. Ale mówimy przecież o uzasadnieniu wykroczeń, a nie zbrodni, za które na lata idzie się do więzienia. Dla mnie przepisy te dążą do ukrócenia działalności homoseksualnego lobby, którą uważam za szkodliwą. Także, a może przede wszystkim dla samych homoseksualistów. Niech sobie lewicowy / cywilizowany zachód przetestuje swoją tęczową wizję świata.

Co do badań - prawo nie musi podążać za nauką i nie zawsze podąża. Seksuologia nie potwierdza negatywnego związku pomiędzy wczesnymi kontaktami seksualnymi a późniejszym rozwojem w tej sferze. Czy to jest argument, że ochrona małoletnich poniżej 15 roku życia jest idiotyczna?
Olma napisał(a):Czy tradycyjny model rodziny przewiduje rozwód? To może zakazać rozwodów? Ups, nie bardzo.


Małżonkowie posiadający małoletnie dzieci nie mogą rozwieść się, bo mają takie widzimisię. Sąd może powiedzieć "nie".

Olma napisał(a):Jakoś nie przyszłoby mi to do głowy przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu potomstwa.


Nie wiem, co przyszłoby Ci do głowy przy podejmowaniu takiej decyzji w wieku 13 lat. Mówimy cały czas o ochronie przed "homoseksualną propagandą" osób o seksualności nieukształtowanej / kształtującej się, a nie dorosłych.




Wydzieliłem temat, bo ma już mało wspólnego z "ciekawostkami" ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Zakaz propagandy homoseksualnej w Rosji a IO

Postprzez rookie » 12 Lis 2013 16:19

Ten Świat idzie w bagno, przypomina to czasy imperium Rzymskiego w którym wszystkie możliwe dewiacje miały miejsce, jak to się skończyło wszyscy wiemy, tylko teraz jest to robione w pewnym konkretnym celu i realizowane stopniowo od wielu lat więc może wypalić, ale to oznaczało by że jesteśmy głęboko w doooopie.
Awatar użytkownika
rookie
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 30 Sty 2010 20:32

Re: Zakaz propagandy homoseksualnej w Rosji a IO

Postprzez friducha » 13 Lis 2013 15:22

kat. napisał(a):Co więcej, nawet środowiska LGBT głoszą, że orientacja nie jest czymś stałym.


Nie rób proszę ludziom wody z mózgu. To o czym mówisz dotyczy specyficznych warunków, głównie jednopłciowych zamkniętych grup takich jak więzienia, długoletnia służba wojskowa (było to poważny problem w carskim wojsku) czy wspólnoty kapłańskie. Więzienia pełne są 100% macho, którzy chętnie wyładują napięcie seksualne na tyłeczku kolegi spod celi, a jednocześnie wychodzą na wolność i wracają do orientacji heteroseksualnej i faceci przestają ich kompletnie interesować. Naukowcy spierają się czy tak naprawdę w ogóle można tu mówić o zmianie orientacji.

kat. napisał(a):Dla mnie przepisy te dążą do ukrócenia działalności homoseksualnego lobby, którą uważam za szkodliwą.

Wyjaśnij na czym owa "szkodliwość" polega, bo ciągle nie bardzo wiem gdzie dokładnie ją dostrzegasz.

Dalej kat. bardzo ładnie między liniami przemycasz takie subtelne sugestie... :lol: :lol: :lol: No to zobaczmy na czym ta propaganda niby ma polegać skoro:
- w zdecydowanej większości krajów w tym Rosji obowiązują przepisy zakazujące rozpowszechniania erotyki/pornografii wśród nieletnich. Nie ma więc potrzeby tworzenia osobnych przepisów dla pornografii homoseksualnej. BTW jakby mieli pozamykać wszystkich macho, którzy oglądają filmiki z dwoma paniami w roli głównej to raczej niewielu z Was by się ostało na wolności :lol:
- w zdecydowanej większości krajów w tym Rosji istnieją paragrafy przeciwko tzw. obyczajowości zakazujące m.in. obnażania się, odbywania stosunków seksualnych i wykonywania tzw. innych czynności seksualnych w miejscach publicznych. No więc w czym problem? Prawo równe dla wszystkich i można z niego korzystać. Jak ktoś pójdzie na paradę z gołym tyłkiem albo cyckami na wierchu to powinien zapłacić mandat i tyle. Również nie trzeba tu żadnych dodatkowych przepisów.
- i jeszcze tak nieśmiało zapytam gdzie jest wolność stowarzyszania?

Zatem jak się dobrze przyjrzeć to co nam zostaje? Ano właśnie owe pocałunki, trzymanie się za ręce, przytulanie i zamieszczanie fotografii/filmów w sieci i mediach tradycyjnych takich scen. Każde inne zachowania podpadają pod istniejące już przepisy. Sorry, ale teza, że widok dwóch całujących się mężczyzn może tak wstrząsnąć 13 latkiem, że nie będzie miał dzieci i nie założy tradycyjnej rodziny jest co najmniej śmieszna. :roll:
Legierski robi sobie po prostu jaja, bo też debata na poważnie z taką ciemnotą jak zaprezentowali niektórzy powyżej kompletnie mija się z celem. Wychodzi dokładnie z takiego samego założenia co Ty: z rozhisteryzowanymi heterykami nie ma co gadać na poważnie ;)

@Olma- no cóż wujaszka Putin sam daje nie najlepszy przykład pozbywając się żony dla młodej dziewczyny... Pewnie go gejowska propaganda tak zbałamuciła i dlatego zbezcześcił świętość tradycyjnej rodziny :lol: :lol: :lol:
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Zakaz propagandy homoseksualnej w Rosji a IO

Postprzez kat. » 13 Lis 2013 16:14

friducha napisał(a):Nie rób proszę ludziom wody z mózgu.



The concept of sexual orientation refers to more than sexual behavior. It includes feelings as well as identity. Some individuals may identify themselves as gay lesbian or bisexual without engaging in any sexual activity. Some people believe that sexual orientation is innate and fixed; however, sexual orientation develops across a person’s lifetime. Individuals maybe become aware at different points in their lives that they are heterosexual, gay, lesbian, or bisexual.


www.aglp.org/pages/cfactsheets.html#Anchor-Gay-14210

nie rób ludziom wody z mózgu ;)


Co do reszty, to wciąż powtarzasz te same dyrdymały o trzymaniu się za ręce itd. Pytanie jedno: popierasz to, żeby osobistości pokroju Pana Biedronia chodziły po szkołach i mówiły młodzieży, jaki to homoseksualizm jest cool i trendy? Albo jeszcze drugie - uważasz, że w ramach wychowania seksualnego dzieci powinny być uczone o wszelakich "alternatywnych" aktywnościach seksualnych (*nie mówię o parafiliach, choć to rzecz względna)?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Następna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron