Transmisje telewizyjne

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez weiner » 11 Lut 2014 15:39

Tak się zastanawiałem czy h jest nieme czy nie ale większość czyta 'Northug' :) Nie znam kompletnie zasad rządzących norweskim językiem :D
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez markos7207 » 11 Lut 2014 15:41

Za 30-ke wielki minus, a za to co panowie wyprawiali dzisiaj powinni zamiatać gmach przy Woronicza, jeśli nadal chcą pracować w TVP. Won od mikrofonu !
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Heidi » 11 Lut 2014 15:41

Jest nieme ;) Tak jak to Markos napisal czyta sie ''Nurtug'' :)
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Jordi » 11 Lut 2014 20:56

Tekst że Jacobsen jest "7" a przecież w finale biegnie 6 pań - no normalnie :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock: Jóźwik naprawdę weź sam zrezygnuj, albo niech Szary cię odsunie od komentowania, bo takiej błazenady to ja w życiu nie widziałem xD już kij, że nazwiska źle czyta - no nie umieć przeczytać wyników, gdzie jest od góry do dołu 1,2,3,4,5,6 no to już jest "sztuka wyższa" XD

Tak jak dziś w sporcie podnieta "TVP Sport wygrywa z konkurencją" i szał bo 0,65 mają, a Eurosport 0,28 - ta tylko 2013 Eurosport średnia 0,93, a TVP Sport..... 0,26 XD I po IO będzie to samo, bo już w marcu w Eurosporcie wracają wszystkie zimowe sporty i ruszają letnie xD
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez ssonicsl » 11 Lut 2014 21:03

phii ja to jestem ciekaw jaką oglądalność w Polsce ma ARD/ZDF :D
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RakuNH » 11 Lut 2014 21:30

Można by oszaleć jeśli by czytać każde nazwisko po "domowemu", ale jeśli to robi to moim zdaniem należało raz na parę transmisji mówić, że "CI a Ci nie maja racji, dowiedziałem się to i to, tu jest to i to i czyta się tak i tak", a nie że jeden komentator mówi tak a drugi obok niego zupełnie inaczej :roll:

Ja dziś wyłapałem tylko tyle: Ole Wigan, Emil "Jonson Jenson Jensen", Glorsen, Norttuk, Żaj, Niuil, Herwi, Mikka [O Falli], Graja Włerih wymiennie Werih.

Każdy się może przejęzyczyć, ale jeśli dodamy do tego wyliczanie LL (wyższą skuteczność ma Lewandowski w kadrze niż MJ jeśli chodzi o trafianie tych LL), to na prawdę wychodzi z tego kabaret. Być może niektóre nazwiska czytają prawidłowo, ale to jest całkowite odejście od pewnej konwencji i jeszcze każdy czyta tak jak się jemu podoba - nie ma żadnej współpracy.

Mój zdecydowany faworyt to NIUIL.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez kat. » 11 Lut 2014 21:40

Siódme miejsce dziś pozamiatało. Jeszcze z jakim entuzjazmem, po pauzie dramatycznej i skomplikowanych obliczeniach. :D

Różne odmiany "Żaja" też niezłe.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez jaca9876 » 11 Lut 2014 21:54

Patrzę na program i szok w Czwartek. Zamiast dać na żywo Słowacja-USA w hokeju dają Słowenia-Rosja. Rosji kibicuję , ale ten pierwszy mecz , to taki klasyk i nawet mogliby puścić z odtworzenia.
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez damian940915 » 12 Lut 2014 13:21

Ja też pochwalę TVP.
Wymowa nazwisk. Ekspertem nie jestem, ale myślę, że nikt nie jest w stanie poznać niuansów 30 czy 50 języków, jeśli chodzi o wymowę. Chwalicie zagranicznych komentatorów, ale oni zazwyczaj również łamią sobie język na polskich nazwiskach, a jakoś nikt się nie czepia.
Studio olimpijskie w porządku. Nie ma tak dużo zbędnego gadania, jeśli jest to w momentach, w których można sobie na to pozwolić. Brak ludzi, którzy nie mają nic do powiedzenia też jest dużym plusem. Reklamy w odpowiednich momentach. Transmisje, które są puszczane w głównych kanałach też odpowiednio dobierane.
Duży plus dla TVP za zatrudnienie komentatorów z konkurencyjnych stacji, także tych komentujących ze studia. Lepszych znawców niż komentujący na co dzień PŚ w sankach Grzegorz Pajda, czy stały komentator Eurosportu w curlingu - Paweł Burlewicz, raczej nie ma. Wyrzykowski nawet jeśli nie ogarniał totalnie niczego w sprincie kobiet, to myślę, że i tak wnosi więcej niż Jabłecki. Pewnie można byłoby się pokusić o jakichś ekspertów od nart alpejskich, chociaż akurat do mnie komentarz Lechowskiej przemawia, a Szczęsny nie irytuje tak jak w skokach.
Poza Jóźwikiem jest naprawdę nieźle, na duży plus również transmisje internetowe, w bardzo dobrej jakości, często z komentarzem.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RakuNH » 12 Lut 2014 14:54

Nie chodzi o wymowę - często jest to po prostu dowód na to, że pierwszy raz widzą takie nazwisko na oczy. Dziś MJ przez cały bieg "składał" Klapfera. Zaczął od Kaplera, później był Kapfler, ale brakło czasu na poprawną wersję...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Jordi » 12 Lut 2014 15:07

Moje spostrzeżenia komentatorskie:

Jóźwik (1/6) - zakleić mu usta i związać i do jakiejś komórki na pustyni wsadzić...
Babiarz (3/6) - jednak jako to coś czasami ogarnia
Rudziński (4+/6) - nie wiem czy to mnie się wydaje, czy przy Jóźwiku nieco spadł mu poziom?? Na pewno częściej się gubi niż w ES, ale to może przez Mareczka...
Szaranowicz (4/6) - przez lata sporo o skokach się dowiedział, to dobrze nawet się go słucha
Laskowski (6/6) - wspaniale przygotowany - świetny komentarz hokeja
Dębowski (5/6) - miła niespodzianka - bardzo przyjemnie się słucha - sporo ciekawych informacji i rzetelny komentarz z sytuacji :)
Sobczyński (3/6) - widać, że biathlon go średnio interesuje - dużo nie wie, skupia się na największych gwiazdach...
Wyrzykowski (4+/6) - bez Tomka szybko się gubi na trasie, ale i tak wiedzą bije Sobczyńskiego na łeb na szyję. No i anegdotki dobrze się trzymają i sprawiają, że jest ciekawiej.
Szczęsny (2/6) - wymądrza się, a jak przychodzi co do czego to daje mówić Lechowskiej...
Lechowska (4-/6) - w jej głosie trochę emocji mi brakuje, ale wiedzy i obeznania jej odmówić nie można.
Pan od Figurowego (nie pamiętam nazwiska) (4/6) - słychać, że się zna i trenuje zawodników - pierwsza relacja była na 2, ale potem chyba go "poduczono" i brzmi niebo lepiej niż etatowi tu do tej pory Sobczyński z Babiarzem :)
Pani od Figurowego (też nie pamiętam nazwiska) (4+/6) - duża wiedza, sporo ciekawych informacji o zawodnikach, tylko często się "zawiesza" dlatego taka ocena, ale jest dobrze i nawet do swojego pana z Armenii pasuje xD
Marendziak i Ligocki (5/6) - komentują z Warszawy, ale rzucają nazwami akrobacji jak rękawa, ciekawie oceniają występy i są ogólnie dobrze przygotowani :)
Pajda (5/6) - no słychać że sanki to jego konik :D

chyba wszyscy, których słyszałem dłużej niż 5 minut do tej pory xD

A co do transmisji to irytuje mnie studio w Wawie - rozmowy często o d***e Maryni, a Kurzajewski wszędzie widzący medale mnie dobija totalnie :( Dlaczego już mu skończyli karę?? Nie mogli do marca poczekać?? :(
No i denerwujące zmiany w programie o których nie informują - w programie Narciarstwo alpejskie, a leci Snowboard...

Z Łyżwiarstwem Figurowym też nawalają - reklamy najważniejsze - potrafią wejść w takim momencie, że zawodnik kończy program i oklaski lecą :( Już 3 razy tak było...

Komentatorsko jest poprawa (ale Jóźwik i Szczęsny do wywalenia), ale studio i te wpadki z reklamami no to nie świadczy za dobrze....
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Odyn » 12 Lut 2014 16:18

@Jordi


Z większości się zgadzam,ale nie co do Szaranowicza.Facet pieprzy właściwie o niczym,niektóre jego wywody są zbyt filozoficzne i właściwie są o niczym.Zamiast na skoku no koncentruję się bardziej na kompletnie nie ważnej historii skoczków.Włodek po prostu za dużo gada o niczym,stara się być oryginalny,ale mu to nie wychodzi.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez molibden » 12 Lut 2014 17:17

Kurzajewski jest chyba tylko po to aby widzowie dziękowali niebiosom za jak najszybszą możliwosć posłuchania Jóźwika. KOleś demolka do spółki ze Szczęsnym który po prostu stara się ale ni ema talentu i nigdy poza wyrobnika nie wyjdzie. Z pewnymi rzeczami trzeba sie urodzić i nie da się nauczyć tego co ma Laskowski czy Dembowski którzy są jednymi z jasniejszych punktów obsady. Szaranowicza nie lubię bo koleś skoki komentuje jakby to były narodziny nowego Buddy czy innego świętego Pajhiwo. Te jego ekstazy sa po prostu żenujące, ale talent facet ma i jak nie błaznuje to dobrze się słucha. Babiarz jest komentatorem specyficznym . Można go lubić lub nie ale nie można mu odmówić ze jest człowiekiem wyjątkowo solidnym i zawsze przygotowanym. Nie jest łatwo komentować tyle dyscyplin ile komentuje ten człowiek na przyzwoitym poziomie.
Wyrzykowski w tvp wyzbył się ciut przyciężkich żartów i aluzji i na zdrowie mu to wychodzi. jego kolega z kabiny... jakoś mi nie przypada do ucha. Trochę zawsze spięty i taki jakiś bez wyrazu. Poza tym językowo często używa jakichś archaizmów które drażnią (słynni śmiałkowie na rowerach). Marendziak całkiem dobrze sobie radzi choć nie wyrasta poz przeciętność natomiast Ligocki :? Co on ma do powiedzenia oprócz narzekania na rynnę i rzucania fiftyfortyninetwentytwo co chwila z czego przeciętny biały człowiek rozumie ze chodzi chyba o numery amerykańskiego totolotka. Porażka.
Pajda to klasyk "Znowu się wierci !!! Toć sanki to nie kanapa" :lol: . Jakby poszedł trochę w stronę Kostyry i rzucał fajnymi gagami to byłby kultowym komentatorem bo ma warunki, głos, pasję i doswiadczenie. Taki trochę komentator z dawnych lat. Niestety nie podoba mi się jego zafiksowanie na IO w Krakowie co ja uważam za kompletny kretynizm i patologię której winien przyjrzeć się prokurator... No chyba ze krakowien nie obchodzi na co wydaje się ich podatki
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Odyn » 12 Lut 2014 19:06

@molibden

Nie mów mi o Kostyrze i o tych jego dowcipach bo mi się słabo robi.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Regis » 12 Lut 2014 19:38

Też chcę pochwalić Dębowskiego! Facet rzetelnie przygotowany i dobrze się go słucha. Zdecydowanie największe zaskoczenie in plus z całej komentatorskiej ekipy. Włodka Szaranowicza, podobnie jak Szpakowskiego kompletnie nie trawię. Rudziński też trochę spuścił z tonu, jeszcze z 2 lata temu przez myśl by my nie przeszło, aby mówić, że Błachut jest lepszy, a teraz to stało się faktem.
Regis
Junior
 
Posty: 137
Rejestracja: 15 Lut 2010 19:48

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez SKI 1 » 12 Lut 2014 21:45

Najlepsza i tak jest w studio Madzia Grzywa -doopa nawet fajna ,ale to co pierdz....i to uszy puchną ,az dziw bierze ze to była biathlonistka(marna zresztą).Czy tak trudno otworzyc strone IBU ,a nie gadac glupoty w stylu np. jaka to Gwizdon jest najwieksza faworytka sprintu ,bo ma najlepiej biega ....Lepiej niech wroci do komentowania wyscigow bmx-ów i gimnastyki.
Co do Wyrzykowskiego to niestety nie ten poziom co z Jaronskim,tam to jest rarytas dla uszu -moglbym ich sluchac bez obrazu nawet-ale tutaj z Sobczynskim sie gubi nieco,zreszta mowil cos ze nie ma swojego lapka -ale czy tvp nie wyposaza ich w sprzet ?? Ja tam widze wszystkie statystyki ,ale kto nie to moglby zerknac i podac chocby wyniki netto biegu czy inne istotne jak w czasie transmisjii na Eurosporcie ,bo pozniej gada glupoty -a wyglada to tak jakby tylko Sobczynski mial dostep do kompa ,a ten nie slyszał o panelu "analise"-a i wyniki na biezaco szuka tak szybko jakby był slepy
. :D
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez jaca9876 » 12 Lut 2014 22:31

Dziś w końcu Szpaku ruszył do komentowania Nhaelu , facet siedzi tam już pewnie z tydzień i by się przygotował z wymową nazwisk , ale co tam. Pochwalę Czerkawskiego , który widać , że grał i ma ogromną wiedzę. Dębowski jest ok , ale za dużo mówi o tych medalach i pompuje balon. Krzysio niestety widać , że już wiek nie ten , zresztą mam wrażenie , że Krzysio lepiej komentuje z dziupli Eurosport niż ze stadionu. Ogólnie bardzo słaby poziom ekspertów w studiu , przed startami naszych podgrzewają atmosferę jak Grzywa , po klapie brak konstruktywnej krytyki i to pewnie powoduje poziom mierny Grzywy w czasie kariery.
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez SKI 1 » 12 Lut 2014 22:53

Szpak faktycznie z tym nhaelem to wkurza ,Czerkawski wiadomo zna sie na rzeczy ,w koncu nasz najlepszy hokeista byl i zna realia NHL,ale strasznie przynudza jakby spiacy był :) ,a i tak te 30-metrowe tafle sprawiaja ze gra jest wolna i nijak sie ma do NHL
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Sebastian Krystek » 12 Lut 2014 23:04

Rzućcie okiem czasami na TVP Info - tam też jest sporo niezłych ekspertów ;)
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez molibden » 13 Lut 2014 06:13

Rzućcie okiem czasami na TVP Info - tam też jest sporo niezłych ekspertów ;)


Oooo too to to to... Najlepszy jest ten siezieniewski co to kibicował "polskim Polakom" oraz autorytatywnie stwierdził po dalekim i udanym skoku Kota że "Kot jest na gazie"
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości