Transmisje telewizyjne

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez markos7207 » 03 Lis 2013 14:45

matti napisał(a):Markos skąd u Ciebie takie zainteresowanie Norwegią?

Już o tym kiedyś wspominałem, trudno to wytłumaczyć dlaczego akurat Norwegia a nie na przykład Szwecja ;) . I moje zainteresowanie Krainą Fjordów zaczęło się gdy Wikingowie brali ostro w skórę, więc nikt nie może mi zarzucić że jestem kibicem sukcesu :P .
Myślę że to podobnie jak z kobietą ;) .
augustedynburski napisał(a):Markos nie strasz mnie, że ZIO będą w TV2. Na którym kanale?

Niestety to prawda, choć może mnie pozytywnie zaskoczą ale przyzwyczajenie robi swoje. Rio też kupili w pakiecie z Soczi. Ja zdążyłem się przez ponad 2 lata oswoić z tym faktem. Ale NRK poniekąd sama sobie winna, istniała niepisana umowa między oboma stacjami że nie włażą sobie na podwórko, NRK ma sporty zimowe a TV2 futbol. "Publiczna" złamała tę umowę najpierw pokazując niektóre mecze ligi norweskiej w necie a później stopniowo w otwartej tv. No to szefowie konkurencji postanowili się odgryźć, ostatnio chcieli też podkupić prawa do PŚ w biathlonie ale tym razem się jeszcze nie udało. Ale to bardziej zasługa lojalności związku, który ponad kasę przekłada na razie powszechność dostępu do dyscypliny ;) .
A pokażą to w otwartym paśmie w kanale głównym, TV2 sport i Zebrze. Prawie 700 godzin łącznie, większość w kanale sportowym. Nawet postarają się reklamy emitować tak by jak najmniej przeszkadzały widzom, przeważnie w blokach między relacjami ;)
Spore obawy związane były z komentatorami którzy w większości nie maja doświadczenia w sportach zimowych. Ale TV2 zadbała o głośne nazwiska do pomocy jako współkomentatorów i ekspertów.
Ekspertem w biathlonie będzie Raphaël Poirée, który mimo separacji z Liv pytał się jej o zgodę ;) , ale Francuz zdaje sobie sprawę że mają trójkę wspólnych dzieci. W biegach Odd-Bjørn Hjelmeset i Fredrik Aukland, a współkomentowac będzie Svein Tore Samdal, dawny trener kadry i Marit Bjørgen. A w narciarstwie dowolnym Kari Traa i Hilde Synnøve Lid.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez augustedynburski » 03 Lis 2013 20:51

Jeszcze kolego powiedz mi skąd to wszystko wiesz?
Skoro tak lubisz "norki" to pewnie zainteresuje cię mój nowy potworek: http://norweskikiosk.blog.pl/
Trzy tygodnie temu wyemigrowałem do tego pięknego, przyjaznego kraju. Sądziłem, że ty też jesteś uchodźcą.
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez markos7207 » 04 Lis 2013 22:44

Takich rzeczy nie można nie wiedzieć. Hmm, potworek jak potworek, jednak wolę polegać na własnych siłach ;) .
Nie Ty jeden się nabrałeś, ale nie tak łatwo wygnać mnie z kraju ;) . Jednak nie wykluczam że odwiedzę kiedyś ojczyznę narciarstwa, tymczasem życzę powodzenia tylko nie nadużywaj gościnności bo Siv powie Ci, "Morna, August" :P .

Tak, Norge to piękny i przyjazny kraj tylko dzisiejsza tragedia między Årdal a Tyin, pokazuje że niektórzy "goście" na gwałt chcą to zmienić.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez augustedynburski » 05 Lis 2013 00:40

Siv może mnie cmoknąć. Mam dobre układy z Haraldem:)
A co do tragedii... det skjer.
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 05 Lis 2013 01:02

Owszem, Norwegia ma w sobie, to coś. Piękne krajobrazy, morze, fiordy, góry i sport zimowy na naprawdę wysokim poziomie. Ludzie też bardzo gościnni, co pokazały choćby igrzyska w Lillehammer. Może tylko przesadzili ze zbyt liberalnym podejściem do prawa emigracyjnego, ale cóż, takie mamy czasy... Bardzo bym chciał, żeby to właśnie Oslo zdobyło prawo do organizacji igrzysk w 2022r., ponieważ jestem pewien, że będzie to prawdziwe święto dla sportów zimowych. Zainteresowanie w kraju i tak będzie ogromnie, nawet jeśli Fifa zmieni termin piłkarskiego Mundialu i przeniesie go na luty tegoż roku. Obawiam się jednak, że jeśli Monachium nie wykosi się w referendum, tak jak Szwajcarzy, to organizację tych igrzysk ma raczej bankowe... Jedyne czego Norwegowie mogą zazdrościć w tej chwili Szwedom, to chyba tylko pięknego hymnu i ew., Zlatana Ibrahimovicia ;)
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez mareqna » 05 Lis 2013 09:51

Gdzieś w migawkach Eurosportu widać już bohaterów zimowych zmagań,eh aż ciarki po plecach przechodzą.Zaiste i zapewne Norwegia piękny kraj ale chyba w żadnym innym kraju w Europie hasło nacjonalistyczne ,,Norwegia dla Norwegów" tak mocno i wyraźnie nie brzmi.W tym wybitnie hermetycznym narodowo-konserwatywnym kraju stosunek do emigrantów jest taki jak u nas do Cyganów.Przyjaciółka od lat mieszka w Stavanger i jest tłumaczką Związków Zawodowych Norwegi.Mnie osobiście to nie przeszkadza,że emigrant zawsze będzie emigrantem czyli niepożądanym przez tubylców i to jest zdrowe. ;)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez augustedynburski » 06 Lis 2013 22:11

mareqna napisał(a):Zaiste i zapewne Norwegia piękny kraj ale chyba w żadnym innym kraju w Europie hasło nacjonalistyczne ,,Norwegia dla Norwegów" tak mocno i wyraźnie nie brzmi.

Oj w żadnym innym... no cóż więc słuchaj - Litwa, Ukraina, Rosja, Białoruś, Polska, Węgry, Australia, Nowa Zelandia, Austria ostatnio Holandia i Francja...
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez AntiJante » 22 Lis 2013 09:11

Pozwólcie, że wrócę do sedna rzeczy - czyli do transmisji. Cały czas się łudzę, że to jakiś żart i że Eurosport w ostatniej chwili prawa do Igrzysk nabędzie. Z moim Internetem oglądanie transmisji inaczej niż w tv raczej nie wypali. Biathlon bez Wyrzykowskiego i Jarońskiego to w ogóle porażka, nikt tak pięknie nie opowiada o wszystkim oprócz tego, co widać na ekranie. Bardzo liczyłam, że do biegów dorwie się Igor Błachut (którego wielbię od Val di Fiemme), tym bardziej, że Dyzio coś tam przebąkuje, że on już biegami zmęczony (a sporo kibiców zmęczonych jego komentarzem...).
A tu klapa i TVP Sport. Chyba wyjdę na dach, pomacham anteną i spróbuję złapać jakiś rosyjski kanał, ewentualnie na czas Igrzysk dam dyla na Mazury, gdzie kanałów sportowych jest multum, od niemieckiego Eurosportu po Dubai Sports.
"Spoglądasz w czyste, błękitne niebo. Hymn cię uspokaja, znika niedźwiedź, znika nawet wspomnienie niedźwiedzia. Umarł Król, niech żyje król! "
~"Król niedźwiedzi"
AntiJante
Junior
 
Posty: 111
Rejestracja: 21 Lis 2013 23:24
Miejscowość: Wieś

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez mareqna » 22 Lis 2013 10:30

Jak słyszę o transmisjach telewizyjnych z biathlonu w telewizji publicznej to aż mi ciarki po plecach przechodzą.Oj,mam złe wspomnienia bo wiąże się to z klęskami Raphaela Poiree na Olimpiadach i jedyna transmisja z Mistrzostw Świata w Hohflizen to też największa klęska Francuza.
Cóż,jakoś trzeba będzie biedować,Dojcz też fajnie komentuje,najwyżej fonie wyłączę pozostawiając wizję no ale dzięki Bogu że nie każą śledzić pasjonującej walki w radio....oooo nie tego bym już nie wstrzymał :shock:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RakuNH » 22 Lis 2013 11:14

Patrząc na to że Krzysztof Wyrzykowski był na konferencji TVP na 100 dni przed Soczi, to domyślam się, że będzie na IO i na pewno też będzie komentował biathlon, więc dobre i to. Kolejny "eurosportowiec" czyli Marek Rudziński też może poratuje sytuację, choć Jóźwik pewnie będzie tam w kwestii biegów robił najwięcej.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Olma » 22 Lis 2013 12:42

No to może nie będzie tak źle. Poza tym jeśli będą emocje i nerwy, to będą i krzyki przed telewizorem i jakoś się to ewentualne ględzenie zagłuszy ;).
A radości z sukcesów naszych faworytów nam nie odbiorą, chociaż na pewno gospodarze i goście w studiu podejmą takie starania :roll:.
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Sebastian Krystek » 22 Lis 2013 12:51

Myślę, że to już nie jest żadna tajemnicą - red. Wyrzykowski będzie komentował zawody biathlonowe wspólnie z red. Sobczyńskim z Soczi.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez markos7207 » 22 Lis 2013 12:57

markos7207 napisał(a):Może być że połówka duetu w osobie pana Wyrzykowskiego, odezwie się zza mikrofonu TVP z Krasnej Polany, wcale bym się nie zdziwił.
;)
Człowiek się przywiązuje do nazwisk ale do każdej zmiany można się przyzwyczaić. W nrk duet Jon Herwig Carlsen i Kjell Kristian Rike komentował biathlon i biegi kilkadziesiąt lat. Pierwszy w ubiegłym roku poszedł na emeryturę a drugiego pięć lat temu momentalnie zawinął rak. A myślałem że oni są wieczni.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Laleczka Chucky » 22 Lis 2013 17:37

A jak TVP Benię zabierze do Soczi, aby komentowała biegi. Co to będzie? :)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 22 Lis 2013 21:58

W sumie może być to ciekawy duet Sobczyński- Wyrzykowski, który już miał okazję komentować wyścigi kolarskie w Londynie 2012. Wydaję mi się, że oni lepiej się uzupełniają- jeden jest poważny i bardziej merytoryczny, a drugi bardziej dowcipkuje i wprowadza do transmisji trochę niezbędnego luzu. Duet Jaroński- Wyrzykowski też jest okej, ale czasem ponosi ich fantazja i za bardzo odbiegają od bieżącej sytuacji na trasie, szosie itp. Już nawet abstrahując od tego, że ich styl komentarza jest dość specyficzny i postronnemu widzowi, oglądającemu relacje z biathlonowych zawodów raz raz na 4lata, a taka pewnie będzie w dużej mierze publika w TVP, mógłby najzwyczajniej w świecie nie przypaść mu do gustu. Taki inny- świetnie uważam zgrany i uzupełniający się duet komentatorów, to był Laskowski- Orłowski w Canal+, który relacjonował mecze ligi hiszpańskiej. Póżniej niestety się on rozpadł, jak ten pierwszy wyleciał z Cyfry i ponownie wrócił do TVP, gdzie notabene pewnie będzie miał jakieś zadania podczas ZIO w Soczi, choć nie mam pojęcia, którą dyscyplinę mógłby komentować, bo z tego co kojarzę, to wszystko jest już chyba obsadzone.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez augustedynburski » 23 Lis 2013 00:13

A ja współczuję Dominikowi Jabłeckiemu. Całe życie nadaje z dziupli, słychać, że tym żyje i bardzo się "jara" (abstrahuje od tego czy komuś przypada do gustu czy nie), a jak zbliża się wielka impreza to odsuwają go na boczny tor i biorą Pana Wyrzykowskiego. Dziwna ta nasza TVP.
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez muszti » 23 Lis 2013 10:26

Sebastian Krystek napisał(a):Myślę, że to już nie jest żadna tajemnicą - red. Wyrzykowski będzie komentował zawody biathlonowe wspólnie z red. Sobczyńskim z Soczi.

Super wiadomość! :D Z całym szacunkiem dla innych komentatorów, panowie J&W zjedli zęby na biathlonie i tworzą tak niesamowita atmosfere ze ciezko mówic o jakimkolwiek innym komentatorze. A juz sie martwiłem że bede przezywał katusze na IO. Moze jest to rodzaj przyzwyczajenia jesli oglada sie transmisje biathlonu przez 15 lat zawsze z komentarzem J&W ale uwazam ze nie ma nic gorszego niz komentator ktory popelnia błędy i nie do konca zna specyfike sportu ktory komentuje a to sie czasami zdarza. Nie twierdze wcale ze komentatorzy tvp sa słabi, odnosi sie to do wielu komentatorow roznych stacji. biathlon przez wiele lat traktowany był po macoszemu i nie mieli moze szansy zyskac tego szlifu jaki prezentuja w innych dyscyplinach. Panowie J&W sa jednak nie do podrobienia :D i na tle takich mistrzow nawet dobrzy wypadaja blado.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez kat. » 23 Lis 2013 10:58

Muszti

red. Wyrzykowski będzie komentował zawody biathlonowe wspólnie z red. Sobczyńskim



Mnie tam w sumie wisi, kto będzie komentował, bo i tak po pierwszej wtopie typu gadające głowy w studio / reklamy, gdy bieg już się zaczął / przerwanie transmisji, wyląduję na ARD / ZDF (mam nadzieję, że nikt im nie sprzątnął praw...), ale jeśli to już jest koncert życzeń, to wolałbym red. Jarońskiego, który choćby w Ch-M pokazał, że sobie w pojedynkę radzi bardzo dobrze.
Zgadzam się też z Zygym, że dla "niedzielnego" kibica biathlonu komentarz obu panów byłby zwyczajnie niestrawny, sam zresztą miałem kilkakrotnie okazję widzieć narastającą konsternacje na twarzach incydentalnych widzów, gdy Panowie sobie "odpłynęli" z jakimś off-potem, po czym padało bezradne pytanie - Jezusie, Maryjo, kogo oni do tej telewizji biorą?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez AntiJante » 23 Lis 2013 13:28

Niestety, TVP Sport ma misję dostarczania igrzysk pod strzechy, zgadzam się tutaj, że duet W&J jest raczej "dla koneserów", bo z ich komentarza nikt się raczej nie dowie, o co w biathlonie chodzi i jacy zawodnicy liczą się najbardziej.
Dlatego ubolewam, że Eurosport tych praw nie ma, bo niech sobie dostarczają pod strzechy, ale bez DUETU biathlon jest... inny. Nie że gorszy, bo to nadal wspaniała dyscyplina, ale komentatorzy dopełniają czarownego obrazu (podobnie jak Kruk i Jewtuch w snookerze... tylko dzięki nim nie zasypiam czasem podczas oglądania o jakiejś dziwnej porze po północy).
"Spoglądasz w czyste, błękitne niebo. Hymn cię uspokaja, znika niedźwiedź, znika nawet wspomnienie niedźwiedzia. Umarł Król, niech żyje król! "
~"Król niedźwiedzi"
AntiJante
Junior
 
Posty: 111
Rejestracja: 21 Lis 2013 23:24
Miejscowość: Wieś

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 23 Lis 2013 15:14

Ja bym się o Jabłeckiego nie martwił... Posadkę me, przy Soczi też pewnie coś mu tam skapnie ;) Nie miałbym nic przeciwko takiej pracy, żeby sobie raz na jakiś czas pokomentować biathlon w telewizji z ciepłego studia w Warszawie. Jakiś kokosów z tego raczej nie ma, ale przynajmniej facet za bardzo się nie przemęcza i do tego odpowiedzialność żadna :P Wiek ktoś może, czemu Grzywa poszła w ostawkę?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości