Transmisje telewizyjne

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez maksim » 23 Lut 2014 13:12

Dzisiejszy bieg na 50 przyniósł paru interesujących debiutantów ;p Kurdę Perl brzmiało genialnie
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RakuNH » 23 Lut 2014 13:15

No i oczywiście Hakkinen ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez AntiJante » 23 Lut 2014 13:39

Kurzajewski moim idolem na dziś. "Zwycięstwo Legkowa na 50 km dziwi, ponieważ to sprinter..." (niedokładnie tak powiedział, ale chodzi mi o sens). Serio? Jeżeli się czegoś nie wie, lepiej przemilczeć.

Ale cóż, ogólnie TVP na igrzyskach to katastrofa, począwszy od jakości komentarza, doboru gości w studio i tak dalej, a zakończywszy na bloku reklamowym pokazanym zamiast ostatniej rundy biegowej w sztafecie... Nigdy więcej igrzysk w TVP, błagam.
"Spoglądasz w czyste, błękitne niebo. Hymn cię uspokaja, znika niedźwiedź, znika nawet wspomnienie niedźwiedzia. Umarł Król, niech żyje król! "
~"Król niedźwiedzi"
AntiJante
Junior
 
Posty: 111
Rejestracja: 21 Lis 2013 23:24
Miejscowość: Wieś

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RychuGKM » 23 Lut 2014 14:48

I tak było lepiej niż podczas transmisji z Vancouver , że przypomnę gości w osobach Żaka , czy Zielińskiej , albo Moro-Figurską z Londynu :lol:
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez maksim » 23 Lut 2014 14:57

To fakt, goście zdecydowanie bardziej trafieni. Największym minusem była Paulinka jako prowadząca, bo ona nie ogarnia sportów/osób spoza januszowej komerchy.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Odyn » 23 Lut 2014 15:07

Ekspertów mieli dobrych w tym roku,zwłaszcza do Hokeja
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez karlos » 23 Lut 2014 15:16

No też jak się dowiedziałem, że Liegkow jest sprinterem to niemal z tapczana spadłem. Kurcze czy tak trudno się niektórym przygotować :roll: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RakuNH » 23 Lut 2014 15:37

Tylko co z tego, że są prowadzący, jak eksperci nie wiedzą o co ich pytać, a niektórzy eksperci niepotrzebnie wypowiadali się na temat innego sportu - jednym to wychodziło, innym już mniej. Na pewno nie było źle jeśli chodzi o ekspertów, ale przygotowanie prowadzących zerowe. Na zimowych IO na prawdę nie ma tak wielu sportów, żeby sobie nie poprzeglądać.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez darooo91 » 23 Lut 2014 15:40

Moze transmisje w TVP to jeszcze nie szczyt perfekcji, ale postep w porównaniu do Londynu ogromny. Na całe szczescie nie było godzinnych pogawędek w studio z niewiadomego pochodzenia gośćmi.
darooo91
Młodzik
 
Posty: 43
Rejestracja: 03 Gru 2012 12:47

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez ssonicsl » 23 Lut 2014 16:11

Panowie i Panie to była najlepsza jakość transmisji w TVP od ładnych paru lat. Nie było celebrytów w studio tylko byli zawodnicy, trenerzy, dziennikarze (z naszego biathlon.pl tez się jeden załapał ;) ), działacze sportowi. Ludzie którzy mieli coś do powiedzenia o danej dyscyplinie. No tak dobrze to już dawno nie było.

Następna kwestia to komentatorzy. Jeśli tylko omijało się Szczęsnego i Jóźwika to było naprawdę dobrze, ciężko się do kogoś bardziej przyczepić. Jedni wypadli lepiej (szczególnie ci co nie pojechali do Soczi, a i ludzi których brali do współkomentowania fajnie się słuchało, m.in. Aida Bella wypadła znakomicie) inni ciut poniżej oczekiwań (m.in. duet Wyrzykowski & Sobczyński), ale całościowo było naprawdę OK.

Reklamy. TVP nie ARD/ZDF już to dawno temu zrozumiałem. Bloki bywały za długie, niedopasowane do naturalnych przerw w zawodach (np. w narciarstwie alpejskim). Z przełączaniem na drugi kanał też bywało różnie, aczkolwiek kilka razy wyszło im bardzo płynnie. No i zdarzały się również transmisje na obu kanałach (przed IO w Londynie nie do pomyślenia).

Prowadzący studio. Pogodziłem się z faktem że Kurzajewski i Chylewska choćby nie wiem co i tak będą prowadzić studio, więc macham na nich ręką.

Balon. Dziwne ale miałem wrażenie, że jakby chcieli to mogliby go bardziej nadmuchiwać.

Nie będę narzekać. Nie tym razem. Znając standard TVP z poprzednich Igrzysk Olimpijskich nie mógłbym. Jasne można jeszcze wiele poprawić, ale jak TVP będzie robić takie postępy za każdym razem to koło 2022 nie będzie się już czego czepiać ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez AntiJante » 23 Lut 2014 16:56

karlos napisał(a):No też jak się dowiedziałem, że Liegkow jest sprinterem to niemal z tapczana spadłem. Kurcze czy tak trudno się niektórym przygotować :roll: .

Temu panu akurat trudno. To niech chociaż milczy, bo lepiej siedzieć cicho i wyglądać na głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości :roll:

Babiarz komentujący biegi to też jakaś pomyłka. Opowieści dziwnej treści, kiedy np. na trasie ktoś upada (komentatorstwo orientuje się po pięciu minutach i próbuje dociec, cóż to się stało... a wystarczyło patrzeć uważnie). Z kolei Babiarz komentujący łyżwiarstwo dawał radę, więc też nie mogę go jakoś szczególnie zjechać :)

A. Czy ktoś wie, jak nazywa się pan, który komentował pierwszą część zmagań drużynowych w figurowym, tę odbywającą się jeszcze przed otwarciem igrzysk? Niesamowicie mi się podobał, miał wiedzę (takie przynajmniej odniosłam wrażenie) i nie był nachalny, nie przerywał bezsensownymi komentarzami występów zawodników. A nazwiska nie zdołałam dociec.
"Spoglądasz w czyste, błękitne niebo. Hymn cię uspokaja, znika niedźwiedź, znika nawet wspomnienie niedźwiedzia. Umarł Król, niech żyje król! "
~"Król niedźwiedzi"
AntiJante
Junior
 
Posty: 111
Rejestracja: 21 Lis 2013 23:24
Miejscowość: Wieś

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez porto » 23 Lut 2014 19:07

Najprawdopodobniej był to Jacek Brzosko
porto
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Lis 2011 13:51

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Heidi » 23 Lut 2014 19:29

Podsumowujac komentarz to z pracownikow TVP najbardziej podobali mi sie Jaroslaw Maredziak i Jacek Laskowski. Pierwszy stworzyl swietny duet z Aida Bella, a drugi byl swietnie przygotowany do komentarzu hokeja. Jesli chodzi o hekej to obawialam sie troche Szpakowskiego ale poza wymowa nazwisk to z Czerkawskim wypadli nawet fajnie. O panu Marku J. i panu Przemyslawie B. szkoda sie wypowiadac.
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez kat. » 23 Lut 2014 19:37

Heidi napisał(a):. Jesli chodzi o hekej to obawialam sie troche Szpakowskiego ale poza wymowa nazwisk to z Czerkawskim wypadli nawet fajnie.


Zgadzam się, w porównaniu z Vancouver dużo lepiej. Zwłaszcza dzięki Czerkawskiemu, swoja drogą właśnie do Szpaka potrzebny jest ktoś "ogarniający", bo Laskowski raz, ze sam sobie świetnie radzi, dwa - nie za bardzo dawał Czerkawskiemu dojść do głosu :)

Ale dalej mam na Szpaka alergię :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Poprzednia

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości