Transmisje telewizyjne

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez augustedynburski » 23 Lis 2013 17:51

Zygy trochę czasu spędziłem w tej nieszczęsnej redakcji. Kolega Jabłecki dosłownie zapierdala, 300 h w miesiącu w drugim szeregu jako wydawca i podwydawca. Uwierz mi nie ma lekko. Komentowanie byłoby nagrodą za ciężką pracę, ale dyrekcja podjęła inną decyzję.
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 23 Lis 2013 19:21

Hierarchia tam jest, to racja. Ciężko jest wygryżć stare wygi, zwłaszcza po awansie na szefa działu sportowego Szaranowicza. Ostatnio zawiesili Kurzajewskiego, ale głównie na jego własne życzenie, więc jakiś wakat powstał. Ciekawe, kto go wypełni, tym bardziej, że Soczi do bardzo poważna operacja.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez augustedynburski » 23 Lis 2013 20:08

Nikt go nie wypełni. Zawiesili go na 2 miesiące... urlop sobie zrobił, przebiegł maraton na śniegu i na igrzyska wróci świezy i głodny pracy:)
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez friducha » 24 Lis 2013 13:48

Nie no... jak mi ktoś wytłumaczy co wspólnego ma Kurzajewski z komentatorstwem sportowym to będę wdzięczna :shock: Jakoś trudno mi przywołać jakiekolwiek zawody przez niego komentowane. Nie mam na niego uczulenia jak niektórzy, ale myślę też, że w jego przypadku funkcja jaką pełni to bardziej "zapowiadacz sportowy" niż komentator.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez muszti » 24 Lis 2013 14:18

kat. napisał(a):Muszti

red. Wyrzykowski będzie komentował zawody biathlonowe wspólnie z red. Sobczyńskim



Moja wypowiedź może rzeczywiscie wygladała troche jakbym był w błedzie ale musze wyjasnic że zrozumiałem że p. Wyrzykowski bedzie komentował wraz z p.Sobczynskim :) ale w moim poczuciu J&W to idealny duet ktory traktuje niemal jak jedność :D Zgodze sie z Tobą że chyba p.Jaronski troche lepiej radzi sobie od p.Wyrzykowskiego gdy jest sam. Musze jednak stwierdzic z pełna stanowczością :D że komentarze duetu J&W nie tyle zniechecają "niedzielnego kibica" a wrecz odwrotnie! :D Moja mama oglada biathlon tylko ze wzgledu na dialogi obu panów i ich rozmowy "o życiu" Tak wiec nawet jak odpływaja ma to swój urok ;)
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez skis » 25 Lis 2013 01:35

Zgadzam się z Musztim. Panowie J&W dodają kolorytu zawodom i znam niedzielnych kibiców, którym taka forma komentowania przypadła do gustu. :) Szkoda, że Eurosport nie posiada praw do transmisji, pozostaje liczyć na rzetelny przekaz ze strony tvp. :roll: Kibice skoków i biegów narciarskich będą zapewne w najbardziej uprzywilejowanej sytuacji. W biathlonie mamy szansę na medale, więc nie wierzę, że ktokolwiek pozwoli zepchnąć naszą dyscyplinę na dalszy plan. Tvp promuje w swoim sportowym kanale hokej, więc transmisje też będą. Myślę, że nie będzie najgorzej, ale do Eurosportu w kontekście IO byłam już przyzwyczajona i żal duetu J&W.
Byle nie zrobili durnego studia prowadzonego przez panie redaktorki, które nie mają nic wspólnego ze sportem vide ostatnie IO w Londynie. Chociaż akurat w tym przypadku panowie mogą być zadowoleni z racji poprawy wizualnego obrazu, nam kobitkom pozostanie zapewne ględzenie pana redaktora Kurzajewskiego i zaproszonych do studia gości.
Awatar użytkownika
skis
Junior młodszy
 
Posty: 63
Rejestracja: 08 Sty 2013 23:10

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez damian940915 » 25 Lis 2013 01:50

zygy napisał(a):Wiek ktoś może, czemu Grzywa poszła w ostawkę?

http://www.youtube.com/watch?v=J2UlfcL9YUw

Tutaj można sporo wywnioskować, a poza tym poznać więcej ciekawych informacji z jej życia ;) I jak się komuś podoba, to napatrzeć na nogi :D Miałem wstawić w temacie o Magdzie i jakoś mi wyleciało.
Tak swoją drogą to ani redaktor ani Magda jakoś tym wywiadem sobie mojej sympatii nie przysporzyli. Chociaż co do Mirosławskiego, to jestem przyzwyczajony, że to taki "Wojewódzki dziennikarzy sportowych", ale może dlatego te wywiady są po prostu interesujące.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RakuNH » 25 Lis 2013 13:09

damian940915 napisał(a):Tak swoją drogą to ani redaktor ani Magda jakoś tym wywiadem sobie mojej sympatii nie przysporzyli. Chociaż co do Mirosławskiego, to jestem przyzwyczajony, że to taki "Wojewódzki dziennikarzy sportowych", ale może dlatego te wywiady są po prostu interesujące.


Jak już kontynuujemy off top, to na pewno część wywiadów jest OK (szerokie grono sportowców można sobie tam wyszukać) natomiast nie podoba mi pewna zmienność zdania. Przy rozmowie z Jurasem, którego nazywa legendą MMA (!) sam rozpoczyna nieco docinać Najmanowi ("nazywajmy go człowiekiem a nie zawodnikiem" lub "gdzie nie pójdzie to dostaje wpier***"), a przy rozmowie z Najmanem się dystansuje od swojego zdania i mówi,że to "inni" tak mówią. Powinno się trzymać swoje zdanie i nie zmieniać go w zależności od rozmówcy lub go po prostu tak nie eksponować i byłoby OK. Jeśli Najman to nie bokser, to wystarczy go nie zapraszać i nie rozmawiać z nim, bo to go tylko promuje. Takie jednanie sobie kogoś i znajdowanie wspólnego punktu w szydzeniu z innego nie bardzo mi się podoba, bo prawda jest taka, że Juras to taka legenda MMA jak Najman legenda boksu. Wywiad z Hojnisz też raczej mnie trochę zniechęcił, a na temat wywiadu z Grzywą mam chyba podobne odczucia - to sformułowanie o Kowalczyk czy o Berger trochę mnie zniesmaczyło, nie uważam, żeby było na miejscu w bądź co bądź wywiadzie.

Sam program jest na pewno inny i na szczęście można znaleźć sporo wywiadów nie związanych z piłką i choćby dzięki takiej rozmowie z Grzywą mamy sporo ciekawych informacji w jednym miejscu, ale pewien sposób prowadzenia rozmowy nie do końca przypał mi do gustu. Tak czy siak sporo odcinków obejrzałem.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 25 Lis 2013 23:21

Nigdy nie oglądałem tego programu na żywo, czasem tylko fragmenty. Nie podoba mi się, ani jego forma, ani osoba prowadzącego. Facet stara się na siłę przypodobać publiczności, jakimiś marnymi tekstami wprost spod budki z piwem :lol: Rozmowa z Grzywą i te ciągłe docinki w stosunku do jej urody, oraz obecnego partnera, żenujace. Coraz mniej u nas w kraju dziennikarzy pełną gębą i albo mamy pajaców pokroju właśnie tego pana ze Sportklubu, albo nadętych i ulizanych dupków, w stylu Babiarza, czy Kurzajewskiego, który swego czasu był reporterem oddelegowanym do robienia wywiadów pod skocznią z naszymi zawodnikami. Szkoda, że takie dziennikarskie tuzy, jak Tomaszweski, czy choćby Wyrzykowski są już na wymarciu, a im młodsze pokolenie, tym niestety gorsze :(

Inną kwestią jest, że to co wyrabia pan Szaranowicz w redakcji sportowej, to skandal. Uważam, że ktoś powinien się tym zająć, bo to w końcu telewizja publiczna, a nie prywatny folwark kilku panów. Powoli zaczyna to już mi przypominać jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji, a nie redakcję sportową jednej z największej telewizji w naszym kraju. Jestem też ciekaw, co by się musiało zdarzyć, żeby pan Szpakowski został wreszcie dsunięty od komentowania spotkań reprezentacji i Ligi Mistrzów? Jedynym dobrym posunięciem w ostatnim czasie, było z powrotem sciągnięcie do TVP- Jacka Laskowskiego, jednego z najlepszych komentatorów sportowych w Polsce. Szkoda tylko, że dalej prym wiedzie Szpakowski, który coraz bardziej sie pogrąża i kompromituje w oczach telewidzów.



ps., w jednym się zgodzę z Grzywą i jestem ciekaw, co będzie robić Gwizdoń po zakończeniu kariery. Myślę, że Soczi to dla niej być, albo nie być. Jeśli zdobędzie medal, to niezłą emeryturę i dostatnie życie na państwowym wikcie, ma zagwarantowane. Gorzej, jeśli się nie uda... Chyba, że pomocną dłoń wyciągnie polski związek biathlonu i zaproponuje jakąś funkcję,.tej jednej z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez RakuNH » 25 Lis 2013 23:31

zygy napisał(a):albo nadętych i ulizanych dupków, w stylu Babiarza, czy Kurzajewskiego, który swego czasu był reporterem oddelegowanym do robienia wywiadów pod skocznią z naszymi zawodnikami.


Jak dyskutowałem z Tobą na temat pozycji naszych skoków przed laty, to właśnie szukałem jakiś archiwalnych filmików z Zakopanego i zupełnie przypadkowo wtedy znalazłem to: http://www.youtube.com/watch?v=SSLRR9sfANU - tak apropo powyższej wypowiedzi.

Co do dobrych ruchów TVP, to na pewno w kontekście IO są to Wyrzykowski i Rudziński, którzy "uratują" te IO, bo słuchanie Jóźwika i Szczęsnego dzień w dzień na pewno psułoby to nasze zimowe święto, a jednak lepiej się ogląda transmisje z polskim komentarzem. A apropo Laskowskiego, to mam też nadzieję, że razem z Snopkiem i Czerkawskim będą w trójkę robić hokej, ale to tylko nadzieja, bo finał to bankowo sobie zrobi Szpakowski :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 25 Lis 2013 23:37

Też widziałem ten materiał, ale mam też na myśli póżniejsze czasy, kiedy Kurzaj robił za reportera np., w Kuusamo, paradując w takiej sybreyjskiej czapce pod zeskokiem :D

A propos coś na temat Kurzajewskiego: http://www.youtube.com/watch?v=ZPHzxBqlUy4


Wyszło szydło z worka. Ulizany i sztywny dupek, który tylko drży, żeby posadki nie stracić.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez Sebastian Krystek » 25 Lis 2013 23:54

zygy napisał(a):Coraz mniej u nas w kraju dziennikarzy pełną gębą i albo mamy pajaców pokroju właśnie tego pana ze Sportklubu, albo nadętych i ulizanych dupków, w stylu Babiarza, czy Kurzajewskiego, który swego czasu był reporterem oddelegowanym do robienia wywiadów pod skocznią z naszymi zawodnikami.

Szkoda również, że na forum mamy coraz mniej forumowiczów, którzy w kulturalny sposób, bez obrażania kogokolwiek, są w stanie przekazać co mają na myśli...
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 26 Lis 2013 00:06

To nie żadna obraza, tylko stwierdzenie faktu. Tym bardziej, że ja nie jestem na wizji i nie słyszy mnie połowa Polski, a zdarzało się, że np., pan Jóżwik z panem Babiarzem komentowali w sposób mniej, lub bardziej dosadny urodę poszczególnych zawodniczek. Jaki jest Kurzajewski, to najlepiej pokazuje ta sytuacja z Niemczykiem. Facet nie ma jaj, ani za grosz poczucia humoru. Jedyne, co mu wychodzi, to robienie z siebie kretyna w jakiś pseudo- show, tudzież występowanie w tandetnych reklamach z jeszcze wiekszym błaznem, niż on, który bierze za to kasę, jaką my prawdopodobnie, nigdy nawet nie zarobimy przez całej swoje życie.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez friducha » 26 Lis 2013 11:25

Zygy daj spokój i się nie pogrążaj, bo sam napisałeś co Cię tak naprawdę boli:
bierze za to kasę, jaką my prawdopodobnie, nigdy nawet nie zarobimy przez całej swoje życie.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez mareqna » 26 Lis 2013 11:37

friducha napisał(a):Zygy daj spokój i się nie pogrążaj, bo sam napisałeś co Cię tak naprawdę boli:
bierze za to kasę, jaką my prawdopodobnie, nigdy nawet nie zarobimy przez całej swoje życie.

Zygusia zapewne boli to,ze facet jest przystojny :) bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć co Kurzajewski komentuje.Przypomnij Zygy.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez kat. » 26 Lis 2013 12:11

Zygy - dokonałeś rzeczy niebywałej. Jeszcze nikt na tym forum nie sprawił, że inni forumowicze z oburzeniem stanęli w obronie red. Kurzajewskiego. :lol: Ach, zapomniałem, jaka tu zbiorowa ekstaza panowała, gdy ów jegomość dostawał zasłużone tytuły sportowego dziennikarza roku, nie tylko zawieszając poprzeczkę na określony poziom, ale i wskazując kierunek, w jakim trzeba koniecznie biec.

A tak poważnie, to opinia może i nieprzebierająca w słowach, ale ja tam się pod nią podpisuję. Dziennikarsko sportowe i nie tylko, telewizyjne i nie tylko (była swego czasu na tym forum dyskusja o upadku prasy sportowej), ma się w Polsce bardzo bardzo źle. Fachowców zastąpili celebryci, zamiast rzetelności jest epatowanie sensacją.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez mareqna » 26 Lis 2013 12:38

Ty lepiej martw się o formę Daryji Dumracziewiej :) bo wygląda na to,że Tora będzie znowu d....o łoić.Ale co komentuje Kurzaj...? Baby na niego głosują a baby wiadomo przez jaki pryzmat oceniają faceta :lol:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez kat. » 26 Lis 2013 12:46

Nie wiadomo. Przez jaki? :P

Ale dobra, bo z offtopem płyniemy i znów będę musiał"rządzić i dzielić"

p.s. na razie przed indywidualnym, to bardziej tych co kumkają się obawiam. ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez mareqna » 26 Lis 2013 14:16

kat. napisał(a):Nie wiadomo. Przez jaki? :P


Jak to nie wiadomo?...schrupać ciacho... :)

Dobra daję dyla bo jak Zygy wróci toooo...masakra ;)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Transmisje telewizyjne

Postprzez zygy » 26 Lis 2013 14:49

Przecież pisałem, że to bardziej reporter i prowadzący studio, niż komentator. Czy jest przystojny, to nie wiem, bo w chłopcach nie gustuję, ale dużo bardziej widziałbym w tej roli podczas Soczi, dajmy na to Magdalenę Grzywę, niż jakiegoś nażelowanego błazna, silącego się na oryginalność. Ostatnio tytuł dziennikarza sportowego roku dostał Babiarz- kolejny relikt dawnej epoki, który wielokrotnie podczas transmisji m.in. pływackich nawiązywał bardzo nieelegancko do urody niektórych zawodniczek. Terez się wziął za narty biegowe, o których pojęcia nie ma bladego, zaś jego duet z Jóżwikiem, to jedna z największych porażek transmisji sportowych ostatnich lat.

Bardziej miałem na myśli tego pana od PKO. Jeśli Was nie frustruje, że podrzędna aktorzyna, która zagrała m.in. kilkunasto- sekundowy epizod w I części Ekstradycji :o , teraz kosi grubę miliony za raptem kilka klipów w TV, to chyba nie bardzo mamy o czym dyskutować. Niestety, ale dopóki będzie na to przyzwolenie społeczne, dopóty ten kraj będzie dalej wyglądać, tak jak wygląda :(
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron