Zasady kwalifikacji

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez damian940915 » 20 Sty 2014 20:00

RychuGKM napisał(a):Niestety straciliśmy 1 miejsce w biegach narciarskich. Możemy na igrzyska wysłać 8 biegaczy. Nie wiem jak jest z podziałem na płeć. W pozostałych konkurencjach bez zmian. Być może coś się jeszcze zmieni , jeżeli niektóre reprezentacje nie wykorzystają swoich limitów.


3 kobiety, 2 mężczyzn i 3 miejsca dodatkowe. Następne miejsce dla Polski jest jako ósme na liście rezerwowych. Ja myślę, że to mocno komplikuje sprawę, jeśli chodzi o występ męskiej sztafety. W przypadku 9 miejsc, podział byłby zapewne 5 kobiet + 4 mężczyzn, teraz logiczne wydaje się 5 kobiet + 3 mężczyzn. Chociaż tak na dobrą sprawę na wyjazd wśród mężczyzn zasługują tylko Kreczmer i Staręga, więc równie dobrze można by dać szansę np. Ewelinie Marcisz.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RychuGKM » 20 Sty 2014 20:17

Nie wiecie czy można w sztafecie wystawić 1 zawodnika bez fis punktów? Wtedy można by się posiłkować biathlonistą , albo Cieślarem.
Przed chwilą w sporcie po wiadomościach podali , że do Soczi pojedzie 56 Polskich sportowców , po raz pierwszy więc przekroczyliśmy liczbę 50 bez udziału hokeistów , ale o tym , że tak się stanie było wiadomo od jakiegoś czasu
Kupczyk ostatecznie zakwalifikował się na igrzyska i to zarówno w 2 jaki i w 4 . Po raz kolejny zobaczymy także Jamajczyków :D ale tylko w dwójkach
http://olimpiada.interia.pl/news-soczi- ... Id,1092457
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez damian940915 » 20 Sty 2014 21:15

Ja też nigdzie nie mogę znaleźć, odnośnie tych fis pointów, więc wydaje mi się, że start bez odpowiedniej ich liczby jest niemożliwy. Z tego powodu też moja opcja odnośnie Marcisz upada, bo tej zawodniczki wcale nie widzę na liście FIS-u.
Jutro przekonamy się, jak zdecydowali szkoleniowcy, nie tylko w biegach http://www.pkol.pl/pl/pages/news/6259
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez figaro56 » 21 Sty 2014 17:55

Bardzo szczodry ten nasz PKOL. Moim zdaniem nominacja olimpiska jest sama w sobie jakąś wartością na którą zawodnik powinien zasłużyć. Pewnie, że lepiej się ogląda zawody w których startują Polacy ale niektóre nominacje .............. Szkoda pisaniny. Mam się nie denerwować. Tak zalecił mi lekarz.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez san » 22 Sty 2014 22:20

Prezes Apoloniusz twierdzi, że ekipa jest tak duża żeby jak najwięcej ludzi z ekipy Kowalczyk mogło jej pomagać
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez Tom » 23 Sty 2014 00:53

Niestety ale muszę zgodzić się z rookie....kiedyś wyjazd na IO był zapracowany (tak jak nasze dziewczyny do Sochi) dziś......jeśli chodzi o kadrę mężczyzn to.....mam nadzieję że nas zaskoczy i to znacznie:) Pozdrawiam

san napisał(a):Prezes Apoloniusz twierdzi, że ekipa jest tak duża żeby jak najwięcej ludzi z ekipy Kowalczyk mogło jej pomagać
. Czy chodzi też o ekipę biathlonistów?
Bo jeśli tak to......
Tom
Mistrz świata'95, wicemistrz świata'04, wicemistrz olimpijski'06
 
Posty: 24
Rejestracja: 04 Mar 2010 21:20

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez friducha » 23 Sty 2014 12:58

RychuGKM napisał(a):Nie wiecie czy można w sztafecie wystawić 1 zawodnika bez fis punktów? Wtedy można by się posiłkować biathlonistą , albo Cieślarem.

Rychu chyba się szaleju najadłeś... Po pierwsze o konieczności posiadania FIS punktów było już wałkowane na płasko... a co do wystawienia biathlonisty- masz kogoś konkretnego na myśli :lol: :lol: :lol: bo mi jakoś nikt nie przychodzi do głowy. Co do Cieślara to już lepszy pomysł, ale tak naprawdę pytanie powinno brzmieć PO CO wystawiać w ogóle tę sztafetę?
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez ssonicsl » 23 Sty 2014 13:39

Friducho dla prestiżu :D

A ja tam zawsze twierdzę, że lepiej jest oglądać zawody z Polakami, nawet walczącymi o przedostatnie miejsce, niż bez ich udziału. Jeżeli można zabrać na IO to brać!

Im więcej sportowców tym więcej osób z szeroko pojętej "obsługi" może pojechać. Z jakiej dyscypliny są sportowcy nie gra roli.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RychuGKM » 23 Sty 2014 14:09

friducha napisał(a):
RychuGKM napisał(a):Nie wiecie czy można w sztafecie wystawić 1 zawodnika bez fis punktów? Wtedy można by się posiłkować biathlonistą , albo Cieślarem.

Rychu chyba się szaleju najadłeś... Po pierwsze o konieczności posiadania FIS punktów było już wałkowane na płasko... a co do wystawienia biathlonisty- masz kogoś konkretnego na myśli :lol: :lol: :lol: bo mi jakoś nikt nie przychodzi do głowy. Co do Cieślara to już lepszy pomysł, ale tak naprawdę pytanie powinno brzmieć PO CO wystawiać w ogóle tę sztafetę?

Nie ma znaczenia kto by wystartował. Wiadomo , że ta sztafeta i tak nie ma szans na przyzwoity choćby wynik , chodzi tylko o coubertinowską ideę uczestnictwa.
Ostatni raz wystawiliśmy sztafetę męską w 1976 roku , i nie wiadomo kiedy znów będzie taka okazja. Pozostaje liczyć , że nie wszystkie kraje wykorzystają swoje limity i ten 4 biegacz pojedzie :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RakuNH » 23 Sty 2014 14:55

i tak też się stało. Inni zaostrzają kryteria, a u nas się jeździ nie spełniając czasem nawet tych krajowych. Nie wiem czy tak powinno być.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez Sebastian Krystek » 23 Sty 2014 15:29

Mi się wydaję, że sens nakładania minimów krajowych, wyższych niż międzynarodowe, jest tylko wtedy, gdy jest większa liczba zawodników spełniających kryteria międzynarodowe.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez Nedops » 23 Sty 2014 16:07

Nie mam nic przeciwko wysyłaniu Gazurka, biathlonistów czy alpejczyków bez punktów PŚ. Skoro jeżdżą na puchary świata czy mistrzostwa globu, to mogą też wystartować na igrzyskach.
Nie bardzo jednak rozumiem czemu Polska wysyła (po raz kolejny) na zimowe igrzyska sportowców bez szans na miejsce w czołowej "30", a w wielu letnich dyscyplinach kryteria kwalifikacyjne na igrzyska są znacznie bardziej wymagające.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez figaro56 » 24 Sty 2014 14:06

Chyba dlatego, że u nas jest Ministerstwo Sportu i TURYSTYKI. Cóż Soczi jest bardzo piękne o tej porze roku. Na pewno będzie dużo pamiątek do kupienia i będzie mozna porobić sobie słit focie.
Pamiętam jak dawniej w życiorysie sportowca pisano "olimpijczyk," to była to godna uwagi adnotacja pokazująca, że był to sportowiec wybitny. Widać nawet to musi zejść na psy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez friducha » 24 Sty 2014 14:10

figaro56 napisał(a):Chyba dlatego, że u nas jest Ministerstwo Sportu i TURYSTYKI.

:lol: :lol: :lol: figaro, bezbłędnie to rozkminiłeś !!!
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez moorej » 24 Sty 2014 17:02

Śmieszne ale niestety prawdziwe ;)
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez damian940915 » 24 Sty 2014 19:09

No to dwóch turystów więcej ;) Joanna Zając w snowboardowej konkurencji half-pipe oraz Jan Antolec w biegach zostali dołączeni do kadry na Soczi dzięki przesunięciom rankingowym. Tak więc w biegach prawdopodobnie wystawimy sztafetę męską.
A co do tej turystyki, to naprawdę dajmy szansę. Pamiętacie, jak pluliśmy na panczenistki w Vancouver, a potem przepraszaliśmy? Pewny jestem co prawda, że rozczarowań w Soczi będzie przynajmniej tyle samo co niespodzianek, ale nigdy nie wiadomo, na kogo trafi ;) Nie ma co przekreślać zawodników, za nim nie wystartowali, bo kolejny raz powtórzę, skoro startują na PŚ, MŚ, to koszty Igrzysk wcale nie są dużo większe, a doświadczenie nieporównywalne.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez moorej » 24 Sty 2014 20:05

damian940915 napisał(a):No to dwóch turystów więcej ;) Joanna Zając w snowboardowej konkurencji half-pipe oraz Jan Antolec w biegach zostali dołączeni do kadry na Soczi dzięki przesunięciom rankingowym. Tak więc w biegach prawdopodobnie wystawimy sztafetę męską.
A co do tej turystyki, to naprawdę dajmy szansę. Pamiętacie, jak pluliśmy na panczenistki w Vancouver, a potem przepraszaliśmy? Pewny jestem co prawda, że rozczarowań w Soczi będzie przynajmniej tyle samo co niespodzianek, ale nigdy nie wiadomo, na kogo trafi ;) Nie ma co przekreślać zawodników, za nim nie wystartowali, bo kolejny raz powtórzę, skoro startują na PŚ, MŚ, to koszty Igrzysk wcale nie są dużo większe, a doświadczenie nieporównywalne.


Chcesz powiedzieć że nasi biathloniści w sztafecie zajmą trzecie miejsce ? :D
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez markos7207 » 24 Sty 2014 20:07

Może i trochę "turystów" się załapało na wypad nad M. Czarne ale mnie akurat nominacja dla Antolca cieszy ;) . Nie raz zastanawiało mnie przy okazji IO i MŚ, czy w Polsce nie można znaleźć 4 biegaczy do skompletowania sztafety. Niespodzianki nie sprawią ale od czegoś trzeba zacząć wydobywanie się z tego mułu ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez Daniel » 24 Sty 2014 20:48

Świetnie, że Antolec będzie, i świetnie, że kadra jest szeroka. Akurat pod tym względem zawsze jestem za tym, żeby nasi startowali, wolę żeby wystąpił nasz sportowiec i zajął miejsce ostatnie, ale jeśli jest najlepszy w kraju, to niech występuje, niech pokaże, że dany sport u nas też istnieje :) Jakby mieli startować tylko kandydaci do medalu to w poszczególnych konkurencjach startowałaby garstka, a wiele krajów nie przyjechałoby wcale. Nie znoszę też sytuacji, gdy minima krajowe są wyższe niż minima MKOl, chyba że jest taka sytuacja, jak ta o której wspomniał Sebastian.

A co do sztafety to rzeczywiście trzeba było czekać długo, 38 lat, gdy startowali zawodnicy, którzy mogli latami stanowić siłę naszych biegów. Niestety, stało się wtedy inaczej (czemu - o tym w mojej książce słów parę się znajdzie). Tym bardziej cieszy, że nasza sztafeta wreszcie wraca, w pełni się tu zgadzam z markosem i też mnie ta nominacja dla Antolca cieszy.

Zresztą nie tylko Antolec się w kadrze znalazł, ale i Paweł Klisz. Jedzie zatem piątka naszych biegaczy/
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez figaro56 » 27 Sty 2014 22:40

Nikt nie pluł na panczenistki. Krytykowaliśmy ich indywidualne występy na IO bo były dużo poniżej możliwości ale nikt nie negował sensu ich startu.
Też mnie cieszy Markos, że mamy sztafetę ale lepiej byłoby gdybym oglądał ich przy innej okazji. Jest PŚ i tam można próbować. Nominacja olimpijska jest sama w sobie jakąś wartością i wytłumacz mi czym ci panowie na nią zasłużyli? Już lepiej wyślijcie tam mnie. Ostatni też potrafię być a ileż będę tanśzy dla polskiego podatnika. Nocować mogę w jakimś schowku na szczotki a wałówkę wezmę ze sobą. Mam w lodówce jakieś puszki z mielonką i konserwy rybne. Dam sobie radę.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron