Ceremonia otwarcia

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Ceremonia otwarcia

Postprzez Janko10 » 13 Lut 2010 03:04

Właśnie się zaczyna!!!
Dla mnie najpiękniejsze IO to Calgary. Dotyczy to również Otwarcia. Jestem ciekawy jak będzie tym razem.
Otwieram temat do dyskusji. Chwalcie, krytykujcie...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez RakuNH » 13 Lut 2010 09:26

Niestety spałem :lol: Obejrze na Eurosporcie o 12,30 i Ci powiem wtedy :D Ceremonia wzbudza zbyt małe emocje żebym wytrzymał 3 godziny idealnie w środku nocy :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Gaucho » 13 Lut 2010 10:10

Ogłądałam na żywo i bardzo mi się spodobało... Chociaż za długo to trwało.
Mieli niejaki techniczny problem pod koniec kiedy musiali zapalić ogien, stali kilka minut i nie wiedzieli co zrobić :D
Awatar użytkownika
Gaucho
Młodzieżowiec
 
Posty: 323
Rejestracja: 08 Lip 2006 07:47
Miejscowość: Rosja

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez figaro56 » 13 Lut 2010 11:29

Też oglądałem na żywo. Żona oglądała i mnie to obudziło. :lol: Słońce mojego życia ogląda tylko ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk oraz pokazy mistrzów w łyżwiarstwie figurowym. :lol: Jednak Calgary bardziej mi odpowiadało. Taka nie wydumana spontaniczność to było coś niepowtarzalnego.
Swoją drogą ciekawe co oni jeszcze wymyślą. Następnym razem podpalą jakiegoś nieszczęśnika i od niego zapalą znicz. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Kacpero221 » 13 Lut 2010 11:32

Również oglądałem na żywo i również bardzo mi się podobało. Ale TVP dało plamę na całej linii, kończąc relację z ceremonii przed zapaleniem znicza na zewnątrz. :/ Na szczęście jest Eurosport.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Masha » 13 Lut 2010 14:12

Mi się bardzo podobało. Z igrzysk, które pamiętam piękniejsze rozpoczęcie było tylko w Sydney (nikt nie przebije ich ceremonii zapalenia znicza).
Najbardziej ucieszył mnie występ Nelly Furtado, jednej z moich ulubionych artystek, ślicznie śpiewała hymn ta mała Kanadyjka o polskim nazwisku, no i kapitalne wykonanie piosenki Hallelujah przy tych złotych lampkach na trybunach (było bardzo nastrojowo i bajkowo). Świetny pomysł z tym snowbordzistom przelatującym między kułkami olimpijskimi oraz z rozrywaniem się lodowców i pływającymi wielorybami :P
No i cieszłym mnie widok chorążych Francji: Defrasne i Słowenii: Maze.
Ceremonię oceniam na 9 w skali do 1-10 :wink: (10 zarezerwowane tylko dla Sydney).
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Janko10 » 15 Lut 2010 00:54

U mnie też 9. Oczywiście 10 dla Calgary. :)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Masha » 01 Mar 2010 23:37

Ceremonia zakończenia była jak zwykle nudna. Dobrze, że od czasu do czasu pokazywali sportowców, bo nie dałoby się tego oglądać. Najczęściej na ekranie widniała facjata sympatycznej Vonn z przyczepionymi uszami łosia do włosów. Dało się wychwicić też szalejącą Annę Haag, która niedawno była bardzo chora (ale jak wiadomo gdy zbiża się balanga żadna choroba nie przeszkodzi). Oczywiście dały o sobie znać trochę szalone hokeistki KAnady, na szczęście tym razem niczego nie zwinęły. Chorążymi poszczególnych krajów były same znakomitości tych igrzysk (oczywiście komentatorzy TVP nawet o tym nie wspomnieli): Sablikova, Miller, Rochette (która dostała największy aplauz), u nas Bachleda-Curuś.

Image
Obawiam się, że nie zdąży na ME :lol: Swoją drogą chyba z kilkanaście razy zwiedziła Vancouver skoro nie startowała od niedzieli (widać, że teoria Missiganga o zmęczeniu igrzyskami największej gwiazdy wzięła w łeb) :wink: Miło mi, że została wyróżniona. Ciekawe czy jeszcze jacyś biathloniści nieśli flagi :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Sven » 02 Mar 2010 00:04

Sądzę, że inni nie powinni, bo tylko Neuner zasłużyła :P Szkoda, "tylko" drugiego miejsca Niemiec w medalowej ...
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Duche » 02 Mar 2010 15:49

Bailly chyba też niosła flagę :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины


Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości