Skoki Narciarskie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez karlos » 10 Lut 2010 00:04

Czy ktoś się orientuje, jakie było minimum międzynarodowe w skokach ? Bo faktycznie relatywnie niewielu zawodników wystąpi w konkursach, chociaż to w dużej mierze wynika z tego, że w zawodach Pucharu Świata staruje więcej zawodników z poszczególnych krajów. Ja stawiam, że do konkursu głównego awansuje 3 Polaków, bo jednak nasi powinni dać radę Koreańczykom, Kanadyjczykom, Ukraińcom i Słowakowi :D , co nie zmienia tego, że jednemu może wyjść całkiem poprawny skok, ale nie aż tak dobry :lol: , żeby się zakwalifikować.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 10 Lut 2010 00:09

Kwalifikacja to naliczanie do 70 na podstawie rankingu WRL z 18 stycznia. Po prostu trzeba było mieć kilka punkcików PŚ :wink: bo 100 rankingu dawała awans spokojnie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 10 Lut 2010 00:43

RakuNH napisał(a):
Janko10 napisał(a):Tym bardziej, że wielu nie odpadnie...


3 Polaków + 8 zawodników zza granicy :wink:

Znowu kraczesz Raku. :wink: A taki ładny świstak... :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Skoki narciarskie

Postprzez Menson » 10 Lut 2010 22:59

No to Hula pocisnął. 108 metrów w treningu :lol: .

I w drugim treningu Hula także daleko, bo 102,5 bodajże. Dwa treningi wygrał Ammann, Małysz jednak w czołówce. Czyli się wydaje, że nie jest źle. Czyżby Hula miał zdobyć złoty medal?
Ostatnio edytowany przez Menson, 10 Lut 2010 23:28, edytowano w sumie 1 raz
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 10 Lut 2010 23:02

Figaro to tak na pocieszenie nieoficjalna informacja (bo tak jak traktuje dopóki nie będzie na stronce FISU) :lol: Jakoś dziwne że nie podali innych rezultatów. Poczekam na belkę i siłe wiatru podczas treningu i się można wtedy zastanowić czy to byl dobry skok :wink:

http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103 ... ningu.html

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Figaro, problem nie jest tylko w skokach damskich. Jakby Pochwała nie wywalczył pkt PŚ to kombinatorzy nie pojechali by na PŚ do Skandynawii. Widzisz jakie afery są z biegaczkami bo niby nic nie mają. To że kobiety nigdzie nie skaczą to nawet nie mówię :lol: Tak juz jest. PZN bazuje na pojedynczych gwiazdach i oni nie maja o niczym pojecia co często pokazują rózne wywiady.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez dan » 11 Lut 2010 16:13

Po tych wynikach widać, że na razie najrówniej i najdalej skacze Amman, ale Adam nieźle i zadziwiająco na razie Stefan Hula, nie ma żadnych informacji O Kamilu Stochu, a podobno na treningach w Polsce razem z Hulą skakali nieźle.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 11 Lut 2010 17:05

dan napisał(a):Po tych wynikach widać, że na razie najrówniej i najdalej skacze Amman, ale Adam nieźle i zadziwiająco na razie Stefan Hula, nie ma żadnych informacji O Kamilu Stochu, a podobno na treningach w Polsce razem z Hulą skakali nieźle.


http://www.skijumping.pl/wiadomosci/115 ... ne-wyniki/

Małysz chyba testuje trochę kombinezony a reszta Polaków też powyżej oczekiwań. Jedynie Stoch zawodzi bo niestety powinien skakać na poziomie Huli i byśmy mieli szanse na medal. Tak raczej szans nie ma. Dwóch dobrych skoczków nie wystarczy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Duche » 11 Lut 2010 17:19

Nie wiem czy to tylko przypadek, ale zadziwiająco dobrze skaczą w Kanadzie Finowie, zwłaszcza Janne Happonen, co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieje, że Finowe zdominują skoki i zgarną jak najwięcej medali. Fajnie by było, gdyby utarli nosa Austriakom na drużynówce. Mało to prawdopodobne, ale jednak. Zobaczymy jak spiszą się w jutrzejszych kwalifikacjach. Oby co najmniej tak dobrze jak w pierwszych treningach.

Nieco słabiej z kolei Austriacy. Nie wiadomo tylko czy to były takie skoki rozpoznawcze, czy rzeczywiście forma Austriaków idzie w dół. Oby to drugie. Zwłaszcza liczę na obniżkę formy Schlirenzauera. Ach, byłoby świetnie gdyby nie przywiózł z Kanady ani jednego medalu.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez karlos » 11 Lut 2010 17:36

RakuNH napisał(a):Jedynie Stoch zawodzi bo niestety powinien skakać na poziomie Huli i byśmy mieli szanse na medal. Tak raczej szans nie ma. Dwóch dobrych skoczków nie wystarczy.

Ja na podstawie skoków na średniej skoczni nie oceniałbym szans poszczególnych zespołów w drużynówce, tym bardziej, że zmieniają często belkę. Wydaje się, że słabiej skaczą Austriacy, ale oni jako jedyni skaczą wszyscy z najniższej belki, nie dotyczy to Finów czy Norwegów.
Wydaje się, że największą niespodziankę może sprawić Prevc, który skacze bardzo dobrze na treningach i myślę, że stać go na miejsce w pierwszej dziesiątce.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez markos7207 » 11 Lut 2010 17:36

Wszystko pięknie tylko nie zapominajmy z jakiej belki jechał w 1.treningu Hula. Siedem wyżej od Małysza i Ammanna, w kolejnych treningach tęż miał dłuższy najazd. Na razie te skoki nie odzwierciedlają sytuacji choć wśród najlepszych już tak bo Adam, Simon i Gregor mieli tą samą belkę.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 11 Lut 2010 17:42

markos7207 napisał(a):Wszystko pięknie tylko nie zapominajmy z jakiej belki jechał w 1.treningu Hula. Siedem wyżej od Małysza i Ammanna, w kolejnych treningach tęż miał dłuższy najazd. Na razie te skoki nie odzwierciedlają sytuacji choć wśród najlepszych już tak bo Adam, Simon i Gregor mieli tą samą belkę.


Z ilu belek by wyżej nie jechał to jest ogromna poprawa. Happonem i Hula zaszokowali wszystkich na treningach. Jak będzie po swoim skoku w konkursie drugi (za Happonenem) albo pierwszy to jestem pewien że będzie pierwsza 15 :D

Fajnie że Miętus się obudził i skacze nieźle. Rutkowski przyzwoicie a zawodzi Stoch :(

----------------------------------------------------
ze skijumping.pl

Miejsca Polaków w 3 piątkowych treningach - 10.02.2006:

1.Mateja - 19 - 33 --4 miejsce
2.Małysz - 30 - 23 - 14
3.Stoch--- 55 - 30 - 26
4.Hula ---- 65 - 43 - 47
5.Sliż ----- 67 - 64 - 64

Odległośći Polaków w 3 piątkowych treningach - 10.02.2006:

1.Mateja - 95.0 - 96.0 - 101.5
2.Małysz - 93.5 - 98.5 - 100.0
3.Stoch--- 85.5 - 96.5 -- 95.0
4.Hula ---- 82.5 - 93.0 -- 90.5
5.Sliż ----- 81.5 - 87.5 -- 84.5

Ja sobie zrobiłem zestawienie odległości poszczególnych zawodników, z tym że uwzględniając długość rozbiegu (1,5 m = 1 bramka, wzorem przeliczników FIS-owskich). Drużynowo wyglądałoby to tak:

1. Austria
2. Finlandia +4,5m
3. Norwegia +5
4. Niemcy +20
5. Polska +24,5
6. Słowenia +25,5
7. Japonia +50,5
8. Czechy +70,5

9. Rosja
10. Francja

Brałem pod uwagę 4 najlepszych.


Także występ na treningach już można uznać za bardzo dobry :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez dan » 11 Lut 2010 18:38

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 11 Lut 2010 23:16

Nie odkryję Ameryki: Amman, Morgenstern, Małysz. Oby w kolejności odwrotnej. :wink:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 11 Lut 2010 23:19

Ja jestem pewien że będzie jakiś fin na podium :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez Janko10 » 11 Lut 2010 23:25

Małysz 109 na treningu. :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 11 Lut 2010 23:29

Janko10 napisał(a):Małysz 109 na treningu. :D


Tak mówił Heller :wink: Prawdopodobnie nie wystartuje Rutkowski w kwalifikacjach. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego że Miętus nagle zaczął skakać no ale może wrócił do formy :wink:


Janko jakieś nowe ostrzeżonko?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez markos7207 » 12 Lut 2010 11:55

Wyniki czwartkowych treningów.
Mam nadzieję że w sobotę będą stabilne warunki a wtedy może być pięknie :D , wierzę w to mocno choć trochę obawiam się Morgensterna(nawet bardziej niż Ammanna bo Szwajcar może stracić na notach a Austriaka zwykle ciągną sędziowie "za uszy" dając mu noty lepsze od Adama).
Jestem nawet skłonny poświęcić jeden złoty medal Justyny,bo ona go i tak zdobędzie w którymś biegu, byleby Adam w końcu dostał to na co zasłużył i czego mu brakuje do kolekcji - olimpijskie złoto :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez rookie » 12 Lut 2010 12:23

markos, a ja uważam, że Małysz już swoje zrobił i denerwuje mnie to ciągłe promowanie go w TV, czasami na siłę. Może lepiej by zakończył wreszcie tą swoją karierę, zwrócono by większą uwagę na innych naszych sportowców zimowych.
Awatar użytkownika
rookie
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 30 Sty 2010 20:32

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez karlos » 12 Lut 2010 12:24

Też ewentualny sukces Małysza sprawi mi chyba największą radość, bo Adam Małysz jak chyba żaden z obecnie skaczących zawodników po prostu na niego zasługuje za całokształt swojej kariery. Moim zdaniem na średniej skoczni będzie Adamowi łatwiej niż na dużej, dlatego już dziś życzę mu pomyślnych wiatrów oraz sprawiedliwego sędziowania, nigdy więcej sędziowie nie nabierajcie się na udawane telemarki Ammana :lol: . Sam Adam zaczyna mówić otwarcie o złotym medalu, chociaż to akurat chyba jest zbyteczne, bo niepotrzebnie wytwarza w ten sposób dodatkową presję na siebie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Skoki Narciarskie

Postprzez RakuNH » 12 Lut 2010 13:42

Jaką presje? Przecież on doskonale wie że jedzie tu po złoto a nie dwa dobre skoki. Tego mu brakuje i to go motywuje do skakania a za 4 lata już na 99% nie wystartuje.

Z tego co wiem to Adam skakał podobnie na wszystkich treningach ale testował kombinezony. Chyba już sobie zdajecie sprawę który kombinezon wybierze na konkurs :wink:

Tak wieszaliśmy psy na naszej kadrze A a tu się prezentuje bardzo dobrze. O medalu chyba nie ma mowy ale czuje po kościach 4 miejsce :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości