Kombinacja Norweska

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez matti » 27 Sty 2010 12:31

Skład PKOL poda dziś po godzinie 14.00. Zobaczymy!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez kocur1983 » 27 Sty 2010 12:53

Mimo, ze nasi kombinatorzy reprezentuja dosyc slaby poziom (oprocz Pochwaly) to sa bardzo mlodzi i zajmujac to 8 miejsce w ostatnim PS mimo, ze konkurs byl slabiej obadzony, powinni jechac na Olimpiade. W kogo inwestowac jak nie w mlodych i zdolnych.
kocur1983
Junior młodszy
 
Posty: 95
Rejestracja: 28 Gru 2009 19:33

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Janko10 » 27 Sty 2010 20:44

Coś mi się zdaje, że jednak nie mamy kwalifikacji międzynarodowej. Chyba wykrakałem... :|
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Sty 2010 20:54

Janko10 napisał(a):Coś mi się zdaje, że jednak nie mamy kwalifikacji międzynarodowej. Chyba wykrakałem... :|


Zgadza się. Wszystkie obliczenia mi zepsuli zawodnicy rezerwowi :( W kryteriach MKOLu piszę że może startować max 4 zawodników ale że kadra może liczyć 5. Myślałem więc że ten 5 nie wlicza się do tej 55 która startuje (uznałem że jeśli wystartuje 45 to będzie to mało) ale jak się okazało ten rezerwowy się wlicza i po prostu Polacy pospadali o 8 miejsc poprzez rezerwowych.

Szanse na start ma jeszcze Pochwała w razie jakby jakiś zawodnik wypadł. Myślę że wtedy PKOL go zgłosi.

Szerzej opisałem to w innym temacie! BRAWO PZN! Grunt że kompetentni ludzie tam zarządzają.

To juz 3 wpadka:
-najpierw nie wiedzieli że limit w skokach spada nam do 4
- później nie wiedzieli że 12 zawodników możemy wystawić w dwóch Pucharach Świata w Zakopcu
- teraz kombinatorzy

oj amatorszczyzna.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 14 Lut 2010 23:33

No to mamy francuski dzień na igrzyskach. Po złoto sięgnął w kombinacji Jason Lamy Chappuis wyprzedzając na finiszu Johhny Spillane'a i młodego Alessandro Pittina.
Niestety pogoda także w kombinacji wypaczyła wyniki na skoczni(i muszę przyznać że w kombinacji ten przelicznik wiatru to całkiem niegłupi pomysł bo w przeciwieństwie do skoczków w kombinacji różnica w poziomie zawodników jest ogromna).
Magnus Moan nie poradził sobie z trudnymi warunkami na skoczni i wyruszył na trasę biegu ze stratą 2.06 min ale w biegu nie miał sobie równych i nawet stary mistrz Manninen był tylko statystą. Niestety wspaniały bieg wystarczył na awans z 40 miejsca na 9-te... :?
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 14 Lut 2010 23:40

Gotwald tak wiele też nie stracił także statystą nie był w biegu :twisted:

Pamiętam jeden finisz Manniena(chyba że to Moan :lol: ) jak się przedarł z dalekiej pozycji i nikt nie wierzył że wygra a tu odrobił kilkadziesiąt metrów straty na ostatniej prostej i wielkim susem wygrał o pare milimetrów. Pamiętam że to był jakiś PŚ i od tego czasu mu kibicuje. Zawsze szybcy biegacze są fajniejsi bo efektowniej się przezierają do przodu :D

Niestety Maninen już nie biega tak rewelacyjnie i tylko skok w 10 daje mu szanse na medal. Spadek formy biegowej dało się jakiś czas temu zauważyć. Pittin - rocznik 1990 zdobył medal. Jak dalej się tak będzie rozwijał to może królować w kombinacji :shock: Początkowo mnie zszokował Demong ale tak jak myślałem nie dał rady wytrzymać kosmicznego tempa i ledwo dobiegł do mety.

Ciekawy bieg.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 15 Lut 2010 00:59

Jason Lamy Chappuis zdobył KK jak i złoty medal na IO. Jest to dla niego wspaniały sezon. Nieważne jakie miejsce zajmie w drugich zawodach na IO, to i tak to nie będzie miało znaczenia. Spillane i Pittin znakomicie. Ze Słowioka i Cieślara się da zrobić tak dobrych zawodników jak Pittin. Nie można teraz zaprzepaścić szczególnie tych dwóch zawodników. W przyszłym sezonie w PŚ powinni oni być po skokach w pierwszej 10, a w biegu czynić zauważalne postępy, tak, żeby punktować. I nie jest to przesada.

Dzisiejszy bieg pokazał także, że nie tylko bieg się liczy, jak to mówią niektórzy, ale po skokach też trzeba być w czołówce...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 15 Lut 2010 09:30

Ależ się cieszę z tego medalu dla Pittina. Cholernie mocno lubię tego chłopaka, odkąd pojawił się w PŚ bardzo mu kibicuję. Biegaczem jest już świetnym i jeżeli się będzie nadal tak rozwijał, to może być niedługo królem kombinacji. Bravissimo Alessandro, na dużej skoczni ma być także medal :)

Szkoda, że Anssi nie zdobył medalu. Niestety w tym sezonie nie ma medalowej formy.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Fan » 15 Lut 2010 17:11

Francuz szczególnie dobrze rozegrał ten bieg taktycznie. Ani razu nie wychodził na pierwsze miejsce, pozwolił zaatakować Amerykanowi, by potem go skontrować. Hannu Maninen coś słabo bo w swojej optymalnej formie powinien włączyć się nawet z taką stratą do walki o medale. W drugim konkursie murowanym faworytem jest Chappuis, jedynie może mu zagrozić to Gottwald i Moan.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2010 17:45

Fan napisał(a):Francuz szczególnie dobrze rozegrał ten bieg taktycznie. Ani razu nie wychodził na pierwsze miejsce, pozwolił zaatakować Amerykanowi, by potem go skontrować. Hannu Maninen coś słabo bo w swojej optymalnej formie powinien włączyć się nawet z taką stratą do walki o medale. W drugim konkursie murowanym faworytem jest Chappuis, jedynie może mu zagrozić to Gottwald i Moan.


Ja stawiam właśnie na Moana i Gotwalda. Pokazali że potrafia odrobić godziny na trasie. Przeciez oni startowali prawie na samym końcu a tu nie chodzi tylko o starte ale o wyprzedzanie tych maruderów. Przy miejscu w 30 spokojnie ich stać na medal.

Manninen nie pobiegł źle ale żeby walczyc o medal musiałby skoczyć jak w próbnej koło 98 ale się nie udało.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Adrian Woźniak » 15 Lut 2010 20:02

Fan napisał(a): Hannu Maninen coś słabo bo w swojej optymalnej formie powinien włączyć się nawet z taką stratą do walki o medale.


Nie tyle jest w słabej formie, co znowu nie wytrzymał psychicznie startu na igrzyskach. Patrząc na jego czas, to nie odrobił praktycznie nic do czołówki (nie licze prowadzącego po skokach Fina), mimo że nie byli to jacyś wybitni biegacze. Mnie tylko zastanawia jakim cudem Lodwick nie zdobył medalu...pozycję wyjściową miał świetną.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Fan » 15 Lut 2010 21:40

RakuNH napisał(a):Ja stawiam właśnie na Moana i Gotwalda. Pokazali że potrafia odrobić godziny na trasie. Przeciez oni startowali prawie na samym końcu a tu nie chodzi tylko o starte ale o wyprzedzanie tych maruderów. Przy miejscu w 30 spokojnie ich stać na medal.

Manninen nie pobiegł źle ale żeby walczyc o medal musiałby skoczyć jak w próbnej koło 98 ale się nie udało.




Jedną rzeczą jest dogonić grupkę, a drugą ją wyprzedzić. Dobitnie pokazał to Bill Demong, który dołączył do liderów, ale potem zabrakło mu pary by zaatakować.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Adrian Woźniak » 15 Lut 2010 22:36

Demong wystartował do biegu za Manninenem, a mimo to Fin nie był w stanie utrzymać się za jego plecami. Jak chciał walczyć o medal, to powinien ryzykować, widocznie nie było go na to stać.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez mark » 23 Lut 2010 23:54

Austria ze złotem.Swietny bieg całej czwórki.Stecher na finiszu nie dał żadnych szans Demongowi.Dla mnie jednak niespodzianką są świetne występy pierwszej dwójki(Felix-wiadomo)
mark
Młodzik młodszy
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:43

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 23 Lut 2010 23:55

Szkoda że tak łatwo Demong dał się ograć.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez mark » 23 Lut 2010 23:59

RakuNH napisał(a):Szkoda że tak łatwo Demong dał się ograć.

15 sec.straty do nadrobienia to jednak dużo w tych warunkach,a Stecher nie jest słabym biegaczem.Poza tym to cfaniak :)
mark
Młodzik młodszy
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:43

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 24 Lut 2010 00:01

Ale po biegu Niemca wydawało się że Demong rozsądnie gonił a później wiózł się za Stecherem. Jak zaatakował na podbiegu to byłem pewien że wygra ale jednak Austriak się nie dał i go zniszczył. W indywidualnym też się Demong w końcówce nie popisał.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Dobry » 24 Lut 2010 00:40

A co to się porobiło z Norwegami? W tym sezonie jestem nie na bieżąco z kombinacją nomen omen norweską, no ale oni zawsze przyzwoicie biegali. Jeszcze pierwsza zmiana i początek drugiej jako tako wyglądały, ale potem... Nawet Magnus nie starał się nadgonić strat, choć 35 sekund na mój chłopski rozum ;) to aż taki wielki problem dla niego nie powinien być.
Gdzie te czasy, gdy Biegali Elden, Lundberg, Apeland czy nawet "słaby" biegowo Vik.
Dobry
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Sty 2010 13:12

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 24 Lut 2010 00:52

Dziwne, że Norwegowie postawili na Riana kosztem świetnie biegającego Koksliena. Choroba kolejnego świetnego biegacza młodziutkiego Wendela także pewnie zburzyła im nieco plan na sztafetę. Schmid nie jest w formie z poprzedniego sezonu, Tande przechodzi gorszy okres w swojej karierze, a sam Moan wszystkiego nie odrobi.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Pietrol » 24 Lut 2010 01:40

Właśnie wielka szkoda że Wendela dopadła choroba bo strasznie mnie interesuje jak on wypadnie biegowo z seniorami . Moan jak w indywidualnym skoczy tak jak dzisiaj to złoto w zasięgu jak najbardziej . A dzisiaj myśle że sie troszke chłopinka oszczędzał jak zobaczył co Rian z Tande zrobili
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron