Rajdy

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Który Polski zawodnik ukończy rajd Dakaru na najwyższej pozycji?

Sonik (quad)
9
41%
Sonik (quad)
9
41%
Hołowczyc (samochód)
1
5%
Hołowczyc (samochód)
1
5%
Szustkowski (samochody)
0
Brak głosów
Szustkowski (samochody)
0
Brak głosów
Przygoński (motocykl)
1
5%
Przygoński (motocykl)
1
5%
Czachor (motocykl)
0
Brak głosów
Czachor (motocykl)
0
Brak głosów
Jarmuż (motocykl)
0
Brak głosów
Jarmuż (motocykl)
0
Brak głosów
Dąbrowski (motocykl)
0
Brak głosów
Dąbrowski (motocykl)
0
Brak głosów
Baran (ciężarówka)
0
Brak głosów
Baran (ciężarówka)
0
Brak głosów
 
Razem głosów : 22

Rajdy

Postprzez RakuNH » 02 Sty 2010 17:42

Za nami 1 etap. Nie ma on wielkiego znaczenia ale pokazuje kto jest dobrze przygotowany do rajdu.

W quadach 1 etap wygrał Sonik (3 w poprzednim roku) :D Brawo.

Motocykliści też nieźle pojechali: Przygoński - 7, Czachor - 23 , Dąbrowski - 30 , Jarmuż- 49.

Zobaczymy jak to będzie za 2 tygodnie.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 02 Sty 2010 19:04, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Dakar 2010

Postprzez swistak » 02 Sty 2010 18:12

Oczywiście ,ze sonik
Jak dla mnie murowany kandydat na 5-kę
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Dakar 2010

Postprzez RakuNH » 03 Sty 2010 16:50

No i chyba trafiłem z Przygońskim bo Sonik dziś spadnie prawdopodobnie na ostatnie miejsce.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Dakar 2010

Postprzez swistak » 03 Sty 2010 17:10

Co się stało ???
Quada zapomniał i biegnie?
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Dakar 2010

Postprzez RakuNH » 03 Sty 2010 17:13

Nie wiem co ale na jednym z punktów kontrolnych jest ostatni i ma ponad godzinę straty.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Dakar 2010

Postprzez swistak » 03 Sty 2010 17:19

Tak samo było wczoraj na relacji live z hołowczycem
na pierwszym punkcie go nie było na drugim miał 1,5 godziny straty a na finiszu już ok
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Dakar 2010

Postprzez RakuNH » 03 Sty 2010 17:23

Pożyjemy zobaczymy w każdym razie 8 minut kary za wczorajszy etap dostał na pewno.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Dakar 2010

Postprzez swistak » 05 Sty 2010 21:26

To ja jestem za tym aby Rajd Paryż Dakar 2011 Był rozgrywany na trasie Sankt Petersbug - Władywostok
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Rajdy

Postprzez damian940915 » 16 Sty 2014 13:57

Dawniej były zakładane tematy o Dakarze, ale myślę że można założyć zbiorczy temat zarówno dla rajdów płaskich (WRC) jak i terenowych, mimo, że to sporo różniące się od siebie dyscypliny. A powód do tego jest szczególny, bo zapowiada się jeden z najlepszych tygodni w historii polskich sportów motorowych.

Zacznijmy od Dakaru:
Na 3 etapy do końca, w czołowej "10" są 4 polskie załogi samochodowe. Na 6 miejscu jest Krzysztof Hołowczyc z rosyjskim pilotem Konstantinem Zhilcovem, za nimi plasuje się debiutujący w rajdzie jako załoga samochodowa duet Marek Dąbrowski/ Jacek Czachor. Pierwszą dziesiątkę zamykają, znajdujący się na 9 miejscu Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem oraz następny debiutant Martin Kaczmarski z portugalskim pilotem Filipe Palmeiro. Warto nadmienić, że dotychczas najwyższą pozycją Polaka za kierownicą samochodu było dwukrotne piąte miejsce Hołowczyca. Szanse na wyrównanie tego miejsca nie są możliwe w normalnych okolicznościach, ale do mety pozostały 3 odcinki, w tym dzisiejszy bardzo długi ponad 600 km odcinek specjalny. Warto jednak pamiętać, że poza Hołowczycem najwyższe miejsce Polaka za kierownicą samochodu to 14 miejsce załogi Komornicki/Marton w 2004 roku. Jeżeli więc wszystkim naszym załogom uda się dotrzeć bezpiecznie do mety nie spadając za bardzo w klasyfikacji, sukces będzie ogromny. Do pełni szczęścia brakuje wygranej etapowej, co udało się Hołowczycowi w 2012 roku.
A poza kierowcami samochodów, po najwyższe miejsce w historii polskich startów motocyklistów pewnie zmierza Jakub Przygoński. Klasyfikowany na 8 miejscu w 2010 roku Polak, na razie jest 7 i ma ponad pół godziny przewagi nad goniącymi go rywalami.
Rafał Sonik w quadach jest 3 w klasyfikacji generalnej, z gigantyczną ponad 3 godzinną przewagą nad czwartym zawodnikiem. Wynik ten również oznaczałby powtórzenie swojego rezultatu z roku 2009 i wyczynu Łukasza Łaskawca w 2011 roku. Sonik ponadto wygrał w tegorocznym rajdzie jeden z etapów.
Coraz bliższy powtórzenia sukcesu z 2012 roku jest również polski mechanik z holenderskim paszportem Darek Rodewald, jadący w załodze ciężarówki prowadzonej przez holendra Gerarda de Rooy'a. Mocno gonią Rosjanie, co powoduje, że walka o zwycięstwo trwać będzie prawdopodobnie do soboty, ostatniego dnia rajdu.
Trzymajmy więc kciuki, by Polacy dowieźli miejsca na których są do mety w Chilijskim Valparaiso!


Natomiast w rajdach WRC jesteśmy świadkami kolejnego fenomenalnego występu Roberta Kubicy. Dysponując samochodem najmocniejszej klasy Kubica i jego pilot Maciej Szczepaniak wygrali dzisiaj dwa pierwsze odcinki powracającego do MŚ, legendarnego Rajdu Monte Carlo! Trzeci odcinek był sporo słabszy ze względu na niedopasowane opony, ale Kubica po pierwszej pętli rajdu zajmuje znakomite 4 miejsce! Zaczynam wierzyć, że ten człowiek naprawdę ma benzynę zamiast krwi :D Chociaż do ukończenia rajdu droga jest bardzo długa, to jednak na przestrzeni całego sezonu można spodziewać się walki Kubicy o naprawdę wysokie cele, w pierwszym, pełnym debiutanckim sezonie WRC. W rajdzie Monte Carlo póki co prowadzi znany z polskich dróg Brayn Bouffier, a Kubica traci do niego nieco ponad 40 sekund.


Być może czeka więc nas nawet najlepszy rok w historii polskich sportów motorowych. Oprócz fenomenalnego Kubicy i świetnie spisujących się "Dakarowców", Polska ma jeszcze jedno ogromne wyzwanie, którego powierzenia już jest osiągnięciem. Po raz trzeci w historii bowiem, do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata wraca Rajd Polski!
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Rajdy

Postprzez damian940915 » 15 Sty 2015 20:41

Początek roku, więc kolejny raz o Dakarze, jednym z najtrudniejszych wyzwań dla organizmu ludzkiego, przynajmniej wśród wydarzeń komercyjnych. O tym jak brutalny to rajd mogliśmy się niestety przekonać słuchając wieści o śmierci naszego rodaka Michała Hernika. Jak na ironię wszystko wskazuje na to (zostały 2 etapy), że znowu będzie to sportowo jeden z najlepszych, a być może nawet najlepszy rajd w historii startów Polaków. Tylko bardzo niesprzyjające okoliczności są w stanie odebrać zwycięstwo w quadach Rafałowi Sonikowi. Wszystko wskazuje na to, że Rafał w końcu to zrobi, mimo niesprzyjających kibiców, mimo podrasowanych quadów przeciwników i własnych kłopotów ze sprzętem. Nie musi już szaleć, przewaga jest duża. I druga sprawa, to Hołek. Wygląda na to, że w swoim jubileuszowym 10 Dakarze w końcu doczeka się podium. Dzisiaj wycofał się wyprzedzający go Arab Al-Rajhi. Niezawodna maszyna, duże doświadczenie i nie trzeba specjalnie szarżować na trasie (Krzysiek nie skończył żadnego etapu na podium), by w królewskiej klasie rajdu odnieść w końcu duży sukces. Mam nadzieję, że przez te dwa dni już nic się nie stanie, a limit pecha został wyczerpany przed rajdem i w jego pierwszym tygodniu, gdzie poza tragedią, jaką jest śmierć człowieka, doszedł osobisty dramat Jacka Czachora wycofującego się z rajdu dzień przed startem, a radzącemu sobie coraz to lepiej w rajdach Małyszowi samochód nie daje szans już w pierwszych godzinach rywalizacji. Taki jest Dakar, nieprzewidywalny.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26


Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości

cron