Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez figaro56 » 31 Gru 2009 11:32

Na portalu sportowym GW przeczytałem taki artykuł w którym znani ludzie wypowiadali się na temat co ich zdaniem w polskim sporcie zasługuje na tytuł majstersztyk i bubel roku. Ciekawią mnie wasze typy w tych kategoriach. Moje typy:
Majstersztyk roku tu nie będę oryginalny i podobnie jak większość daję swój głos na Justynę Kowalczyk. Trzy medale MŚ w tym dwa złote i fantastyczna zakończona powodzeniem walka o Kryształową Kulę. Również pod koniec tego roku Justyna nie daje o sobie zapomnieć i już dwa zwycięstwa w PŚ.
Przez małą chwilę zastanawiałem się nad siatkarzami ale tylko przez bardzo małą. Po pierwsze ME to nie MŚ a i w sezonie zanotowali zbyt wiele wpadek aby to uznać za majstersztyk. Także Justyna bezapelacyjnie.

Bubel sportowy tu kandydatów trochę więcej i stawka jakby bardziej wyrównana. Najpierw odrzuciłem MMA i walkę Pudzian vs Najman. Póki co nie jestem przekonany czy to można nazywać sportem bo nawet na podwórku obowiązywały zasady, że leżącego się nie bije. Tu widziałem jak ten polski Czeczen znokautował jakiegoś Brazylijczyka i oszołomionego leżącego rywala tłukł aż go sędzie nie odciągnął. Pudzian podobnie tyle, że bardziej usprawiedliwiony bo rywal nie był nieprzytomny.
Na pewno na bubel roku zasługuje piłka nożna i to ta reprezentacyjna i ta klubowa i cały pion organizacyjny czyli PZPN.
Jednak pierwsze "zaszczytne miejsce" przyznaję tak zwanej "walce stulecia" Adamek vs Gołota. Dlaczego? Ano dlatego, że to całe widowisko od początku było w swym założeniu bublem. Z daleka pachniało sportowym kiczem jak portowa dziwka tanimi perfumami. Już to pisałem, że równie dobrze biorąc pod uwagę sportowy sens tej walki mogli zorganizować walkę Adamka z Kulejem. Do tego ta nachalna propaganda wieszcząca "walkę stulecia" a w niej sportowo skończony pół inwalida. Przestrzegali przed tym żałosnym widowiskiem ludzie znający się na boksie ale pieniądze oślepiły niektórych. No i wyszło to co wyszło bo innego efektu być nie mogło.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez dan » 31 Gru 2009 11:40

Oczywiście majstersztyk to przede wszystkim Justyna Kowalczyk, nie będę się rozpisywał na ten temat. Figaro już o Jej sukcesach w skrócie wspomniał. Chciałbym by została sportowcem roku. W tej kategorii wyróżniłbym jeszcze dwa zbiorowe majstersztyki, jeżeli tak to można określić. Po pierwsze 8 medali naszych na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce, prawdziwa rewelacja. I po drugie wydarzenie bez precedensu - sporty drużynowe i aż trzy medale w mistrzostwach świata czy Europy w jednym roku - szczypiorniści, siatkarze i siatkarki. To wydarzenie bez precedensu. Wybierając drużynę roku powinno się wyróżnić wszystkie trzy.

Bubel, czyli drugi biegun to wszystko co związane z piłką nożną. Nie chcę na ten temat pisać, bo sporo już zostało na ten temat powiedziane.

Mam propozycję, by pod koniec stycznia z naszych typów został wybrany supermajstersztyk i superbubel.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez thomas1991 » 31 Gru 2009 11:43

Majstersztyk: Justyna Kowalczyk - wyjątkowe sukcesy osiągnięte w wyjątkowy sposób przez wyjątkową dziewczynę.

Bubel: piłka nożna jako całość - reprezentacja, liga, zawodnicy, PZPN, "kultura" władz, "kultura" "kibiców" i stosunek mediów do tej dyscypliny
thomas1991
Młodzik młodszy
 
Posty: 18
Rejestracja: 17 Gru 2009 22:49

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez RakuNH » 31 Gru 2009 11:58

thomas1991 napisał(a): "kultura" "kibiców"


Możesz rozwinąć?


Ja zgadzam się w 100% z Figaro. Dodam jeszcze że moim zdaniem Obie walki stulecia były mega bublem. Trudno wybrać która większym. Można domniemać czy ustawione czy nie ale kogo to interesuje? Oglądalność była wysoka i wszyscy są szczęśliwi.

Pudzian powalczy pare razy z kelnerami później mu dadzą Fedora, oglądalność sięgnie 20 mln w naszym kraju i trzeba będzie znaleźć inny biznes bo Pudzian zostanie połamany :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez karlos » 31 Gru 2009 12:17

W sprawie majstersztyku roku oczywiście występ Kowalczyk na MŚ. Natomiast w sprawie bubla roku uważam, że na to miano zasłużyła gra naszej reprezentacji, w szczególności mecz ze Słowenią, chociaż pewną konkurencję stanowi też dwumecz Wisły Kraków z Levadią Tallin, a walka stulecia to raczej ogłupianie mas, bo każdy choć trochę znający się na boksie wiedział, że po tej walce sportowo nie ma czegokolwiek oczekiwać, a i tak mnie zaskoczyło, że Gołota tak długo utrzymał się na ringu :D
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez RakuNH » 31 Gru 2009 12:21

Ta wszyscy wiedzieli a oglądały tak czy siak miliony więc jakie to miało znaczenie? :wink:

Jakby Mroczki walczyły z Pudzianem to myśle że oglądalność by była ponad 30 mln i co z tego żeby ich zabił :lol: Takie prawa natury. Polsat złapał złotą rybkę.

Ja mam tak czy siak inne zdanie na temat rozwoju sytuacji na ringu w tej walce.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez swistak » 31 Gru 2009 13:00

Dla mnie majsterszyk to świetny występ podczas lekkoatletycznych MŚ w Brelinie

Bubel to El.MŚ w piłce nożnej
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez Daniel » 31 Gru 2009 13:08

Nie będę oryginalny :) majstersztyk to sukcesy Kowalczyk, bubel - wszystko co związane z naszą piłką, czyli rezultaty reprezentacji, klubów, również kibole - osobiście wolałbym wspomnianą atmosferę teatru na meczu, niż wyzwiska w stronę przeciwnej drużyny, czy bójki na meczach, przynajmniej możnaby nomalnie na mecze chodzić, zabrać rodzinę, cieszyć się samym widowiskiem, a nie słuchać rymowanek w stylu "ITI sp.....". Legia jako jedyna próbuje z tym walczyć, ale ciężko to wychodzi.
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez Masha » 31 Gru 2009 17:00

Majstersztyk- Justyna, nic dodać nic ująć
Bubel- Najman vs Pudzian...

Pokuszę się jeszcze o majstersztyk i bubel na świecie:

Dla mnie majstersztykiem była postawa Usaina Bolta i Federiki Pellegrini, to oni wyznaczają nowe tory rywalizacji. Wyróżnienie dla LA Lakers (kosz) i FC Barcelony, współcześnie chyba najlepszych klubów świata.

Bubel...Tiger Woods :lol: , może nie będę komentować
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez figaro56 » 31 Gru 2009 20:11

Miła mojemu sercu Masho! Zabiłaś mi ćwieka jeśli chodzi o światowy sport. Niestety muszą pomyśleć co mógłbym nazwać majstersztykiem a co bublem ale obiecuję, że pomyślę.
RakuNH pytasz czy byłem kiedyś na stadionie piłkarskim i wierz co? Nawet mnie to pytanie nie obraża. Pozwól że opowiem ci pewną historię.
Byłeś kiedyś na stadionie w Chorzowie? Ja byłem na meczu Górnik Zabrze vs AS Roma naliczono nas wtedy 130 tysięcy. To co wtedy przeżyłem to ty możesz w jakiś kibicowskich snach pomarzyć. To był mecz klubowy a nikt wtedy nie rozpatrywał tego w takich kategoriach. Wtedy Górnik to była Polska i na stadionie była wiara z całej Polski i nikt nie pomyślał o jakiś regionalnych szowinizmach. Miałem 13 lat i tego wydarzenia nie zapomnę do końca mojego życia. Poczytaj o meczach Polska vs Anglia czy Polska vs Holandia i powiem ci że twój forumowy kolega był ich naocznym świadkiem. Jeśli chodzi o Anglików i Włochów to byłem za młody ale już z Holendrami piłem piwo po meczu mimo iż dostali srogie lanie.
Dobra jest Sylwester i miarę wypitego trunku robię się coraz bardziej sentymentalny. Powodzenia RakuNH w Nowym Roku.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez RakuNH » 01 Sty 2010 12:32

No to w takim razie zdajesz sobie sprawę że to właśnie atmosfera meczowa przyciąga ludzi.

Mówicie o tej siatkówce a tu np na meczu z ruskami nawet pełnej hali nie było (tej 15 tys w Łodzi) a pomyślcie co by się działo jakby był mecz w ME. Bilety by chodziły po ponad 1000 zapewne także nie wychwalałbym tak tych kibiców siatkówki.

Na stadionie w Chorzowie byłem 3 razy. 2 razy na meczu Polski i raz na derbach Górnik - Ruch (oczywiście sektory ruchu) i zgadnij z jakiego powodu pojechaliśmy na derby Śląska? :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez arek » 01 Sty 2010 16:12

Majstersztyk Justyna Kowalczyk i Anita Włodarczyk.
Bubel roku: piłkarzyki, Walka Gołota-Adamek

A na świecie bubel, niewątpliwie postawa Isinbajewej na MŚ.
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez figaro56 » 02 Sty 2010 14:28

Na świecie to już pojąłem decyzję. Awans Francji na MŚ w wyniku ewidentnego szwindla to bubel roku a majstersztyk to powrót Kim Clijsters do światowego tenisa i styl w jakim to zrobiła.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez RakuNH » 02 Sty 2010 14:46

Co do majstersztyku to nie wiem czy z Justyną nie mogliby konkurować panowie z czwórki podówjnej. Złoto na MŚ w latach 2005,2006,2007,2009 i na IO 2008 o czymś świadczą. Oni nie maja możliwości zdobycia większej liczby medali więc inaczej trzeba oceniać ich starty.

Dla mnie bycie niepokonanym na docelowej imprezie przez 5 lat to jest MEGA wyczyn.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez Duche » 02 Sty 2010 17:00

Sportowy majstersztyk 2009 roku to dla mnie bez wątpienia sukces Barcelony i wywalczenie w jednym roku 6 pucharów. Inne wydarzenia sportowe w tym roku są wg mnie zdecydowanie przyćmione przez ten niewiarygodny wyczyn Dumy Katalonii.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez figaro56 » 29 Gru 2011 21:29

Jestem ciekaw jak w tym temacie byście podsumowali mijający rok. Majstersztyk przyznaję siatkarzom. Nikt na nich specjalnie nie liczył a chłopaki się postarali i sprawili nam trochę radochy. Wyróżnienie dla kopaczy Legii i Wisły z większym naciskiem na tę pierwszą.
Bubel znowu trafia do sportów walki i ten szwindel z Pudzianem. Jeszcze "wyróżnienie" dla koszykarek za występ na własnych parkietach w ME.
nagroda specjalna dla PZPN za "Orzełgate"
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez Janko10 » 29 Gru 2011 23:28

Majstersztyk a właściwie cud dla Wisły.
Bubel dla PZPN za Orła.
No i wszystkie laury dla kopanej. :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez damian940915 » 29 Gru 2011 23:55

Ja wybrałem aż po 7 bardzo subiektywnie, chociaż po 3 pierwsze są najważniejsze.

Majstersztyk roku:
1) Postawa Legii i Wisły w Europie, wzrost atrakcyjności rozgrywek ligowych.
2) Siatkarze, zwłaszcza za Ligę Światową
3) Pływacy, ze szczególnym uwzględnieniem Konrada Czerniaka, za medale na Mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Sukces może nie największy, ale worek medali cieszy i daje nadzieję na krążki w Londynie.
4) Sebastian Vettel i jego liczba zwycięstw w F1. Niekwestionowany mistrz, chociaż na pewno pomagał sprzęt.
5) Duet Fijałek i Prudel za wywalczenie awansu na IO i za wspaniałą grę przez cały sezon. Kto jeszcze 2-3 lata temu spodziewałby się takich sukcesów?
6) Kacper Filipiak za wspaniałą postawę w Mistrzostwach Europy U-21 i grę jako pierwszy Polak w Main Tourze.
7) Sukcesy kolarzy, wioślarzy, ciężarowców, kajakarzy, przedstawicieli sportów motorowych, Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk, biathlonistek i pewnie kilku innych dyscyplin :), niektóre z nich bardzo zaskakujące.

Bubel roku:
1) PZPN - afera korupcyjna i koszulkowa, mały skandal z biletami na Euro oraz częściowa odpowiedzialność za niski poziom sędziowania w naszym kraju.
2) Prezesi klubów Ekstraligi Żużlowej, za zmniejszenie limitu zawodników z Grand Prix z 2 do 1, co spowoduje zmniejszenie atrakcyjności zarówno ligi, jak i Grand Prix
3) Walki Kliczków z Haye'm i Adamkiem, ogromne promowanie walki, szumne zapowiedzi, a w obydwu walkach emocji tyle, co przy parzeniu herbaty. Poza tym afery w boksie i MMA
4) Słaba postawa lekkoatletów, bardzo źle wróżąca przed Igrzyskami w Londynie
5) Rozstanie Maji Włoszczowskiej z trenerem Piątkiem (sytuacja niejasna)
6) Zakończenie kariery przez Ewelinę Staszulonek, której decyzję traktuję jako porażkę polskiego sportu, chociaż sytuacja niejasna.
7) Rząd i Ministerstwo sportu za nierozwiązany problem kibiców i w mojej opinii dziurawy system pomocy stypendialnej, a także dość dziwaczny wybór nowej pani minister.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Sportowy majstersztyk i sportowy bubel roku.

Postprzez zdzichu » 30 Gru 2011 11:42

Bubel,to słaby występ Orłów Bogdana Wenty na mistrzostwach swiata w Szwecji i skomplikowanie sobie drogi na Igrzyska Olimpijskie,oraz oczywiscie postawa Pzpn ,nie chodzi tylko o aferę z godłem,ale też o organizowanie takich smiesznych meczów,gdzies na jakichś odludziach,na które przychodzilła garstka kibiców.
Jeśli chodzi o majstersztyk to napewno postawa Legii i Wisły w Lidze Europy,świetny występ siatkarzy w pucharze swiata,no i musze też wspomnieć o Adamie Małyszu i jego efektownym pożegnaniu z pucharem świata.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29


Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

cron