Sporty walki

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Sporty walki

Postprzez RakuNH » 27 Lis 2011 19:23

Ja nigdy nie uznawałem zawodowych sportów walki za prawdziwy sport, a za tanią, często ustawioną rozrywkę, którą można sobie z nudów obejrzeć. Jeśli można nagrywać kilkanaście edycji tańca z gwiazdami i dalej ma to wysoką oglądalność, to można sprzedać w zasadzie wszystko i promowanie najsilniejszego człowieka świata nie jest w zasadzie żadnym problemem.

Po raz pierwszy chyba jakąś się wciągnąłem w tą galę KSW, bo większość walk była ciekawe, ale MMA nie będzie na pewno w czołówce moich ulubionych sportów. Ot taki przerywnik ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 27 Lis 2011 21:48

Ja dość miło wspominam turnieje z poprzednich gal, ale jak widać organizatorzy od nich odeszli. Inna sprawa, ze co drugi zwycięzca z kwalifikacji był kontuzjowany i wchodził za niego pokonany albo i nie :roll: Teraz przez 4 godziny było 7 pojedynków, czyli naciągając ok 1,5 h walczenia. 2,5 to reklamy, pieprzenie o dupie maryni, wejścia i robienie wielkiego sioł.

Promowanie na siłę Pudziana wynika tez w jakiejś mierze z trudności w znalezieniu chętnych do udziału we freak-showach, które mogłyby zainteresować czytelników pudelka. A że ze sportem ma to niewiele wspólnego to inna sprawa.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez figaro56 » 28 Lis 2011 15:31

Jeszcze jeżeli nie dotychczas to teraz już na pewno zbłaźnili się ci sędziowie kompletnie. :lol: Zawsze tak jest kiedy ewidentny wałek próbuje się tłumaczyć. :lol: Dawno się tak nie uśmiałem. :lol: :lol: Źle policzono głosy. :lol: :lol: :lol: i wyszedł im remis :lol: :lol: :lol: Chłopaki czytaliście to co ja? Nadal nie mogę w to uwierzyć.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 28 Lis 2011 15:47

Cóż można powiedzieć. Tylko powtórzyć - KSW is going down the fucking toilet 8-)

Wygląda jednak na to, że się przestraszyli. Po takim paskudnym wałku już tylko samych kelnerów mogliby zaprosić na kolejną galę albo Bam... znaczy się Afroamerykanów wyrwanych z buszu ;) Co akurat dla Pudziana byłoby dobrą wiadomością.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez lajsek14 » 28 Lis 2011 20:14

Buhahahah i to miała być jedna z najlepszych gal na świecie :lol: KSW anulowało wyniki walki czyli tak jakby jej wcale nie było,bo zawodnicy nie mają tego wliczone do ich rekordów.W sumie ludzie mogą pokłócić się z nimi o kasę,bo przecież jedna z zaplanowanych walk się tak jakby nie odbyła i powinny być niższe ceny za bilety bo mniej oficjalnych walk buhahahah.Aż wstyd w takich sytuacjach patrzeć co piszą zagraniczne portale o naszych świetnych galach ehhh.Ogólnie lubię oglądać sporty walki ale zasady muszą być :D A niestety w KSW wszystko podstawione pod polaków,2 werdykty były ewidentnie podejrzane,ale już jeden dla niepoznaki został anulowany. :D
lajsek14
Junior młodszy
 
Posty: 68
Rejestracja: 11 Lis 2010 20:10

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 04 Sty 2012 20:57

Dziś nius o walce Sowińskiego z Puhakką. Akurat Fin to jeden z lepszych zawodników w Europie i najlepszych, jacy zaszczycili te polskie gale, więc federacja jak widać ucieka od Pudzian-freak-showów na rzecz jako takich, atrakcyjnych jak na polskie warunki walk. Myślałem, że już nic mnie nie przyciągnie przed telewizor, ale chyba ze względu na sympatię do Niko, znów się skuszę. Mam tylko nadzieję, że sędziowie po ostatnich wałkach będą mieli nakaz, by tym razem sędziować "normalnie" i nic nie spapra ciekawie zapowiadającego się widowiska :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=Mc2D6xwQSZ4 ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez Menson » 19 Lut 2012 09:54

Wczoraj z nudów oglądałem boks. Walkę Klitschko i Chisory. Nie rozumiem jakim cudem takie zachowania Chisory mogą być tolerowane. Koleś bije Klitschkę na ważeniu, pluje jego brata przed walką, wszczyna jakiś konflikt po samej walce, jak i teraz widzę, że na samej konferencji. I jeszcze dostaje za to pieniądze. Jak na mnie, to powinna być dyskwalifikacja dożywotnia. Ale oczywiście jej nie będzie, bo już promotorzy się cieszą, że kaska wpada do kieszeni. Normalnie bym powiedział "Jak facet ma jakieś problemy ze sobą, to niech idzie do boksu" :lol: . Ale on nawet w boksie nie potrafi rozładować tych swoich emocji, nie wiem co mu jeszcze może pomóc :lol: .
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Sporty walki

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2012 10:06

Przecież to wszystko zakontraktowany teatrzyk. Chisora sam na takie pomysły na pewno nie wpada, a że jest "szalony" to promotor mu wymyśli to i owo. Tyle dobrego, że chociaż pokazał się z dobrej strony na ringu. O Adamku tyle było gadania, a nie wskoczył na poziom nawet Sosnowskiego, a z Chisroy szydzili, a stawił spory opór.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sporty walki

Postprzez zur555 » 19 Lut 2012 10:18

Chisora by Adamka z ringu zmiótł. Na pewno teraz była by możliwość ich walki( np. w Sierpniu) ale nasz Góral stchórzy...
zur555
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 Sty 2012 07:19

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 19 Lut 2012 10:50

Zgadzam się z Wami, Chisora pokazał w ringu więcej niż Adamek i Haye w walce z Włodkiem razem wzięci, ba, jako jedyny z nich narzucił Kliczce swój chaotyczny styl i Witalij był momentami bezradny. Co do pajacowania - teatrzyk to jedno, taktyka ;) to drugie. Wiadomo, że głównym atutem Kliczki jest żelazna dyscyplina w ringu, wyprowadzenie z równowagi to stary jak bokserski świat motyw.

Mimo że zachował się wobec Kliczków jak burak to w ewentualnej walce z Hejem (wczoraj już były podobno przymiarki) kibicowałbym Chisorze. Obaj to pajace, ale Chisora ma oprócz tego cojones i serce do walki.

Oglądał ktoś całe studio w PS? Borek godził Szpilę i Masternaka, że tak siedzieli grzecznie koło siebie? ;)

Poza tym Wałujew oświadczył, że nie wróci już na ring. Szkoda, bo choć jego walki nie były najlepszą reklamą boksu (delikatnie mówiąc), to jakoś lubiłem tego bydlaka.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez RakuNH » 19 Lut 2012 10:55

kat. napisał(a):Oglądał ktoś całe studio w PS? Borek godził Szpilę i Masternaka, że tak siedzieli grzecznie koło siebie? ;)


Mieli jakieś krótkie spięcie, ale ogólnie był spokój ;) Czasem sobie tylko dogryzali - przecież po to ich Borek koło siebie posadził :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sporty walki

Postprzez zdzichu » 19 Lut 2012 10:56

Rzeczywiście fajnie się zaprezentował Chisora,przynajmniej miał jakieś argumenty w tej walce,atakował próbował się bić,no i w przeciwieństwie,do poprzednich przeciwników braci,nie był w ringu tylko i wyłącznie workiem treningowym,na pewno zaskoczył Brytyjczyk na plus.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Sporty walki

Postprzez Regis » 19 Lut 2012 11:42

Cóż, to była prawdopodobnie przedostatnia walka Witka. Ma kontrakt z RTL na jeszcze jedną walkę, a potem polityka. A zwakowany pas zgarnie młodszy brat. Co do wczorajszej walki, to naprawdę super walczył Chisora. Ewentualna walka z Hayem byłaby naprawdę ciekawa, ale te cyrki na konferencji budzą jednak spory niesmak. Szkoda, że ludzi do boksu trzeba przyciągać w taki sposób.
Regis
Junior
 
Posty: 137
Rejestracja: 15 Lut 2010 19:48

Re: Sporty walki

Postprzez Predator » 19 Lut 2012 11:46

Dziadek Witalij powinien pomyśleć o zakończeniu kariery bo jak trafi w przyszłym roku na Mariusza (Wacha) to go zniosą z ringu. Widać już wyraźnie braki kondycyjne i słabsze kopyto....
Daszka ruuuuleeez!
Marek Kolejarz
Awatar użytkownika
Predator
Kadra B
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Gru 2008 19:39
Miejscowość: Małopolska

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 26 Lut 2012 11:08

Nie obejrzałem sobie wczoraj ciekawie zapowiadającej się walki, bo GW ogłosiła Puhakkę persona non grata. Cóż. Resztę z wielką walka wieczoru szkoda komentować. Lubię i Jurasa, i Janisza, ale przesadzają z tym brandzlowaniem się w trakcie walk.

Za to walka Powietkina z Huckiem pokazała, że po Kliczkach może przyjdą dla ciężkiej lepsze czasy. Chodzi o emocje, bo tak stricte sportowo choć obaj wczoraj stoczyli świetną, dramatyczną walkę, to żaden nie ma papierów na mistrza z prawdziwego zdarzenia. Czy Hucka skrzywdzono? Nie wiem, nie lubię tego gościa (choć Jugol) i nie byłbym obiektywny w ocenie, ale raczej nie zasłużył na zwycięstwo. Remis albo minimalna wygrana Rosjanina. Wizualnie może Huck wyglądał lepiej, zwłaszcza, że doszło kilka jego "cepów", ale Powietkin tak stricte boksersko prezentuje moim zdaniem wyższy poziom i w przekroju całej walki to zaznaczył.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez ssonicsl » 26 Lut 2012 14:00

A ja tam jestem usatysfakcjonowany wczorajszą walką. Jasne Powietkin to nie Kliczko, czy Lewis, ale. Ja gości, którzy nie uciekali od razu do zawodostwa jak Huck, tylko walczyli na ringu amatorskim długo i z powodzeniem, zawsze będę szanował bardziej. Powietkin złoty z Aten, pokonał w półfinale następnego mistrza olimpijskiego w tej kategorii Włocha Cammeralle (za to go akurat nie lubię ;) ).

Co do wyniku walki. Huck uderzał rzadziej, acz donośniej i na pewno był bliższy znokautowanie Rosjanina. Ale tego nie zrobił. W przebiegu całej walki to Powietkin walczył równiej i pewnie wygrał o 2 rundy więcej.
Jeszcze tylko jedna rzecz. Sędzia ringowy pownien lepiej zapanować nad walką. Tych nieczystych zagrań (z obu stron, choć przeważały u Hucka) było za dużo, uderzenia w tył głowy, czy po komendach. Trochę za dużo.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 01 Kwi 2012 11:34

Więcej spodziewałem się wczoraj po Wilczewskim. Abraham po przejściu do super średniej to przeciętny zawodnik i gdyby Polak dysponował mocniejszym ciosem, wczoraj walka nie byłaby tak jednostronna. Tzn. była dość wyrównana, ale prawie każda runda ze wskazaniem na Ormianina, którego ciosy robiły więcej szumu. No i ten lewy, który doszedł bodajże w 11 rundzie praktycznie załatwił sprawę.

Masternak kolejne efektowne zwycięstwo. Przyłączam się do tych, którzy widzą w nim przyszłego mistrza świata. I mistrza bardziej efektownego niż Diablo. Byle tylko nie zaczął się bujać po lokalach, jak mu dobrodusznie radzi Michalczewski.

Bajdełej, dwóch Polaków walczy w walkach wieczoru w Kilonii. Pod POLSKĄ flagą. Fajna sprawa.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sporty walki

Postprzez RakuNH » 01 Kwi 2012 11:35

Masternak jest spoko. Jeśli ma "zatargi" ze Szpilką, to znaczy że zmierza w dobrym kireunku i szkoda, że panowie się nie spotkają w jednej wadze. No chyba, że Masternak będzie chciał coś przybrać na masie ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sporty walki

Postprzez Peter1993 » 01 Kwi 2012 12:03

Szpilka bedzie sparowal z Kliczka niech sie chlopak rozwija nadzieja polska wagi ciezkiej ;D
Awatar użytkownika
Peter1993
Junior młodszy
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Mar 2012 18:36

Re: Sporty walki

Postprzez kat. » 01 Kwi 2012 12:31

Raczej Szpila musiałby coś zrzucić, a teraz to już ciężki pełną gębą, więc raczej panowie "oficjalnie" nie wyrównają rachunków. Ja tam do Szpili nic nie mam, niech się rozwija, ale ten szum medialny wokół niego jest mocno przesadzony. To nie jest jeszcze gwiazda pokroju... Najmana chociażby :lol:

A Masternak to jeden z niewielu polskich pięściarzy, który ma poukładane w głowie. Można ufać, że nie będzie mieć jazd psychicznych jak Gołota, nie wpakuje się do puchy jak Szpila, ani nie będzie patrzeć na wszystko przez pryzmat kasy jak Adamek. No i choć głos ma może niemęski ;) to potrafi sklecić kilka sensownych zdań po polsku.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 215 gości