Doping

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Łyżwiarstwo szybkie - Sezon 2009/10

Postprzez Kacpero221 » 10 Gru 2009 15:30

matti napisał(a):Figaro56 bo tak Niemcy uznali, ukręcili łeb aferze i uratowali tyłki kadrze biathlonistek, które co bardzo dziwne wszystkie na astme chorują. O dopingu u Niemek wiedzą nawet nasze biathlonistki, jedna z nich rok temu powiedziała, że "gdyby miała astmę to też biegałaby jak Niemki". Twoje "klapki na oczach" przerażają mnie Figaro. Mamy do czynienia z całym zmasowanym procederem, który swe początki ma w NRD. Obecne RFN jest kontynuatorem tych tradycji dopingowych. O tym wiedzą sportowcy, trenerzy i mądrzejsi kibice. O dziwo są też tacy, którzy myślą, że decyzje podejmowane w sądach, trybunałach np. przez MKOL nie mają nic wspólnego z polityką!! Mają niestety. Niemcy mają swoich ludzi w związkach, rządzą sportem i ratują się przed kompromitacją.


Problemy z dopingiem są wszędzie, tylko, że w większych państwach są zamiatane pod dywan. Pamiętacie, jak na początku września Anfisa Rezcowa oskarżyła Bjoerndalena i Bente Skari o stosowanie dopingu. I co ztego? CAS tego nie sprawdził, a Bjoerndalen nadal biega...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie - Sezon 2009/10

Postprzez figaro56 » 10 Gru 2009 15:53

Masz co chciałeś Markos :lol: Spiskowe teorie dziejów trzymają się mocno. :D
Rozumiem, że Norwegia to większy kraj. :lol: No proszę Rezcowa powiedziała. Jakiś komentarz kolego Markos? :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Łyżwiarstwo szybkie - Sezon 2009/10

Postprzez markos7207 » 10 Gru 2009 17:01

Nie dobijaj mnie Figaro, głupota ludzka nie zna granic. A jak wiadomo "głupich nie sieją, sami się rodzą" :?
Co Riezcowa chapnęła ozorem wiem doskonale(teraz chyba zajmuje się wróżenie z fusów), tyle tylko że to tyle ma wspólnego z prawdą jak to że jestem kosmitą :lol:
Fragment o rewelacjach "adwokatki" Rezcowej:
Anfisa Rezcowa w drugiej połowie lat 80-tych była czołową biegaczką radziecką mającą na koncie liczne sukcesy międzynarodowe. W kolejnych sezonach zmieniła specjalizację na biathlon, by na koniec kariery znów wrócić do biegów i na mistrzostwach świata w 1999 roku sięgnąć po kolejne złoto w sztafecie. W jednym z wywiadów Rezcowa przyznała, że szczególnie w swych ostatnich sezonach startów stosowała doping.

Tym większe oburzenie w Norwegii wzbudziły więc jej najnowsze wypowiedzi, w których Rosjanka oskarża o sportowe oszustwo Ole Einara Bjoerndalena. Zdaniem Rezcowej norweski biathlonista został już w przeszłości przyłapany na dopingu, jednak w jego ojczyźnie zostało to skutecznie zatuszowane. Rosjanka oskarżyła również Bente Skari, nie startującą już od 2003 roku trzykrotną zwyciężczynię Pucharu Świata w biegach. Według Rezcowej także ona była przyłapana na oszustwie jednak postawiono jej ultimatum – koniec kariery, bądź wiadomość o dopingu wyjdzie na jaw, co miało być powodem zejścia Skari z narciarskich tras już w wieku 30 lat.

W Norwegii oskarżenia Rezcowej wywołały burzę, w szczególności z uwagi na fakt, że Rosjanka przyznała w wywiadzie udzielonym rosyjskim mediom, że sama dokładnie nie zna wszystkich szczegółów na temat sytuacji w Norwegii, co jednak nie przeszkadza jej być pewnej co do słuszności swojego zdania w tej sprawie Według Norwegów wypowiedź Rezcowej ma odwrócić uwagę sportowego świata od sytuacji panującej w Rosji, gdzie w ostatnich dniach na dopingu przyłapano biegaczy Jewgienija Dementiewa i Julię Czepałową, a wcześniej gwiazdy biathlonu Dmitrija Jaroszenkę, Albinę Achatową i Jekaterinę Juriewą. Na skandynawskich forach internetowych fani narciarstwa nie wierzą w oskarżenia Rezcowej wskazując na brak jakichkolwiek dowodów i w swym oburzeniu żądają nawet zakazu startu rosyjskich sportowców w jakichkolwiek narciarskich konkurencjach.

Takie stanowisko poparł aktualny mistrz świata z Liberca w sprincie Ola Vigen Hattestad. - Jest przyzwolenie na doping w Rosji, coś wyjątkowo negatywnego w tamtejszej kulturze sportowej. Moim zdaniem na cały sezon należy wykluczyć wszystkich Rosjan i wszystkie Rosjanki z biegów Pucharu Świata. Dyskwalifikacje pojedynczych osób nic nie dadzą, może więc usunięcie całej reprezentacji pomoże z uwagi na cios jaki to byłby dla całego rosyjskiego sportu. W tej chwili po prostu nie możemy pozwolić sobie na to, żeby grupa ludzi niszczyła naszą dyscyplinę - powiedział w mocnych słowach Hattestad.

Dla Norwegów kolejnym skandalem jest sytuacja ze wspomnianym Dementiewem. Norweska kadra pojechała przygotowywać się do nowego sezonu do Ramsau, gdzie spotkała Rosjan z Dementiewem na czele, choć ten został zdyskwalifikowany na dwa lata i początkowo ogłosił zakończenie kariery. - Normalnie trenuje ze wszystkimi. Oni nie widzą zupełnie niczego złego w tym, że został złapany, traktują doping jako coś normalnego. Dużo rozmawialiśmy o tym z kolegami z reprezentacji już na miejscu w Ramsau - dodał Hattestad. W podobnych słowach całą sytuację komentował również jego kolega z reprezentacji John Kristian Dahl.


A teraz jeszcze co miała do powiedzenia kolejna "ofiara", pani Czepałowa po wpadce:
Codziennie zażywam tabletki, gdyż mam problemy ze śledzioną. Być może
właśnie one zawierają EPO - zastanawia się narciarka. Nigdy nie stosowałam dopingu i jestem pewna, że wszystkie pozostałe rosyjskie dziewczyny
też tego nie robiły. Jesteśmy poza tym wszystkim.

Zdaniem Czepałowej Światowa Agencja Antydopingowa „poluje” na sportowców rosyjskich. Do momentu rozpoczęcia igrzysk na pewno złapią jeszcze kilka naszych narciarskich gwiazd. Nawet jak jesteś czysty to i tak coś na ciebie znajdą, zdyskwalifikują choćby za nic - ironizuje narciarka. Oni depczą nasz sport, to jest odpowiednie słowo. W tej chwili dosłownie zamordowali nasze szanse w sztafetach dyskwalifikując mnie i Jewgienija Dementiewa. Jestem bardzo rozczarowana, że nie dostajemy wsparcia
ze strony kierownictwa rosyjskiego sportu. Wcześniej to samo spotkało inne nasze gwiazdy biegów - Larysę Łazutinę, Olgę Daniłową, Lubow Jegorową, też były dyskwalifikacje i też nie było żadnej pomocy
. Może trzeba mieć nadzieję, że dopiero premier Putin będzie mógł pomóc - mówi Czepałowa


A Julia choć ma 2-letniego "bana", jak gdyby nigdy nic "bryka" sobie aktualnie po trasach w Davos.
Kolejny cytat:
Od samego początku Julia Czepałowa nie przyznawała się do stosowania dopingu. W ostatnich dniach Rosjanka zdecydowała się napisać otwarty list skierowany do Jacquesa Rogge'a, prezydenta MKOl, w którym przedstawia nadużycia, jakich według niej miała
dopuścić się Światowa Agencja Antydopingowa. Obecność Czepałowej w miejscu gdzie za kilka dni odbędą się zawody o Puchar Świata, wzbudziła już spore kontrowersje. 33-latka ćwiczyła w czerwonym kombinezonie przypominającym nieco strój Szwajcarów, jednak mimo to została rozpoznana.

Jurij Charkowski, trener Rosjan od dwóch dni przebywających również w Davos, w środę powiedział, że zdyskwalifikowana za doping zawodniczka ćwiczy osobno, a rosyjski team nie ma nic wspólnego z jej poczynaniami i nie bierze odpowiedzialności
za fakt, że zdecydowała się trenować akurat w miejscu, gdzie odbędą się zawody o Puchar Świata.

Sama Julia Czepałowa nie ukrywała rozdrażnienia faktem, że jej pobyt w Davos wzbudził zainteresowanie i po raz kolejny w ostatnich miesiącach wypowiedziała się dość ostro – Tak, jestem tutaj żeby trenować prywatnie w barwach Czepałowa Team, przyjechałam z rodziną, jednak widzę że jest to problem. Miasto Davos nie jest tylko dla FIS, pod ich jurysdykcję trafi dopiero w weekend. Może jeszcze chcecie zabronić mi w ogóle biegania na nartach, nawet treningowo? - powiedziała Czepałowa.

Nie od dziś wiadomo że najlepszą obroną jest atak, a w Rosji tą taktykę mają opanowaną do perfekcji, nie tylko w sporcie.

Kacpero, jeśli następnym razem będziesz miał zamiar napisać jakąś bzdurę, zastanów się 100 razy skoro nie masz pojęcia o czym piszesz . Myślenie nie boli.

P.S. Jutro meteor spadnie na Ziemię i będzie koniec świata... Cyganka mi wywróżyła :wink:
"Na bank" wpadnie tu duch z Mysiej 2 :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez Duche » 10 Gru 2009 19:32

Nie będę się wypowiadał na temat rzekomego stosowania dopingu przez Skari i Bjoerdalena - nie ma dowodów.

Nie podoba mi sie natomiast robienie szumu wokół Czepałowej. To że jest zdyskwalifikowana na dwa lata nie znaczy, że nie może biegać na nartach w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. Julia zawieszona jest przez FIS i dlatego nie może startować w zawodach pod patronatem FIS'u. Nie zabrania jej natomiast nikt biegać na nartach dla własnej przyjemności w Davos, Oberhofie, Predazzo, Falun, Rybinsku czy innym do tego przeznaczonym miejscu. Zupełnie niepotrzebna afera. Dziewczyna przyjechała, pobiega, utrzyma formę i sobie wróci do domu. Przecież nie będzie startować w zawodach. Do biegania na trasach w Davos ma takie samo prawo jak każdy inny człowiek na świecie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Doping

Postprzez Laleczka Chucky » 10 Gru 2009 20:01

No nie wiem czy tak zwykły człowiek może sobie biegać na takich trasach tuż przed zawodami o Puchar Świata, kiedy to one są szykowane przez organizatorów. Rosjanka została wykluczona z ekipy i jest tam prywatnie.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Doping

Postprzez Duche » 10 Gru 2009 20:04

Wydaje mi sie, że trasy biegowe są ogólnodostępne dla turystów, którzy przyjadą sobie do takiego przykładowego Davos, by pobiegać na nartach na profesjonalnych trasach. Wiadomo, że w trakcie trwania zawodów trasy są zamykane, ale kilka dni przez weekendem? Po mojemu są dostępne zarówno dla będącej tam prywatnie Julii Czepałowej jak i Jana Kowalskiego.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Doping

Postprzez Laleczka Chucky » 10 Gru 2009 20:05

Ale wątpię, aby na kilka dni przed zawodami można biegać na takich trasach i je niszczyć, przecież niedługo tu się odbędzie PŚ i te trasy muszą być idealne dla zawodników i zawodniczek.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Doping

Postprzez Adrian Woźniak » 10 Gru 2009 21:32

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że takie bezpodstawne oskarżanie innych bez jakichkolwiek dowodów powinno być karane :evil: Już teraz nawet Bjoerndalena oskarżają....
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 10 Gru 2009 21:49

Adrian, co robi złodziej przyłapany na "gorącym uczynku" ? Wrzeszczy "Łapaj złodzieja !" I tak było w tym przypadku.
Niektórym oszustwo tak weszło w krew że nie widzą w tym nic złego, a jak im się noga powinie to oskarżają wszystkich wokół i stawiają się w roli ofiary.

Duche nie złość się ale uważam że Czepałowa zrobiła to celowo, mogła przyjechać do Davos po pucharowych zawodach. Ale ona woli ostentacyjnie pokazywać się jak gdyby nigdy nic, wśród trenujących biegaczy mimo że nie powinna mieć wstępu na trasy w czasie gdy mają się tam odbyć zawody.
To tak jakby złodziej który obrobił bank i czeka na odsiadkę, przyszedł do tego banku i łaził po kątach. :wink:

P.S. A nie mówiłem że wpadnie duch z Mysiej :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez Menson » 10 Gru 2009 22:15

Trasa biegowa w Davos jest dość nietypowym obiektem, bowiem jest połączona z trasą turystyczną. - Bardzo dużo turystów chodzi po tej trasie, ale dopóki nie ma zawodów mogą oni z tego korzystać - zakończył Wierietielny.


Tak więc Czepałowa także może... I tyle na ten temat ode mnie...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 11 Gru 2009 09:41

Niech sobie tam Czepałowa biega gdzie chce byle nie w zawodach FIS. Skoro ma taki kaprys może robić rundki wokół siedziby FIS, CAS nawet wokół mojego bloku na osiedlu. Mnie zastanawia co innego, mianowicie ta wiara ludzi w te wszystkie spiskowe teorie dziejów. Wystarczy jakieś pomówienie a już wszyscy nie czekając na jakiekolwiek dowody snują takie głupie teorie, że głowa boli. Jakiś zawodnik rzuci podejrzenie na innego a już nie tylko tego zawodnika się podejrzewa ale związek narciarski tego kraju do tego FIS, CAS, MKOL i Bóg wie kogo jeszcze o próby tuszowania rzekomej "afery". Wystarczy zwykły anonim do policji a wszyscy rzucają się jak sępy na padlinę bo przecież w każdym pomówieniu jest jakieś "ziarno prawdy". Nie ważne dochodzenie, dowody bo ludzie wiedzą lepiej. Mało tego tych rozsądnych kibiców którzy próbują mówić poczekajmy niech ktoś przedstawi jakieś dowody zakrzykuje się bo przecież oni wiedzą lepiej. Wystarczy dać im jakieś nazwisko a oni już dorobią teorię. Jeżeli fakty się nie potwierdzają to tym gorzej dla faktów. W to wszystko włącza się nawet instytucje niezależne od sportu jak na przykład niemiecką policję czy szwajcarski sąd bo teoria spiskowa ma swoje prawa a rozsądek tylko przeszkadza niezłomnym tropicielom "prawdy". Już Matti nazwał mnie głupim kibicem bo ci mądrzy wszystko wiedzą i wiecie co? Ja jednak pozostanę głupi i nadal będę czekał na dowody zanim zacznę oszusta mieszać z błotem i odsądzać od czci i wiary. Dlaczego? Bo tak jest moim zdaniem uczciwiej i chyba też trochę lepiej dla psychicznego zdrowia bo sami przyznacie, że słuchając o tym jakoby to sami Amerykanie wysadzili wieże World Trade Center można sfiksować.
Kilka bzdur w swoim życiu już słyszałem w wykonaniu zwolenników spiskowej teorii dziejów. Całkiem niedawno pewien osobnik próbował mnie przekonać, że Amerykanie wcale nie wylądowali na Księżycu a to wszystko nagrano gdzieś na pustyni w Nevadzie. :roll: No proszę, a ja jak głupi wgapiałem się w ekran telewizora tego pamiętnego lipcowego wieczoru w 1969 roku myśląc, że jestem świadkiem epokowego wydarzenia. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Łyżwiarstwo szybkie - Sezon 2009/10

Postprzez Masha » 11 Gru 2009 18:22

matti napisał(a):Figaro56 wierz sobie w bajki, że Niemki są "czyste"! Kibicujcie sobie Neuner, Hitzer itp. Oby tak dalej idiotyzm w społeczeństwie żyje jak widać.


Uduszę :evil: No tak Neuner to dopingowiczka, bo toż to Niemka. Aż dziw bierze, że nie ma astmy... :evil: Do tego nie wpadła podczas tej afery w niemieckim obozie :evil: Mimo, że pojechali za nią aż na MŚJ...Ciekawe ile zapłaciła :lol:
Nie ma ani jednej podstawy by posądzić Magdalenę Neuner o doping!!! Ani jednej! O ile jestem zorientowana to nie wymyślono jeszcze dopingu na strzelanie :evil:

A tak swoją drogą Niemcy to naród, który oszustwem nie dorobi się żadnego przyzwoitego sportowca, tylko my mamy Małysza, Kowalczyk, oni ich mieć nie mogą :evil:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Łyżwiarstwo szybkie - Sezon 2009/10

Postprzez Zann » 12 Gru 2009 07:28

b
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 17:14, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 12 Gru 2009 08:33

A tak na poważnie to strzelectwo jest jedną z pierwszych dyscyplin gdzie od zarania stosowano doping. Właśnie alkohol. W niewielkich ilościach odprężał, poprawiał koncentrację. Dżentelmeni idący sobie postrzelać zabierali za sobą butelkę koniaku którą wysączali w trakcie zawodów. Dopiero później zostało to zakazane i traktowane jako niedozwolone wspomaganie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez Masha » 12 Gru 2009 17:43

Jakoś zbytnio nie interesuję się strzelectwem i jestem zaskoczona, że można się "wspomóc" alkoholem lub innym środkiem. Na szczęście nie rzuciło mi się jeszcze w oczy by jakiś biathlonista chwiał się na strzelnicy i biegł zygzakiem :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Doping

Postprzez swistak » 12 Gru 2009 21:48

Masha napisał(a):Jakoś zbytnio nie interesuję się strzelectwem i jestem zaskoczona, że można się "wspomóc" alkoholem lub innym środkiem. Na szczęście nie rzuciło mi się jeszcze w oczy by jakiś biathlonista chwiał się na strzelnicy i biegł zygzakiem :lol:

Chyba nie widziałaś młodzieżowych mistrzostw Polski
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Doping

Postprzez RychuGKM » 12 Gru 2009 22:33

markos7207 napisał(a):Ależ mnie ta decyzja wkur... :twisted: :twisted: :twisted: :!: :!: :!:
Okazuje się że krętaczka i oszustka Claudia Pechstein ma otwartą drogę do Vancouver, mimo że została przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską(ISU) zdyskwalifikowana na 2 lata za doping krwi a Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie utrzymał tę decyzję. Wyrok ten uchylił jednak szwajcarski sąd najwyższy do którego odwołała się Niemka, i zdecydował że Pechstein może startować :shock: .
Jakim prawem do jasnej cholery ?!
Tym samym otworzono furtkę z której w przyszłości z ochotą zechcą skorzystać różnej maści "koksiarze" którym nie chce się solidnie trenować a wystarczy konkretna "szpryca" by oszustwem pokonać tych którzy latami harują jak woły na swój sukces... :?

No i oliwa sprawiedliwa! Pechstein nie wypełniła minimum i do Vancouver pojedzie najwyżej w roli kibica :lol:
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Doping

Postprzez karlos » 12 Gru 2009 23:34

Wielu kibiców biegów narciarskich zdziwiła zapewne dzisiejsza wygrana w cuglach Iriny Khazovej, która dopiero w wieku 25 lat wdarła się nagle do czołówki, jednak jak łatwo sprawdzić, było to spowodowane w dużym stopniu 2-letnią dyskwalifikacją za doping, z której dopiero, co wróciła. W tej sytuacji wielu kibiców zapewne będzie miało podejrzenia, co do tego, czy znowu nie bierze ? Na szczęście wszyscy zwycięzcy są badani pod względem stosowania dopingu, jednak patrząc na czas pracy komisji antydopingowej ( przykład Dementiewa i Czepałowej, o których dopingu wykryto po pół roku ) może dojść do dziwnej sytuacji, a mianowicie jeżeli Khazova brała doping znowu, to możemy się dowiedzieć o tym w maju lub czerwcu, a w między czasie może wygrać ona puchar świata i zdobyć medale olimpijskie (przy założeniu, że jest na wspomaganiu jest to całkiem prawdopodobne). Dlatego uważam, że powinny być ustalone jakieś graniczne terminy, bo sytuacja kiedy dowiadujemy się o czyimś dopingu w wakacje jest niedopuszczalna. Poza tym ciekawi mnie czy ktoś weryfikował zeszłoroczne rezultaty po dyskwalifikacji Dementiewa i Czepałowej, bo w przyszłości przy zaciętej rywalizacji o puchar świata mogłaby podobna sytuacja spowodować jego zmianę, bo np. na stronie FISu, dementiev nadal widnieje jako 15 zawodnik Tour de Ski.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez Janko10 » 13 Gru 2009 00:39

RychuGKM napisał(a):No i oliwa sprawiedliwa! Pechstein nie wypełniła minimum i do Vancouver pojedzie najwyżej w roli kibica :lol:

Serio? Dowiedziałem się teraz, jeśli tak to wielka ulga! :)
Ale czy ona nie ma jeszcze jakiejś szansy?...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 13 Gru 2009 13:43

Na pewno ma szanse wystartować na IO już Angela Merkel wraz z Eriką Steinbach się o to postarają. Ziomkostwa niemieckie dadzą na to pieniądze a wszystko to na złość nam Polakom bo Niemiec to wróg nasz najgorszy i nic ich tak nie cieszy jak szkodzenie Polsce i Polakom. :D
Kurde, znowu wywołuję ducha z Mysiej 2. Zna ktoś jakieś egzorcyzmy na duchy "mistrzów czerwonego ołówka"?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron