Doping

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Doping

Postprzez RakuNH » 01 Sty 2010 13:31

Ja jestem zdania że zawodowy sport jest dla zdrowych ludzi. Jak ktoś jest chory to powinien sobie odpuścić starty. Śmiesznie to będzie jak za kilkanaście lat protezy będą już na tak wysokim poziomie że ludzie po amputacji będą bardziej sprawi od tych całkiem zdrowych :wink: Moim zdaniem tak może być w 22 wieku.

Albo niech się leczy dozwolonymi środkami albo niech nie startuje. Co to za wyjątki?


Matti możesz mi przybliżyć jej życie osobiste? jakiś link czy coś :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 01 Sty 2010 14:39

matti napisał(a):Kowalczyk ma już dość rywalizacji z oszustkami. Nie ma się jej co dziwić! Nigdy nie zapomnę jak próbowano z niej zrobić oszustkę! To był wtedy cios poniżej pasa. A teraz astmatyczki rządzą w biegach i biathlonie.

A Bjoergen to dziwka, która powinna zająć się wychowywaniem swojej nieślubnej córki, a nie biegami skoro ma takie problemy zdrowotne. I mnie nie krytykujcie za użycie nazwy, która do niej pasuje. Jak ktoś zrobił sobie dziecko z przypadkiem poznanym chłopaczkiem idącym do sklepu po papierosy to inaczej nazwany być nie powinien. Jeszcze jedno- to moje zdanie, wy możecie z niej nawet świętą zrobić!

Wytłumaczenia Twoich słow są dwa:
- albo jeszcze nie wytrzeżwiałeś bo trzeżwy człowiek takich bzdur nie jest w stanie wymyślić
- albo jesteś nieżle pierdolnięty, o czym świadczy Twoja odkrywcza teza że:
To tak samo jak atak na WTC 11.09.2001r. Amerykanie sami wysadzili wierze, w Pentagon żaden samolot nie uderzył, o Pensylwanii nie wspomne bo wrak wyparował. Ale wszyscy myślą, że to Talibowie przeprowadzili atak, bo tak chciał Bush i przede wszystkim banki oraz firmy zbrojeniowe, które chciały kolejnych wojen.

Skłaniam się ku drugiej opcji.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez karlos » 01 Sty 2010 15:20

Ja może wrócę jeszcze do wywiadu z niesławną Anfisą Reztsową, do jej części w której zwróciła ona uwagę, że jeżeli Rosjanie chcą znowu stanowić potęgę w narciarstwie to powinni zdobyć silniejszą pozycję w światowym związku oraz poruszyła temat dopingu, w którego sprawie zwróciła uwagę, że tak dużo przypadków jest wynikiem tego, że obecnie wielu sportowców działa na własną na rękę, a za jej czasów panowała jakaś dyscyplina i wszyscy postępowali zgodnie z ustalonym programem :) (cały zespół specjalistów pracował nad nim) , którego wynikiem było to, że chociaż z pewnością dopingu wtedy było więcej (tego nie powiedziała), to w latach dziewięćdziesiątych złapano tylko Jegorową.

Chodzi mi o to, że trafne może być porównanie sytuacji w narciarstwie do sytuacji w polskiej polityce, gdzie działa teoretycznie niezależne CBA (WADA), które jednak w rzeczywistości działało pod wpływem PiS w ostatnim czasie, co powodowało, że jednym patrzono na ręce z lupą : PO (Rosja), a na drugich z przymrużeniem oka PiS (Norwegia). Oczywiście dobrze, że dzięki temu w ostatnim czasie sport w Rosji się chociaż trochę oczyścił, jednak jest też druga strona medalu, jak sprawa Beaty Sawickiej (Juriewa,Achatowa) czy hojne rozdawane pozwolenia na stosowanie leków (np. Bjoergen), ale o rosyjskim astmatyku to ja np. nie słyszałem. Swego czasu sam Hanevold zwracał uwagę, że w ogóle go nie pilnowano podczas kontroli i gdyby chciał mógłby łatwo ją oszukać, chwała mu za to, ale może pomyliło się komuś z kontroli i miał przymknąć oko na innego mniej uczciwego Norwega :?: Oczywiście wszystko jest zgodne z przepisami czy prawem, ale pozostaje jednak pewien niesmak. I według mnie o to chodziło Kowalczyk, a że wyszło trochę głupio, to z pewnością w dużym stopniu jest winą samych mediów, które na porządku dziennym wyrywają wypowiedzi z kontekstu, dopisują coś czego się nie powiedziało i również w tym kierunku poszedł Przegląd Sportowy :( . Mam też czasami jak oglądam nagłe wzrosty sportowego poziomu danej nacji (np. Austriacy w biathlonie) wątpliwości, czy gdzieś głęboko nie siedzi afera typu afery Puerto czy BALCO.

Natomiast mieszanie w to życia osobistego sportowców oraz ich obrażanie według mnie jest nie na miejscu. W ogóle ostatnio na forum jest według mnie za dużo osobistych wycieczek pomiędzy użytkownikami ( np. w temacie o majstersztyku i bublu roku dyskusja o tym jacy powinni być kibice piłki nożnej w Polsce), a do tego dochodzi teraz wtrącanie się w życie osobiste sportowców.

Na koniec poruszę może jeszcze nowy wątek, a mianowicie zagadnienie czy zabierać po kilkunastu latach medale, zwycięstwa sportowcom, którzy przyznali się do stosowania dopingu np. Reztsowej czy z innych sportów Agassiemu, Riisowi. Chociaż wydaje się, że moralność wymaga tego od nas, to jednak moim zdaniem nie powinno się tego robić, z chociażby tego powodu, że nie wiadomo czy nie dawalibyśmy tego medalu sportowcowi, który po prostu wolał siedzieć cicho,a też brał doping (można również odebrać, a nie dać, ale to trochę dziwne rozwiązanie), chyba że, możliwe jest ponowne przebadanie próbek czołowych sportowców, co jednak w tych przypadkach zazwyczaj jest niemożliwe. Wobec tego pozostaje nam stwierdzenie, że zwycięzcą czy medalistą danego zdarzenia jest sportowiec X lub Y, którzy byli czyści, zgodnie z obowiązującymi w tamtym czasie kontrolami antydopingowymi.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Doping

Postprzez Duche » 01 Sty 2010 18:48

matti, nie zmienia to faktu, że to są prywatne sprawy Marit i tobie nic do tego. Niech sobie ma tyle nieślubnych dzieci ile chce, ale czy to sprawia, że nie jest tą samą świetną biegaczką? Nazywanie kogoś dziwką jest chamskie totalnie i nie wiem co chciałeś osiągnąć pisząc tak o Bjorgen.

Skoro ma papiery na stosowanie tych leków to niech sobie je stosuje. Marit od zawsze była świetną zawodniczką i jakoś nie zauważyłem by te nowe, silniejsze laki sprawiły, że Norweżka jakoś miażdży swoje rywalki w każdym biegu.

Zachowanie Justyny niezbyt mi się podobało. Naskoczyła niepotrzebnie na Marit. Sama miała przygodę z dopingiem, więc raczej głupio jak teraz ona na kogoś śle cień podejrzeń.

Co do Stefana Matschinera to on podobno miał też jakieś powiązania z austriackimi biathlonistami. Dodatkowo wiele się ostatnimi czasy mówiło o wiedeńskiej Human Plasmie, w której doping krwi mieli stosować austriaccy biathloniści z Sumannem na czele. W kontekście Human Plasmy mówiło się także połowie drużyny Rabobanku ze swoimi gwiazdami - Mienszowem, Rassmusenem i Boogerdem.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Doping

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Sty 2010 18:53

Justyna miała przygodę z dopingiem, ale przecież ją uniewinnili. Lek, który wzięła Polka to dexamethason, był on oczywiście na liście medykamentów zakazanych, ale wszystko byłoby w porządku, gdyby Kowalczyk z trenerem zgłosili odpowiednim ludziom, że wzięli ten lek.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 01 Sty 2010 23:50

Nie tyle Justynę uniewinnili co skrócili karę. FIS nałożył na naszą biegaczkę 2-letnią dyskwalifikację ale póżniej po odwołaniu CAS skrócił jej karę do roku.
Tak samo jest z Marit, Mateuszu. Gdyby brała te leki na własną rękę to czekałoby ją to co Justynę. Znalazłem ciekawy cytat opini profesora Smorawińskiego na temat tamtej sprawy a dotyczący także problemu zażywania zabronionych leków:
Prof. Jerzy Smorawiński, przewodniczący komisji do zwalczania dopingu w sporcie, twierdzi, że trzeba było wystąpić do FIS o zgodę na stosowanie leku zawierającego zakazaną substancję.

– Przed igrzyskami olimpijskimi w Atenach wszedł w życie przepis mówiący o tym, że zawodnik może ze względów zdrowotnych starać się o zgodę o stosowanie leku, którego stosowanie byłoby normalnie uznane za doping. Droga jest następująca: krajowa federacja zwraca się do federacji międzynarodowej, ta przedstawia sprawę Światowej Agencji Antydopingowej i jej eksperci na podstawie dokumentacji lekarskiej mogą wydać taką zgodę. Nazywa się to wyłączenie. Jeżeli trener i biegaczka wiedzieli, że lek zawiera zakazane substancje to powinni to zgłosić i mieliby spokój – powiedział Smorawiński.


Duche, świetny tekst. Sam bym lepiej tego nie ujął :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez Janko10 » 01 Sty 2010 23:58

matti napisał(a):Kowalczyk ma już dość rywalizacji z oszustkami. Nie ma się jej co dziwić! Nigdy nie zapomnę jak próbowano z niej zrobić oszustkę! To był wtedy cios poniżej pasa. A teraz astmatyczki rządzą w biegach i biathlonie.

A Bjoergen to dziwka, która powinna zająć się wychowywaniem swojej nieślubnej córki, a nie biegami skoro ma takie problemy zdrowotne. I mnie nie krytykujcie za użycie nazwy, która do niej pasuje. Jak ktoś zrobił sobie dziecko z przypadkiem poznanym chłopaczkiem idącym do sklepu po papierosy to inaczej nazwany być nie powinien. Jeszcze jedno- to moje zdanie, wy możecie z niej nawet świętą zrobić!

Przywaliłeś, że aż żal komentować... :(
Ale nie komentować się nie da...
1. Taka chamska odzywka wobec kogoś kogo nie znasz i o kim prywatnie g... wiesz po prostu w głowie mi się nie mieści...
2. Zero obiektywizmu. O sprawie Kowalczyk można by długo dyskutować... Jedno jest pewne, przepisy złamała.

figaro56 napisał(a):...Ucałowałbym cię w tym Starym Roku ale media mogłyby opacznie to zrozumieć. :lol:
Pozdrowienia dla Żony i Córki. Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Też Cię kocham Figaro! :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Doping

Postprzez Duche » 20 Sty 2010 16:54

"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Doping

Postprzez Laleczka Chucky » 20 Sty 2010 17:21

Nic doda nic ująć, zgadzam się z Justyną. Bjoergen to stara astmatyczka, podobnie Finki, ale Justyś sobie z nimi radzi.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Doping

Postprzez matti » 20 Sty 2010 19:12

Pani Justyna w przeciwieństwie do większości forumowicz mówi to co jest prawdą. Dla Bjoergen, niemieckich biathlonistek jest paraolimpiada!!! A nie poważne zawody!

Skończmy się oszukiwać i zrozummy wreszcie, że sportowcy z m.in Niemiec to są zwykli oszuści. 90% ma astmę! Denkinger astmy nie miała to i słabiej biegała, a teraz nagle stała się astmatyczką i śmiga, że hoho...
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 20 Sty 2010 19:23

Aleś trafił z tym przykładem jak kulą w płot. Denkinger zawsze była dobrą biegaczką i tylko na strzelnicy niezwykle chimeryczna.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez Duche » 20 Sty 2010 19:26

A skąd macie pewność, że sama Justyna nie ma papierów na jakieś leki? Przecież to nie tylko astma jest popularna wśród sportowców. Polka może mieć np. papiery, że ma niewydolność nerek i będzie przyjmowała jakieś leki, które są na zakazanej liście.

Justyna robi aferę zupełnie niepotrzebnie. Od wielu, wielu lat sportowcy mają leki na astmę i żaden sportowiec nigdy nie mówił, że ci ludzie to zwykli oszuści. Jest coś takiego jak domniemanie niewinności i póki wszystko jest zgodne z prawem to nie nikt nie ma prawa nikogo oczerniać. Komuś może się to nie podobać, ale Marit ma legalne papiery i zgodę od władz na zażywanie pewnych leków, więc je stosuje i nie jest żadną oszustką.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu sportowców ma lewe papiery, ale ja nie płaczę z tego powodu. Tak czy siak w danym sporcie od lat dominują te same kraje, raz za kiedy wbije się ktoś z poza szeregu, więc nie ma tutaj żadnych udziwnień. I tak główną sprawą jest naturalny talent, naturalne zdolności organizmu i ciężka praca, a te wszystkie leki, to tylko dodatek, bo inaczej tego nazwać nie potrafię. Niektórzy chyba myślą, że wystarczy zażyć jakiś niedozwolony medykament i od razu zaczyna się wygrywać. Gdyby tak było, to każdy przeciętny człowiek mógłby być gwiazdą sportu.

Jakiś czas temu czytałem wywiad z pewnym zagranicznym lekarzem, zajmującym się sportem, który stwierdził, że w obecnych czasach nie można być w sporcie kimś bez dopingu i zapewne większość gwiazd pływania, kolarstwa, podnoszenia ciężarów, biegów czy biathlonu doping stosuje, w mniejszych lub większych ilościach, doping na własną rękę czy też zorganizowany w różnych klinikach opłacanych przez federacje. Taki jest dzisiejszy sport.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Doping

Postprzez RakuNH » 20 Sty 2010 19:26

Czy ja wiem. Denkinger nigdy nie biegała tak szybko jak teraz.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Doping

Postprzez Duche » 20 Sty 2010 19:28

To jest akurat prawda. Simone gdzieś tak od poprzedniego sezonu zaczęła być nagle czołową biegaczką w stawce. Wcześniej przecież ledwo się do kadry mieściła, bo nie dość, że słabo strzelała, to jest przeciętnie biegała.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Doping

Postprzez maksim » 20 Sty 2010 21:29

a ma ktoś jakąś listę, gdzie by się można było dowiedzieć kto ze sportowców na co "cierpi"?
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 20 Sty 2010 21:48

Daj nam Boże takie przeciętne biegaczki jak Denkinger w Polsce. Od dwóch lat znacznie poprawiła strzelanie a nie bieg chociaż jeszcze zdarzają się jej wpadki ale potrafi też strzelać na zero. Akurat przyglądałem się z uwagą w czasie jej kariery wynikom Simone. Dlaczego sam nie wiem. Przedtem tak śledziłem wyniki innej Niemki a mianowicie Apel. Odkryłem pewną prawidłowość. Jak zwodziły te teoretycznie lepsze z Niemek to zarówno Denkinger jak i Apel zawsze były w czołówce.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez Masha » 20 Sty 2010 23:12

Zróbmy czarną listę dopingowiczów i niech skończą jak Joanna d'Arc, na stosie...
Ktoś rzucił nazwisko Denkinger i już wrzawa, żadnych dowodów nie ma!!!

Ja dorzucę Helkę Jonsson. Dwa-trzy lata temu słaba biegaczka (ze strzelaniem zawsze było u niej dobrze), a teraz śmiga jak najlepsze biegaczki w stawce (w top10 pod tym względem się mieści). Coś jest na rzeczy :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 21 Sty 2010 02:12

I znów się zaczyna... :roll: Wciąż ta sama "stara śpiewka" Justyny.
Tak jak bardzo ją szanuję za osiągnięcia sportowe, tak coraz mniej za wypowiedzi... Skoro, jak twierdzi Kowalczyk, jest przekonana że 96% astmatyków to oszuści, w tym Marit Bjørgen bo to do niej głownie "pije" to niech powie jej to prosto w oczy a nie odstawia szopki z serdecznymi uściskami i pocałunkami po biegu tak jak ostatnio w Otepää. Po co ta hipokryzja ?
Nie będę po raz kolejny uzasadniał dlaczego popieram możliwość stosowania lekarstw przez sportowców cierpiących na astmę których choroba została POTWIERDZONA przez specjalną komisję w której jak mniemam zasiadają specjaliści w tej sprawie znacznie bardziej znający się na rzeczy niż panna Kowalczykówna. Na pocieszenie dla Polki w Vancouver(właściwie w Whistler) ma być dość ciepło, temperatury w okolicach zera więc rywalki-astmatyczki nie będą musiały tak często "dopingować się" lekami :wink:
Zastanawia mnie dlaczego dopiero w ostatnim czasie Justyna tak często mówi o tej sprawie... :roll: Czyżby to był rodzaj alibi w razie niepowodzenia podczas igrzysk ? Zawsze wtedy można zwalić wszystko na rzekomy "doping" rywalek...
A i skromnością oraz szacunkiem dla rywalek Justyna w tym wywiadzie nie grzeszy... :?

Matti, rozumiem że już jesteś na tropie Yeti, że już o potworze z Loch Ness nie wspomnę. No i z chęcią dowiedziałbym się kto z kim się "szlaja" i ma nieślubne dzieci :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez matti » 21 Sty 2010 07:59

markos no bardzo ciekawi mnie kto zajmuje się 8-letnim dzieckiem "niepełnosprytnej" Bjoergen, podczas jest "czystych" startów w PŚ! A na poważnie niektórzy z was mają dziwne przeświadczenie, że jak ktoś ma papiery to jest chory (hehe). Nie moi drodzy ta osoba nie ma astmy i nigdy jej mieć nie będzie. To wyłącznie zabieg stosowany, żeby poprawić swoją "formę".

Jestem całkowicie za Justyną i proponowałbym wysłać Bjoergen i spółkę na najbliższą marcową paraolimpiadę.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Doping

Postprzez RakuNH » 21 Sty 2010 10:28

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 209 gości