Doping

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 27 Gru 2009 17:38

karlos napisał(a):A na dzień dzisiejszy nie podoba mi się, że lekarze przy kawce w wakacje, ustalając jak mocne leki mogą stosować poszczególni zawodnicy, decydują pośrednio o medalach na IO i niech nikt mi nie mówi, że nie krążą tam żadne koperty

Tak, tak, a w Klewkach wylądowali Talibowie ! :lol:
karlos napisał(a):Daniłowa i Lazutina nie były wcale na dopingu

Jak Ci zapewne wiadomo więzienia są pełne samych "niewinnych" :wink: .

friducha napisał(a):Wyraziłam swoje zdanie, a właściwie wątpliwości na ten temat i tyle, ale najwyraźniej dla Ciebie każdy może mieć zdanie pod warunkeim, że jest identyczne z Twoim, bo inaczej jest nieukiem, dyletantem i głupkiem (to są wolne cytaty z Twoich postów).

Owszem, każdy ma prawo do własnej opini i oceny sytuacji ale gdy ma ona lekko mówiąc, niewiele wspólnego z rzeczywistością to nie spodziewaj się że nie zostanie Ci wytknięta. Parafrazując słowa znanej piosenki "Pisać każdy może jeden lepiej, drugi trochę gorzej..." :wink:
I naprawdę podziwiam Twoją zdolność dostrzegania słów i cytatów które nie padły. A o mój luz niech Cię głowa nie boli, bo jak śpiewał I. Dudek jestem "wyluzowany jak bez kości gęś" :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez friducha » 27 Gru 2009 18:12

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 05:10, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 27 Gru 2009 19:38

Proponuję abyście oboje trochę ochłonęli. Weszliśmy na grunt medycyny i nikt z nas nie ma odpowiednich kwalifikacji do jakiś ostatecznych sądów. Cóż pozostaje wierzyć, że konowały wiedzą co robią dopuszczając silniejsze leki dla astmatyków i nie jest to kwestia jak pisze Karlos jakiś kopert wręczanych pod stołem.
Spiskowe teorie dziejów to nie moja bajka, chociaż Bóg mi świadkiem jak "lubię" lekarzy. Wszystko to można było napisać bez wzajemnych złośliwości.
Mądra z ciebie kobieta Friducha co poznać choćby po wpisie na temat naszej pary trenerskiej i proszę nie zachowuj się jak obrażona dziewczynka która zabiera swoje zabawki i nie będzie się już bawić z tym wstrętnym Markosem. Z drugiej strony nie wiedziałem, ze wystarczy nazwać Makosa "wszechwiedzącym" aby doprowadzić go do białej gorączki. Muszę to zapamiętać :lol:
Na prawdę Friducha potrafisz być złośliwa i cyniczna? Nie wierzę. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez Janko10 » 27 Gru 2009 19:55

Fajna dyskusja. :wink:
Jedno jest raczej pewne, sprawa astmatyków wprowadza nierówność w traktowaniu sportowców i to nie jest w porządku. Chory nie powinien mieć lepiej, oczywiście gorzej też nie. Zgadzam się z Karlosem, jeśli specyfiki nie pomagają to dlaczego nie mogą być stosowane przez wszystkich?
Wprowadzono furtkę która zawsze będzie dyskusyjna. Niestety.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Doping

Postprzez friducha » 28 Gru 2009 01:13

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 05:10, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 28 Gru 2009 15:28

friducha napisał(a): jest dla mnie ewidentne, że lubisz traktować rozmówców z góry i mieszać innych z błotem.

Nie sądż innych według siebie, to po pierwsze.
friducha napisał(a): nie raczyłeś się odnieść do mojej uwagi o konflikcie interesów dra Śmigielskiego.

Po drugie, wybacz ale nie sądziłem że mam obowiązek odnoszenia się w kolejności ustalonej przez Ciebie do Twoich uwag. Postaram się poprawić choć niestety nie posiadam daru jasnowidzenia i odgadywania która z Twych celnych uwag ma priorytet.
friducha napisał(a): nie tylko ty potrafisz być złośliwy i cyniczny.

Gdzie mi tam równać się z Tobą. W tej dziedzinie do pięt Ci nie dorastam i jeszcze wiele muszę się nauczyć ale jest nadzieja bo nauczycielkę mam przednią. To po trzecie.
friducha napisał(a): z mojej strony nie będzie już żadnych komentarzy do Twoich postów- solennie obiecuję.

I po czwarte, ze swej strony nie mogę obiecać tego samego oraz napisać i vice versa(ale będę się starał :wink: ), choć po lekturze ostatnich Twoich postów mam nieodpartą chęć zacytowania słów B. Lindy z „Psów”:
Nie chce mi się z Tobą gadać…
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez thomas1991 » 31 Gru 2009 11:38

Fragment z dzisiejszego Przeglądu Sportowego:
Kowalczyk nie wierzy Bjoergen
Szef FIS skrytykował publicznie słabą kontrolę antydopingową w Rosji. -Martwi nas to, co się tam dzieje. Potrzeba zmian w Rosyjskiej Federacji Narciarskiej. Stworzenie krajowej agencji antydopingowej to dobry krok, ale wciąż nie ma jeszcze jego efektów - ocenił Gian Franco Kasper. -Trzeba wiele poprawić, szczególnie podczas rywalizacji na prowincji. Kontrole muszą być częstsze, a przepisy bardziej restrykcyjne. Kiedy kilku zawodników zostaje złapanych na używaniu tej samej substancji, zaczyna to być niepokojące - ocenił. FIS straszy Rosjan wykluczeniem całej federacji z udziału w igrzyskach. Decyzją WADA z grona rywalek Kowalyczk ubyły m.in. Julia Czepałowa i Natalia Matwiejewa. -Przynajmniej w Moskwie nie udają, że nie ma problemu. Za to Norwegowie załatwili od FIS zgodę dla Marit Bjoergen na przyjmowanie bardzo mocnych lekarstw, zabronionych przez WADA. Biedaczka, tak pogłębiła się jej astma, że musi poddać się intensywnej kuracji. Doprawdy, bardzo mi jej szkoda - szydzi Polka. Norweżka zrezygnowała ze startu w TdS.

I po raz kolejny trudno się nie zgodzić z Justyną. Może zbyt mało radykalnie o Rosjankach, ale od dawna wiadomo, że Justyna przyjaźni się z biegaczkami ze wschodu. Lekarze lekarzami, kibice kibicami, ale ze zdaniem zawodniczki, która zna środowisko od środka trzeba się liczyć.
thomas1991
Młodzik młodszy
 
Posty: 18
Rejestracja: 17 Gru 2009 22:49

Re: Doping

Postprzez RakuNH » 31 Gru 2009 12:00

No to poleciała po bandzie :lol: Teraz połowa tego forum już nie będzie Polce kibicować bo Bjoergen po wzięciu tych "leków" nie poprawia sobie stanu kondycyjnego tylko pozwala jej to na równą rywalizację. Czyż nie tak? :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Doping

Postprzez thomas1991 » 31 Gru 2009 12:11

Możesz mieć rację. Albo się jeszcze dostanie Przeglądowi Sportowemu, że nie ocenzurował jej wypowiedzi :D

Moim zdaniem zarówno klasyczny doping w Rosji, jak i astma u Bjoergen, mogą niepokoić. Ale żeby nie było tak pesymistycznie, to ten sam Przegląd Sportowy donosi o tym, że Justyna już dobrała odpowiednie narty do łyżwy (po prostu wróciła do tych z poprzedniego sezonu :) )
thomas1991
Młodzik młodszy
 
Posty: 18
Rejestracja: 17 Gru 2009 22:49

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 31 Gru 2009 16:59

Obecnie "Przegląd Sportowy" niczym nie różni się od tabloidów, poziom poniżej krytyki.
A Justyna powinna być ostatnią osobą zabierającą głos w tych sprawach. Najpierw kurtki nie takie, póżniej zj....nie Małysza że odważył się ją skrytykować a teraz to :roll:
Widać Kowalczyk zaczyna przejmować cechy raptusa Wierietielnego. Przykro mi że tak wielka zawodniczka wypowiada się w ten sposób o swojej rywalce :( .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez Laleczka Chucky » 31 Gru 2009 17:11

Zgadzam się. Justyna jako zawodniczka i czołowa biegaczka narciarska świata powinna zachować dla siebie takie komentarze. Tylko my kibice możemy spekulować sobie kto bierze doping, a kto nie. Ja jednak uważam, że Norweżka robi wszystko zgodnie z przepisami, ale pokuszę się o stwierdzenie że jest to wszystko na granicy.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 31 Gru 2009 17:34

Niezwykle trafna ocena Mateuszu.
Osobiście jako zdecydowany przeciwnik dopingu mam mieszane uczucia w kwestii dopuszczenia możliwości stosowania niektórych zabronionych leków przez sportowców, lecz wierzę że odpowiedzialne za takie pozwolenia federacje(w tym wypadku FIS) oraz WADA rzetelnie i skrupulatnie podchodzą do sprawy. I myślę że nie na miejscu jest twierdzenie że jednym dają pozwolenia a innym nie.
Fakt, to może jest na granicy ale Marit jej nie przekracza no i nie ona ustalała reguły.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez Janko10 » 31 Gru 2009 20:25

Gdzie ten PS z lat 80-tych i jeszcze 90-tych... XXI wiek to już kicha straszna. Nie mamy już gazety sportowej z prawdziwego zdarzenia w tym kraju... :? "Żal", jak mawia moja córka...
Nie wiem ile tej ironii było u Justyny ale jeśli rzeczywiście tak było jak pisze PS to... Mogła by buzię przymknąć, bo jakby Bjoergen była złośliwa to też syropek mogłaby sobie przypomnieć...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Doping

Postprzez figaro56 » 31 Gru 2009 20:50

A ja Janko zachowuję wobec tego wszystkiego nomen omen olimpijski spokój. :D Mam swoje lata i i już zrozumiałem, że tak ten świat mediów musi prosperować aby istnieć. Inna sprawa czy się z tym zgadzam. Ucałowałbym cię w tym Starym Roku ale media mogłyby opacznie to zrozumieć. :lol:
Pozdrowienia dla Żony i Córki. Szczęśliwego Nowego Roku!!!
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Doping

Postprzez swistak » 01 Sty 2010 02:20

Janko10 napisał(a):Gdzie ten PS z lat 80-tych i jeszcze 90-tych... XXI wiek to już kicha straszna. Nie mamy już gazety sportowej z prawdziwego zdarzenia w tym kraju... :? "Żal", jak mawia moja córka...
Nie wiem ile tej ironii było u Justyny ale jeśli rzeczywiście tak było jak pisze PS to... Mogła by buzię przymknąć, bo jakby Bjoergen była złośliwa to też syropek mogłaby sobie przypomnieć...

Przegląd Sportowy można kupić teraz tylko w chwili gdy nie się internetu, telewizji i przyjaciół aby sprawdzić wyniki
Dziadek zachował kilka numerów, gdy polacy zdobywali sukcesy
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Doping

Postprzez markos7207 » 01 Sty 2010 12:22

Austriacki biegacz narciarski Christian Hoffmann ogłosił wczoraj, czyli w czwartek, że kończy karierę sportową ze skutkiem natychmiastowym.
Powodem decyzji Hoffmanna było zawieszenie i rozpoczęcie przeciw zawodnikowi procedury wyjaśniającej przez rodzime biuro antydopingowe, w związku z podejrzeniami o stosowanie dopingu krwi.
Hoffmanna już od dłuższego czasu podejrzewano o kontakty ze Stefanem Matschinerem, eks-menadżerem austriackiego kolarza Bernharda Kohla który wpadł na stosowaniu CERA podczas Tour de France z 2008 roku. Wiosną było głośno w austriackich mediach także o rzekomych częstych wizytach mistrza świata z Liberca w biegu na 15 km klasykiem, Estończyka Andrusa Veerpalu w Wiedniu i konszachtach z Matschinerem.

A co do Przeglądu Sportowego to kupowałem tę gazetę codziennie(miałem prenumeratę) przez kilkanaście ładnych lat aż do chyba 2004 czy 2005 roku. Póżniej też jeszcze kupowałem go sporadycznie ale coraz bardziej byłem rozczarowany poziomem i zawartością gazety i w końcy dałem sobie spokój.
A na strychu leżą sobie gdzieś(o ile ich myszy nie zjadły :wink: ) roczniki bodajże od 1993 roku plus "zdobyczne" numery z największych zimowych imprez, nawet z Sarajeva'84...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Doping

Postprzez matti » 01 Sty 2010 13:23

Kowalczyk ma już dość rywalizacji z oszustkami. Nie ma się jej co dziwić! Nigdy nie zapomnę jak próbowano z niej zrobić oszustkę! To był wtedy cios poniżej pasa. A teraz astmatyczki rządzą w biegach i biathlonie.

A Bjoergen to dziwka, która powinna zająć się wychowywaniem swojej nieślubnej córki, a nie biegami skoro ma takie problemy zdrowotne. I mnie nie krytykujcie za użycie nazwy, która do niej pasuje. Jak ktoś zrobił sobie dziecko z przypadkiem poznanym chłopaczkiem idącym do sklepu po papierosy to inaczej nazwany być nie powinien. Jeszcze jedno- to moje zdanie, wy możecie z niej nawet świętą zrobić!
Ostatnio edytowany przez matti, 01 Sty 2010 13:26, edytowano w sumie 1 raz
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Doping

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Sty 2010 13:25

matti napisał(a):Kowalczyk ma już dość rywalizacji z oszustkami. Nie ma się jej co dziwić! Nigdy nie zapomnę jak próbowano z niej zrobić oszustkę! To był wtedy cios poniżej pasa. A teraz astmatyczki rządzą w biegach i biathlonie.

A Bjoergen to dziwka, która powinna zająć się wychowywaniem swojej nieślubnej córki, a nie biegami skoro ma takie problemy zdrowotne.


Rozbawił mnie ten post, szczególnie ostatnie zdanie :lol:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Doping

Postprzez matti » 01 Sty 2010 13:27

Ale Mateusz to nie jest groteska! To jest fakt
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Doping

Postprzez Duche » 01 Sty 2010 13:30

Ty jesteś groteskowy nazywając kogoś dziwką nawet nie znając go.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 208 gości