Pływanie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Pływanie

Postprzez Wybitny ekspert » 02 Sie 2015 11:14

Zaskakująco dobry początek MŚ w Kazaniu, szczególnie Wojdak na 400 m.
3 rekordy Polski na jeden poranek to coś dawno nie widzianego.

Ale dziwi mnie zachowanie komentatorów Eurosportu, szczególnie Sikory, zachowywał się jak nie przymierzając z TVN-u, bez przerwy plując na Rosję zamiast skupić się na sporcie.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Pływanie

Postprzez RychuGKM » 02 Sie 2015 19:54

Też mnie to wnerwiało i przełączyłem na tvp , a tam całkiem przyjemny komentarz Babiarza i Otylii.
Po południu kontynuacja dobrych występów>
Kolejny rekord polski Czerniaka i 4 czas półfinałów. Z taką formą powalczy jutro o medal
Wojdat ciut gorzej niż rano ale i tak brawa za wspaniały występ i 6 miejsce
I na koniec sztafeta 4x100 dowolnym. Rekord polski i fenomenalne 5 miejsce :o
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Pływanie

Postprzez RakuNH » 02 Sie 2015 20:19

Wojdat to niedługo będzie miał 50 lat, ale dla Wojdaka i całej kadry brawa. ;) Żeby to się nie zrobiło aż nazbyt podejrzane bo dzisiaj poza Stolarskim (który i tak nie popłynął jakoś fatalnie jak na swoje doświadczenie i czas z jakim przyjechał) to nasi latali na tej pływalni. Jak ktoś stawiał pierwszego dnia 5,6 miejsce i pewny finał Czerniaka na nie jego dystansie to czapki z głów :mrgreen: Aż szkoda że musi zrezygnować z 50 dowolnym bo mu koliduje z 100 delfinem bo też by było ciekawie.

Jedyny problem to ten żabkarz. Warto było wziąć Szulicha i na miejscu zdecydować bo już widać, że forma Czerniaka i Korzeniowskiego jest bardzo dobra. Pytanie czy Kawęcki się ogarnie na 100 na tyle, żeby faktycznie rozmyślania o stylu klasycznym miały sens. No nic trzeba trzymać Kciuki żeby Stolarski solidnie złamał 1:01 ze startu lotnego.

A co do duetu Bonecki&Sikora to ja ich bardzo lubię. Jak Sylwek zaczyna odlatywać to Bonecki ucina temat i jest OK. Nie jest tak, że się we dwójkę rozpływają tylko się fajnie uzupełniają. Lepszy Sikora niż całe związkowe włazidupstwo jakie prezentuje TVP w każdym sporcie. Cenie sobie ten duet i fanom Jaroński&Wyrzykowski na pewno polecam.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 03 Sie 2015 10:55

Dzisiaj RP Alicji Tchórz i awans do półfinału. Jeszcze dwa rekordy życiowe ale tym razem bez awansu. Jak zawsze podkreślam ważne aby na docelowych imprezach bić rekordy życiowe bo gdzie jeśli nie tu. Jeżeli nie da to awansu trudno ale wiemy, że zawodnik był w optymalnej formie i dał z siebie wszystko. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z występu naszych pływaków.
Jeszcze z kronikarskiego obowiązku RŚ Ledecky na 1500m. Gdzie są granice możliwości tej niesamowitej dziewczyny?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pływanie

Postprzez ssonicsl » 04 Sie 2015 12:17

Trochę niepokojące te mistrzostwa... kilka uwag po 2,5 dniach
1. 5 miejsce polskiej sztafety 4x100 dowolnym uważam za wynik FENOMENALNY. Gratulacje.
2. W ogóle starty naszych zawodników znakomite. I to już nie tylko trójka Kawęcki, Korzeniowski, Czerniak. Inni też pokazują, że mogą pływać w finałach. Oby tak dalej.
3. Kiedy to ostatni raz Amerykanie i Australijczycy nie zakwalifikowali się do finału sztafety? I to nie przez DSQ?
4. Amerykańska ekipa opiera się już tylko na nielicznych gwiazdach. Kto im tam został? Ledecky, Franklin (która w Kazaniu cieniuje), Lochte. Tych bardzo dobrych brakuje. Jak na początek to sporo finałów bez USA.
5. Pamiętam MŚ w Rzymie. Miały być to ostatnie takie Mistrzostwa. I faktycznie długo były. Więc pytam co tu się u licha dzieje? Skąd tyle rekordów świata? W ostatnich latach zdarzały się w zasadzie tylko w stylu klasycznym, ale to też pewnie w dużej mierze zasługa zmian regulaminowych. A te wyniki, tegoroczne to skąd? Rekordy nawet w eliminacjach?! A przecież te z epoki poliuretanu miały przetrwać dziesiątki lat... Tak, jestem podejrzliwy. Szczególnie teraz kiedy wychodzą brudy z lekkiej.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Pływanie

Postprzez san » 04 Sie 2015 22:45

Jeśli chodzi o sztafetę kobiet to nie był najlepszy skład. Zabrakło Kaweckiej, która pływa około 0.5sek szybciej niż Urbańczyk. Nie pojechała pewnie dlatego, że ministerstwo (które i tak nie wierzyło w sukces) zgodziło się tylko na jedną bez minimum- Wilk. Dziewczyny miały dużo szczęścia bo np. Dania nie wystawiła sztafety. Tak czy owak uratowało to nasz kraul kobiecy- pewnie młode zawodniczki zaatakują. Trener Wiaderek kiedy dowiedział się o tym awansie, w ubraniu skoczył do basenu :)
Tak naprawdę największym naszym zyskiem jest Wojdak. I pomyśleć, że 2 lata temu Furtek wygrywał z nim zdecydowanie. Gdzie on teraz jest? Pływa, a właściwie się kąpie w USA, znacznie wolniej niż Ledecky. Pewnie mu teraz głupio.
Lubię Sikorę. Ma odwagę. Wystarczyło kilka słów o stronie internetowej związku i jak tam się zmieniło. Pomyłka Rosjan z tymi sztafetami to pryszcz ale wojaki z buciorami podczas dekoracji- to skandal.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez damian940915 » 05 Sie 2015 00:32

Pływanie pływaniem, ale czy tylko mnie jara to, że Polak Krzysiek Kolanus plasuje się na 4 miejscu po 3 z 5 skoków w nieludzkiej wręcz konkurencji, jaką są skoki do wody z 27 metrowej wieży? Polak był już 8 w tej konkurencji 2 lata temu. Konkurencja generalnie wywodzi się z zawodów Red Bulla, gdzie skacze się z platform przymocowanych do nadmorskich klifów i właśnie 2 lata temu była rozgrywana po raz pierwszy na MŚ (ja przeoczyłem). Jak pisze sam zawodnik, jest szansa, że high-diving, tudzież skoki z klifów mogą być dyscypliną pokazową podczas IO w Rio i mają szansę być włączone do programu Igrzysk w 2020 roku. Ponadto Kolanus pisze, że Polski Związek Pływacki praktycznie się nim nie interesuje. O ile same skoki do wody nigdy mnie specjalnie nie podniecały, jak zresztą wszelkie konkurencje gimnastyczno-akrobatyczne, tak ekstremum tej konkurencji w połączeniu z kibicowaniem naszemu rodakowi to już jest coś ;) Ja tam zasiadam po południu przed TV :D Tym bardziej, że chyba nigdy w skokach do wody reprezentanci naszego kraju nie mieli nawet najmniejszych szans, by ocierać się o medal :D
Mam również nadzieję, że przynajmniej jakaś drobna wzmianka o Polaku pojawi się w mediach, bo zdaje się, że z tym słabo. Jako jeden z nielicznych onet coś tam pisał.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Pływanie

Postprzez Bocian » 05 Sie 2015 06:07

ssonicsl napisał(a):Trochę niepokojące te mistrzostwa... kilka uwag po 2,5 dniach
1. 5 miejsce polskiej sztafety 4x100 dowolnym uważam za wynik FENOMENALNY. Gratulacje.
2. W ogóle starty naszych zawodników znakomite. I to już nie tylko trójka Kawęcki, Korzeniowski, Czerniak. Inni też pokazują, że mogą pływać w finałach. Oby tak dalej.
3. Kiedy to ostatni raz Amerykanie i Australijczycy nie zakwalifikowali się do finału sztafety? I to nie przez DSQ?
4. Amerykańska ekipa opiera się już tylko na nielicznych gwiazdach. Kto im tam został? Ledecky, Franklin (która w Kazaniu cieniuje), Lochte. Tych bardzo dobrych brakuje. Jak na początek to sporo finałów bez USA.
5. Pamiętam MŚ w Rzymie. Miały być to ostatnie takie Mistrzostwa. I faktycznie długo były. Więc pytam co tu się u licha dzieje? Skąd tyle rekordów świata? W ostatnich latach zdarzały się w zasadzie tylko w stylu klasycznym, ale to też pewnie w dużej mierze zasługa zmian regulaminowych. A te wyniki, tegoroczne to skąd? Rekordy nawet w eliminacjach?! A przecież te z epoki poliuretanu miały przetrwać dziesiątki lat... Tak, jestem podejrzliwy. Szczególnie teraz kiedy wychodzą brudy z lekkiej.


Z tego co naliczyłem rekordów świata na tych mistrzostwach padło do tej pory 7. Ale do Rzymu nie ma porównania, tam na jednych mistrzostwach padło ponad 40 rekordów świata :shock: z czego 28 w finałach. Ja natomiast mocniej przetrzepał bym na kontrolach antydopingowych panienkę Ledecky. Dziewczyna bije rekord świata na 1500 metrów już w eliminacjach a w finale dokłada do tego jeszcze 2,5 sekundy. Fakt, że finał odbył się dzień po eliminacjach, ale to jest pływacki maraton, 30 długości basenu. Jak to możliwe? Dla mnie to lekko podejrzane. I został mi lekki niesmak po 100 metrach żabką pań. Bo wygrała Jefimowa. Czyli koksy górą :(
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Pływanie

Postprzez ssonicsl » 05 Sie 2015 11:07

Te 40 rekordów to na pewno nie padnie, tam były magiczne supernowoczesne stroje poliuretanowe jakich świat nie widział. Natomiast co my mamy w Kazaniu? Pytam, bo może o czymś nie wiem. San się dobrze orientuje w pływaniu. Zmieniło się coś, co tłumaczyłoby takie wyniki? Może chodzi o sam Kazań. Jakiś dziwny mikroklimat w Tatarstanie? A może basen na stadionie? Gdzie przyczyna takich rewelacyjnych wyników? Póki co 7 rekordów, ale to na pewno nie koniec. Ale nawet jeśli, to nie tylko rekordy świata padają. Rekordy kontynentalne, rekordy mistrzostw, rekordy krajowe, życiowe... cały wysyp. I nawet w słabo obsadzonych konkurencjach, jak 200m delfinem kobiet trzeba pływać 2 sekundy szybciej żeby dopchać się do półfinałów... Jak dla mnie to nie wygląda najlepiej... Ale ja też chyba jestem przesadnie podejrzliwy...

Co do dzisiejszych porannych startów. To znowu brawa. Urbańczyk w półfinale, Cieślak w półfinale, Korzeniowski w półfinale. Tylko Alicja Tchórz odpadła. Brawo, brawo, brawo.

PS: W sztafetach mieszanych też WR.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 05 Sie 2015 20:12

Jednak 200 motylkiem to polska specjalność. Świtkowski z brązowym medalem. Brawo!!!. Formę nasi przygotowali na MŚ kapitalną, Wojdat na 800 rozprawił się z RP Stańczyka.
Ledecky wygrała na 200 dowolnym. Jeszcze złoto na 800 i wszystkie dystanse od 200 do 1500 padną jej łupem. No ale kto miałby jej bryknąć na 800?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pływanie

Postprzez Bocian » 05 Sie 2015 20:21

Ja bym tę Ladecy, po tym co zrobiła w eliminacjach i finale 1500 metrów, trochę przycisną testach antydopingowych. To naprawdę było dziwne.

A na 200 metrów. Nie widziałem wyścigu, ale wygląda na to, że Amerykanka w końcu została troche przyciśnięta przez rywalki. Pokonała Pellegrini tylko o 16/100 sekundy. Więc to nie jest jakaś miażdżąca przewaga.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Pływanie

Postprzez Wybitny ekspert » 06 Sie 2015 09:33

Gdyby Ledecky była Chinką albo Rosjanką to wszyscy by z niej już dawno zrobili dopingowiczkę, ale że jest Amerykanką no to wszyscy się zachwycają.
Ale czy jest czysta to tego nie wiem.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Pływanie

Postprzez Bocian » 06 Sie 2015 20:15

Wybitny ekspert napisał(a):Gdyby Ledecky była Chinką albo Rosjanką to wszyscy by z niej już dawno zrobili dopingowiczkę, ale że jest Amerykanką no to wszyscy się zachwycają.
Ale czy jest czysta to tego nie wiem.


Co do Chińczyków Ning Zetao wygrał 100 metrów kraulem mężczyzn a Argentyńczyk Grabich zdobywa brąz. Tego jeszcze nie było.

I coś co nas kiedyś interesowało. 200 metrów motylkiem kobiet. Rekord Otylii Jędrzejczak z Montrealu dał by jej dzisiaj srebrny medal.

Najlepszy czas w sztefecie 4 x 200 metrów dowolnym. Na pierwszej zmianie Sara Sjoestroerm 1:54,31 fiu fiu. I pierwsza na mistrzostwach przegrana Katie Ledecky. Tylko korespondencyjna, ale na ostatniej zmianie była wolniejsza od Federicki Pellegrini.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Pływanie

Postprzez RakuNH » 06 Sie 2015 21:00

Sikora się zbłaźnił przy okazji medalu Świtkowskiego (dzisiaj przeprosił więc mu wybaczam), ale przy 200 dowolnym mówił że Sara by tu pozamiatała rywalki i się okazało że miał rację. Ja rozumiem koncentrację na swoich "super" dystansach ale jak się ma 80% szans na złoto to jak można nie startować :D

Ledecky pokazała ludzką twarz w 1/2 200 dowolnym, liczyłem nawet że odpadnie ale się nie udało. Nie lubię takich dominatorów od 200 do 1500... Sunowi się nie udało.

Dziś eliminacje wypadły słabo, no ale Cieślar popołudniu walnął kolejny rekord, a Kawęcki bardzo spokojnie awansował do finału. Powinien złamać 1:55, ale nie jest powiedziane że da mu to medal. Tak czy siak jak nie ma Lochtiego, to Polak jest królem nawrotów.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pływanie

Postprzez san » 06 Sie 2015 21:15

Cieślak, po raz pierwszy od czterech lat, przygotowywał się w Polsce razem z Korzeniowskim. I proszę, od razu znalazł się w czołówce światowej. Gdyby tu pozostał do Rio, powalczyłby o medal ale niestety chce wrócić do swojego genialnego trenera, który tak go przygotował do Londynu, że nie wszedł tam do półfinału. Najgorsze, że ciągnie tam ze sobą Świtkowskiego. Jeżeli tam pojadą, można ich wykreślić.
Jutro w sztafecie może popłynąć Domagała. Ciekawa postać. Urodził się w USA i dla nich pływał. W wieku 14-15 lat bił rekordy Phelpsa i przez amerykańską prasę był okrzyczany jego następcą. W wieku 16 lat miał najlepszy wynik na świecie na 200m dow. ale niestety stanął w rozwoju. Wtedy do akcji ruszyła polonia i Furtek, no i teraz pływać będzie dla nas.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 07 Sie 2015 07:51

Trudno żeby Ledecky nie pokazała ludzkiej twarzy skoro półfinał 200 był pół godziny po jej rekordowym występie na 1500. Już jako 14-15 latka wygrywała najważniejsze imprezy i biła rekordy, więc albo szprycowano ją od dziecka albo to rzeczywiście fenomen pływania. Niepokoiłbym się bardziej gdyby takie numery zaczęła wyczyniać nagle w wieku powiedzmy 25 lat będąc wcześniej przeciętną pływaczką. Posądzać bez dowodu każdego o doping? Zdecydowanie nie chcę dać się zwariować. Po co w w ogóle w takim razie oglądać ten sport.
Dzisiaj medal dla Polski.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pływanie

Postprzez RakuNH » 07 Sie 2015 18:15

Dziś kolejny dobry dzień dla Polski.

Srebro Kawęckiego po bardzo dziwnym wyścigu. Drugie 50 metrów to wyglądało jakby się cofał na tle rywali, ale ostatnie 100 popłynął ekspresowo. Widać że Polak próbuje różnych wariantów i ciężko powiedzieć czy na taki akurat wynik był przygotowany. No ale złoto było poza zasięgiem, mimo fatalnego dopłynięcia jest srebro więc brawo.

Czerniak i Korzeniowski w finale 100 motylkiem. I tutaj paradoksalnie okazuje się, że Czerniak mógł popłynąć sobie 50 i 100 dowolnym gdzie jest ciut słabszy ale poziom jest ciut niższy. Polak pływa świetnie ale czy stać go na złamanie 51 sekund? Być może tylko taki wynik da medal a w sprintach dowolnym nie ma jakiegoś kosmicznego poziomu. Korzeń z kolei mimo że jest jeden nawrót to traci na nim kosmicznie, ale życiówkę solidną zrobił.

No i pierwszy kobiecy finał po 8 latach - Dowgiert na 50 motylkiem.

Dodatkowo jeszcze sztafeta męska 4x200 na 8. miejscu. Piąte było na wyciągnięcie ręki. Brakło Korzenia, któremu się starty nie poskładały i musiał dać z siebie 110% na motylku.

A i jeszcze Sjoestrem odpuściła 200, gdzie by pewnie wygrała a na 100 tylko srebro. To dopiero taktyka ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pływanie

Postprzez san » 07 Sie 2015 21:49

Ledecky przypomina polską dziewczynę z prowincji i sadząc z nazwiska, pewnie nieprzypadkowo.
U Kawęckiego wygląda jakby Słomiński rozmontował system cykli Miciula. Wiadomo jaki jest trening Słomińskiego, niezbyt wyrafinowany- pływać, pływać i pływać. Czerniak w półfinale zaczął obłędnie, na poziomie życiówki na 50m sprzed tej imprezy. Jutro chyba tego nie powtórzy. Wygląda, że Kizierowski już całkowicie przestawił go na delfina stąd słaby wynik w kraulowej sztafecie.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez RakuNH » 08 Sie 2015 07:43

san napisał(a):Ledecky przypomina polską dziewczynę z prowincji i sadząc z nazwiska, pewnie nieprzypadkowo.

Nielubiany przez Ciebie duet na Eurosporcie (o ile nie pomyliłem) znalazł, że jej dziadek był Polakiem.

san napisał(a):Wygląda, że Kizierowski już całkowicie przestawił go na delfina stąd słaby wynik w kraulowej sztafecie.

Przecież z lotnego popłynął 47.76 w sztafecie. To mniej więcej poziom Grabicha z finału dodając reakcje. Także w delfinie może być 4 miejsce, no i w kraulu też mogłoby być bo poziom nieco inny.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 08 Sie 2015 20:58

No i na 100 delfinem zrobił się ścisk i żeby myśleć o medalu trzeba płynąć poniżej 51sek. Na nic rekordy życiowe Korzeniowskiego i nie wiem czy była to dobra decyzja o przestawieniu się na setkę. Chyba na 200 byłoby łatwiej o medal IO co udowodnił Switkowski.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron