Sport Narodowy

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Jaki według was powinien być nasz sport narodowy ?

Siatkówka
3
5%
Siatkówka
3
5%
Piłka Nożna
12
21%
Piłka Nożna
12
21%
Skoki Narciarskie
1
2%
Skoki Narciarskie
1
2%
Koszykówka
0
Brak głosów
Koszykówka
0
Brak głosów
Biathlon
2
4%
Biathlon
2
4%
Biegi Narciarskie
4
7%
Biegi Narciarskie
4
7%
Żużel
2
4%
Żużel
2
4%
Lekkoatletyka
3
5%
Lekkoatletyka
3
5%
Inny
1
2%
Inny
1
2%
 
Razem głosów : 56

Sport Narodowy

Postprzez swistak » 06 Gru 2009 11:07

Jaki według was powinien być nasz sport narodowy ?
Przypominam, że nie chodzi o dyszcyplinę, w której jesteśmy najlepsi tylko tą, która jest najpopularniejsza.
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Sport Narodowy

Postprzez RakuNH » 06 Gru 2009 11:15

To chyba nie a wątpliwości ze piłka nożna. żadna dyscyplina nie ma porównania do piłki kopanej. Dalej siatkówka i może skoki na 3 miejscu.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 06 Gru 2009 11:30, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sport Narodowy

Postprzez RychuGKM » 06 Gru 2009 11:29

Dziwne , że na liście nie ma żużla , który na pewno jest popularniejszy od koszykówki , Biathlonu czy biegów narciarskich
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Sport Narodowy

Postprzez swistak » 06 Gru 2009 11:33

Sorki, wiedziałem, że o czymś zapomniałem
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Sport Narodowy

Postprzez Janko10 » 06 Gru 2009 20:56

swistak napisał(a):Jaki według was powinien być nasz sport narodowy ?
Przypominam, że nie chodzi o dyszcyplinę, w której jesteśmy najlepsi tylko tą, która jest najpopularniejsza.

Jeśli takie kryteria to głosowanie nie ma sensu... Odpowiedź jest oczywista.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Sport Narodowy

Postprzez swistak » 06 Gru 2009 22:20

Janko10 napisał(a):
swistak napisał(a):Jaki według was powinien być nasz sport narodowy ?
Przypominam, że nie chodzi o dyszcyplinę, w której jesteśmy najlepsi tylko tą, która jest najpopularniejsza.

Jeśli takie kryteria to głosowanie nie ma sensu... Odpowiedź jest oczywista.

A mam dla ankiety zmienić Definicję sportu narodowego?
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Sport Narodowy

Postprzez Janko10 » 06 Gru 2009 23:55

Nie. Chociaż to nie jest definicja jednoznaczna...
Jeśli pytasz jaka dyscyplina jest w Polsce najpopularniejsza to sprawa jest oczywista, że piłka nożna. (tak zrozumiałem, może pochopnie - "...nie chodzi o dyszcyplinę, w której jesteśmy najlepsi tylko tą, która jest najpopularniejsza.")
Jeśli pytasz jaka naszym zdaniem powinna być najpopularniejsza to jest to trochę dziwne pytanie, prościej zapytać jaką dyscyplinę najbardziej się interesujemy, lubimy...
Ale może po prostu wydziwiam, bo już późno?... :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Sport Narodowy

Postprzez Adrian Woźniak » 07 Gru 2009 00:10

Odpowiedź może być tylko jedna - piłka nożna :wink: Nawet, jak nasza reprezentacja będzie prezentować się bardzo słabo, w PZPNie będą dziać się niesłychane rzeczy, a na światło dzienne wyjdą setki afer korupcyjnych, to i tak będzie to najpopularniejszy sport w Polsce :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Sport Narodowy

Postprzez figaro56 » 07 Gru 2009 13:14

Pewnie piłka kopana ale jej popularność wśród młodzieży nie jest już taka jak w czasach mojego dzieciństwa i młodości. Z okien mojego mieszkania mam widok na boisko osiedlowe i przez większość czasu stoi puste. Za moich czasów rzecz nie do pomyślenia, żeby rozegrać mecz trzeba było rezerwować jakieś klepisko na wiele czasu wstecz. Już nie mówię o tym, że takie boisko trzeba było samemu sobie zrobić a bramki najczęściej to były dwa szkolne tornistry. Sami organizowaliśmy sobie mecze ulica na ulicę, dzielnica na dzielnicę. Sama prawdziwa piłka to był przedmiot marzeń i niemal kultu. Pamiętam te nasze chłopaków rozmowy co to by nie było gdybyśmy takową mieli. Pewnego czasu wpadliśmy na genialny pomysł. Kolega z podwórka miał ciocię w USA i wspólnie wysmażyliśmy błagalny list do owej cioci aby nam taką piłkę przysłała. O dziwo nawet długo to nie trwało (widać owa ciocia człowiek o dobrym sercu) jak przyszła paczka z USA. Jakież było nasze zdziwienie i rozgoryczenie gdy w środku znaleźliśmy tego kokosa do amerykańskiego futbolu. Niestety nikt nas nie poinformował, że piłka nożna dla Amerykanów to właśnie to wyrywanie sobie tego kokosa przez zawodników ubranych w zbroję a ta piłka nożna w naszym rozumieniu to dla Jankesów soccer. Próbowaliśmy tym nawet grać ale to z nudów i dla śmiechu :lol: W końcu załatwiliśmy sobie piłkę poprzez innych krewnych tym razem z NRF(tak się wtedy te zachodnie Niemcy nazywały). Ta piłka traktowana była jak prawdziwa relikwia i po meczu zaszczytem było zabranie jej do domu wyczyszczenie i napastowanie. Nie każdy mógł tego zaszczytu dostąpić. To powierzało się tylko tym zaufanym i solidnym kolegom. Później po latach ilekroć natykałem się po powrocie z pracy w przedpokoju na brudną piłkę mojego syna to szlag mnie trafiał. :evil: Jeszcze inne sporty też kandydowały do naszych narodowych. Boks, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka w czasach wunderteamu a i kolarstwo za sprawą Wyścigu Pokoju.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sport Narodowy

Postprzez góral'ka » 25 Sty 2010 15:46

Piłka Nożna i . (kropka :wink: ) bo tak już się to chyba u nas polaków zakorzeniło, Adrian ma racje choć by 1000 afer, choć by zero sukcesów, choć by nienawiść do PZPN to i tak mecze piłki zawsze będzie się oglądać z nadzieją na sukces, przecież po mistrzostwach z wiarą śpiewamy "już za 4 lata Polska będzie mistrzem świata" :mrgreen:
Ps. mam nadzieje ze doczekam momentu kiedy zaśpiewamy " i za 4 lata Polska obroni mistrzostwo świata" (chyba się nie bardzo rymuje :lol:)
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Sport Narodowy

Postprzez dan » 01 Lut 2010 16:20

Nie wiedziałem gdzie to wkleić. Jest to badanie jak wygląda zainteresowanie Polaków sportami zimowymi - http://sport.interia.pl/news/maleje-zai ... mi,1433085
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Sport Narodowy

Postprzez figaro56 » 01 Lut 2010 16:50

Tak na gorąco komentarz do tego co pokazał Dan.
Spadek oglądalności skoków to wiadomo ściśle związane z formą Adama. Wielu deklaruje, że ogląda skoki tylko dla niego i podejrzewam znaczny spadek po zakończeniu przez niego kariery o ile nie pojawi się jakiś w miarę następca.
Łyżwiarstwo figurowe to kobieca część widowni i to tacy odświętni kibice. Pokażcie mi chociaż jednego prawdziwego znawcę tej dyscypliny który odróżni Tulupa od Lutza czy Aksla. Reasumując to nie są kibice a oglądacze.
Biegi i wzrost to wiadomo dzięki Justynie.
Popularność hokeja spada wraz z poziomem naszej kadry w tej dyscyplinie.
Biathlon ma swoją wierną publikę i są to ludzie znający się na tej dyscyplinie i jakiś większych zawirowań nie przewiduję i to raczej w górę niż w dół jeżeli nasi zaczęlibyśmy odnosić jakieś większe sukcesy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Sport Narodowy

Postprzez Menson » 01 Lut 2010 16:54

Sportem narodowym jest to, w czym jesteśmy najlepsi :lol: . Wiadomo, ze 95% narodu właśnie wtedy to ogląda, gdy miesiąc wcześniej mówili "jakieś odpychanie się kijkami" albo "jakaś jazda w kółko". :lol:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Sport Narodowy

Postprzez albatros » 02 Mar 2010 13:32

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 14:00, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Sport Narodowy

Postprzez Cristobal » 02 Mar 2010 19:37

Prawda. Nożna zawsze będzie u nas sportem najpopularniejszym, nieważne jak skorumpowane byłyby kluby, czy jak denno grałaby kadra. Nieważne jakie sukcesy odnosiliby siatkarze, piłkarze ręczni czy Justyna. Tak już jest.
Cristobal
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 Lut 2010 18:41


Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron