Łyżwiarstwo szybkie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Zann » 11 Lis 2013 15:02

http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 11 Lis 2013 22:09

W sumie nic nowego się nie dowodzieliśmy. W konkurencjach indywidualnych każdy medal będzie mega sukcesem, zaś największą szansą pozostaje chyba 1500 metrów, ponieważ na 1000, jakoś nie widzę Bródki i Niedzwiedzkiego nawet w pierwszej "10". Wśród pań postęp zrobiła Złotkowska, zaś Bachleda- Curuś utrzymuje wysoki poziom, ale indywidualnie maksymalnie możemy liczyć na jakieś punktowane miejsce, nic więcej. Największe szanse mamy w drużynach i to zawody w Calgary potwierdziły. Na nieszczęścia dla panów w roku olimpijskim do gry wrócili Amerykanie i o powtórzenie brązu z MŚ będzie szalenie trudno. Oczywiście sporo zależy od przeciwnika w 1/4, ale dwójka Holandia-USA wydają się być na dzień dzisiejszy poza zasięgiem naszych. U Polek powinno być nieco łatwiej, choć po cichu liczyłem na więcej na tych pierwszych zawodach. Zanosiło się nawet na walkę z Holandią, bo wyniki naszych łyżwiarek w tym sezonie są dużo lepsze, niż w poprzednim, a skończyło się na 3miejscu za Japonią. Na dodatek Kanada startowała bez swojej liderki- Nesbitt, więc za bardzo bym tego podium nie przeceniał. Wciąż też liczę, ż Rosjanki wystrzelą wreszcie z formą podczas samych igrzysk i włączą się do walki o podium w drużynie. Problem mają natomiast Niemki, których w ogóle może zabraknąć w Soczi w wyścigu drużynowym, jeśli w Salt Lake City nie pojadą zdecydowanie lepiej. Potencjał na pewno mają, ponieważ do połowy dystansu wyrażnie prowadziły z Polkami i jechały na 1-2miejsce, ale niestety Anqmueller osłabła i stąd dopiero 11 miejsce. Największa bolączka naszych zachodnich sąsiadów, to fatalna forma Stephanie Beckert, która niweczy na razie szanse Niemek na występ w Soczi w drużynie.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 15 Lis 2013 08:46

Są już listy startowe 1 dnia PŚ w SLC , tak jak się spodziewałem A. Waś spadł do gr. B , zaskakuje mnie jednak brak na liście startowej na 1500 m Jana Szymańskiego. Jakaś kontuzja?
http://live.isuresults.eu/2013-2014/saltlakecity/

Ma ktoś możliwość zrobić stream internetowy polsatu sport extra?
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 16 Lis 2013 01:36

Bratobójcze(siostrobójcze ;)) pojedynki w SLC zaowocowały rekordami Polski. Bachleda-Curuś szybko odebrała utracony przed tygodniem rekord na 3 km, ale Złotkowska także pojechała szybciej niż w Calgary. A końcówkę miała piorunującą ;) .
Na 1,5 km Bródka z Niedźwiedzkim także śmigali szybciej od starego, rekordowego wyniku Konrada. A rezultat Zbigniewa jest lepszy o prawie 1,5 sekundy od dotychczasowej życiówki.
Zadziwia mnie Juskow, facet miał słabiutki dotychczasowy czas jak na mistrza świata na dystansie. Poprawił się nieco w Calgary, ale to co zrobił teraz, wykręcając czas ponad 2,5 sekundy lepszy to dla mnie szok.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 16 Lis 2013 09:41

Szkoda że te rekordy Polski to są wyniki ktore jeszcze odstają od najlepszych ale i tak brawa dla naszych. Na igrzysjach najważniejsze będą drużynowki bo tam będzie walka o medale. Swietna była ta koncowka Luizy Złotkowskiej.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 16 Lis 2013 14:54

Na 3000 metrów pań pewniaczkami do medali są: Sablikova, Pechstein i Wuest. Dadatkowo będą 2 kolejne mocne Holenderki, Njatun, któraś z Japonek, więc medal indywidualny którejkolwiek z Polek byłby sensacją. Musiała by się chyba cała czołówka powywracać... O Bachledę- Curuś jakoś jestem spokojny, ale mam obawy co do Złotkowskiej, której wysoka forma mogła przyjść za wcześnie... Na dodatek słabo prezentuje się Czerwonka, zaś Wożniak już zaczyna puchnąć, co było widać wczoraj. Niepewność potęguje fakt, że nasze panie rzadko potrafią trafić z formą w imprezę docelową, może za wyjątkiem dawnej Wójcickiej. Dotąd tyłek ratowały biegiem drużynowym, ale w Soczi muszą być wszystkie w formie, żeby nawet w tej specjalności powalczyć o podium. W chwili obecnej lepiej od nas prezentują się Holenderki i Japonki, ale takich nacji, jak Kanada, Rosja czy nawet Niemcy nie można w żadnym razie skreślać.

U panów Bródka w zasadzie startuje podobnie, co na początku zeszłego sezonu. Problemem jest to, że z kapitalnie jeżdzą Amerykanie z Davisem i Hansenem na czele. A kogo, jak kogo, ale ich na pewno bym nie posądzał, że nie trafią z formą na najważniejszą imprezę sezonu ;) Jeśli dodamy do tego mocnych Rosjan, który już na MŚ pokazali klasę na 1500 metrów, kogoś z Holendrów i wracającego do formy Morrisona, to wyjdzie nam, że każde punktowane miejsce Bródki będzie można uznać na IO za sukces. W drużynie sytuację mamy taką, że wystarczy, że wypadnie nam ktoś z czołowej "3", a już praktycznie nie mamy składu. Nie mamy żadnego zmiennika, w odróżnieniu od dziewcząt. Jakby tego było mało, to sytuacja w tej konkurencji jest piekielnie wyrównana i właściwie każda drużyna z grupy 6-7 może sięgnąć po medal, co potwierdzają też indywidualne występy.

Markos, co się dzieje z Bokko? Miał być w takiej super formie, miał wszystko postawić na 1500 metrów, a póki co jeżdzi gorzej, niż w poprzednim roku? Czy to jest zaplanowane działanie, czy może efekt jakiegoś dołku formy, która utrzymuje się od jakiegoś czasu. Pytam też pod kątem drużyny, ponieważ w obliczu dobrej formy Lorentzena, to wyrasta nam kolejny grożny konkurent w drużynówce w postaci Norwegów.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Nedops » 17 Lis 2013 00:46

No i przez chorobę Szymańskiego mamy nieoczekiwane kłopoty z kwalifikacją drużyny na igrzyska :(
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 17 Lis 2013 01:08

Nedops napisał(a):No i przez chorobę Szymańskiego mamy nieoczekiwane kłopoty z kwalifikacją drużyny na igrzyska :(


Na tyle na ile zakumałem zasady kwalifikacji, to i tak mamy szczęście, że Ci co byli bezpośrednio za nami, nie zrobili dobrych czasów i w efekcie strasznie się to spłaszczyło, ale dalej wszystko w nogach Polaków.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 17 Lis 2013 01:50

Nie sądziłem, że tak szybko się sprawdzi to, co napisałem. Jeden wypadł i męskiej kadry nie ma :? Tym właśnie się różnią Polacy od Polek, że te drugie mają 4 równorzędne zawodniczki i w każdej chwili mogą się rotować. Z jednej strony mamy szczęście, że to nie w Soczi zmogło Szymańskiego, ale z drugiej naszej drużyny może w ogóle w tymże Soczi nie być... Pewne jest, że z czasem na igrzyska nie pojedziemy, więc musimy być w czołowej "6" PŚ po zawodach w Berlinie. Aktualnie sytuacja wygląda tak:

1 NED- 200p.,
2 USA- 160p.,
3 KOR- 140p.,
4 NOR- 105p.,
5 CAN- 100p.,
6 FRA- 80p.,
7 POL- 75p.,
8 RUS- 75p.,
9 GER- 70p.,
10 ITA- 65p.


Zatem, musimy być koniecznie przed Rosjanami, z którymi będziemy razem biec w Berlinie i przed Francuzami. Jednakże porażka w bezpośrednim starciu z Rosją będzie oznaczać prawie na pewno, że nas na igrzyskach zabraknie, ponieważ strata do Kanady i kolejnych drużyn jest zbyt duża i tylko jakiś upadek mógłby tutaj coś zmienić. Bardziej obawiam się Rosjan, którzy mają ogromny potencjał, ale nie potrafią jakoś tego poskładać w kupę. Jeśli pojedziemy w podstawowym składzie i wszyscy będą zdrowi, to z Francją nie mamy prawa przegrać, a jeśli tak się stanie, to zwyczajnie nie zasłużymy na olimpiadę. Gorzej z Rosją, która na pewno nie odpuści, więc decydujący będzie nasz bezpośredni pojedynek.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 17 Lis 2013 14:19

Zygy tylko ze Rosja i tak ma zagwarantowany start na igrzyskach jako gospodarz.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 17 Lis 2013 15:57

Teraz pytanie,

-czy z rankingu PŚ wchodzi 5drużyn+ Rosja i 2 z najlepszymi czasami?
-a jeśli w tej "6" nie będzie Rosji, to czy wchodzi ona w miejsce 6 drużyny PŚ, czy tej jednej z dwóch z czasem?

Komentator na Polsacie mówił, że miejsce w czołowej "6" rankingu gwarantuje występ w Soczi, ale nie wziął pod uwagę sytuacji, w której zabraknie w tej puli gospodarzy. Wszystko zależy od interpretacji regulaminu. W najgorszym wypadku będziemy musieli wyprzedzić nie tylko Rosję i Francję, ale także piątą w rankingu Kanadę, do której tracimy aż 25pkt. Słuchając jednak pana Lepy, to mam wątpliwości co do jego fachowości, a już na pewno nie można traktować jego słów, jako wyroczni.

Strasznie zawiły ten regulamin. Powinni po prostu przyjąć, że na igrzyska jedzie 7czołowych ekip PŚ + Rosja po zawodach w Berlinie, bez tego babrania się w te dodatkowe czasy itp. Przynajmniej byłoby jasno i przejrzyście, a tak jest zamieszanie i galimatias. Inna kwestą jest to, czy nasza trójka panczenistów wytrzyma dawkę kilku biegów pod rząd w systemie pucharowym na igrzyskach. Widzieliśmy wczoraj, jak wyglądała postawa drużyny z Cieślakiem, który nie tylko odstaje poziomem, ale też jest zbyt wysoki w porównaniu z pozostałą dwójką, żeby móc zsynchronizować z nimi swoją jazdę.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez snajper » 17 Lis 2013 16:18

Rezerwowym powinien być Druszkiewicz.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 17 Lis 2013 18:01

snajper napisał(a):Rezerwowym powinien być Druszkiewicz.


http://live.isuresults.eu/2013-2014/sal ... y/r225.htm

Nie wiem kto się w czym specjalizuje, ale śledzę to ze względu na kwalifikację do IO i chyba powyższy link potwierdza Twoje słowa.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 29 Lis 2013 15:25

Forma Zbigniewa Bródki systematycznie rośnie . Polak po raz pierwsz w tym sezonie stanął na podium PŚ na dystansie 1500 m zajmując 3 miejsce w Astanie
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Kacpero221 » 29 Lis 2013 17:58

To nie forma wzrosła, tylko szybkość toru spadła.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Janko10 » 30 Lis 2013 01:44

Nie kumam... Szybkość toru na różnych zawodników działa różnie?...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 30 Lis 2013 12:08

Na szybkich torach najlepiej się czują Amerykanie i Kanadyjczycy. To właśnie oni zdominowali pierwsze zawody za oceanem. Bródka ma podobą formą z zeszłego roku, ale o indywidualny medal w Soczi będzie ciężko. Tam szybkiego toru nie będzie, ale Davis i Hansen świetnie potrafią trafiać z formą na główną imprezę sezonu. Przeszkodzić im może tylko Juskov, który jest aktualnym mistrzem świata, wystartuje u siebie i już teraz jest niezwykle mocny. Dalejm mamy Skobrieva, pewnie kogoś z Holendrów, Morrisona, Pedersena i dopiero Bródkę. Dla Polaka każde punktowane miejsce będzie sukcesem. Największe szanse mamy w drużynie i na tę chwilę kluczowa sprawa, to postawić wszystko na kwalifikacje w tej konkuencji. Mam trochę wątpliwości, po co się napinać na te indywidualne dystanse, skoro nasz los w głównej mierze zdecyduje się za tydzień w Berlinie.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 30 Lis 2013 13:00

W Soczi czasy będą porównywalne z tymi w Astanie, chyba że coś Ruscy wykombinują i przygotują lód z krystalicznej wody prosto z Jeziora Słonego ;) .
Naszym raczej bardziej pasują wolne tory.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Kacpero221 » 30 Lis 2013 14:10

Janko10 napisał(a):Nie kumam... Szybkość toru na różnych zawodników działa różnie?...


Na szybkich torach liczy się bardziej umięśnienie (porównaj sylwetki Amerykanów i Bródki) i umiejętność szybkiego przyspieszenia, na wolniejszych chodzi bardziej o technikę, jak najbliższego trzymania się zakrętu, ograniczania siły odśrodkowej.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 30 Lis 2013 15:36

Mam tylko wątpliwości, co do taktyki startowej Polaków. Więkoszści Holendrów np., nie ma w Astanie, podobnie jak jeszcze kilku innych zawodników/czek z czołówki. Niedawno czytałem, że Kramer i Skobriev odpuszczają wielobojowe ME, żeby lepiej się przygotować. A Nasi? Oczywiście startują zawsze i wszędzie od Calgary po Astanę. Pytanie, po co? Skoro kwalifikacje olimpijskie mają już pewne... Wielobojów pewnie też nie odpuszczą, bo startują tam rok rocznie. Jakby tego było mało, to Czerwonka, Złotkowska i Szymański mają wziąść udział w Uniwersjadzie w połowie grudnia :o Głupota do kwadratu. A potem słychać żale po zakończeniu sezonu, że startują za dużo i stąd nie mają siły na główne imprezy w sezonie. Mam obawy, czy po podpisaniu tej umowy z Polsatem, po prostu nie wymaga on, że czołówka kadry musi startować, żeby nabić im oglądalność. Z jednej strony promocja dyscypliny, a z drugiej zarznanie się zbyt lizcznymi startami, a przecież nie każdy ma takie predyspozycje, jak Justyna Kowalczyk. Mam obawy, czy to całe małżeństwo z Polsatem, wyjdzie Polakom na dobrze... Zresztą, co to za promocja, jak pokazują zawody głównie w zakodowanych programów, do których dostęp mają tylko nieliczni.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 198 gości