Typer Tour de France 2009

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 06 Lip 2009 17:57

Zrobił się ciekawy etap. Co za gapiostwo Contadora. Przecież o tych silnych bocznych wiatrach już na starcie mówiono. Armstrong to jednak stary cwaniak. Wygrać tego nie wygra ale krwi faworytom coś czuję napsuje. No i jestem ciekaw co Cancelara. Mówiono, że zrobił duży postęp w jeździe po górach. Mając na uwadze jeszcze jedną czasówkę. Kto wie jak to będzie.
Najgorsze, że flemingów nie było. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez arek » 06 Lip 2009 19:20

Faktycznie ciekawa końcówka.
Liczyłem na Marcina Sapę, a tu stracił 80 sekund, przyjechał za peletonem.
Jutro może być ciekawie, już dawno nie widziałem jazdy drużynowej.
W typerze bez zmian, wszyscy typowali Cavendisha i Hushovda, a jutro przerwa w typerze, nie da się typować drużynówki.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 06 Lip 2009 19:27

Ja typowałem Sape :wink: podobnie uczynię w środę :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 07 Lip 2009 06:34

1. Germin
2. Columbia
3. Saxo Bank
4. Astana te drużyny powinny się liczyć ale różnic nie przewiduję jakiś znaczących. Dość krótka ta czasówka.
"No i co Alberciku? Gdzie byłeś jak zawiało?" :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 07 Lip 2009 12:14

Niesamowita klasyfikacja generalna :shock:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 07 Lip 2009 19:28

No to się pomyliłem. Przyznaję się bez bicia. Jednak dość spore różnice w tej drużynówce.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 07 Lip 2009 21:21

Jak dziś słyszeliście jutro wygra Sapa więc finiszu z peletonu nie będzie :wink:

Jakos się cieszę że fabian utrzymał koszulkę lidera. Zawsze kibicuje tym teretycznie słabszym w górach. Pamiętam Rassmusena Niby ten doping ale i tak był dla mnie 'prze gość'. Szkoda tych czasówek :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 08 Lip 2009 10:20

No oczy wszystkich zwrócone dzisiaj w kierunku Sapy. Kiedyś na Tour de Pologne był taki transparent " Sapę Marcina pozdrawia rodzina". W czołówce aż gęsto od Astany. Niektórzy faworyci ponieśli duże straty na tym etapie wyścigu. Czy taki Evans jest zdolny odrobić to w górach. Jakoś wątpię. Już prędzej można się spodziewać ataku Sastre ale też ma co odrabiać. No i jeszcze ta czasówka w której co by nie mówić orłem nie jest. Dla Mienszowa też chyba już po ptokach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 08 Lip 2009 12:07

I Sapa ucieka tak jak myślałem :wink: Przez chwile była 20 osób w ucieczce ale nie podano nazwisk, następnie za 3 ruszył igantiev a za nim ruszyli Hutarwicz i Timmer. Jedynie Ignatiev jest dosyć wysyko w generalce ale ma ponad 3 minuty straty więc bardzo niebezpieczny nie jest jednak mimo wszystko nie potrzebnie ruszył bo z nim raczej nie uciekną. I jest 6 osobowa grupka. 3 minuty przewagi i zobaczymy ile pociągną. Powodzenia:)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez arek » 08 Lip 2009 13:07

Mają już poniżej 8 minut przewagi, czyli peleton już goni (jeszcze nie dawno mieli 9 minut), bardzo wcześnie. Wszystko przez Ignatieva!
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 08 Lip 2009 13:11

Nie dojadą. No ale za 10 minut trasmisja wiec zobaczymy Sape :wink: Chyba że peleton będzie ich trzymał na tych 3/4 minutach bo jest ryzyko kolejnych odskoków. Może wtedy jakoś im się uda :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 08 Lip 2009 14:39

dziś mi dobrze poszło. 29 pkt o ile się nie mylę. dzięki temu że siedzę chory w domu pewnie :twisted: zastanawiałem sie czy dać benattiego czy neapolitano. Jakbym dął 2 było by 36 :cry: Jutro ostani sprinterski etap...

Zachowanie peletonu na dzisiejszym etapie baaaaaardzo dziwne :shock:


EDIT:

Super jest to liczenie myślałem że 8 - (9-8) = 7 ale jednak nie:| i za Gomeza ani pkt nie dostałem;/ Typowałem że będzie 8 a był 9:| lux:|
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 09 Lip 2009 10:00

Żabojadom też się coś należy. To ich jedyna szansa, żeby w swoim tourze zaistnieć. Trochę mnie to drażni, bo w Polsce na pewno znalazłoby się też paru kolarzy nie odbiegających poziomem od większości tych francuskich cyklistów. Tymczasem mamy jednego reprezentanta a tych ślimakożerców całe mrowie. No ale w końcu są u siebie. Jak brakuje naszej polskiej grupy bo jak są nasi to jakoś lepiej się to ogląda.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez arek » 09 Lip 2009 10:25

Szkoda Marcina, napracował się jak wół w ucieczce, a Vockler się obijał. Może jeszcze zobaczymy go w ucieczce w tegorocznym tourze.
---> http://sport.onet.pl/0,1273116,2005208,,polski_bohater_bede_znowu_uciekal__w_koncu_musi_sie_udac,wiadomosc.html
Dzisiaj płaski etap, ale będzie kilka małych podjazdów, więc może ucieczka dojedzie do mety.
RakuNH gratuluje udanego typowania, ja natomiast dzisiaj się spóźniłem :(
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 09 Lip 2009 10:40

arek napisał(a):RakuNH gratuluje udanego typowania, ja natomiast dzisiaj się spóźniłem :(


Miało być udane :lol: No ale jednak byłem za głupi na zrozumienie zasad :twisted:

Wiatrak z naszego zakładu całkiem dobre miejsce ma. 1 etap górski zadecyduje raczej o tabeli bo tu nie będzie tak łatwo jak pierwszy sprinterski etap :wink:

Dziś stawiam na ucieczke. Niestety bez Sapy :cry:



EDIT: Niestety nie sprawdziłem dokładnie trasy a J&W mówią że jest pod górę więc raczej jestem przegrany jak większość z nas. Polecam zobaczyć typy czołówki. Zupełnie inne :cry:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez arek » 09 Lip 2009 20:15

Ale dzisiaj mieliśmy upadków, nie wiecie czy Marcin Sapa, miał problemy? Pytam bo straszną stratę miał- 5:17. Ale, mimo to wyprzedził wczorajszych towarzyszy ucieczki: Voecklera, Ignatyeva, Hutarovicha.
Fajnie, że wygrał Hushovd.
A, Już jutro dużo się wyjaśni, wreszcie górski etap, z podjazdem na zakończenie. Do tej pory tylko liderzy Astany trzymają poziom, reszta "faworytów" już ma duże straty.
Andy Schleck 1:41
Sastre 2:44
Evans 3
Menchov prawie 5 minut
Będą musieli atakować, bo pewnie Astana utworzy pociąg i będzie mocno ciągnęła jak kiedyś US Postal.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 09 Lip 2009 20:30

Na pewno musiał być w którejś z kraks bo nie wierze żeby tyle stracił z 'własnej woli' chyba że odpoczywał.

Nie wiem czemu ale wydaje mi się że jutro będzie wiele sensacji :twisted: nie ryzykuje w typerze ale coś mi mówi że to będzie jeden z ciekawszych etapów.

70 kilometrów to będzie istne piekło 8)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 10 Lip 2009 05:56

Dzisiaj to co tygrysy lubią najbardziej czyli etap z metą na podjeździe. Ciekaw jestem postawy Cancelary i czy rzeczywiście zrobił takie postępy jako góral. Astana w dobrej sytuacji. Nadal może grać na czterech fortepianach. Dla takich jak Schleck, Sastre czy Evans, Mienszow nie pozostaje nic innego jak atakować. No i pewnie wszyscy zadają sobie pytanie jak poradzi sobie Armstrong.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 10 Lip 2009 09:01

Dzisiejszy etap wiele rozwiąże. Mnie ciekawi typowanie wyników w następnych etapach czyli 8 i 9. Są tam spore góry ale później dłuuugie zjazdy. Typowi sprinterzy odpadną ale np. Pelizotti czy Hushovd mają chyba jakieś szanse żeby wygrać. Raczej bede stawiał na lepszych sprinterów i klasykowców bo myśle że górale nie będą w czołówce na kresce.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 10 Lip 2009 15:06

Z tego co się zapowaida to 99% uczestników typera będzie miało 0 pkt. :wink: Denerwuje mnie to puszczanie ucieczek :evil:

EDIT: I teraz z nie cierpliwością czekam na wyniki typera. Jeśli ktoś trafił 2 kolarzy (nawet w 1 ciężko uwierzyć) to ma u mnie skrzynke piwa :lol:

Etap nudny;/ Liczyłem na coś więcej. W niedziele kończe antybiotyk więc chcąc niechcąc 2 nadchodzące etapy obejrze całe :wink:



67 użytkowników trafiło kogokolwiek. Maksymalna liczba punktów to 15. Zazwyczaj się przewijał Gutierrez i Nocentini trochę rzadziej ale często są to egzotyczne typy (np. identyczne kilka razy pod rząd :lol: albo sami francuzi albo hiszpanie w 8)

Ogólnie dobre wynalazki wygrały ten etap :wink:

Zobaczymy co będzie jutro. Oby ciekawiej.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 10 Lip 2009 17:02, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości

cron