Typer Tour de France 2009

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Typer Tour de France 2009

Postprzez stefan1_80 » 29 Cze 2009 18:30

Witam !
Zapraszam do typera Tour de France 2009 na stronie www.tourtoto.net strona ma polską wersję, choć polszczyzna pozostawia wiele do życzenia.
Mam nadzieję, że admini nie obrażą się za tą reklamę strony konkurencyjnej dyscypliny sportu.
Zabawa polega na typowaniu wyników (TOP8) każdego z etapów Touru. Rejestracja jest dziecinnie prosta, oczywiście trzeba podać adres e-mail.
Proponuję wpisanie przy rejestracji nazwa zakładu: Biathlon Fans (stworzymy w ten sposób własną podligę, oczywiście im liczniejsza tym lepiej, naturalnie rywalizujemy też z resztą Polski i całym światem). Przypominam początek wyścigu w sobotę 4 lipca.
Zachęcam i życzę ciekawej rywalizacji.
Awatar użytkownika
stefan1_80
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 10 Sty 2009 13:12

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez arek » 30 Cze 2009 20:36

Zalogowałem się ;) Jest nas tylko dwóch, ale pewnie inni jeszcze dojdą. Już zaczynam się zastanawiać. Na początku krótka czasówka w Monaco leciutko pagórkowata.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 03 Lip 2009 10:27

Się zalogowałem. Jest nas już 5. Liczę na więcej! :!:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 03 Lip 2009 17:32

Ja natomiast liczę na wasze komentarze tutaj. Te typery jakoś mnie nie kręcą ale wam życzę miłej zabawy. Tak jutro czasówka i chyba trochę rozjaśni co do przygotowania poszczególnych zawodników do wyścigu. 15 km to trochę za mało na jakieś znaczące różnicę ale ja ciągle mam w pamięci jak na takiej czasówce Armstrong doszedł i wyprzedził Urlicha co wiele nam rozjaśniło przynajmniej jeśli chodziło o rywalizację między tymi zawodnikami.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 03 Lip 2009 20:45

figaro56 napisał(a):Ja natomiast liczę na wasze komentarze tutaj.


będzie ciężko co widać po letniej aktywności :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez stefan1_80 » 04 Lip 2009 09:11

Jest nas 7 wspaniałych, a cała reprezentacja Polski to 10 graczy.
Absolutnie nie kumam dlaczego wśród 5700 graczy jest aż 4800 z Holandii, czyżby oni byli uzależnieni, a może ktoś ich zmusza.
Za to Francuzów jest ledwie 13, czyżby ich Tour nie interesował.

EDIT: Jest nas już 8, może dojdziemy do 10.
Awatar użytkownika
stefan1_80
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 10 Sty 2009 13:12

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 04 Lip 2009 09:39

Może to po prostu holenderska strona najbardziej tam rozreklamowana... innego wytłumaczenia nie ma :wink:

EDIT: Stefan czemu masz inny znaczek? od wszytskich :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez stefan1_80 » 04 Lip 2009 12:11

RakuNH napisał(a):
EDIT: Stefan czemu masz inny znaczek? od wszytskich :wink:


Chyba dlatego, że założyłem podligę Biathlon Fans i mogę nią zarządzać (aktywować użytkowników, ewentualnie nawet usuwać z podligi).

WAŻNE: Z tego co widzę typowanie wyników etapu zamykane jest 2 godziny przed startem !
Awatar użytkownika
stefan1_80
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 10 Sty 2009 13:12

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 04 Lip 2009 19:54

Niestety poszło mi dramatycznie słabo ale nie chciało mi sie szukać specjalistów od prologów. Znałem tylko Hushvoda, Cancelare i Voigta.

Dobrze że nie 0 :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez stefan1_80 » 05 Lip 2009 10:05

U mnie przyzwoicie, niestety przespałem typowanie niedzielnego etapu. Spóźniłem się o 7 minut, start etapu już o 12:45 :?
Awatar użytkownika
stefan1_80
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 10 Sty 2009 13:12

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 05 Lip 2009 11:22

Ja o 10,30 typowałem ledwo po przebudzeniu ale udało się :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez arek » 05 Lip 2009 11:37

Przewidziałem, że wygra Cancellara 8) ,jak prawie każdy.
Mienszow bardzo słabo pojechał, liczyłem że lepiej mu pójdzie.
Już wiemy kto jest liderem w Astanie :)
Jutro czas typowania ubiega o 11, przypominam. Dzisiaj ledwo zdążyłem.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 05 Lip 2009 13:39

Jeżli panowie komentatorzy czytają to forum to strona odświeża się sama co 60 sekund (lewy górny róg). Nic nie trzeba kombinować :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 05 Lip 2009 19:47

Pierwsze 2 dni to jeśli chodzi o zwycięzców to chyba 100% trafionych. Mnie co martwi to te Pireneje w tym roku. Strasznie wygłaskali te góry a to moje ulubione zawsze były pirenejskie etapy. Także jeśli chodzi o krajobrazy. Z tego co zrozumiałem tylko jeden etap z metą na górze w Pirenejach?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez arek » 05 Lip 2009 20:58

Dwa pierwsze etapy faktycznie przewidywalne, nawet trochę nudne.
Jutro może Marcin Sapa będzie próbował uciekać, czytałem wywiad na jednym z portali i mówił, że albo w poniedziałek, albo w środę. Więc może być ciekawie.
Faktycznie szkoda Pirenejów, w ogóle mało gór jest, i tylko trzy etapy kończą się podjazdem, a przecież na takich właśnie toczy się ostra walka.
Przypominam o typowaniu jutro do 11.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 05 Lip 2009 21:48

Coś mi nie idzie :wink: zwycięzców nie trudno wytypować ale dalej trochę ciężko;] Cała tabela się zawali jak dojedzie jakaś ucieczka. Ja jutro postawie na Sape :wink: poza naszym krajem nikt o nim nie myśli. Może nadrobie coś z 50 pkt straty do lidera :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 06 Lip 2009 09:04

Trzy podjazdy na metę? Tyle to miałem na Define Libere i to w ciągu sześciu dni. Coś ten Tour de France schodzi na psy. To ma być najsłynniejszy wyścig świata? Z całym szacunkiem dla sprinterów ale to taka zastępcza rywalizacja. Poza tym na dobrą sprawę to mamy jednego super sprintera Cavendisha. Chyba, że jakaś gwiazda się nagle objawi. Brak takich typowych sprinterów jak Petacci czy McEwen bo Boonen czy Freire wygląda na to, że bardziej zaczęli spoglądać na wyścigi klasyczne. Co do Sapy to miłe jak się gdzieś tam pokaże ale czy nie za szybko na uciekanie. Jeszcze różnice nie tak wielkie i nie tylko Columbia będzie gonić ale i Saxo Bank na za wiele nie wypuści broniąc żółtej koszulki. Z resztą przy tak małej ilości etapów z metą na górze to możni wyścigu muszą uważać na jakiegoś fuksa bo gdzie to później odrabiać. Co daje góra w środku etapu i tak nikt tam żył nie będzie wypruwał jak do mety jeszcze kilkadziesiąt kilometrów i wszystko to co się zyska na podjeździe można stracić. Rozumiem jeszcze góra, zjazd i meta bo umiejętność zjazdu takim samym elementem dobrego górala jak i podjazd ale co za sens ma jeszcze potem kilkadziesiąt płaskiego.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 06 Lip 2009 10:26

figaro56 napisał(a):Trzy podjazdy na metę? Tyle to miałem na Define Libere i to w ciągu sześciu dni. Coś ten Tour de France schodzi na psy. To ma być najsłynniejszy wyścig świata? Z całym szacunkiem dla sprinterów ale to taka zastępcza rywalizacja. Poza tym na dobrą sprawę to mamy jednego super sprintera Cavendisha. Chyba, że jakaś gwiazda się nagle objawi. Brak takich typowych sprinterów jak Petacci czy McEwen bo Boonen czy Freire wygląda na to, że bardziej zaczęli spoglądać na wyścigi klasyczne. Co do Sapy to miłe jak się gdzieś tam pokaże ale czy nie za szybko na uciekanie. Jeszcze różnice nie tak wielkie i nie tylko Columbia będzie gonić ale i Saxo Bank na za wiele nie wypuści broniąc żółtej koszulki. Z resztą przy tak małej ilości etapów z metą na górze to możni wyścigu muszą uważać na jakiegoś fuksa bo gdzie to później odrabiać. Co daje góra w środku etapu i tak nikt tam żył nie będzie wypruwał jak do mety jeszcze kilkadziesiąt kilometrów i wszystko to co się zyska na podjeździe można stracić. Rozumiem jeszcze góra, zjazd i meta bo umiejętność zjazdu takim samym elementem dobrego górala jak i podjazd ale co za sens ma jeszcze potem kilkadziesiąt płaskiego.


z wywadu Sapy wywnioskowałem że on się boi górek. Mówił o wczorajszym etapie że za bardzo pagórkowaty. Teraz 3 i 5 etap i jestem pewien że a obu będzie uciekał :wink:

co pod podjazdów na koniec to jest 7 etapów gdzie kończy sie na podjeździe albo na zjeździe wiec nie tak źle. Na zjeździe nie da się wiele nadrobić.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez figaro56 » 06 Lip 2009 12:16

Zgoda, z reguły na zjazdach nic nie nadrabiają a wręcz przeciwnie. No chyba, że nazywasz się Savoldelli alias "Sokół". Nie no widziałem już ucieczki na zjazdach. Nasz nieodżałowany Halupczok zdobywając mistrzostwo świata uciekł właśnie na zjazdach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Typer Tour de France 2009

Postprzez RakuNH » 06 Lip 2009 12:33

no tak. Też widziałem ucieczki na zjazdach ale jako że nie jeżdże profesionalnie na rowerze to nie mam pojęcia ile można nadrobić. Jeżdże dosyć często przez cały rok (styczeń, luty także) i wydaje mi sie że jeśli nie ma kontaktu wzrokowego to ciężko znacznie zmniejszyć różnicę.

sapa się nie złapał do ucieczki. Już ponad 12 minut przewagi 4 osobowy odjazd.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron