Żużel

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 26 Wrz 2010 09:30

Te zawody były wykonaniu Golloba fantastyczne,wczoraj starty nie zawsze miał najlepsze,ale jak przegrywał starty to potem z dziecinna łatwoscia wyprzedzał rywali na dystansie tak jak w finale,cos mi sie wydaje że w Bydgoszczy Gollob może być po za zasiegiem wszystkich i wygrac z kompletem punktow napewno tego chce zreszta ,warto dodać że Jarosław Hampel narazie jest drugi i i ma 2pkt przewagi nad trzecim Crumpem ,a co do Crumpa to wykonał naprawde fajny gest przekazujac Gollobowi trykot z numerem 1 .Mówiac krótko strasznie ciesze sie ze złota Golloba bo gdyby on tego złota nie mial to bylą by to życiowa niesprawiedliwosc
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez dan » 26 Wrz 2010 12:40

Mamy złoto Tomka i już pewny medal dla Jarka. Hampel w Bydgoszczy powalczy o srebro z Crumpem. Wczoraj Australijczykowi szansę na powalczenie jeszcze o tytuł zabrał Rune Holta, który pozbawił szans Crumpa na awans do półfinału wyprzedzając go w ostatnim biegu przed półfinałami.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez RakuNH » 26 Wrz 2010 17:52

Menson napisał(a):I wkur**** mnie moi znajomi, i tez ci, których nie znam. "Co to za powód do radości, jak żużlem się interesuje mniej niż 5 krajów". Nóż się mi w kieszeni otwiera. :roll:


Przecież mają trochę racji. Mało krajów żużel traktuje na poważnie i to jest fakt. Jak kto sobie układa poszczególne sukcesy to sprawa indywidualna. :wink:

markos7207 napisał(a):. Ogólnie świetne i emocjonujące zawody z happyendem a Gollob chyba nie mógł sobie wymarzyć lepszego scenariusza, bo ostatnie zawody odbędą się w jego rodzinnej Bydgoszczy. Będzie wielkie świętowanie :D .


Na pewno by Tomek wolała żeby Hampel był wczoraj w finale i moim zdaniem być powinien choć jakość powtórek straszna :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Żużel

Postprzez RychuGKM » 27 Wrz 2010 07:13

RakuNH napisał(a):
Menson napisał(a):I wkur**** mnie moi znajomi, i tez ci, których nie znam. "Co to za powód do radości, jak żużlem się interesuje mniej niż 5 krajów". Nóż się mi w kieszeni otwiera. :roll:


Przecież mają trochę racji. Mało krajów żużel traktuje na poważnie i to jest fakt. Jak kto sobie układa poszczególne sukcesy to sprawa indywidualna. :wink:

Podobnie jak skoki narciarskie , ale jak Małysz wygrywa , to jakoś nikt o tym nie wspomina
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Żużel

Postprzez RakuNH » 27 Wrz 2010 08:25

Na pewno liczba krajów które uprawiają skoki jest większa i obejmuje większą ilość kontynentów choć nikt nie mówi że to "światowy" sport. Ja często słyszałem że głównie Europa traktuje skoki na poważnie a reszta ma je gdzieś (może poza Japonią).
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Żużel

Postprzez RychuGKM » 28 Wrz 2010 07:19

Mylisz się. Zasięg obu dyscyplin jest podobny , żużla nawet większy , bo występuje on na wszystkich kontynentach(choć , jeżeli chodzi o azję to tylko w azjatyckiej części Rosji.
Kraje w których upraia się żużel:
Polska , Dania , Szwecja , W. Brytania , Australia , Rosja , Finlandia , Czechy , Norwegia , Łotwa , USA , Kanada , Argentyna , RPA , N. Zelandia , Francja , Niemcy , Holandia , Belgia , Austria , Włochy , Słowenia , Węgry , Chorwacja , Bułgaria , Rumunia , Słowacja , Ukraina
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Żużel

Postprzez markos7207 » 28 Wrz 2010 13:21

Tylko że jest zasadnicza różnica między tym że w jakimś kraju uprawia się dany sport a tym jaką cieszy się popularnością.
Wystarczy porównać zainteresowanie żużlem i skokami w takiej np. Austrii :wink: . A oba się tam uprawia...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Żużel

Postprzez RakuNH » 28 Wrz 2010 13:31

Tak jak mówiłem nie chce mi się licytować w tej sprawie bo być może liczba jest zbliżona (moim zdaniem na korzyść skoków) ale co czasem mi śmigną trybuny jakiś zawodów żużlowych na PS to są puste albo wyglądają jak trybuny w Polskiej lidze okręgowej. Chyba jakieś Skandynawskie ligi są transmitowane. No i ostatnie GP to też ponad połowa Polaków na trybunach które i tak nie były wypełnione mimo ich średniego rozmiaru.

I żeby nie było że nie uważam tego za sukces. Mówię tylko że osoby niedoceniające tego wyczynu mają do tego jakieś powody. No ale żużlem się specjalnie nie interesuje i wiem o tyle o ile odwiedzając czasem stadion Wandy Kraków więc kończę dyskusję na ten temat :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Żużel

Postprzez RychuGKM » 05 Paź 2010 19:16

markos7207 napisał(a):Tylko że jest zasadnicza różnica między tym że w jakimś kraju uprawia się dany sport a tym jaką cieszy się popularnością.
Wystarczy porównać zainteresowanie żużlem i skokami w takiej np. Austrii :wink: . A oba się tam uprawia...

Podobnie można powiedzieć o np. takiej Szwecji . Tam też uprawia się obie dyscypliny :D
RakuNH napisał(a):Tak jak mówiłem nie chce mi się licytować w tej sprawie bo być może liczba jest zbliżona (moim zdaniem na korzyść skoków) ale co czasem mi śmigną trybuny jakiś zawodów żużlowych na PS to są puste albo wyglądają jak trybuny w Polskiej lidze okręgowej. Chyba jakieś Skandynawskie ligi są transmitowane. No i ostatnie GP to też ponad połowa Polaków na trybunach które i tak nie były wypełnione mimo ich średniego rozmiaru.

I żeby nie było że nie uważam tego za sukces. Mówię tylko że osoby niedoceniające tego wyczynu mają do tego jakieś powody. No ale żużlem się specjalnie nie interesuje i wiem o tyle o ile odwiedzając czasem stadion Wandy Kraków więc kończę dyskusję na ten temat :wink:

Najpierw nie chcesz się licytować , a potem zarzucasz , że na żużlu trybuny są puste. A na PŚ w skokach w Japonii , czy Finlandii , to co pękają w szwach? :lol:
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Żużel

Postprzez RakuNH » 05 Paź 2010 19:34

A gdzie na żużlu pękają w szwach? Szwecja, Polska, WB i coś jeszcze?

Rzuciłeś jakieś państwa i wybacz ale nie dam rady ich wszystkich weryfikować. Liczba lig na świecie jest ledwo dwucyfrowa a tylko Polska ma 3 ligi. Jeśli liczymy w taki sposób to jakby mi się chciało to też mogę sporo zliczyć na podstawie własnej wiedzy i tego artykułu: http://www.skijumping.pl/wiadomosci/106 ... skie/#gora Wyjdzie duuuuużo więcej.

Tak sprawdziłem tylko rzuconą przez Ciebie Finlandię, a konkretnie mistrzostwa tego kraju. Widzów: 395 Myślę że na skokach jest więcej :D
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/ ... dii-video/

Tu jakaś liga Ukraińska
http://foto.sportowefakty.pl/index.php? ... =4584&z=27
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 08 Paź 2010 16:08

http://sport.onet.pl/zuzel/grand-prix/w ... omosc.html
on to jednak ma pecha ,dobrze ze to sie stało już po wywalczeniu złota
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez RychuGKM » 10 Paź 2010 12:04

RakuNH napisał(a):A gdzie na żużlu pękają w szwach? Szwecja, Polska, WB i coś jeszcze?

Rzuciłeś jakieś państwa i wybacz ale nie dam rady ich wszystkich weryfikować. Liczba lig na świecie jest ledwo dwucyfrowa a tylko Polska ma 3 ligi. Jeśli liczymy w taki sposób to jakby mi się chciało to też mogę sporo zliczyć na podstawie własnej wiedzy i tego artykułu: http://www.skijumping.pl/wiadomosci/106 ... skie/#gora Wyjdzie duuuuużo więcej.


Tak sprawdziłem tylko rzuconą przez Ciebie Finlandię, a konkretnie mistrzostwa tego kraju. Widzów: 395 Myślę że na skokach jest więcej :D
Wcale nie jestem przekonany , że IM Finlandii w skokach ogląda więcej :wink:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/ ... dii-video/

Tu jakaś liga Ukraińska
http://foto.sportowefakty.pl/index.php? ... =4584&z=27

A jednak się licytujesz , a podobno tego nie chciałeś . W. Brytania też ma 3 ligi , a Szwecja nawet 4.Też mógłbym wrzucić jakiś link o żużlu w Egipcie czy Portugalii , ale to Historia. Obecnie skoki są uprawiane w dwudziestukilku krajach w tym ok. 10 na poważnie . Podobnie jak żużel. Wcale nie jestem przekonany , że IM Finlandii w skokach ogląda więcej :wink:
Też mogę rzucić kilka fotek , gdzie trybuny będą zapełnione:
Miskolc (Węgry): http://foto.sportowefakty.pl/index.php? ... =4579&z=19
Daugavpils (Łotwa) : http://foto.sportowefakty.pl/index.php? ... =4087&z=24
Pardubice (Czechy) : http://foto.sportowefakty.pl/index.php? ... =4577&z=24
Równe (Nomen omen...Ukraina): http://foto.sportowefakty.pl/index.php? ... =4230&z=38
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Żużel

Postprzez RakuNH » 10 Paź 2010 12:17

Podałeś Finaldie więc myślałem że Finowie tłumnie chodzą na żużel. Sprawdziłem z ciekawości pierwszą lepszą galerie na sportowych faktach i zobaczyłem jakiś tor (na pewno nie stadion) z rodzinami zawodników na trybunach. Już sama infrastruktura "robi wrażenie".

A licytować mi się nie chce bo trzeba by zdefiniować "na serio" i "nie na serio" w skokach i w żużlu, później pasowałoby policzyć "na serio" i "nie na serio" a do tego wyznaczyć jakieś współczynniki co do frekwencji w danych krajach :wink: No i trzeba zważyć że warunki atmosferyczne w żużlu nie mają takiego znaczenia jak w skokach gdzie bez śniegu ciężko trenować.

Jeśli możesz to z ciekawości poproszę jakieś ciekawe fotki dużej części stadionu z innych krajów. Coś tego typu http://i38.tinypic.com/24268wp.jpg bo w sumie u mnie na Wandzie też są foki z zapełnionymi trybunami a widzów jest 2/3 tysiaki.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 10 Paź 2010 14:06, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Żużel

Postprzez dan » 10 Paź 2010 14:04

No i mamy najlepszy wynik w historii. Złoto i srebro! Co prawda zarówno Jarek Hampel jak i Jason Crump nie spisali się w Bydgoszczy tak jak wypadałoby medalistom mistrzostw świata, ale liczy się to, że Polak obronił przewagę nad Australijczykiem. Jakby tego było mało to reprezentujący Polskę Rune Holta skończył GP na 4 miejscu, a ponadto w finale w Bydgoszczy byli Piotr Protasiewicz i Janusz Kołodziej. Polska jest potęgą w tym sporcie, a przecież nie zawsze tak było.
Nie licytujcie się jaki sport jest bardziej popularny tylko cieszcie się z sukcesów biało-czerwonych.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 10 Paź 2010 14:19

No tak sezon dla Polskiego żużla był poprostu bajkowy indywidualnie mamy złoto i srebro a drużynowo także złoto,i to zdobyte pierwszy raz na obczyznie ,jedyna rzecza która mnie smuci to to że Janusz Kołodziej nie awansował bezposrednio do gp ,tylko bedzie musiał liczyc na łaskawosc szefów gp, ale mam nadzieje że wykazą sie oni zdrowym rozsadkiem i dadza mu stała dzika karte na przyszły sezon ,bo wpełni na nią zasłużył
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez karlos » 10 Paź 2010 16:39

dan napisał(a):a ponadto w finale w Bydgoszczy byli Piotr Protasiewicz i Janusz Kołodziej.

Z Protasiewiczem, to się trochę rozpędziłeś, co nie zmienia faktu, że według mnie Polska jest niekwestionowanym liderem światowym w żużlu :D .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Żużel

Postprzez dan » 11 Paź 2010 11:28

Masz rację Karlos. Holta był w finale oczywiście, a nie Protasiewicz. Przecież sam oglądałem sobotnie GP. Protasiewicz był w półfinale co i tak jest sukcesem, bo ja jakoś nigdy nie wierzyłem za bardzo w niego.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez dan » 19 Paź 2010 16:17

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 19 Paź 2010 16:50

No i elegancko Janusz z dzika karta ,czyli bedzie czterech Polakow w gp :D
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez Menson » 19 Paź 2010 16:59

Gollob, Hampel i Kołodziej. Kto czwarty :D ?
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

cron