Żużel

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Żużel

Postprzez figaro56 » 15 Kwi 2012 20:41

Wszystkie tak zwane autorytety przewidują w ty sezonie dominację Stali Gorzów i właśnie Unii Tarnów.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Żużel

Postprzez kat. » 15 Kwi 2012 21:02

Właśnie, gdyby Vacul nie wyrżnął w bandę, to może bym się i ponapinał troszkę. Ale wreszcie po kilku latach zbudowali skład, który walczy coś na wyjazdach i to się chwali. Oczywiście wciąż podchodzę sceptycznie do tego sequelu pt. budowa żużlowego imperium w Tarnowie, ale jak już ładują grubą kasę na owal, to niech nie idzie w błoto jak to niedawno bywało, kiedy skład na papierze tez wyglądał silnie, a wyników nie było.

p.s. Ja tam wolę myszy od Gorzowa. Fajne miasto i najbardziej ogarnięci kibice. W ogóle preferuję kluby wielosekcyjne, które poza "kolarzami" mają sekcję kopanej, a nie wiem, czy wiecie, że kibice Falubazu takową sobie zrobili i grają w B klasie, i frekwencja na meczach bywa lepsza niż na grającej kilka klas wyżej Lechii.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez dan » 29 Kwi 2012 14:58

Drugie GP za nami i świetna jazda biało-czerwonych. Po wczorajszym 2 miejscu Golloba i 3 Hampela Jarek został liderem cyklu z 33 punktami, a Tomasz Gollob ma ich 31 czyli tyle samo ile aktualny mistrz świta Greg Hancock. 4 w tej klasyfikacji Jason Crump traci już 7 punktów do tej dwójki. Uzupełniając zwycięzcą GP Europy został Australijczyk Chris Holder.

Klasyfikacja generalna MŚ:
1. Jarosław Hampel (Polska) 33 pkt
2. Greg Hancock (USA) 31
3. Tomasz Gollob (Polska) 31
4. Jason Crump (Australia) 24
5. Chris Holder (Australia) 23
6. Nicki Pedersen (Dania) 23
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 17
8. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 17
9. Fredrik Lindgren (Szwecja) 16
10. Emil Sajfutdinow (Rosja) 15
11. Kenneth Bjerre (Dania) 12
12. Hans Andersen (Dania) 11
13. Peter Ljung (Szwecja) 10
14. Bjarne Pedersen (Dania) 14
15. Chris Harris (W. Brytania) 8
16. Przemysław Pawlicki (Polska) 7
17. Jason Bunyan (W. Brytania) 1

Pozostałe turnieje GP:
12 maja - Praga (Czechy)
26 maja - Goeteborg (Szwecja)
9 czerwca - Kopenhaga (Dania)
23 czerwca - Gorzów Wlkp. (Polska)
28 lipca - Gorican (Chorwacja)
11 sierpnia - Terenzano (Włochy)
25 sierpnia - Cardiff (W. Brytania)
8 września - Malilla (Szwecja)
22 września - Vojens (Dania)
6 października - Toruń (Polska)
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 29 Kwi 2012 16:07

Wczorajsze zawody skończyły się niesmakiem , Gollob został wygwizdany przez Leszczyńskich kibiców , bo rzekomo za ostro zaatakował miejscowego idola Hampela ,ale żużel to jednak nie szachy , Hampel chyba o tym zapomniał i po biegu miał nieuzasadnione pretensje do Golloba.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez sakura » 30 Kwi 2012 19:53

Czy ktoś może wie gdzie można oglądać jakiekolwiek relacje z GP poza Canal+? Kiedyś były skróty na TVP Info, ale teraz chyba nie ma, albo jestem ślepa :roll:

Kurcze, Polacy w światowej czołówce, co nie w każdym sporcie nam się zdarza, a tu nic nie pokażą :evil:
Awatar użytkownika
sakura
Młodzik
 
Posty: 49
Rejestracja: 30 Kwi 2012 18:32

Re: Żużel

Postprzez Daniel » 30 Kwi 2012 20:02

Z polskich stacji w dniu zawodów tylko w C+ na żywo, z odtworzenia od lat GP pokazuje tez Eurosport, ale z około 2-tygodniowym poślizgiem
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Żużel

Postprzez kat. » 30 Kwi 2012 20:06

A z innych stacji, to nie wiem, jak w tym roku, ale sezon temu duńska tv transmitowała, i jeszcze jakaś angielska. Resztę żużel obchodzi jak nas wyścigi wielbłądów (choć może niesłusznie, bo całkiem fajne są, kiedyś na jakimś arabskim kanale leciały ;) )
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez sakura » 30 Kwi 2012 20:09

Żadnej duńskiej ani angielskiej tv niestety nie mam..

Wyścigi wielbłądów :lol: To jest jakiś pomysł może też bylibyśmy w czołówce :D
Awatar użytkownika
sakura
Młodzik
 
Posty: 49
Rejestracja: 30 Kwi 2012 18:32

Re: Żużel

Postprzez kat. » 30 Kwi 2012 20:32

No nie wiem. W sumie chyba łatwiej u nas o zdolnego żużlowca i spasowany "motór" niż o wielbłąda (od bidy w zoo znajdzie, ale na wybiegu to nie wytrenuje się w biegach ). :D

Bajdełej, jako dżokejów "używano" głównie dzieci, ale zabroniono tego ze względu na prawa człowieka itd., teraz używa się głównie zdalnie sterowanych robotów, które umieszcza się na grzbietach zwierząt. A wielbłądy to całkiem szybkie bestie - osiągają prędkość 65 km/h "w zrywach" i średnio 40 km/h na długich dystansach.

Sorka za OT, ale nie będę osobnego tematu o wyścigach wielbłądów zakładał :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez kat. » 02 Maj 2012 10:07

Właśnie czytam w lokalnej prasie, że budowa w moim mieście imperium w ściganiu się na wielbłądach, pardon, motorach, natrafia na niejakie problemy finansowe, bo mimo możnych sponsorów, którzy zagarnęli historycznych nazwę klubu, kasy starczyło ledwie na zaległości na głodowe pensje dla "kolarzy" i oto w budżecie klubu jest potężna dziura. Ale, ale... Tarnów to jak wszystkim powszechnie wiadomo miasto miodem i mlekiem płynące, i już z obietnicą pomocy pospieszyło... miasto właśnie. Trwają prace nad taką zmianą przepisów, by na żużlowe igrzyska przeznaczyć z samorządowego budżetu okrągły milionik.

:roll:

A amatorski sport (który zaczyna się od trzecioligowych piłkarzy, którym kasę na premię zbierają kibice) leży i kwiczy. Nie mówiąc o innych naglących potrzebach miasta. Naprawdę, czytając takie niusy mam wielką nadzieję, że ten usilnie pompowany balon pęknie wkrótce z hukiem.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez figaro56 » 02 Maj 2012 15:41

To idź na otwartą sesję Rady Miejskiej i wyraź swój sprzeciw. Pewnie zakończy się to jak w moim przypadku. Zakrzyczą cię rzucając argumentami o promocji miasta, że taka drużyna rozsławia Tarnów na całą galaktykę. Wszystko co powiesz i tak do nikogo nie dotrze. Tobie chyba byłoby jeszcze trudniej bo trochę tych Tarnowian na te mecze chodzi a u mnie to rozrywka dla maksymalnie w porywach 2-3 tysięcy ludzi co jak na 100.000 mieszkańców nie jest oszałamiającą liczbą. Do tego 1/3 widzów to przyjezdni z pobliskich miast. To nie jest promocja sportu a oglądactwa bo ilu ma szansę uprawiać tę dyscyplinę sportu. No ale coś tam udało się mnie i kilku działaczom sportowym przyhamować bo apetyty finansowe żużlowych działaczy były oczywiście o wiele większe.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Żużel

Postprzez kat. » 02 Maj 2012 18:42

Ja nie kumam tej promocji miasta rzekomej. Że niby parę migawek z rynku na TVP Sport pokażą? Bo przeciętny kibic z Zielonej Góry czy Bydgoszczy po meczu zostanie wsadzony do autobusu i odwieziony w eskorcie na rogatki miasta, a nie pójdzie zwiedzać katedry czy tarnowskiego Starego Miasta. Ktoś przyjedzie z rodziną na kilka dni? Wolne żarty. Pomijając, że tych żużlowych wyjazdowiczów jest garstka.
figaro56 napisał(a):Tobie chyba byłoby jeszcze trudniej bo trochę tych Tarnowian na te mecze chodzi a u mnie to rozrywka dla maksymalnie w porywach 2-3 tysięcy ludzi co jak na 100.000 mieszkańców nie jest oszałamiającą liczbą


Mój ojciec chodzi na żużel i jest to dla niego sport nr 1, ale jak się dowiedział o tej dotacji dla ubogich, to też nie był zachwycony (delikatnie mówiąc). Zwłaszcza, że podwyższyli niedawno opłaty za wodę, bo w kasie miejskiej bida ;) Te kilkanaście tysięcy ludzi sponsoruje już klub, płacąc niemałe pieniądze za bilety/karnety.

Nie chcę już mówić o zawiłych koligacjach w mieście (politycznych i nie tylko), w aspekcie których to wsparcie będzie nawet nie tyle promocją oglądactwa co po prostu przekręceniem sporej kasy. A otwarte mówienie o potrzebie korekty przepisów, żeby te pieniążki na legalu przekazać - bezczelnością. Ludzie w Galicji może i prości, ale tego raczej nie łykną :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez figaro56 » 03 Maj 2012 07:37

Przepraszam bardzo, ale kilku Krzyżaków po meczu poszło zwiedzać Tarnów i okolice. :lol: No ale to Krzyżacy i znasz z historii nasze ciągotki do podboju nowych ziem. :D Tylko pretekst do podboju musimy sobie jakiś inny wymyślić bo ten o walce z pogaństwem sprzed wieków kompletnie odpada. Dzisiejsi Krzyżacy są o wiele bardziej pogańscy niż Tarnowianie. :lol:
A tak na poważnie to mam o tyle lepiej, że kibice pamiętają jak przerost ambicji żużlowych działaczy doprowadził do upadku klubu GKM Grudziądz i po dwóch sezonach z esktraligowego snu obudzili się brutalnie w II ligowej rzeczywistości pod nazwą GTŻ. Oczywiście od tamtego czasu wyrosło nowe pokolenie i działaczy i kibiców i to kwestia czasu kiedy historia zatoczy koło ale obawiam się, że tym razem byłby to prawdziwy koniec sportu żużlowego w Grudziądzu. Po prawdzie płakać po nim nie mam zamiaru.
Nie wiem jak u was wyborcy przełykają to, że wspomaga się komercyjny klub Unię a kompletnie zlewa klub będący własnością miasta czyli Tarnovię. Wierz mi gdyby te pieniądze przekazać i do tego nie potrzebne żadne finansowe przekręty kreatywnych księgowych na Tarnovię to spokojnie macie pod warunkiem sensownych inwestycji klub I ligowy w kopanej.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Żużel

Postprzez kat. » 03 Maj 2012 10:06

Już to chyba pisałem - Tarnovia nie jest w mieście popularna. Kandydatka pisu w ost. wyborach prezydenckich zrobiła sobie spot z jakimś działaczem Tovii i coś mamrotali o odbudowie klubu i chyba to kobietę pogrążyło, bo nawet bogobojny, galicyjski lud Tarnowa zagłosował na platfusa Ścigałę (który zrobił sobie kilka fotek na tle wyremontowanej szatni Unii).

Mnie tam nie raduje jakoś bardzo, że Tarnovia potyka się z jakimiś wiochami w okręgówce (czy jak to się po reformie zwie), chciałbym żeby jak najwięcej klubów z miasta jako tako stała. Ale klubem numer jeden jest w Tarnowie "od zawsze" mościcka Unia i to się raczej nigdy nie zmieni (nie mówię tu o stricte kibicowskich realiach, ale ogólnym klimacie). I to jej miasto powinno pomóc, ale dotując sekcje, gdzie z młodzieżą się pracuje i jest potencjał (a takimi są młodzieżowe sekcje piłkarskie Unii), a nie żużlowych najemników goszczących w mieście raz na 2 tygodnie.

Żeby nie być gołosłownym, wyniki z ost. kilku dni:

Juniorzy starsi:

Okocimski - Unia 0-6

Trampkarze:

Unia - Tarnovia 5-0

Termalica - Unia 0-8 ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez dan » 13 Maj 2012 17:12

Za nami GP Czech. W Pradze Tomasz Gollob stanął na najniższym stopniu podium, a Jarosław Hampel nawet nie awansował do półfinału zdobywając zaledwie 6 punktów w całych zawodach. Gollob zachował swoje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast Hampel spadł z 1 na 5 miejsce. Nowym liderem cyklu został Australijczyk Jason Crump.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez zdzichu » 13 Maj 2012 20:29

Nie żyje Lee Richardsson nie potarfie sie z tego otrząsnac :roll:
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Żużel

Postprzez kat. » 13 Maj 2012 20:53

O kurde. Czytałem, że wypadek nie wyglądał aż tak groźnie, pierwsze informacje mówiły o obrażeniach nogi, a tu taki szok. W takich chwilach nie wiem co myśleć - z jednej strony ten sport wydaje mi się głupi, z drugiej strony jest jakiś podziw dla tych gości, że bawią się w to ryzykując życie. Wypadki śmiertelne zdarzają się teraz rzadko, ale zdrowie zostawia na torze praktycznie każdy.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez damian940915 » 13 Maj 2012 21:15

Nie wiem, co napisać. :( Wypadków w wyścigach na żużlu było wiele, jak w każdym sporcie motorowym i motocyklowym, ale dawno nie zginął w wypadku na torze zawodnik takiej klasy. Szkoda chłopaka. :(
Żużel jeśli chodzi o sport nie różni się niczym od innych sporów motorowych. Jak dla mnie są to najbardziej widowiskowe wyścigi spośród wielu różnych konkurencji motocyklowych. A zawodnicy bawią się w to, bo to lubią. Mają świadomość, co może się przytrafić.

Film ze zdarzeniem: http://sport.tvp.pl/zuzel/enea-ekstrali ... je/7357070
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Żużel

Postprzez dan » 14 Maj 2012 09:04

Szok. Wydawać by się mogło, że jest coraz bezpieczniej na torach żużlowych, a jednak i tak jak się okazało nie jest wystarczająco bezpiecznie. Richardsson miał 33 lata.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Żużel

Postprzez kat. » 14 Maj 2012 12:11

Oglądam ta sceny z Gorzowa i brakuje słów. Wiadomo, że publika żużlowa to w znacznej mierze piknikowe chamy ze wsi (nie mam nic do wieśniaków, wieś to dla mnie charakter, a nie pochodzenie), ale jakieś granice chyba są (?). Co tam, że ktoś zginął, oni przecież zapłacili za bilety i chcą widowiska.
Kibiców Zielonki też nie pochwalę, bo wywieszając flagę z nazwiskiem Katarzyny J. pokazali, że szacunku do zmarłych za grosz nie mają. Sędzia - kompromitacja, działacze - wiadomo, liczy się tylko kasa, co tam jakaś śmierć. Gollob jako największy autorytet żużlowy w Polsce też nie wykorzystał szansy, aby pokazać klasę. przykre, ale prawdziwe: śmierć Lee pokazała, że pewnych ludzi (?) nic nie skłoni, żeby po ludzku, z pokorą schylić łby wobec spraw ważniejszych niż doraźne korzyści.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 217 gości