Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 02 Lip 2017 16:07

Do Guby zdążyłem się na najważniejszych imprezach przyzwyczaić ostatnio. No ale dwie dziewczyny w kuli reprezentujące Polskę tego już dawno nie było. Kardasz 17,88 i jest minimum na MŚ.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 03 Lip 2017 17:08

A za oceanem Amerykańscy sprinterzy szaleją. Na 400 m przez płotki w jednym biegu w Sacramento, aż 6 zawodniczek złamało barierę 54 sekund, przy czym pierwsze 3 dodatkowo, przy okazji zeszły poniżej bariery 53 sekund. Wygrała mistrzyni olimpijska Dalilah Muhammad, wygrywając z 6 najlepszym wynikiem wszech czasów - 52,64. Druga Shamier Little uzyskała 9 wynik w historii - 52,75. Trzecia Kori Carter - 52,96. Czwarte miejsce Ashley Spancer - 53,11, miejsce piąte Georganne Moline - 53,14. Szóste miejsce zajęła Sydney McLaughlin, która wynikiem 53,82 ustanowiła nowy rekord świata juniorek. Trzeba nadmienić, że wyniki pierwszej szóstki z tego biegu daje im pierwsze 6 miejsc w tegorocznym rankingu najszybszych płotkarek. Dla porównania najlepsza Europejka Sara Petersen z wynikiem 54,35 jest w tej chwili na 9 miejscu, na listach światowych. Ciekawe, czy te szaleńcze biegi przełożą się na rezultaty w Londynie za miesiąc? Pamiętam jak w 2015 amerykańskie płotkarki, szalały na 100 m i te ich późniejsze rezultaty nie przełożyły się na medale w Pekinie.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 07 Lip 2017 21:54

Tak się wybierałem i wybierałem do tej Bydgoszczy aż trzeba było podjąć męską decyzję. Kupiłem karnet na cztery dni ME U-23. Nie wiem tylko czy pojadę na przedpołudniową sesję w czwartek ale popołudniu będę na pewno. Zresztą muszę posprawdzać połączenia jakie mam z Bydgoszczą bo to z kolei zmienia się z dnia na dzień. Dzisiaj jest autobus a jutro może go nie być. To samo z pociągami. Daleko nie mam ale jak się nie dysponuje własnym pojazdem to zawsze jakiś tam kłopot. No ale to małe piki oby tylko pogoda dopisała czego życzę i sportowcom i sobie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 08 Lip 2017 23:11

Zazdraszczam. Też planowałem ale niestety. Zobaczysz przyszłych mistrzów olimpijskich i rekordzistów świata ale musisz też obserwować słabszych. Byłem na tej imprezie 14 lat temu (też Bydgoszcz), na przeciwległej prostej obserwowałem młot kobiet (wspaniałe zwycięstwo Skolimowskiej, nikt nie zauważył czwartej Heidler) i przegapiłem finisz 5000m. Wygrał biały Anglik a drugi był jakiś Mo Farah :D
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 12 Lip 2017 18:32

Jestem już w Bydgoszczy ale leje jak z cebra.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez TomaszB » 12 Lip 2017 20:44

Ja też jestem w Bydgoszczy, znaczy ogólnie na co dzień w niej jestem. Zastanawiam się, czy przejść się właśnie w jakiś dzień na te mistrzostwa. :)
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 12 Lip 2017 21:42

Mój syn mieszka na co dzień w Bydgoszczy więc mam się gdzie zawiesić. Całe mieszkanie mam do dyspozycji bo on śpi u dziewczyny. Masz Tomaszu jakieś laski to wpadnij :lol:
A tak na poważnie to bylem na Wyspie Młyńskiej na uroczystym otwarciu. Deszcz popsuł całą imprezę. Zmokłem, wysłuchałem kilku piosenek. Ludzi niewiele ale nie ma się co dziwić. Mam nadzieję, że podczas zawodów będzie lepsza pogoda.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 13 Lip 2017 12:16

Ogląda ktoś MŚ kadetów w Nairobi? Cóż, było by lepiej gdyby atleci zabrali na nie kajaki :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 13 Lip 2017 22:00

Dzisiaj Madzilla Stefanowicz wicemistrzynią świata na 100m.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 14 Lip 2017 04:45

san napisał(a):Dzisiaj Madzilla Stefanowicz wicemistrzynią świata na 100m.



Ja dorzucę beczkę dziekciu to tej łyżeczki miodu. Niestety, ale medal zdobyty na kadłubowych mistrzostwach nie powinien być powodem, do nadmiernej euforii. Z 10 najszybszych kadetek na świecie, do Kenii przyjechała tylko jedna. Ta która miała wygrać a była trzecie. Madzia jest na podium, ale jej wynik nie powala. To jest dopiero 20 miejsce w jej kategorii wiekowej. Wiem, że ten komentarz nie spodoba się wielu osobom, ale niestety trzeba obiektywnie ocenić osiągnięcie naszej sprinterki.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 14 Lip 2017 09:36

Kolego Bociek. Masz prawo do własnych opini ale na Boga dorzucaj łyżeczkę dziegciu do beczki miodu. Wtedy to powiedzenie ma jakiś sens.
San przypomnij mi proszę jakiś portugalskich mistrzów oprócz Rosy Moty i Obikwelu. Siedzę w mocno międzynarodowym towarzystwie i jak na razie biję wszystkich na głowę i nagle w dyskusji czarna dziura w pamięci. Mam nadzieję, że to nie Alzheimer. Z kolei ja podaję rekord życiowy Hrasnowej a okazuje się,że Słowacy go nie znają.
Wyobraź sobie, San że są młodzi ludzie we Włoszech którzy nie znają nazwiska Pietro Menea.
Klnę na ten stadion a Bydgoszczy. To nie jest stadion lekkoatletyczny. Z głownej trybuny bez lornetki jesteś bez szans. Napisy na telebimach nie do odczytania oprócz orłów, sokołówi i kotów w nocy. Konkurencje techniczne to jakiś dramat na tym stadionie. Okazuje się, że mam płacić za skoki w dal i trójskok pod warunkiem, że wiatr sprzyja.
Nigdy nie lubiłem Brzydgoszczy i chyba wiem dlaczego, chociaż wyładniała ostatnimi czasy muszę to przyznać. Ale stadion nadal okropny.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 14 Lip 2017 13:21

figaro56 napisał(a):Kolego Bociek. Masz prawo do własnych opini ale na Boga dorzucaj łyżeczkę dziegciu do beczki miodu. Wtedy to powiedzenie ma jakiś sens.
San przypomnij mi proszę jakiś portugalskich mistrzów oprócz Rosy Moty i Obikwelu. Siedzę w mocno międzynarodowym towarzystwie i jak na razie biję wszystkich na głowę i nagle w dyskusji czarna dziura w pamięci. Mam nadzieję, że to nie Alzheimer. Z kolei ja podaję rekord życiowy Hrasnowej a okazuje się,że Słowacy go nie znają.
Wyobraź sobie, San że są młodzi ludzie we Włoszech którzy nie znają nazwiska Pietro Menea.
Klnę na ten stadion a Bydgoszczy. To nie jest stadion lekkoatletyczny. Z głownej trybuny bez lornetki jesteś bez szans. Napisy na telebimach nie do odczytania oprócz orłów, sokołówi i kotów w nocy. Konkurencje techniczne to jakiś dramat na tym stadionie. Okazuje się, że mam płacić za skoki w dal i trójskok pod warunkiem, że wiatr sprzyja.
Nigdy nie lubiłem Brzydgoszczy i chyba wiem dlaczego, chociaż wyładniała ostatnimi czasy muszę to przyznać. Ale stadion nadal okropny.


Ja mogę ci pomóc ale zależy o jakich mistrzów ci chodzi? Olimpijskich, świata, czy Europy, sukcesy młodzieżowe? Z tej dwójki mistrzostwo w skali globalnej, olimpijskie i świata zdobyła tylko Mota. Obikwelu ma trzy złota z ME, ale nigdy nie był ani mistrzem olimpijskim ani świata, fakt ma złota z młodzieżowych mistrzostw, ale wtedy był reprezentantem Nigerii. A z innych portugalskich mistrzów przychodzi mi do głowy trójskoczek Nelson Evora, mistrz świata z Osaki i mistrz olimpijski z Pekinu. Do tego jeszcze Naide Gomes, wieloboistka i skoczkini w dal, halowa mistrzyni świata w pięcioboju z 2004 i mistrzyni w skoku w dal z 2008. Była jeszcze Fernanda Ribeiro.....dziwne że jej nie pamiętasz.... :shock: . I jeszcze Carla Sacramento, mistrzyni świata w biegu na 1500 metrów z Aten.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 14 Lip 2017 21:51

Dzisiaj wysłuchałem dwa razy hymnu i jeszcze medal Darii Zabawskiej dysku. Wszystko byłoby dobrze tylko trochę mi nerw naruszyło duńskie bydło które stojąc w przejściu utrudniało widoczność. Ludzie prosili, żeby zajęli miejsca siedzące ale do bydła nic nie docierało. Dzisiaj nie chciało mi się ale jutro pójdę ze skargą do organizatora Nich oni postawią duńskie parzystokopytne do pionu. Możliwe, że to bydło było nieparzystokopytne.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez TomaszB » 15 Lip 2017 19:53

TVP Sport też pociska. Zamiast pokazywać biegi 200 metrów, to oni do upadłego pokazują rzut młotem. W innych konkurencjach wcześniej też były takie sytuacje...
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 17 Lip 2017 22:38

Figaro- dopiero zauważyłem Twój wpis. W zasadzie wymieniliście wszystkich najlepszych, zabrakło jedynie ich najwybitniejszego olimpijczyka- Carlosa Lopesa. To mistrz olimpijski z Los Angeles w maratonie i wicemistrz z Montrealu na 10 000m. Ale mi portugalska la kojarzy się od razu z zawodnikiem , który nic medalowego nie osiągnął za to ustanowił wspaniały rekord świata na 10 000m- Fernando Mamede.
Bocian- nie chodzi tu o miejsce ale o czas Stefanowicz, na nasze warunki doskonały- drugi w historii po Swobodzie. Trzeba tu pamiętać, że biała młodzież dojrzewa wolniej niż czarna i żółta a w dodatku nasza polska najwolniej spośród białej. I dlatego trzeba się cieszyć, że to były ostatnie takie mistrzostwa, pozostaną kontynentalne gdzie mamy większe szanse.
Nedops- jak ten dziennikarz PS Ciebie znalazł? Byłeś w Bydgoszczy?
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez nedops1 » 17 Lip 2017 23:17

Jakieś problemy z logowaniem miałem, stąd ta "1" ;)
Tak, byłem w Bydgoszczy (nawet oficjalnie zatrudniony) - myślałem, że nie tak łatwo mnie zidentyfikować :P

Aha, ktoś tu kiedyś pisał, że Polki w sztafecie 4 x 100 m łapią się (dzięki dobremu występowi na DME) na mś - niestety nieprawda.
nedops1
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Lip 2017 23:07

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 18 Lip 2017 04:36

san napisał(a):Figaro- dopiero zauważyłem Twój wpis. W zasadzie wymieniliście wszystkich najlepszych, zabrakło jedynie ich najwybitniejszego olimpijczyka- Carlosa Lopesa. To mistrz olimpijski z Los Angeles w maratonie i wicemistrz z Montrealu na 10 000m. Ale mi portugalska la kojarzy się od razu z zawodnikiem , który nic medalowego nie osiągnął za to ustanowił wspaniały rekord świata na 10 000m- Fernando Mamede.
Bocian- nie chodzi tu o miejsce ale o czas Stefanowicz, na nasze warunki doskonały- drugi w historii po Swobodzie. Trzeba tu pamiętać, że biała młodzież dojrzewa wolniej niż czarna i żółta a w dodatku nasza polska najwolniej spośród białej. I dlatego trzeba się cieszyć, że to były ostatnie takie mistrzostwa, pozostaną kontynentalne gdzie mamy większe szanse.
Nedops- jak ten dziennikarz PS Ciebie znalazł? Byłeś w Bydgoszczy?


Więc, niech w ramach rekompensaty zorganizują Halowe Mistrzostwa Świata Juniorów.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 18 Lip 2017 15:26

Panowie ale jak dopingowałem naszym sztafetom w ostatnim dniu. Nawet siedzący obok mnie Finowie też Polakom dopingowali(Szczególnie Polkom). Tak się darłem, że cały zachrypnięty byłem nazajutrz. Nie widziałeś Nedops takiego faceta z brodą jak szalał w sektorze 28. W moim sektorze o Polaków było niezmiernie trudno i nic z rozmów z kibicami nie wyszło gadałem ze wszystkimi tylko nie rodakami. Niestety ale mój kulawy niemiecki niewiele pomagał. Szkoda, że nie znam angielskiego.
Dużo by opowiadać. Impreza udana. Gdy nad stadionem była piękna tęcza to czarna Hiszpanka nauczyła mnie , że tęcza po hiszpańsku to arco iris. Jeden minus to trochę pustawy ten stadion.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 19 Lip 2017 21:49

Nedops nie wiesz przypadkiem kiedy w PZLA zapadają decyzje gdzie i kiedy rozegrane zostaną MP seniorów, U-23 i U-20. Czy dzisiaj wiadomo już gdzie odbędą się mistrzostwa w roku 2018?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez nedops1 » 19 Lip 2017 21:58

figaro56 napisał(a):Nedops nie wiesz przypadkiem kiedy w PZLA zapadają decyzje gdzie i kiedy rozegrane zostaną MP seniorów, U-23 i U-20. Czy dzisiaj wiadomo już gdzie odbędą się mistrzostwa w roku 2018?

Trwa wybór organizatorów ;) Decyzje jesienią (?)
Jak na razie to warto w ten weekend wybrać się do Białegostoku - mistrzostwa Polski w bardzo fajnej obsadzie (poza Andrejczyk i Święty powinna być cała krajowa czołówka + mocni zawodnicy zagraniczni).
nedops1
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Lip 2017 23:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

cron