Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 20 Lip 2017 10:21

Wielkie dzięki Nedops.
Pojechałoby się, oj pojechało do Białegostoku. Niestety ale dwie imprezy w miesiącu to za wiele na moją kieszeń. Tym bardziej, że ostatnio byłem w tym mieście jakieś 35 lat temu. Pewnie wiele się tam zmieniło.
Jak na razie nie mam sprecyzowanych bliższych planów ale jeśli Najwyższy pozwoli i dożyję to nie ma takiej siły która powstrzyma mnie przed obecnością za dwa lata na DME w Bydgoszczy. :D :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 20 Lip 2017 22:04

Nedops- Twoje nazwisko odszyfrowałem od razu :) ,kiedyś dorabiałem sobie szaradziarstwem :) Czy ten dobry, przedwojenny bokser to jakaś rodzina?
Jeżeli chodzi o te mistrzostwa to największe pretensje mam do Rozmysa. Był zdecydowanie najlepszy i przegrał a gdyby zwyciężył wygralibyśmy całą imprezę.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 21 Lip 2017 20:50

I po pierwszym dniu MP. Na uwagę zasługuje rekord Polski Krukowskiego w oszczepie 88,09. Swoboda nadal bez minimum. Wygrała z czasem 11,29 w czasie deszczu. Najwyraźniej nie ma szczęścia do pogody ostatnio. Ta spłatała wszystkim psikusa. Miejmy nadzieję na lepszą na pozostałe dni.
Widać nie tylko w biathlonie są między dziewczynami konflikty. W internecie szeroko komentowany jest konflikt między naszymi oszczepniczkami Marceliną Witek a Marią Andrejczyk.

P.s. San a nie do Stója?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez nedops1 » 22 Lip 2017 11:01

san napisał(a):Czy ten dobry, przedwojenny bokser to jakaś rodzina?
Jeżeli chodzi o te mistrzostwa to największe pretensje mam do Rozmysa. Był zdecydowanie najlepszy i przegrał a gdyby zwyciężył wygralibyśmy całą imprezę.


Tak, chyba rodzina :)

Też uważam Rozmysa za największego "przegranego" - pomimo medalu w międzynarodowym debiucie. Stój nie był na mojej liście medalowej (z medalistów nie trafiłem tylko Witek, w której życiówkę wierzyłem, ale obsada była jednak niesamowicie mocna).

88,09 Marcina Krukowskiego w oszczepie - w końcu koniec dywagacji jaki jest rekord Polski w tej konkurencji i dlaczego nie 87,17 Trafasa (nie było wymaganego minimum 3 startujących :) )
nedops1
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Lip 2017 23:07

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 22 Lip 2017 13:15

Nedops a co dalej z naszą "Swobodną Ewką"? Przyjdzie jej obejrzeć MŚ w telewizorze? Czy dadzą jej jeszcze szanse? Odgrażała się, że jeżeli nie pobiegnie 11,26 to się przerzuca na szachy. Ciężko sobie ją wyobrazić w tej roli ale kto wie? Może drzemie w niej arcymistrzyni. :D Co ze sztafetą. Teraz kiedy zaczyna rosnąć forma Ewy a i Marika zaczyna biegać a wcześniej Kiełbasińska sygnalizowała zwyżkę formy. Szkoda by było.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez nedops1 » 22 Lip 2017 14:03

Sytuacja Swobody jest skomplikowana. Związek chce ją wysłać, nie ma kryterium IAAF, więc musi liczyć na zaproszenie ze strony światowej federacji. Decydują listy światowe, ale na 100 m sprawa prosta nie jest, bo jest masa zgłoszeń amatorów z krajów gdzie profesjonalnych lekkoatletów nie ma. No ale skoro nie jest organizowany dodatkowy bieg dla Ewy, nie ma szukania mityngu (czas do niedzieli na minima), to znaczy, że pewnie jest informacja z IAAFu, że na 100 metrów będą zapraszać :) (w innych konkurencjach sytuacja jest znacznie bardziej przejrzysta).
Na zaproszenie może także liczyć m.in. Michał Rozmys (on może po prostu jutro minimum pobiec w tym super biegu na 1500 w Białymstoku).

Sztafety 4 x 100 nie jadą - nie załapały się do czołowej "16". U pań zadecydowało w dużej mierze odpuszczenie Bahamów na wiosnę, bo z rankingu czasów to trzeba było biegać w okolicach rekordu Polski...
nedops1
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Lip 2017 23:07

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 22 Lip 2017 21:53

Właśnie się zastanawiałem dlaczego komentatorzy dzisiaj mówili, że Ewa Swoboda jednak jedzie na MŚ. Tylko z czasem w granicach 11,30 to chyba jednak na wycieczkę.
Szkoda tych sztafet ale trudno przez cały sezon forma była wakacyjna. Czytałem wywiad ze Swobodą i nie dowierzałem. Tak nie postępują profesjonalni sportowcy. Jakieś miesięczne wakacje. Nie dziwota, że tej formy brakuje.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 23 Lip 2017 23:39

Nedops, pytałeś kiedy ostatnio w jeden dzień padły 2 RP. Nie pamiętam. Ale za to pamiętam 22 czerwca 1976r. i nigdy nie zapomnę- Memoriał Kusocińskiego w Bydgoszczy. Byłem na tych zawodach. W ciągu jednego dnia padło SZEŚĆ RP. Rekordy pobili: Rabsztyn, Rosani, Wszoła, Wołodko, Bielczyk i Szewińska-49.75 rekord świata. Widzieć na własne oczy ustanowienie RŚ- niesamowite przeżycie :)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 25 Lip 2017 12:32

Włodarczyk znowu odpaliła. 80,79.....który to już rzut powyżej 80 metrów w jej karierze? Liczył ktoś? Do tego Malwina Kopron 75,11, to 5 wynik na świecie.

Za granicą też trochę się dzieje. Niemki pobiły rekord świata juniorek w sztafecie 4 x 100 metrów. A Amerykanie w sztafecie 4 x 400 metrów.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez TomaszB » 30 Lip 2017 21:13

Jakby ktoś chciał, to lista nazwisk zawodników zgłoszonych do MŚ: https://www.iaaf.org/download/download? ... -iaaf-worl
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 31 Lip 2017 23:15

Z niepokojem zobaczyłem, że Lisowski powołał juniora Zimnego. Ilu on już tych młodych wykończył. Tylko w ostatnich latach- Ciepielę, Waścińskiego (oby nie definitywnie) a zwłaszcza Kłaczańskiego, którego mu nigdy nie daruję. 18-lat, wicemistrz EJ, świetny czas 46.4. Po sezonie Lisowski wziął go na zgrupowanie kadry żeby mu pokazać jak trenują seniorzy. Chłopak przerażony, w wieku 20.lat, nie mając kontuzji, zakończył uprawianie sportu.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 01 Sie 2017 22:29

Przeglądałem wyniki sztafet sprinterskich z tego roku i się zdenerwowałem. Polki mają 9-ty czas i nie jadą (kilkanaście setnych od piątego wyniku). Kto wymyślił, że liczą się też wyniki z ubiegłego roku, wiadomo olimpijskiego. A w Rio padły doskonałe wyniki (poza Polkami, które słabo przygotował Lewandowski).
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 04 Sie 2017 23:14

Pierwszy dzień MŚ za nami. Co mnie niezmiernie cieszy w Londynie to pełne trybuny. Jakże inaczej ogląda się takie imprezy. Chyba nie tylko z powodu Mo Faraha była taka frekwencja i mam nadzieję, że w późniejszych dniach nadal będzie dopisywać. Wracając do biegu na 10 000 metrów to kapitalna walka. Ależ chcieli somalijskiego Brytyjczyka zajechać tempem. Nic z tego. Drugie miejsce Ugandyjczyka jak dla mnie jakąś wielką niespodzianką nie jest o tyle brak w ostatecznej rozgrywce Etiopczyków już tak. Jeden próbował zgubić Mo Faraha ale poległ od własnej broni.
Polacy dobre występy. Obydwie dziewczyny na 1500 biegają dalej. Zarówno Zosia jak i Andżelika pewnie awansowały dalej. Awans obydwu dyskoboli także jest faktem i tylko Jaszczuk w skoku w dal odpadł.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 05 Sie 2017 10:06

Dzisiaj chyba wszystko jest w cieniu 100 metrów mężczyzn. Ciekawe, czy Bolt znów błyśnie i wygra? Ja trzymam kciuki za Brytyjczyków i Francuza. Bo dorobek Europejczyków na MŚ w tej konkurencji, to zaledwie 4 medale.

I jeszcze eliminacje młota z trzema Polkami. Mam nadzieję, że Koproń i Fiodorow nie zawiodą, jednak posiadanie 5 i 6 wyniku na świecie, do czegoś zobowiązuje.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 05 Sie 2017 14:49

Dobry ten poranek dzisiaj. Swoboda jednak "wycieczkę" ma udaną. Jest półfinał, najlepszy wynik w sezonie, więc to była dobra "inwestycja". Jeszcze jakby się do "życiówki" zbliżyła w półfinale, to już w ogóle występ udany. Mam nadzieję, że Kopron od takiego rzutu jak dzisiaj rozpocznie finał, bo to już będzie niemal pewny medal, tym bardziej w sytuacji, gdy z gry wypadła Berry. Martwi mnie olewactwo Lewandowskiego. Znowu nie popisał się taktycznie, do tragedii niewiele brakowało.
Co do wieczornego "koncertu życzeń" to brak jakiegokolwiek medalu w dysku będzie rozczarowaniem, Stahl raczej poza zasięgiem kogokolwiek, a dalej wszystko w rękach Polaków.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 05 Sie 2017 17:34

Odpadnięcie Berry to pewnego rodzaju sensacja. Ale łatwiej dla naszych. Oby tylko, nie padało podczas finału.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 05 Sie 2017 18:24

Osobiście nie mam nic przeciwko trzem medalom dla Polski w młocie pań. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Kisik94 » 05 Sie 2017 19:08

Dzisiaj liczę na medal Piotrka co nie znaczy, że jak będzie 4 czy 5, to będę zły. Swoje już w karierze zrobił i każdy kolejny sukces, to już tylko taki dodatek do tej listy od 2008 roku. Urbanka widzę nie wyżej niż 6 miejsce.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 06 Sie 2017 00:03

Czułem w kościach, że w dysku nie będzie dobrze. Już w eliminacjach te wyniki Litwina i Szweda mówiły za siebie. W finale doszedł Amerykanin i było po zawodach.
Zośka znowu spieprzyła bieg taktycznie. Można biec na końcu stawki ale trzeba kontrolować odległość jaka jest do czołówki. Gdy ta jest zbyt duża trzeba przesuwać się do przodu bo gdy czołówka szarpnie to robi się 20 metrowa strata. Natomiast bieg Andżeliki wyglądał naprawdę obiecująco. Pewny awans.
Może w końcu dziennikarze zaczną zauważać innych sportowców oprócz Bolta. Szkoda, że wygrał notoryczny dopingowicz ale na pocieszenie jeszcze jeden pokonał Jamajczyka.
Jednym słowem przejadła mi się ta cała Boltomania. Nigdy nie zrozumiem dlaczego mistrz i rekordzista 100 metrówki ma być lepszy od mistrzów i rekordzistów w innych dyscyplinach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 06 Sie 2017 01:24

Po dzisiejszym finale 100 metrów ogłaszam żałobę do końca mistrzostw.

Image

Przegrana Bolta nie bardzo mnie dziwi. Łącznie za startami w Londynie, miał przez cały sezon zaledwie 5 startów na 100 metrów. Widać, że brakowało mu na tych mistrzostwach, obiegania na wysokim poziomie.

Nabrałem jednak ogromnego szacunku dla londyńskiej publiczności. Niemal pełne trybuny i to od sesji porannej. Publiczność która potrafi kibicować, ale która również przy występie Gatlina pokazała, że nie boi się okazać niezadowolenia z tego co dzieje się w światowej lekkoatletyce. Zastanawiam się, czy osobom z MKOL-u i IAAF-u nie jest zwyczajnie wstyd z tego powodu? Przecież, każdy start tego zawodnika jest ich kompromitacją. Niemal cała rosyjska reprezentacja została zawieszona i tylko niewielu udało się wrócić do normalnych startów, po całej serii testów a tutaj, zawodnik, który dwukrotnie w karierze wpadał na dopingu, wciąż może startować na najważniejszych imprezach mistrzowskich i.....O zgrozo!!!!! Wczoraj został mistrzem świata!!! Uwydatnia się tutaj hipokryzja światowej organizacji antydopingowej. Niepodważalnym faktem jest to, że gdyby Gatlin nie był reprezentantem USA, to został by dożywotnio zdyskwalifikowany.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

cron