Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 07 Sie 2017 03:31

Za nami dzień pełen sensacji. Szalejący amerykańscy kulomioci ograni przez Nowozelandczyka, Chorwata, Czecha i.....Polaka :D Żal Haratyka. 6 centymetrów dalej i był medal. Natomiast występ Bukowieckigo odbieram jako rozczarowanie. I jeszcze 100 metrów pań. Mistrzyni olimpijka i najszybsza na świecie Thompson dopiero na 5 miejscu :o Ale medal dla Europejki liczy się najbardziej :)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 07 Sie 2017 12:52

Thompson wyraźnie ugięła się noga i straciła rytm próbowała jeszcze gonić ale piorunujące końcówki miały też Bowie i Schiepers. Jak by nie patrzeć klęska Jamajki w sprincie. Jeden brązowy medal na setkę to znacznie poniżej oczekiwań.
Kulomioci zgodnie wespół zespół poniżej możliwości. Bukowieckiemu zupełnie posypała się technika na najważniejszym starcie sezonu ale co ma powiedzieć lider list światowych Cruser. Ten to rozregulował się kompletnie.. Haratyk niby dobrze ale żal straconej szansy.
Na uwagę zasługuje "polski" medal Wenezuelki Peneido. Radość w Szczecinie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 07 Sie 2017 14:40

figaro56 napisał(a):Thompson wyraźnie ugięła się noga i straciła rytm próbowała jeszcze gonić ale piorunujące końcówki miały też Bowie i Schiepers. Jak by nie patrzeć klęska Jamajki w sprincie. Jeden brązowy medal na setkę to znacznie poniżej oczekiwań.
Kulomioci zgodnie wespół zespół poniżej możliwości. Bukowieckiemu zupełnie posypała się technika na najważniejszym starcie sezonu ale co ma powiedzieć lider list światowych Cruser. Ten to rozregulował się kompletnie.. Haratyk niby dobrze ale żal straconej szansy.
Na uwagę zasługuje "polski" medal Wenezuelki Peneido. Radość w Szczecinie.


Thompson miała też najgorszą reakcję startową w finale. A Schippers, wyraźnie nabrała masy, czyżby zmiana treningu? Nie pamiętam jednak, czy kiedykolwiek medal MŚ na 100 metrów kobiet, zdobyła sprinterka nie będąca nawet w Top10 najszybszych sprinterek sezonu? Schippers na chwilę obecną ma dopiero 11 wynik na świecie :shock:

Peneido można znaturalizować :)

Dzisiaj zobaczymy pierwszy na tych mistrzostwach rekord świata? W końcu dzisiaj rzuca Anita Włodarczyk :)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 08 Sie 2017 09:52

No i stało się to co miało się stać. Anita zgodnie z przewidywaniami choć nie bez pewnej dramaturgii złoto i chyba też zgodnie z oczekiwaniami drugi medal dla Polski dla Malwiny. Tak się coś ostatnio na to zanosiło.
Andżelika Cichocka dobre miejsce a czas zwyciężczyni pozornie w zasięgu Andżeliki ale tylko pozornie. Gdyby było równe tempo to owszem mogłaby powalczyć o medal ale przy tak zwariowanym ostatnim okrążeniu już nie. Trzeba przećwiczyć taki scenariusz bo to powtarza się cyklicznie spokojne pierwsze okrążenia a później iście wariackie tempo.
W awans Dobka nie wierzyłem. Niech się chłopak ogarnie i w przyszłości pokaże, że jest takim talentem jak mówią.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 08 Sie 2017 23:01

Czy tylko ja mam mały niedosyt po tym biegu Kszczota? Niby jego najlepszy wynik w sezonie, niby na imprezach Mistrzowskich szybciej biegał tylko w Zurychu i nieudanym półfinale w Rio, ale mam wrażenie, że trochę za późno zaczął się przesuwać na przeciwległej prostej. Nie wiem na ile wynikało to z taktyki, na ile ze słabości.

Brawo dla Piotra Liska, że głowa wytrzymała w tak ważnym momencie. Na Kendricksa dzisiaj nie było siły przy takich jego skokach.

Nie wiem kto odpowiada za jedzenie w hotelach, ale odpowiedzialni zepsuli widowisko na 400 m i być może na 200. Van Niekerk vs Makwala mogły być pojedynkami, które zelektryzowałyby świat. Ciężko będzie pobić Południowoafrykańczyka na krótszym dystansie, patrząc jak dziecinnie poradził sobie z rywalami, a jaką niemoc okazali sprinterzy na 100 m.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 09 Sie 2017 04:31

damian940915 napisał(a):Czy tylko ja mam mały niedosyt po tym biegu Kszczota? Niby jego najlepszy wynik w sezonie, niby na imprezach Mistrzowskich szybciej biegał tylko w Zurychu i nieudanym półfinale w Rio, ale mam wrażenie, że trochę za późno zaczął się przesuwać na przeciwległej prostej. Nie wiem na ile wynikało to z taktyki, na ile ze słabości.

Brawo dla Piotra Liska, że głowa wytrzymała w tak ważnym momencie. Na Kendricksa dzisiaj nie było siły przy takich jego skokach.

Nie wiem kto odpowiada za jedzenie w hotelach, ale odpowiedzialni zepsuli widowisko na 400 m i być może na 200. Van Niekerk vs Makwala mogły być pojedynkami, które zelektryzowałyby świat. Ciężko będzie pobić Południowoafrykańczyka na krótszym dystansie, patrząc jak dziecinnie poradził sobie z rywalami, a jaką niemoc okazali sprinterzy na 100 m.


Trzeba powiedzieć, że ten finał 400 metrów w porównaniu z tymi z Pekinu i Rio był w zasadzie bez historii. Rywale niestety nie dopisali. Bahamczyk potwierdził że to co pokazał w półfinale to nie przypadek i że ma na prawdę spory talent, ale brak mu jeszcze powtarzalności w bieganiu zbliżonym do Niekerka. Amerykanin Kerley....cóż wielką formę zostawił po drugiej stronie Atlantyku. I pytanie co będzie na 200 metrów? Kolejne złoto dla Południowej Afryki?

Zastanawia mnie nieco skład biegów eliminacyjnych, na 200 metrów pań. Nie wystartowały Tori Bowie, ani Elaine Thompson. Ciekawe dla czego?

Trochę mi żal Lavielenie. To taki tyczkarski Jan Żelezny. Czech miał wszystko....poza złotym medalem Mistrzostw Europy. A Francuz ma wszystko....poza złotym medalem Mistrzostw Świata.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 09 Sie 2017 15:00

Bocian napisał(a):Zastanawia mnie nieco skład biegów eliminacyjnych, na 200 metrów pań. Nie wystartowały Tori Bowie, ani Elaine Thompson. Ciekawe dla czego?


Bowie doznała jakieś kontuzji przy przekraczaniu mety na 100 m, nie wiadomo czy wystartuje w sztafecie. Thompson w ogóle nie planowała tego startu, nie wystartowała w mistrzostwach Jamajki, co wiązało się z brakiem powołania do składu. Ahye z Trynidadu natomiast to samo co Makwala.

W ogóle ciekawa sprawa z Botswańczykiem, bo ponoć organizatorzy zrobili mu kwarantannę i mimo jego chęci nie pozwolili w ogóle wejść na stadion :o
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 12 Sie 2017 23:07

Lićwinko z 7 medalem dla Polski na tych MŚ. Występ Kamili z przygodami które podniosły ciśnienie kibicom a i chyba jej samej. No ale w końcu się udało i jest medal wywalczony latem.
Po Krukowskim spodziewałem się więcej a tu daleko od rekordu życiowego. Myślałem, że co jak co ale w ścisłym finale będzie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 16 Sie 2017 14:30

Dołączam do zachwytów polskich mediów nad występem Polaków podczas tych mistrzostw. Największa liczba punktów w historii startów Polaków (86), duża liczba medali i faworyci, którzy nie zawiedli. Jeśli miałbym się kogoś czepić, to chyba najbardziej "zawalił" Sylwek Bednarek, ale całościowo Polacy wypadali lepiej niż ich lokaty w światowych tabelach wyników. Osiągamy ostatnio naprawdę wysoki poziom, który tylko przydałoby się potwierdzić na Igrzyskach Olimpijskich :D Wyniki z kategorii młodzieżowych z Bydgoszczy, z Grosseto napawają umiarkowanym optymizmem, że będą następcy dzisiejszych mistrzów.

Byłem wczoraj w Warszawie na Memoriale Kamili Skolimowskiej. Wyniki może nie powaliły, chociaż najdalsze rzuty Włodarczyk, Fajdka, pchnięcia Stanka i Crousera czy nieudany atak Lavillenie na 6 metrów wrażenie zrobiły. Na pewno dobre jest to, że organizatorzy starają się promować także naszych najzdolniejszych juniorów dając im szansę udziału w konkursie wraz z najlepszymi na świecie. I tylko szkoda, że tak duża lekkoatletyczna arena dostępna jest w Polsce tylko raz do roku ...
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Sebastian Krystek » 17 Sie 2017 08:06

damian940915 napisał(a): I tylko szkoda, że tak duża lekkoatletyczna arena dostępna jest w Polsce tylko raz do roku ...
To nie jest arena lekkoatletyczna... Poczekajmy na Chorzów.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 17 Sie 2017 12:44

Siatkarską też nie jest, co nie zmienia faktu, że zawody można tam rozgrywać ;) W każdym razie chodziło mi bardziej o fakt, że zawodów lekkoatletycznych póki co nie ma w Polsce na tak dużych obiektach, nawet jeśli nie da się na nich rozgrywać większości biegów. Bydgoszcz to mimo wszystko półka albo dwie niżej. Jeśli chodzi o Chorzów, to nie mogę się doczekać, chociaż nie ukrywam, że jako człowiekowi ze wschodu, dużo łatwiej mi uczestniczyć w wydarzeniach w Warszawie niż na Śląsku.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 18 Sie 2017 22:59

Smętnie będzie ten stadion wyglądał w Chorzowie. Kim zapełnić taki duży obiekt na zawodach lekkoatletycznych. Jedynie mistrzostwa świata mogą to uczynić. Pamiętam choćby ME w Barcelonie jakie przygnębiające wrażenie robił duży stadion na którym były pustki. No może jakiś miting z udziałem absolutnie topowych gwiazd gwiazd lekkiej ale to kosztuje. To i tak prawdziwe wyzwanie zgonić na taką imprezę 50 tysięcy ludzi. Takie zawody juniorskie czy młodzieżowe nie zapełniają stadionu w Bydgoszczy a gdzie tu Chorzów. Już o MP nie wspominając bo to akurat impreza skrojona na malutkie kameralne stadioniki.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 20 Sie 2017 22:04

Dlatego tym większy żal, że to nie Warszawa, gdzie pewnie trochę łatwiej można by zorganizować duży meeting. Diamentowa Liga w Polsce to pewnie marzenie, które zrealizowane nie będzie, ale o mityng z cyklu World Challenge (czyli tej klasy co Zlata Tetra w Ostravie czy mityngi w Rieti lub Hengelo) połączony z challengem z IAAF w rzucie młotem pewnie można by się postarać. Tylko tu już ze względu na liczbę konkurencji i 8-10 zawodników klasy powiedzmy TOP 25 świata koszty byłyby pewnie 3-4 razy większe niż Memoriał Skolimowskiej. Zresztą w przypadku dużego stadionu w Warszawie o pełnej bieżni lekkoatletycznej, memoriał Skolimowskiej byłby pewnie realnym kandydatem do podniesienia mityngu do takiej klasy.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 21 Sie 2017 15:41

damian940915 napisał(a):Dlatego tym większy żal, że to nie Warszawa, gdzie pewnie trochę łatwiej można by zorganizować duży meeting. Diamentowa Liga w Polsce to pewnie marzenie, które zrealizowane nie będzie, ale o mityng z cyklu World Challenge (czyli tej klasy co Zlata Tetra w Ostravie czy mityngi w Rieti lub Hengelo) połączony z challengem z IAAF w rzucie młotem pewnie można by się postarać. Tylko tu już ze względu na liczbę konkurencji i 8-10 zawodników klasy powiedzmy TOP 25 świata koszty byłyby pewnie 3-4 razy większe niż Memoriał Skolimowskiej. Zresztą w przypadku dużego stadionu w Warszawie o pełnej bieżni lekkoatletycznej, memoriał Skolimowskiej byłby pewnie realnym kandydatem do podniesienia mityngu do takiej klasy.


Warszawiacy pewnie od dawna plują sobie w twarz, że nie zbudowali stadionu z normalną bieżnią.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 27 Sie 2017 20:58

Ciekawe, że nikt nie komentuje wyników Uniwersjady w Taipei. Generalnie jest nieciekawie. Ale w dwóch konkurencjach było ciekawie. Rzut młotem padł łupem Polek. Malwina Kopron wygrała, rzucając przy okazji 10 wynik w historii 76,85. Przerzuciła świętej pamięci Kamilę Skolimowską.

Rzut oszczepem też powalił na kolana. Dwóch zawodników zakończyło konkurs z wynikami powyżej 91 metrów :shock: Tajwańczyk Cheng 91,39 i Niemiec Hofmann - 91,07. Tegoroczny oszczep był świetny wynikowo. 4 zawodników rzuciło powyżej 90 metrów. Łącznie aż 9 powyżej 88 metrów.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 02 Wrz 2017 16:43

Diamentowa Liga za nami, wiec sezon lekkoatletyczny w zasadzie zakończony. Wiem, że to trochę dziwne wybiegać myślami o to co będzie za dwa lata. Ale jestem ciekawy jak wtedy zostanie rozpisany kalendarz DL? Wszak MŚ 2019 zaczynają sie dopiero 28 września, czyli 8 tygodni później niż tegoroczny czempionat i 4 tygodnie po zakończeniu DL. Czy najważniejsze mityngi zostaną przesunięte w czasie? Wie ktoś może jakie plany ma IAAF?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 10 Sty 2018 00:09

Dobra wiadomość. Kiełbasińska przenosi się na 400m. Niesamowicie wzmocni to sztafetę przed jej walką o medal w Tokio, prawdopodobnie z Rosją. Szkoda tylko tych lat kiedy chciano zrobić z niej sprinterkę. 10 lat temu byłem na MPJ w Toruniu. Wygrała wtedy 400m chociaż byłem zaskoczony, że jakaś zawodniczka była niedaleko. Nazywała się Baumgart. Teraz była na balu mistrzów sportu a co osiągnęła Kiełbasińska?
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 20 Sty 2018 21:43

I mamy w tym roku, pierwszy rekord świata. Wicemistrz świata z Londynu, Christian Coleman pobił wczoraj w Clemson rekord świata na 60 metrów. Zabierając najlepszy wynik w historii Mauricowi Greenowi. Nowy rekord świata od wczoraj wynosi 6,37.

Niesamowite, rekord świata pada na obiekcie przypominającym zapyziałą szkolną halę sportową w jakimś liceum.

https://www.youtube.com/watch?v=vzHnyK9r9t0
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 22 Sty 2018 00:33

Czy ktoś mi kurka wytłumaczy, o co w tym chodzi? :D
http://www.european-athletics.org/news/ ... index.html
Trzymanie tej imprezy, tym bardziej w takiej formie to jakiś żart! Czy nie można po prostu zrobić w ramach tych zawodów "normalnych" DME, albo po prostu mityngu do którego zaproszeni byliby najlepsi na listach europejskich?

Nasze Spała (hala) czy Cetniewo (stadion) to też nie są stadiony świata, a różne rekordy też tam padały ;) Ja bym chciał, żeby licea w Polsce miały hale lekkoatletyczne ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Nedops » 22 Sty 2018 00:53

damian940915 napisał(a):Czy ktoś mi kurka wytłumaczy, o co w tym chodzi? :D
http://www.european-athletics.org/news/ ... index.html
Trzymanie tej imprezy, tym bardziej w takiej formie to jakiś żart! Czy nie można po prostu zrobić w ramach tych zawodów "normalnych" DME, albo po prostu mityngu do którego zaproszeni byliby najlepsi na listach europejskich?

Nasze Spała (hala) czy Cetniewo (stadion) to też nie są stadiony świata, a różne rekordy też tam padały ;) Ja bym chciał, żeby licea w Polsce miały hale lekkoatletyczne ;)


Wiem, że na tym forum niektórzy nie lubią artykułów po angielsku ;) więc podrzucam:
http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=4&_id=12615
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości