Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 30 Sty 2010 08:47

Przypominam, że ta Islandia która rzekomo nam leży popędziła nam kota w Pekinie :D. Na tym etapie nie ma już słabeuszy i kogo by nie wylosowali to trzeba po prostu wyjść i gryźć parkiet.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RakuNH » 30 Sty 2010 19:01

http://sport.onet.pl/0,1274768,2121033, ... omosc.html

Tyle na temat meczu. Co to za róznica obrona w kole czy faul w ataku? Przecież to to samo :D Ah i ta dokładność. Wenta postawił półtorej stopy na boisku. Szkoda że w innych sytuacjach nie byli tak skrupulatni.

Polacy zagrali słabiej ale zamiast 2 min dla Chorwata i naszej piłki przy 2 bramkowej stracie Chorwacja dostaje piłkę a Wenta ostrzeżenie.

Szkoda gadac.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 31 Sty 2010 21:47

Kasa dzisiaj robił cuda ale sam meczu nie wygra.
Sędziowie to jedno a fatalna gra z kontry to drugi powód, że nie mamy medalu.
Figaro: ja nie twierdziłem, że Islandia jest słaba, dalej jednak twierdzę, że łatwiejsza do pokonania. Z Hiszpanią drugiego meczu oczywiście też nie musielibyśmy wygrać.
Faktem jest, że Mistrzostwa zakończyły nam się na meczu z Francją.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 01 Lut 2010 01:15

Ta pierwsza połowa w meczu z Islandią to była katastrofa. Ale później mieliśmy szanse nawet na wygranie tego meczu tylko należało wykorzystywać sytuacje praktycznie sam na sam. Piłka ręczna jest najmniej poukładanym sportem ze wszystkich gier zespołowych. Dużo zależy od interpretacji sędziów, czasami wydaje się, że faul powinien być w jedną stronę, a jest w drugą, drużyna dostaje 2 minuty kary, ale też zaczynają grać rywale, w niektórych sytuacjach mamy karny, a w innych, kiedy wydawałoby się, że musi być podyktowany nagle go nie ma. Zdarzają się sytuacje takie, że jeden sędzia pokazuje faul tej drużyny, a drugi tamtej. Trzeba by było określić jakieś jaśniejsze reguły, bo możliwość interpretacji sędziów tu jest za duża.

Z Islandią Polacy dostali zdecydowanie za dużo kar, choć nie zmienia to faktu, że przegrali z własnej winy.
Nie milkną echa porażki półfinałowej z Chorwacją. Bogdan Wenta wyliczył co najmniej 10 krzywdzących dla nas decyzji sędziów w tym meczu i zwrócił się w tej sprawie do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), ale nie liczyłbym na to, że On coś uzyska w ten sposób.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez markos7207 » 01 Lut 2010 15:59

Wstyd mi za tych sędziów-nieudaczników z Norwegii którzy prowadzili mecz naszych z Chorwatami ale mimo to i tak ciężko byłoby Polakom wygrać, choć kto wie... Ale tego się już nie dowiemy. Faktem jest że jakoś "nie leżą" a nam ani Francuzi, ani Chorwaci, podobnie jak w "kopanej" Niemcy i Anglicy.
Pierwsza połowa z Islandczykami w wykonaniu naszej drużyny bardziej przypominała mi starcie zawodowców z juniorami...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 01 Lut 2010 16:18

Historia lubi się powtarzać. W Pekinie też z Islandią przespali pierwszą połowę i później nieskutecznie gonili wynik.
4 miejsce też dla ludzi i ktoś je musi zająć ale niedosyt pozostał.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 03 Kwi 2010 19:47

Widzę, trochę temat zamarł a dzieją się ciekawe rzeczy w tym sporcie :D
Dziś VIVE odpadło z Niemieckim HSV Hamburg po świetnym meczu wygranym (uwaga w Niemczech) 27-30. Na szczęście (dla mnie) nie odrobiło straty 6 bramek z poprzedniego meczu dzięki czemu Hamburczycy awansowali dalej ;) Jutro czekam na przypieczętowanie awansu przez Rhein-Neckar oraz głównego faworyta LM THW Kiel.
Także w najlepszej lidze świata (jaką jest uznawana) Bundesliga także rozgrywa się bardzo ciekawa walka o Mistrza pomiędzy HSV a Kiel :wink:
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 03 Kwi 2010 20:01

No brawo dla Niemców troche mnie zazdrosc ogarnia bo w niemal w każdej dyscyplinie sa mocni no ale trudno .A co do Vive to brawo dla tego zespołu za walke szkoda tego pierwszego meczu w Kielcach tam chyba troche w głowach przegrali ,ale i Hsv pokazało kto jest wielkim mistrzem a kto uczniem.W rewanżu było inaczej Kielczanie byli już pozbawieni tej presji i zagrali swobodnie i wygrali z tak silnym zespołem fajnie że im sie to udało ,ale jednak niestety odpadli moze troche na własne życzenie bo w fazie grupowej przegrali 4 ostatnie mecze gdyby tak sie nie stalo zajeli by lepsze miejsce i dostali by słabszego rywala ,no ale stało sie jak sie stało brawo ze nie dali sie ropzgromic Hsv .A co do Bundesligi to kibicuje Hsv bo przecież grają tam Polacy i wogole to Kiel już od 5 lat wygrywa Bundeslige wiec to mogli by sobie odpuscic mistrzostwo ,przynajmniej na jeden sezon :D
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 04 Kwi 2010 20:52

Bravo :wink: W następnej rundzie mam 3 Niemieckie ekipy ;)
Dziś swój awans przypieczętowały Rhein-Neckar Lowen oraz THW Kiel pewnie wygrywając w swoich halach.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 07 Kwi 2010 12:23

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 03 Maj 2010 19:11

Final Four Ligi Mistrzów :
FC Barcelona Borges, BM Ciudad Real, THW Kiel oraz Chekhovskie Medvedi.
Myślałem, że będę miał dwie Niemieckie ekipy w "4" jednak w reważnowym meczu Hamburg nie obronił zaliczki z pierwszego meczu i odpadł z Realem.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 29-30 maja w Kolonii więc jedynym faworytem wydają się gracze THW Kiel :D
Ostatnio edytowany przez Sven, 31 Maj 2010 02:46, edytowano w sumie 1 raz
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 22 Maj 2010 22:20

Dziś w Bundeslidze odbył się absolutny hit, który raczej zadecydował o mistrzostwie Niemiec dla THW Kiel, którzy po znakomitym meczu pokonali na wyjeździe dotychczasowego lidera, drużynę HSV Hamburg 31-33.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 27 Maj 2010 06:03

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 29 Maj 2010 19:04

Tak jak przewidywałem (i z czego bardzo się cieszę :D ) Final Ligi Mistrzów będzie wyglądał następująco:
THW Kiel - Barcelona.
Gospodarze pokonali najgroźniejszego i odwiecznego swojego rywala, BM Real. Teraz przyszedł czas na drugi z hiszpańskich potentatów, Barcelonę.
Jutrzejszy finał zapowiada się bardzo ciekawe, ze wskazaniem oczywiście na Niemiecki klub :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Sven » 31 Maj 2010 02:51

THW Kiel - zwycięzca Ligi Mistrzów 2010 :wink:
Nieprzerwani mistrzowie Niemiec dotarli do tego finału już czwarty raz z rzędu.
W finałowym i bardzo emocjonującym pojedynku w Kolonii, szczególnie w drugiej połowie pokonali Barcelonę 36-34.
Na uwagę zasługuję król strzelców Filip Jicha oraz bramkarz Omeyer.

Trzecie miejsce pewnie wywalczyli zawodnicy BM Realu.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Piłka Ręczna

Postprzez doliniarz » 17 Cze 2010 12:09

http://sport.onet.pl/pilka-reczna/szmal ... omosc.html
Karol może nie odzyskać wzroku w uszkodzonym oku!!!
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 18 Cze 2010 11:24

http://sport.onet.pl/pilka-reczna/dobre ... omosc.html
Może jednak nie będzie aż tak źle. Zaczekamy i zobaczymy.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 19 Cze 2010 00:17

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 22 Cze 2010 18:18

odbyło sie losowanie grup ligi mistrzów i Vive niestety w grupie śmierci z Kiel i Barcelona ,a także z słowenskim Lasko oraz francuskim Chambery ,które Kielczanie pokonali w ubiegłym sezonie dwa razy wiec ten rywal ,taki straszny sie nie wydaje,ale grupa jest jednak trudna ,pozytywem tego losowania jest to ze Vive nie trafi po ewentualnym wyjsciu z tej grupy na Kiel czy Barcelone :D
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29


PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

cron