Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 25 Sty 2014 00:04

A co Zdzichu sądzisz o sędziowaniu dzisiejszego meczu Danii? Bez szydery pytam, bo tak jednym okiem patrzyłem na stream, ale kilka podpartych wkrętek Duńczyków wydało mi się dość ewidentnych. Na początku też sędziowie ostro szafowali karami dla Chorwatów, w drugiej połowie niby i Duńczycy siedzieli, ale to już takie ewidentne faule, po których Chorwaci ledwo się podnosili...
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 25 Sty 2014 09:06

Sędziowie oczywiście wiedzieli kto jest gospodarzem mistrzostw ;) Kilka takich naciąganych karnych dla Duńczyków pewnie by się znalazło, czy rzekomych fauli Chorwatów w ataku, które za takowe nie musiały zostać uznane. Jednak trzeba też wspomnieć o 3 z rzędu zmarnowanych okazjach Cupicia na początku drugiej połowy w tym karnym, także o doskonałej końcówce w bramce Landina. Z tego co widziałem to ta Chorwacja nie zagrała źle. Słabsza gra Alilovicia też zrobiła swoje. Duńczycy są mocni, mają wyrównany skład, ale na Francuzów to może nie wystarczyć.Trójkolorowi grają świetny handball. Mają większe indywidualności w zespole. Tacy Abalo czy Porte w spotkaniu z Hiszpanami robili co chcieli. Więc mimo wszelakich trudności, jakie napotkają Francuzów w jutrzejszym finale stawiam na ich zwycięstwo. Poza tym tych Duńczyków nie trawię od dawna, więc niech chłopakom na czele z Wilbekiem nie będzie za wesoło po meczu ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 25 Sty 2014 11:34

Właśnie ten początek drugiej połowy... 15-13, karny, ponad minuta w podwójnej przewadze. Szansa, żeby odjechać na te 4-5 bramek, a tu wkrótce Duńczycy na prowadzeniu. W pierwszej połowie Chorwaci grali rzeczywiście dobrze, zwłaszcza w obronie, nawet w osłabieniu nie dopuszczali do czystych okazji bramkowych, na początku drugiej coś się sypnęło, potem jeszcze niby był mecz na styku, ale Landin robił w ważnych momentach różnicę.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 26 Sty 2014 20:08

Jest kilka świetnych drużyn w piłce ręcznej i jest wielu znakomitych zawodników,ale artystów posiada tylko Francja.Takich wirtuozów z pogranicza cyrku jak Abalo,Porte,Narcisse,Sorhaindo czy Guigou nie posiada żadna drużyna.Magiczna gra Trójkolorowych a trzeba przyznać,że młodzi którzy wchodzą albo jeszcze nie grają z szacunku dla starszych są jeszcze lepsi.Jakie akcje,jakie bramki,że głowa boli no i ...Mikkel Hansen.
Nasza drużyna zaprezentowała się całkiem dobrze a z Francją nawet znakomicie.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 26 Sty 2014 22:40

Słowa uznania dla Francuzów, w których przed rozpoczęciem turnieju absolutnie nie wierzyłem, będąc przekonanym, że ich potęga dogasa. Rzucić ponad 40 bramek w finale to jest jednak duży wyczyn. Kadra już jest mocno odmłodzona, bo z tego co widzę w statystykach to zawodników powyżej 30 lat jest tylko czterech. Większość zawodników jest w sile wieku 27-29 lat i oni mogą jeszcze spokojnie pociągnąć do Igrzysk w Tokio, po drodze zgarniając Rio i MŚ we własnej hali w 2017 roku.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Heidi » 02 Lut 2014 13:49

Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Piłka Ręczna

Postprzez markos7207 » 02 Lut 2014 14:13

Heidi napisał(a):http://www.dagbladet.no/2014/02/02/sport/karl_erik_bohn/handball/31418311/ :(

Niestety, to była tylko kwestia czasu.. Białaczka była nieuleczalna, paradoksalnie tą diagnozę otrzymał w wigilię... RIP.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 20 Lip 2014 22:32

Rozlosowano grupy mistrzostw świata w piłce ręcznej, które za pół roku odbędą się w Katarze. Polacy trafili do takiej grupy, którą mogą wygrać, ale też równie dobrze zakończyć na 4 miejscu. Zapowiadają się ciężkie boje z Danią, która z tej najlepszej czwórki zespołów( Francja, Hiszpania, Chorwacja) leży nam najbardziej, a także Rosjanami i Niemcami, którzy nawet nie zakwalifikowali się na te mistrzostwa, a mimo to zagrają w Katarze :twisted: Więc wszystko może się zdarzyć. Ważne, żeby nie spaść poniżej drugiego miejsca, i w 1/8 nie trafić na Francuzów czy Szwedów. Niestety nie będzie drugiej fazy grupowej. Zawsze lubiłem tę część turnieju. Te wszystkie kalkulacje, liczenie punktów, bramek, to było bardzo ciekawe ;) Ale nic straconego, bo zapewne już w pierwszej rundzie dojdzie do kombinowania, czyli dobierania sobie przeciwników w 1/8. W turnieju nie zobaczymy kilku silnych zespołów takich jak Serbia :P, Węgry, Norwegia, a przede wszystkim Islandia. Ci ostatni jakimś cudem okazali się w eliminacjach gorsi od Bośniaków :roll: Zapewne heroiczna postawa Bośni, zlekceważenie rywala i brak Palmarssona zrobiły swoje.
Grupa A

Hiszpania
Słowenia
Katar
Białoruś
Brazylia
Chile

Grupa B

Chorwacja
Bośnia i Hercegowina
Macedonia
Austria
Tunezja
Iran

Grupa C

Francja
Szwecja
Algieria
Czechy
Egipt
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Grupa D

Dania
Polska
Rosja
Argentyna
Bahrajn
Niemcy
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Heidi » 30 Lis 2014 16:56

Niedobre wieści z obozu norweskiego. Linn Jørum Sulland musiała wycować się z kadry na mistrzostwa europy. Linn nabawiła się kontuzji w piątkowym meczu z Francją. W jej miejsce na mistrzostwa pojedzie Ida Bjørndalen Karlsson.
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Piłka Ręczna

Postprzez markos7207 » 30 Lis 2014 19:48

No szkoda bo wiadomo co znaczy Linn dla zespołu(zdrowa), ale jej start w ME od początku wisiał na włosku. Thorir powołał ją jako jedną z ostatnich bo kontuzje prześladują ją od dłuższego czasu i mało grała w Larviku. W zasadzie stopa jej trzasła na roizgrzewce i tak grała z kontuzja z Francami.
Na szczęście zdrowa jest Nora i teraz ona musi poprowadzić dziewczyny do boju :D . Islandczyk systematycznie odmładza drużynę ale filary drużyny pozostają, wróciła Heidi i Kari(coś te Heidi mają w sobie że tak pojawiają się i znikają ;) ) są Ida, Linn-Kristin i Karoline Dyhre Breivang. Ta ostatnia w dzisiejszym spotkaniu z Serbkami rozegrała 297 mecz w narodowym zespole bijąc dotychczasowy rekord Susann Goksør Bjerkrheim. Serbki zostały zmiecione 30 do 18, mam nadzieję że to dobry prognostyk przed ME ;)

Kari Aalvik Grimsbø
Silje Solberg
Betina Riegelhuth
Emilie Hegh Arntzen
Veronica Kristiansen
Ida Alstad
Heidi Løke
Karoline Dyhre Breivang
Nora Mørk
Stine Bredal Oftedal
Linn-Kristin Riegelhuth Koren
Maja Jakobsen
Camilla Herrem
Sanna Solberg
Pernille Wibe
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Heidi » 07 Gru 2014 19:55

27:19 - takim wynikiem zakończył się pierwszy mecz Norweżek na mistrzostwach europy z Rumunkami. Gra skandynawek generalnie na plus, tylko jak na mnie trochę za dużo strat. Bałam się bardzo luki po Sulland ale Þórir złożył bardzo fajne rozegranie z Mørk, Oftedal i Kristiansen. Bardzo dobrze też wygląda gra na bramce Grimsbø. Mam nadzieję, że Hergeirsson zostanie jak najdłużej z kadrą Norwegii, bo po prostu wielbię tego Islandczyka. :D

Image

Tej Markos, a w tym meczu z Serbkami przed ME była Draganka? :lol:
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Piłka Ręczna

Postprzez markos7207 » 07 Gru 2014 23:04

Nie, Kruszynki nie było ;) .
Wynik i tak nie oddaje demolki jaką mocnym przecież Rumunkom dziewczyny urządziły, w pewnym momencie było już 13 bramek różnicy :) . To trochę dziwne bo Norweżkom pierwsze spotkania prawie zawsze ciężko szły, teraz czas na Ukrainki.

Polki wyraźnie uległy Hiszpankom 22:29 z którymi ostatnio wybitnie im nie idzie. Następne spotkanie z wspólgospodyniami Węgierkami łatwiejsze nie będzie.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Heidi » 08 Gru 2014 19:40

http://www.nrk.no/sport/grimsbo-mister-resten-av-em-1.12089544
Nei, nei og atter nei... :cry: Pęknięcię w łąkotce... W zastępstwo do Węgier wybiera się już Emily Stang Sando. Może Þórir da się wykazać Silje Solberg...
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Piłka Ręczna

Postprzez markos7207 » 09 Gru 2014 13:20

Szkoda bo pewna osoba na bramce to połowa sukcesu a Grimsbø od powrotu do kadry broni fantastycznie. No ale Emilka twierdzi że jest w super formie i nigdy nie czuła się lepiej, zobaczymy kogo wstawi Islandczyk z Ukrainą od startu. Jedno można powiedzieć na pewno, Kari to bardzo ładna kobieta ale Emily może śmiało ubiegać się o tytuł miss mistrzostw :)
Troszkę się obawiam, Norwegia zawsze miała świetne bramkarki, w ostatnim dziesięcioleciu wiele tytułów zapewniała swoimi genialnymi paradami Katrine Lunde, ale ona jest w ciąży. Świetną zmienniczka była Kari, solidna była w tej roli Terese Pedersen, grała mało ale jak weszła do bramki to można było na nią liczyć. No a wcześniej bramki strzegły takie gwiazdy jak Heidi Tjugum czy Cecilie Leganger.

Wypadła Grimsbø, wcześniej Sulland, nie ma Lunde(bliźniaczka już zakończyła karierę), Edin, Nøstvold, Blanco jednym słowem zmiana pokoleniowa. Ale na szczęście jest sporo młodych dziewczyn ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Heidi » 09 Gru 2014 22:04

34:23 :D Dzisiaj mecz siostrzyczek Solberg i Heidi Løke. Obawiałam się mocno gry na bramce Silje i faktycznie na początku meczu było słabo ale im dalej w mecz tym bardziej się ona rozkręcała. Sanna natomiast duża skuteczność ze skrzydła. Heidi to już w ogóle klasa światowa jak zawsze. ;)

A Polska się chyba będzie żegnać z mistrzostwami. :(
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 10 Gru 2014 00:28

...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 11 Gru 2014 03:57

Ja nie tracę nadziei i wierzę, że dzięki dobrej grze naszego zespołu nie będę skazany na dyskutowanie tylko o Norweżkach ;) Polki z Węgierkami miały momenty dobrej gry i uważam, że jeszcze coś z tego może wyniknąć. Poza nieźle grającą do tej pory Kudłacz, zdecydowanie potrzeba przebudzenia Ali Wojtas czy Kingi Grzyb, przynajmniej jednej z nich. Znowu sprawdza się moje powiedzenie "Nie gra Alina, nie gra drużyna" ;) I druga jeszcze ważniejsza sprawa, to większe wykorzystanie w grze Joanny Drabik, która moim zdaniem gra lepiej od Kulwińskiej i Marty Gęgi, która w lubelskim MKS-ie jest w stanie pociągnąć grę całego zespołu, co w jest tu istotne szczególnie w razie niepowodzeń Ali czy Iwony Niedźwiedź. Nie wiem kompletnie, jak grają Rosjanki na tym turnieju, wyniki na styku zdają się świadczyć o tym, że grają nieźle i na pewno to one będą faworytkami. Jednak Rosja to nie jest ta drużyna, co jeszcze 5-7 lat temu i moim zdaniem można ją pokonać. Wierzę w to i wierzę, że dziewczyny są w stanie powalczyć o "ósemkę", co byłoby już sporym osiągnięciem. Problem jest w tej chwili w głowie, do czego przyznają się same zawodniczki i tutaj Kim Rasmusen ma spore pole do popisu. Selekcjoner reprezentacji musi być w dużym stopniu psychologiem i motywatorem, a jeżeli Kim tego nie potrafi, to chyba powinien się pożegnać z tą kadrą, mimo jego dotychczasowych zasług.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Heidi » 11 Gru 2014 19:57

Alina I Wielka! :D Genialny mecz. Muszę przyznać, że byłam z tych niewierzących w sukces Polek, a teraz jestem bardzo szczęśliwa, że się myliłam. :D Cały mecz na wielki plus, tylko sędziowie do wymiany. ;)
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Laleczka Chucky » 11 Gru 2014 20:40

Moja kochana Alinka, zagrała super mecz i wygraliśmy głównie dzięki niej i jej strzałom z dystansu.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 11 Gru 2014 21:20

No muszę się przyznać, ze nie bardzo wierzyłem w wygraną. Nie wiem czemu ale zwycięstwa nad Rosją cieszą mnie podwójnie, jak nie potrójnie a być może nawet poczwórnie. Chyba do końca moich dni na tym padole łez nie pozbędę się tego bagażu komuny a Najwyższy świadkiem, że się staram być przynajmniej obojętny wobec Rosjan i niestety średnio mi to wychodzi.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 194 gości