Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 30 Sty 2015 22:47

Właśnie można narzekać, bo mając za przeciwnika Katar, a nie Francję czy Hiszpanie finał był na wyciągnięcie ręki. Szansa była olbrzymia. Zgadzam się z Figaro, że zagraliśmy dużo gorzej niż w meczu z Chorwatami.Obrona nie ta, atak mieliśmy przez cały turniej słaby. W większości bazowaliśmy na indywidualnych umiejętnościach naszych graczy. No i ta nieszczęsna bramka, której dzisiaj nie było. Także ja czuje duże rozczarowanie. Oczywiście pajace z gwizdkami poniżej krytyki. Oby Francuzi ich zniszczyli. I pewnie to zrobią, może nie zniszczą, ale wygrają.Dzisiaj po świetnej pierwszej połowie na początku drugiej przestój, ale duża nerwowość w końcówce Hiszpanów, większa dojrzałość w decydujących momentach trójkolorowych, no i przede wszystkim genialny Omeyer pozwoliły utrzymać przewagę.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zygy » 30 Sty 2015 22:51

Hiszpanie zupełnie zatkali się w ataku w drugiej części 2 połowy spotkania. Aż żal było patrzeć na ich męczarnie. W finale będą mimo wszystko za Katarem, bo dosyć mam już tej dominacji francuskiej, choć zdaję sobie sprawę, że szanse gospodarzy są marne. Francuzi umieją grać finały, nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio przegrali w decydującym meczu.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RakuNH » 30 Sty 2015 22:51

Może nie jestem ekspertem ale obrona w ostatnich dziesięciu minutach to był jakiś dramat. Rzadko w ręcznej widywałem żeby biegano między obrońcami jak między palami drewna. Szkoda bo pewnie skończy się na czwartym miejscu co i tak jest sukcesem ale niesmak dotyczący Kataru zostaje. I nawet nie chodzi o sędziowanie a o ten reprezentacyjny biznes.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka Ręczna

Postprzez markos7207 » 30 Sty 2015 22:53

Nie wiem czy faktycznie był taki wielki druk jak to mówia nasi, ale gospodarzom zawsze pomagają ściany a gdy są jeszcze tak obrzydliwie bogaci to tym bardziej ;) . Nie zapominajmy że kolejny mistrzowski turniej będzie za rok u nas w kraju i niektórzy z rywali takie pretensje będą kierować pod naszym adresem. Zresztą jesienią przy okazji siatkarskiego mundialu też były takie głosy o gospodarskie sędziowanie.
Szmal w ostatnich meczach trzymał nam wynik, jak dzisiaj zabrakło ściany w bramce to i wynik w drugą stronę.
Z Hiszpanami będzie ciężko ale szansa jest zawsze, jednak nie wyobrażam sobie żeby gospodarze dali rade Francuzom choćby nie wiem jak bardzo sprzyjali im sędziowie. Nawet najbardziej uciążliwy katar nie trwa tak długo :mrgreen:

Meczu nie widziałem bo jakies dziwne pory sobie wybrali w drugiej fazie gdy miałem ochotę cos zerknąć, czekam więc na dogłębną analizę Zdzicha ;)

O już jest ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 30 Sty 2015 23:03

Następnym razem nie czekaj, bo na tych mistrzostwach niemal wszystkie moje prognozy minęły się z rzeczywistym stanem rzeczy :mrgreen: Dużo odszczekiwania było :D

Tak analizując ostatnie finały z udziałem gospodarzy turnieju, to poza wyjątkiem 2013 roku i złota Hiszpanów to w tych najważniejszych meczach ściany przestawały pomagać. Tak było w 2009, 2012 czy chociażby rok temu na mistrzostwach w Danii. Jutro nie wyobrażam sobie innego wyniku niż pewna wygrana żab. Ciekawe ilu z tych katarskich najemników znajdzie się w najlepszej siódemce mistrzostw ;) Co do spotkania o brąz, to jeśli Hiszpanie nie oleją tego meczu, a w odróżnieniu od nożnej w ręcznej takie rzeczy się nie dzieją, to nie mamy większych szans. Ale z przyjemnością odszczekam jeszcze raz ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez figaro56 » 31 Sty 2015 00:20

Moim zdaniem i tak możemy być zadowoleni. Nie ma co narzekać na los bo ten sprawił, ze w części pucharowej cięły się wzajemnie Francja, Hiszpania i Dania a my ich uniknęliśmy. Może dlatego nas to tak smuci bo szansa na finał była przy tym Katarze wielka. No ale trzeba było po prostu lepiej zagrać. Drużyna aspirująca do gry w finale nie może ciągle opierać gry na bramkarzu i liczyć na jego "dzień konia".
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez RychuGKM » 31 Sty 2015 06:51

markos7207 napisał(a):Nie wiem czy faktycznie był taki wielki druk jak to mówia nasi, ale gospodarzom zawsze pomagają ściany a gdy są jeszcze tak obrzydliwie bogaci to tym bardziej ;) . Nie zapominajmy że kolejny mistrzowski turniej będzie za rok u nas w kraju i niektórzy z rywali takie pretensje będą kierować pod naszym adresem. Zresztą jesienią przy okazji siatkarskiego mundialu też były takie głosy o gospodarskie sędziowanie.
Szmal w ostatnich meczach trzymał nam wynik, jak dzisiaj zabrakło ściany w bramce to i wynik w drugą stronę.
Z Hiszpanami będzie ciężko ale szansa jest zawsze, jednak nie wyobrażam sobie żeby gospodarze dali rade Francuzom choćby nie wiem jak bardzo sprzyjali im sędziowie. Nawet najbardziej uciążliwy katar nie trwa tak długo :mrgreen:

Meczu nie widziałem bo jakies dziwne pory sobie wybrali w drugiej fazie gdy miałem ochotę cos zerknąć, czekam więc na dogłębną analizę Zdzicha ;)

O już jest ;)

Co ty bredzisz? W siatkówce mamy system challenge który praktycznie uniemożliwia gospodarskie sędziowanie. Niczego takiego nie było , drogę do mistrzostwa mieliśmy najtrudniejszą z możliwych , ale zawsze znajdą się tacy którzy polski sukces będą deprecjonować.
Co do przyszłorocznych mistrzostw europy to mam podejrzenia , że nagle sędziowie okażą się "uczciwi" i gospodarskiego sędziowania nie będzie , a nawet sędziowie będą przeciwko naszym żeby "udowodnić" , że żadnego ciągnięcia gospodarzy za uszy nie ma i że katar zdobył medal uczciwie :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Wybitny ekspert » 31 Sty 2015 07:20

Czytając was to ma się wrażenie że Polacy ponieśli klęskę na tych mistrzostwach, skompromitowali się itd.
A oni są w najlepszej czwórce turnieju i dostarczyli mnóstwo pozytywnych wrażeń! :)
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 31 Sty 2015 09:46

Jasne, że czwórka jest wielkim sukcesem. Szczególnie, że po drodze pokonaliśmy tak mocne drużyny jak Szwecja i Chorwacja. Po 5 latach znów bijemy się o medale. Ale to co najbardziej boli, to to, że ten mecz o medal prawdopodobnie przegraliśmy wczoraj. I stąd większość narzekań. Jeśli jest się tak blisko i w dodatku ma się rywala będącego spokojnie do ogrania, to rozczarowanie jednak jest duże. Ale inni mają jeszcze gorzej. Dziś na mistrzostwach prawdziwy hit czyli mecz o 5 miejsce Chorwacja-Dania :P
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Wybitny ekspert » 31 Sty 2015 10:53

Ja tu już czytałem że na pewno przegramy i ze Szwecją i z Chorwacją, także zapowiedziami porażki z Hiszpanią się nie przejmuję. :P
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 31 Sty 2015 19:26

Niestety ten mecz przegraliśmy obroną i bramkarzami i bardzo słaby Andrzej Rojewsiki wraz z Bieleckim.Ile strzałów obronili Polscy bramkarze? statystyki Patricka Omeyer z Hiszpanią to 20/48.Katar strzelał bramki jak chciał i skąd chciał ale to jest dobra drużyna i widać rekę Hiszpana.W ataku było dobrze no ale przydałby sie jeszce taki Jaszka grą na aferę,myslę że tego zawodnika zabrakło najbardziej.Dla mnie osobiście był to najważniejszy mecz w całym 2015 roku i porażka bardzo boli,szkoda dzielni chłopcy i dzieki za fantastyczne widowiska.Co są warte Mistrzostw Europy w roku olimpijskiem? chyba tyle co Mistrzostwa Europy w biathlonie na miesiąc przed Mistrzostwami Świata.Śmiech na sali.... :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 31 Sty 2015 19:34

To prawda, obrona fatalna... ale gdyby byli tak agresywni w obronie jak ze Szwedami i Hrvatską, to cały mecz by grali w czwórkę :roll: Jak to się mówi, sędziowie szybko ich utemperowali, no i potem gra wyglądała jak wyglądała.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Wybitny ekspert » 31 Sty 2015 20:20

mareqna napisał(a):Niestety ten mecz przegraliśmy obroną i bramkarzami i bardzo słaby Andrzej Rojewsiki wraz z Bieleckim.Ile strzałów obronili Polscy bramkarze? statystyki Patricka Omeyer z Hiszpanią to 20/48.Katar strzelał bramki jak chciał i skąd chciał ale to jest dobra drużyna i widać rekę Hiszpana.W ataku było dobrze no ale przydałby sie jeszce taki Jaszka grą na aferę,myslę że tego zawodnika zabrakło najbardziej.Dla mnie osobiście był to najważniejszy mecz w całym 2015 roku i porażka bardzo boli,szkoda dzielni chłopcy i dzieki za fantastyczne widowiska.Co są warte Mistrzostw Europy w roku olimpijskiem? chyba tyle co Mistrzostwa Europy w biathlonie na miesiąc przed Mistrzostwami Świata.Śmiech na sali.... :)


Akurat w piłce ręcznej Mistrzostwa Europy od lat były nawet wyżej cenione niż MŚ. W ostatnich paru latach rzeczywiście doszło parę reprezentacji ze świata no ale oprócz Kataru to co tu znaczyli?
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez san » 31 Sty 2015 20:25

Na forum olimpijskim blogerzy pozaeuropejscy zarzucili Europie podwójne standardy i w jakimś stopniu mają rację. Europa ukradła wielu biednym krajom mnóstwo zawodników chociaż w sposób bardziej cywilizowany :) . A Katar zrobił to na chama i teraz się śmieje.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Wybitny ekspert » 31 Sty 2015 20:28

Jeśli chodzi o zawodników to nikt nikogo nie ukradł.
To że w tamtej reprezentacji jest wielu obcokrajowców to nawet nie jest największy problem.
Problemem jest to że pieniądze decydują nie tylko o tym że Katar dostał mistrzostwa, ale też być może jutro dostanie mistrzostwo.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 31 Sty 2015 22:05

Mnie chodzi o to że na drugi czyli w 2016 rok Mistrzostwa Europy odbywają sie w roku olimpijskim i wiadomo,że poważne reprezentacje odpuszczą tą imprezę z myślą o szczyt formy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zygy » 31 Sty 2015 22:46

Dania to też poważna drużyna, a zawsze ME w latach olimpijskich traktuje poważnie i dwa ostatnie z nich wygrała. Niestety nie ma to przełożenia na sukces na igrzyskach, gdzie nie moża ostatnio coś zdobyć medalu.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Piłka Ręczna

Postprzez san » 31 Sty 2015 23:45

Wybitny ekspert napisał(a):Jeśli chodzi o zawodników to nikt nikogo nie ukradł

Ukradł, ukradł. Nie nazywajmy szamba perfumerią.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 01 Lut 2015 00:47

Nie zapłacił przy kasie czy jak?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Wybitny ekspert » 01 Lut 2015 07:53

Zapłacił, zapłacił i nikogo do niczego nie zmuszał. Więc nie ukradł.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

cron